Επιτυχία στις πανελλήνιες

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
ΕΛΕΟΣ ρε παιδια πανελληνιες ειναι, οχι πυρηνικη φυσικη..τα μεγαλοποιουμε ολα στην Ελλαδαρα.

βασικά παίρνοντας φυσική γεν. σαν επιλογή εξετάζεις πυρηνικά φαινόμενα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ναι αλλα και παλι στη μορφη που τα κανουμε σα να κλεβεις εκκλησια ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
της φυσικής κι εσύ ε; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
ΝΑΙ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathisdim

Νεοφερμένος

Ο stathisdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Παιδια φετος δινω πανελληνιες και θελω να μου πειτε τη γνωμη σας για το αμα θα γραψω καλα η οχι με βαση το διαβασμα μου.Διαβαζω κατθε μερα απο 2 με 4 ωρες και κανω 4ωρα στο φροντιστηριο καθε μερα.Εχω κενο σε ενα μαθημα το ΑΕΠΠ.Θελω να βγαλω απο 15.000 με 17.000 μορια στο 5ο πεδιο.Πειτε μου τη γνωμη σας και παρομοιες περιπτωσεις με παιδια που εχουν δωσει!!!Ευχαριστω!!!!(και βαθμολογιες αμα μπορειτε)..ευχαριστω προκαταβολικα!!

Δεν υπαρχει καποιος κανονας οσον αφορα το διαβασμα και τα αποτελεσματα, δεκα ατομα να ρωτησεις ειναι πολυ πιθανο να παρεις χιλιες διαφορετικες αποψεις. Ναι το περισσοτερο διαβασμα αυξανει της πιθανοτητες επιτυχιας αλλα δεν την εγγυαται. Εξαλου στο διαβασμα δεν μετραει μονο το ποση ωρα διαβαζεις αλλα και η συγκεντρωση, το ειδος του διαβασματος και η αποροφητικοτητα σου.
Αλλος με 3 ωρες διαβασμα την ημερα μπορει να βγαλει πολυ περισσοτερα πραγματα απο καποιον που διαβαζει 6.
Οσον αφορα το ΑΕΠΠ μην αγχωνεσαι το μαθημα ειναι βατο παρε ενα βοηθημα αν δεν σε καλυπτει το φροντιστηριο και αρχισε να λυνεις ασκησεις (εγω περσυ ειχα του Λαζαρινη της Ελληνοεκδοτικης κ ημουν ευχαριστημενος αλλα εχω ακουσει καλα λογια και για τον Ντζιο και Τσιοτακη του Σαβαλλα).
Το ΑΟΘ δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολο αλλα βαζουν κομματια της θεωριας ακομα κ στις ασκησεις οποτε θελει σχετικα καλο διαβασμα, ενω το επιπεδο των μαθηματικων γενικης εχει ανεβει τα τελευταια χρονια (μην φανταστεις τπτ δραματικο το 100 ειναι προσιτος βαθμος).

