Θέλω να γίνω ο καλύτερος μαθητής, μπορώ;

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν μου αρέσει το ΜΙΤ προτιμώ το Yale;)

αυτό το πράγμα με τη χαζή ειρωνεία....problem much? Deal with it.

όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια ;)
Jesus.Αν συγκρίνεις τον ογκο των απαντήσεων μας θα βρείς ποιανου είναι το problem,και μόλις το βρείς,Deal with it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimaraz97

Νεοφερμένος

Ο Jimaraz97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γεια σας παιδιαφετος θα παω για πρωτη λυκειου.Περυσιστο σχολειο τα πηγα αρκετα καλα δηλαδη εβγαλα 18 και 8 στο πειραματικο σχολειο της πολης μου αν και δεν προσπαθησα πολυ το καταφερα.Ειμα μαθητης του 19 κ 20 στα μαθηματικα φυσικη χημεια βιολογια μαθηματα που με ενδιαφερουν.Φετος στο λυκειο θελω να γινω ενας ακομα καλυτερος μαθητης του 19 δηλαδη αλλα φυσικα και να παραμεινω καλος στα μαθηματα που με ενδιαφερουν. Τι μου προτεινετε να κανω θα ναι δυσκολο να το καταφερω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Και να τα καταφέρεις τι θα κερδίσεις;:P Καλύτερα να λές:"Θέλω να είμαι υγίης", γιατί η υγεία είναι το πάν.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coyote

Νεοφερμένος

Ο coyote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Γεια σας παιδιαφετος θα παω για πρωτη λυκειου.Περυσιστο σχολειο τα πηγα αρκετα καλα δηλαδη εβγαλα 18 και 8 στο πειραματικο σχολειο της πολης μου αν και δεν προσπαθησα πολυ το καταφερα.Ειμα μαθητης του 19 κ 20 στα μαθηματικα φυσικη χημεια βιολογια μαθηματα που με ενδιαφερουν.Φετος στο λυκειο θελω να γινω ενας ακομα καλυτερος μαθητης του 19 δηλαδη αλλα φυσικα και να παραμεινω καλος στα μαθηματα που με ενδιαφερουν. Τι μου προτεινετε να κανω θα ναι δυσκολο να το καταφερω??
Here is a crazy idea! :crazy:
Διάβασμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Η συνταγή είναι απλή!
ΔΙΑΒΑΣΜΑ
Τι θα σε βοηθήσει περισσότερο από το διάβασμα; Όσο καλύτερος θες να γίνεις, τόσο περισσότερο χρόνο θα αφιερώσεις στο διάβασμα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Η συνταγή είναι απλή!
ΔΙΑΒΑΣΜΑ
Τι θα σε βοηθήσει περισσότερο από το διάβασμα; Όσο καλύτερος θες να γίνεις, τόσο περισσότερο διάβασμα θα αφιερώσεις! ;)
Ναι,όμως τώρα θα μπεί στο Λύκειο και στις πρώτες τάξεις τουλάχιστον δεν χρειάζεται ΤΟ διάβασμα. Μπορεί να αποκτήσει κι άλλες δραστηριότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coyote

Νεοφερμένος

Ο coyote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ναι,όμως τώρα θα μπεί στο Λύκειο και στις πρώτες τάξεις τουλάχιστον δεν χρειάζεται ΤΟ διάβασμα. Μπορεί να αποκτήσει κι άλλες δραστηριότητες.