Αξιολογηστε τες!
ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

1.Αυτή τη χρονιά δίνεις πανελλήνιες. Μέχρι τότε ΔΕΝ σε ενδιαφέρει τίποτ’ άλλο εκτός από την επιτυχία σου στις πανελλήνιες. Σε καμία περίπτωση ΔΕΝ σε ενδιαφέρουν: 5ήμερη εκδρομή, πρωτάθλημα, κύπελλο, champions league, mundial, εθνική ελλάδος, eurovision, πολιτικά κόμματα και εκλογές.
2.Δεν ασχολείσαι με ΤΙΠΟΤΑ που να μην οδηγεί στην επιτυχία σου στις πανελλήνιες.
3.Η εβδομάδα έχει το πολύ 5 ημέρες σχολείο και τουλάχιστον 9 ημέρες προετοιμασίας αφού οι μέρες που δεν πηγαίνεις σχολείο λογαριάζονται 2πλες.
4.Υπάρχουν γιορτές και αργίες. ΟΧΙ όμως για σένα.
5.Όταν κουραστείς και δεν μπορείς να διαβάσεις άλλο τότε ξεκουράζεσαι με κάποιο άλλο μάθημα. Τις ώρες που δεν μπορείς να διαβάζεις για τεχνικούς λόγους (π.χ. ώρα του φαγητού) τις αξιοποιείς προσπαθώντας να θυμηθείς τα μαθήματα.
6.Κυνηγάς το 20 και όχι το 10, το 15 ή το 19.
7.Είναι λανθασμένη η άποψη ότι στις πανελλήνειες δεν υπάρχουν sos. Αντιθέτως sos είναι όλη η εξεταστέα ύλη. Μάλιστα αν σου ζητάνε να μάθεις 100 τότε να μαθαίνεις 120.
8.Σωστή επιλογή του μαθήματος επιλογής!!
9.Δεν σπαταλάς χρόνο. Αντιθέτως, παράγεις χρόνο με τεχνικές σαν κι αυτήν του κανόνα 5 καθώς και άλλες που θα επιννοήσεις.
10.Δεν σε ενδιαφέρει τι κάνουν οι συμμαθητές σου. Ότι και να κάνουν εσύ ακολουθείς πιστά τις 9 προηγούμενες εντολές. Αν οι συμμαθητές σου δεν κάνουν το ίδιο, τόσο το χειρότερο γι αυτούς.


ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

Η επιτυχία εξασφαλίζεται μόνο όταν παραδώσεις την κόλλα στην τελευταία εξέταση. Αν πιστέψεις νωρίτερα ότι η επιτυχία έχει εξασφαλιστεί τότε θα χάσεις μονάδες τζάμπα
Δεν υποτιμάς ΠΟΤΕ τον αντίπαλο. Ο «αντίπαλος» μπορεί να είναι:
Ένα εύκολο μάθημα: Αυτό είναι ευκαιρία για 20 και όχι ευκαιρία για ξεκούραση.
Ένα εύκολο κεφάλαιο: Αντίστοιχα με το παραπάνω.
Ένα εύκολο θέμα: Το αντιμετωπίζεις και αυτό με σοβαρότητα και προσοχή. Ιδιαίτερα αν είναι πολλαπλής επιλογής ή Σωστό-Λάθος.
Δεν φοβάσαι ΠΟΤΕ τον αντίπαλο. Ακόμα και αν φαντάζει ανίκητος θα παλέψεις για να του αποσπάσεις όσο το δυνατόν περισσότερες μονάδες.
Υπάρχουν θέματα εύκολα, δύσκολα και εύκολα αλλά με παγίδες. Γι αυτό
Αποφεύγεις σκέψεις τύπου «αποκλείεται να μας ζητάνε κάτι τόσο απλό»
Δεν προσπαθείς να ανακαλύψεις παγίδες αλλά ποτέ δεν αποκλείεις την ύπαρξή τους
Σε μία ερώτηση πολλαπλής επιλογής είσαι βέβαιος ότι έχεις απαντήσει σωστά μόνο αν γνωρίζεις το σωστό και ταυτόχρονα μπορείς να απορρίψεις ΟΛΕΣ τις λανθασμένες απαντήσεις. Αντίστοιχα και στις ερωτήσεις Σωστό / Λάθος
Αν κάποια από τις επιλογές μιας ερώτησης πολλαπλής επιλογής σου φαίνεται κινέζικη τότε την επιλέγεις μόνο αν μπορείς να απορρίψεις όλες τις άλλες.
Πολλές φορές η εκφώνηση ενός σκέλους είναι βοήθεια για την απάντηση σε κάποιο άλλο σκέλος
Πιο σπάνια η εκφώνηση ενός θέματος είναι βοήθεια για την απάντηση σε κάποιο άλλο θέμα
Δεν σβήνεις ΠΟΤΕ το λάθος αν δεν ξέρεις τι θα γράψεις στην θέση του.
Δεν ξεχνάς ούτε στιγμή ότι το γραπτό σου θα το διορθώσει κάποιος φουκαράς που διορθώνει 100 γραπτά σε μια μέρα και γι αυτό φροντίζεις να τον διευκολύνεις στο δύσκολο έργο του
Για σένα ΔΕΝ υπάρχουν δικαιολογίες. Οι δικαιολογίες ανήκουν στους αποτυχημένους!!! Ακόμα και αν είναι λόγοι ανωτέρας βίας. Ευτυχώς εσύ ΔΕΝ είσαι αποτυχημένος
Ξεχνάς όλες τις βλακείες εφησυχασμού τύπου «μπορεί να ξαναδώσει του χρόνου», «αν δεν τα καταφέρει στις πανελλήνιες πάλι μπορεί να πετύχει στη ζωή του» κτλ.και παλεύεις με το ένστικτο της αυτοσυντήρησης.
Αν δεν μπορείς να απαντήσεις σε κάποιο θέμα και έχεις τελειώσει όλα τα υπόλοιπα, τότε ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙΣ αλλά ΠΑΛΟΥΚΩΝΕΣΑΙ στο θρανίο μέχρι να δώσεις μια ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ απάντηση ή μέχρι να λήξει ο χρόνος. Για να είναι μία απάντηση ικανοποιητική θα πρέπει α)να απαντάει στο ερώτημα του ζητήματος σε όσο το δυνατόν μεγαλύτερο ποσοστό, β)να σου φαίνεται σωστή κατά όσο το δυνατόν μεγαλύτερο ποσοστό.
Η επιτυχία εξαρτάται τόσο από τις γνώσεις σου όσο και από όλους τους παραπάνω παράγοντες.