Ναι, μπορεί να αποκτήσει κι άλλες δραστηριότητες. Επίσης δε χρειάζεται ΤΟ διάβασμα, αλλά χρειάζεται διάβασμα. Αν στοχεύει σε κάποια υψηλόβαθμη σχολή πρέπει να έχει γερές βάσεις. Όλοι το ίδιο λάθος κάνουν. Περιμένουν την Γ' λυκείου για να διαβάσουν.
Ξυπνάς μια μέρα και λες θα σκοτωθώ στο διάβασμα να περάσω στη σχολή που θέλω.:clapup: Εάν δεν είσαι μαθημένος να διαβάζεις σωστά από νωρίς στη Γ' τα βρίσκεις δύσκολα , αν όχι σκούρα. :eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ναι, μπορεί να αποκτήσει κι άλλες δραστηριότητες. Επίσης δε χρειάζεται ΤΟ διάβασμα, αλλά χρειάζεται διάβασμα. Αν στοχεύει σε κάποια υψηλόβαθμη σχολή πρέπει να έχει γερές βάσεις. Όλοι το ίδιο λάθος κάνουν. Περιμένουν την Γ' λυκείου για να διαβάσουν.
Ξυπνάς μια μέρα και λες θα σκοτωθώ στο διάβασμα να περάσω στη σχολή που θέλω.:clapup: Εάν δεν είσαι μαθημένος να διαβάζεις σωστά από νωρίς στη Γ' τα βρίσκεις δύσκολα , αν όχι σκούρα. :eek::eek:
Εντάξει 18 και 8 έβγαλε πέρυσι και μάλιστα χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια. Αν έλεγε πως έβγαλε 12 ή 13 θα τον συμβούλευα κι εγώ να διαβάσει, αλλα βλέπεις πως ήδη είναι καλός μαθητής.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Γεια σας παιδιαφετος θα παω για πρωτη λυκειου.Περυσιστο σχολειο τα πηγα αρκετα καλα δηλαδη εβγαλα 18 και 8 στο πειραματικο σχολειο της πολης μου αν και δεν προσπαθησα πολυ το καταφερα.Ειμα μαθητης του 19 κ 20 στα μαθηματικα φυσικη χημεια βιολογια μαθηματα που με ενδιαφερουν.Φετος στο λυκειο θελω να γινω ενας ακομα καλυτερος μαθητης του 19 δηλαδη αλλα φυσικα και να παραμεινω καλος στα μαθηματα που με ενδιαφερουν. Τι μου προτεινετε να κανω θα ναι δυσκολο να το καταφερω??
Νταξει δε χρειαζεται να εχεις και εμμονη με τους βαθμους, εγω τους βαθμους που εγραψα πανελληνιες δε τους ειχα σε κανεναν ελεγχο των προηγουμενων χρονιων...απλα αρχισε πιο εντατικο διαβασμα 2α και 3η λυκειου, δε χρειαζεται κατι παραπανω.Μη τα μυθοποιουμε ολα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Και να τα καταφέρεις τι θα κερδίσεις;:P Καλύτερα να λές:"Θέλω να είμαι υγίης", γιατί η υγεία είναι το πάν.;)

Υγεία έχει. Άρα τι λείπει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coyote

Νεοφερμένος

Ο coyote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Εντάξει 18 και 8 έβγαλε πέρυσι και μάλιστα χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια. Αν έλεγε πως έβγαλε 12 ή 13 θα τον συμβούλευα κι εγώ να διαβάσει, αλλα βλέπεις πως ήδη είναι καλός μαθητής.
Ναι, γιατί όπως όλοι ξέρουμε οι καθηγητές βαθμολογούν πολύ αντικειμενικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Υγεία έχει. Άρα τι λείπει?
Είσαι σίγουρη πως μπορεί και αύριο να έχει την υγεία του; Δυστυχώς κανένας μας δεν είναι σίγουρος γι'αυτό;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ναι, γιατί όπως όλοι ξέρουμε οι καθηγητές βαθμολογούν πολύ αντικειμενικά :P

και δίκαια...

Συμβουλή: Μην κυνηγάς βαθμούς, να διαβάζεις επειδή σου αρέσει.