Source: https://users.sch.gr/vmisoul/article.asp?article=15

Σημείωση από την ΟΔ: Τα μηνύματα #179-#187 προήλθαν από συγχώνευση με thread με το ίδιο θέμα.

Πραγματικα οποιος εγραψε αυτο το βδελυγμα πρεπει να διωχτει απο τα σχολεια με κλωτσιες, υπαρχουν παιδια που μεσα στο αγχος τους θα τον πιστεψουν και αυτο θα τους γυρισει μπουμερανγκ! Η λεξη υπερβολη δεν αρκει να το περιγραψει :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Notikos

Νεοφερμένος

Ο Notikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ειμαι τεχνολογικη,με τα μαθηματικα τα παω καλα(σχετικα με τους στοχους μου) γραφω στο φροντιστηριο απο 80-95,θελω να γραψω στο τελος ενα 12-15(αναλογως τα θεματα) φυσικη και με ενα 12αρι ειμαι ικανοποιημενος..ΑΟΘ,Μαθ Γεν θελω 18+ και ΑΟΔΕ 19+,Εκθεση 14-15 και ΑΕΠΠ(Αναπτυξη Εφαρμογων σε Προγραμματιστικο Περιβαλλον) δεν ξερω..Στοχος μου ειναι 5ο πεδιο οικονομικων επιστημων.. η και Γεωπονικο..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Ειμαι τεχνολογικη,με τα μαθηματικα τα παω καλα(σχετικα με τους στοχους μου) γραφω στο φροντιστηριο απο 80-95,θελω να γραψω στο τελος ενα 12-15(αναλογως τα θεματα) φυσικη και με ενα 12αρι ειμαι ικανοποιημενος..ΑΟΘ,Μαθ Γεν θελω 18+ και ΑΟΔΕ 19+,Εκθεση 14-15 και ΑΕΠΠ(Αναπτυξη Εφαρμογων σε Προγραμματιστικο Περιβαλλον) δεν ξερω..Στοχος μου ειναι 5ο πεδιο οικονομικων επιστημων.. η και Γεωπονικο..!