Είσαι σίγουρη πως μπορεί και αύριο να έχει την υγεία του; Δυστυχώς κανένας μας δεν είναι σίγουρος γι'αυτό;)

Άλλο σήμερα, άλλο αύριο, εκτός αν το πολύ διάβασμα έχει τόσες επιπτώσεις στην υγεία του. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ναι, γιατί όπως όλοι ξέρουμε οι καθηγητές βαθμολογούν πολύ αντικειμενικά :P
Συγγνώμη, αλλα δεν νομίζω σε μαθητή του 12 να βάζουν όλοι 18+. Αν ξέρεις κάποιο σχολείο που να συμβαίνει αυτό, πές το και σε εμάς.
Άλλο σήμερα, άλλο αύριο, εκτός αν το πολύ διάβασμα θα έχει τόσες επιπτώσεις στην υγεία του.
Αυτό που θέλω να πώ είναι πως αντί να μας νοιάζει να έχουμε την υγεία μας, μας νοιάζει πως θα γίνουμε μαθητές του 20. Κι εγώ στο λύκειο έβγαζα σχεδόν 20, με εξαίρεση φέτος που έβγαλα 19, αλλα δεν είπα:"Πρέπει να γίνω μαθήτρια του 20, αλλιώς να κόψω τον λαιμό μου". ΕΙδικά στην Β'Λυκείου διάβαζα κυρίως για την κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coyote

Νεοφερμένος

Ο coyote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλα δεν νομίζω σε μαθητή του 12 να βάζουν όλοι 18+. Αν ξέρεις κάποιο σχολείο που να συμβαίνει αυτό, πές το και σε εμάς.

Ξέρω 20άρια και 19άρια που στις Πανελλήνιες πιάνουν πάτο, σου κάνουν ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ξέρω 20άρια και 19άρια που στις Πανελλήνιες πιάνουν πάτο, σου κάνουν ; :P
Δηλαδή αν κάποιος στο γυμνάσιο , άντε μέχρι την Α'Λυκείου έβγαζε 19, και στις πανελλήνιες πάτωσε, αυτό σημαίνει πως δεν το άξιζε; Ωραία λογική:P.

Ακόμα και σε μία δίκη και 500 εγκληματα να έχεις κάνει στο παρελθόν, αν δεν έχεις κάνει το 501ο έγκλημα που σου καταλογίζουν κάποιοι ένοχο δεν σε βγάζουν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Αυτό που θέλω να πώ είναι πως αντί να μας νοιάζει να έχουμε την υγεία μας, μας νοιάζει πως θα γίνουμε μαθητές του 20. Κι εγώ στο λύκειο έβγαζα σχεδόν 20, με εξαίρεση φέτος που έβγαλα 19, αλλα δεν είπα:"Πρέπει να γίνω μαθήτρια του 20, αλλιώς να κόψω τον λαιμό μου". ΕΙδικά στην Β'Λυκείου διάβαζα κυρίως για την κατεύθυνση.

Ναι, βαθμούς δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να κυνηγάμε, αλλά ΓΝΩΣΗ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δηλαδή αν κάποιος στο γυμνάσιο , άντε μέχρι την Α'Λυκείου έβγαζε 19, και στις πανελλήνιες πάτωσε, αυτό σημαίνει πως δεν το άξιζε; Ωραία λογική:P.

ε άλλου είδους προσπάθεια θέλει ο βαθμός του σχολείου και άλλη οι πανελλήνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coyote

Νεοφερμένος

Ο coyote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Δηλαδή αν κάποιος στο γυμνάσιο , άντε μέχρι την Α'Λυκείου έβγαζε 19, και στις πανελλήνιες πάτωσε, αυτό σημαίνει πως δεν το άξιζε; Ωραία λογική:P.

Πως δεν άξιζε τι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Άσε που μερικοί επειδή παίρνουν 19-20αρια νομίζουν ότι είναι πολύ καλοί μαθητές... μετά στις πανελλήνιες αποδεικνύεται τι πραγματικά είναι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top