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση της ΑΕΠΠ, δεν ήξερα καθώς είμουν και της Θεωρητικής Κατεύθυνσης. Φυσικά και μετράνε αμα σου κάτσουν τα θέματα. Κρίνοντας τώρα με όσα μας έχεις πεί....Μαθηματικά και Έκθεση τα έχεις άνετα αμά αυξήσεις και λίγο το διαβασμά σου από μέσα Μαρτίου και μετά. ΑΟΔΕ αν και δεν το είχα, γνωρίζω πως μπορείς να γράψεις πολύ καλά. Μαθηματικά Γενικης Παιδείας με λίγη προσοχή θα πετύχεις χαλαρά άπο 16 και επάνω! Τώρα ΑΕΠΠ δεν έχω κάτι να σε συμβουλεύσω.
Κάτι γενικά πράγματα που μπορώ να σου πώ είναι πως με το προφανώς καλό επίπεδο που διαθέτεις , πιο πολύ διάβασμα ενδεχομένως ,συγκέντρωση και λίγη τύχη (ναί φίλε μου, τη χρειάζεσαι, άκου που σου λέω) μπορείς ΑΝΕΤΑ να χτυπήσεις 15.000 μόρια που θέλεις (δεν λέω παραπάνω για να μην έχεις ψεύτικες ελπίδες, να υπολογίζεις πάντα το...χειρότερο σενάριο ώστε να μην τρέφεις αυταπάτες και επαναπαύεσαι με την έννοια ελαττώνω το διάβασμα μου μιάς και τα ξέρω ήδη πολύ καλά και έχω σίγουρα 17.000 μόρια και βάλε στο τσεπάκι μου). Μακάρι να επιτύχεις στο 5ο πεδίο και να εισαχθείς σε μια σχολή επιθυμίας σου αλλά να ξέρεις πως από Τεχνολογική πιο εύκολα πας σε σχολές του 4ο πεδίου (απλά το αναφέρω, μη πτοείσαι). Απέφευγε το πολύ άγχος και το τι θα κάνεις αν δεν τα καταφέρεις, προσπάθησε να ξεκουράζεσαι και να έχεις έστω λιγο ελευθερό χρόνο, να είσαι χαλαρός και στο διάβασμα αλλα και ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΦΕΤΟΣ. Να σκέφτεσαι πως είναι απλές εξετάσεις δίχως μεγάλη σημασία προκειμένου να μπαίνεις....χαλαρός και με..άδειο μυαλό να γράψεις (εμένα με βοήθησε πολύ αυτή η σκέψη, δλδ έχοντας πάρει την εξέταση λίγο στην πλάκα και έτσι δεν είχα άγχος). Επίσης στόχευε σε σχολές που πραγματικά σε ενδιαφέρουν...μη σε ενδιαφέρει δλδ μόνο η σχολή που έβαλες στην πρώτη επιλογή αλλά ας πούμε οι ΠΡΩΤΕΣ ΔΕΚΑ σχολές να είναι οπωσδήποτε της επιθυμίας σου ώστε να μην απογοητευτείς ή το μετανιώσεις που δεν πέρασες 1η επιλογή (και εγώ ας πούμε 4η επιλογή πέρασα). ΓΕΝΙΚΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΣΟΥ!! Και μη σε απασχολούν οι ώρες διαβάσματος (διαφέρει από άτομο σε άτομο), αν κατάλαβες,κάλυψες την ύλη και έκανες τις επαναληψεις που πρέπει, μη συνεχίζεις κιάλλες ώρες, μη κουράζεσαι τζάμπα, τις θές τις δυνάμεις σου εξάλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
ρε δεν παιζει το αρθρο να μην ηταν ειρωνικοο..
λιγο ελεος δλδ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πραγματικά γέλασα με το post, διότι προσωπικά δεν έκανα τίποτα από όλα αυτά και επέτυχα :D
Πάντως υπάρχουν αρκετοί μαθητές που τα πιστεύουν!!
Στο πανεπιστήμιο αναθεωρούν... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.

δία η τριβή δε πρέπει να είναι δεξία; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Δία η τριβή δε πρέπει να είναι δεξιά;
ΤΣΟΥ! Ο Οβελίξ έχει σχεδιάσει ΣΩΣΤΑ τη φορά της τριβής. Δεν είναι τριβή ολίσθησης για να έχει αντίθετη φορά από την κίνηση. Είναι στατική τριβή. Επειδή υπάρχει αυτή, μπορούμε να βαδίζουμε. (Αν είχε αντίθετη φορά, θα κινούμαστε με την όπισθεν?). Για περισσότερα περί στατικής τριβής, δες ΕΔΩ. (Αν και θα την μάθεις καλά στη Γ λυκείου).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Σωστός ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
ΤΣΟΥ! Ο Οβελίξ έχει σχεδιάσει ΣΩΣΤΑ τη φορά της τριβής. Δεν είναι τριβή ολίσθησης για να έχει αντίθετη φορά από την κίνηση. Είναι στατική τριβή. Επειδή υπάρχει αυτή, μπορούμε να βαδίζουμε. (Αν είχε αντίθετη φορά, θα κινούμαστε με την όπισθεν?). Για περισσότερα περί στατικής τριβής, δες ΕΔΩ. (Αν και θα την μάθεις καλά στη Γ λυκείου).

το θα την μαθεις καλα μου αρεσε. σκατα μαθαινουμε φετος.ουτε καν εισαγωγη πιστευω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Μου κόβεις τα φτερά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
το θα την μαθεις καλα μου αρεσε. σκατα μαθαινουμε φετος.ουτε καν εισαγωγη πιστευω!
Γιατί? Δεν κατανόησες ακόμα στη Γ λυκείου την έννοια της στατικής τριβής? Έχεις ακόμα περίπου 90 μέρες καιρό.
Μου κόβεις τα φτερά.
Μην ακούς φήμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Γιατί? Δεν κατανόησες ακόμα στη Γ λυκείου την έννοια της στατικής τριβής? Έχεις ακόμα περίπου 90 μέρες καιρό.

Μην ακούς φήμες.
χαχαχα αναφερομουν γενικα στην φυσικη. ειναι σπαστικο να την μαθαινουμε με μεθοδολογιες και απεξω πραγματα και να συνειδητοποιουμε οτι δεν ξερουμε ουσιαστικη μαγικη φυσικη:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Ακόμα θυμάμαι την κουβέντα του φυσικού μου (πάντα ήθελα να το πω αυτό) που μου είπε πριν 1 μήνα :P
Ο μεγάλος φυσικός είναι αυτός που δεν έχει σπουδάσει.Αλλά αυτός που έχει μάθει να παρατηρεί.Ο καλύτερος φυσικός μπορεί να βρίσκεται αυτή την στιγμή σε μία σπηλιά μόνο με ένα χαρτί και 1 μολύβι. (προσθέτω και την λάμπα,πως θα βλέπει ο χριστιανός; :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Ακόμα θυμάμαι την κουβέντα του φυσικού μου (πάντα ήθελα να το πω αυτό) που μου είπε πριν 1 μήνα :P
Ο μεγάλος φυσικός είναι αυτός που δεν έχει σπουδάσει.Αλλά αυτός που έχει μάθει να παρατηρεί.Ο καλύτερος φυσικός μπορεί να βρίσκεται αυτή την στιγμή σε μία σπηλιά μόνο με ένα χαρτί και 1 μολύβι. (προσθέτω και την λάμπα,πως θα βλέπει ο χριστιανός; :P)
εννοειται αυτο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
χαχαχα αναφερομουν γενικα στην φυσικη. ειναι σπαστικο να την μαθαινουμε με μεθοδολογιες και απεξω πραγματα και να συνειδητοποιουμε οτι δεν ξερουμε ουσιαστικη μαγικη φυσικη:hmm:
Αν κάποιος μαθαίνει τη Φυσική με "μεθοδολογίες" και "απέξω πράγματα", το λάθος (και το κρίμα) είναι δικό του . . .

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top