[solved] Δίλημμα κατοικίας...Γλυφάδα VS Αμπελόκηποι

Τι λέτε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 28)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
αλήθεια λία, τώρα που ξαναγίνεσαι φοιτήτρια, θα σου δίνει χαρτζηλίκι ο πατέρας σου, όπως σου έδινε στη θεσσαλονίκη?
γιατί, αν ναι, τότε πεστου ότι δε το θες, αρκεί να μένεις στους αμπελόκηπους.
Και πως θα ζω τότε βρε dooo? Η δουλειά μου είναι αρκετά απρόβλεπτη και θέλω να έχω μια ασφάλεια ως φοιτήτρια.
Άσε που δεν τον δέχομαι αυτό τον όρο του, νιώθω μ@λ@κας αν το δεχτώ αυτό. Που ακούστηκε να πληρώνει νοίκι η κόρη στον πατέρα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
οσο για τις σχεσεις που εχεις με τον πατερα σου.. αυτη ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια να αποκατασταθουν..

πραγματικα λυπαμαι που βρισκομαι στη δυσσαρεστη θεση να το παρω πισω αυτο.. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Και πως θα ζω τότε βρε dooo? Η δουλειά μου είναι αρκετά απρόβλεπτη και θέλω να έχω μια ασφάλεια ως φοιτήτρια.
Άσε που δεν τον δέχομαι αυτό τον όρο του, νιώθω μ@λ@κας αν το δεχτώ αυτό. Που ακούστηκε να πληρώνει νοίκι η κόρη στον πατέρα;;

ντάξ ξέρω ότι είναι offtopic αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ...

Οπουδήποτε εκτος από την (κατά πολλούς αποκαλούμενη) "μίζερη" Ελλάδα ;)

[εεεεελα μην τσαντιστείς.... χιουμοριστική διάθεση έχω :):):bigarmhug]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Και πως θα ζω τότε βρε dooo? Η δουλειά μου είναι αρκετά απρόβλεπτη και θέλω να έχω μια ασφάλεια ως φοιτήτρια.
Άσε που δεν τον δέχομαι αυτό τον όρο του, νιώθω μ@λ@κας αν το δεχτώ αυτό. Που ακούστηκε να πληρώνει νοίκι η κόρη στον πατέρα;;

καμιά φορά δυστυχώς συμβαίνει..
και εμένα δε μου φάνηκε καθόλου σωστό να ζητήσει νοίκι, ούτε καν από τη μητέρα σου, ιδίως αν είναι οικονομικά άνετος.
Αν ήμουν στη θέση σου, θα του έλεγα "είσαι απαράδεκτος" και θα έμενα γλυφάδα.
Σαφώς και θα παίρνεις το χαρτζηλίκι σου, αλλά καμιά φορά δε χρειάζεται ούτε το "ευχαριστώ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ντάξ ξέρω ότι είναι offtopic αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ...

Οπουδήποτε εκτος από την (κατά πολλούς αποκαλούμενη) "μίζερη" Ελλάδα ;)

[εεεεελα μην τσαντιστείς.... χιουμοριστική διάθεση έχω :):):bigarmhug]
Αν ζούσα στο εξωτερικό, θα ήταν όλοι έτσι και θα είχα και τα πλεονεκτήματα του εξωτερικού.
Ενώ η προκειμένη περίπτωση είναι αυτό που λέμε "και κερατάς και δαρμένος". Ε όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
καμιά φορά δυστυχώς συμβαίνει..
και εμένα δε μου φάνηκε καθόλου σωστό να ζητήσει νοίκι, ούτε καν από τη μητέρα σου, ιδίως αν είναι οικονομικά άνετος.
Αν ήμουν στη θέση σου, θα του έλεγα "είσαι απαράδεκτος" και θα έμενα γλυφάδα.
Σαφώς και θα παίρνεις το χαρτζηλίκι σου, αλλά καμιά φορά δε χρειάζεται ούτε το "ευχαριστώ".
Μια χαρά οικονομικά άνετος είναι :mad:
Αυτή την περίοδο περισσότερο και απο τη μητέρα μου, δεδομένου οτι η δική του δουλειά είναι πολύ λιγότερο απρόβλεπτη :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τέρμα το δίλημμα.
Μόλις μου είπε ο πατέρας μου οτι ...περιμένει να του πληρώνει η μαμά μου κανονικότατα ενοίκιο για το σπίτι αν πάω εκεί!!!!
ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!! :mad:


:hypno:έμεινα ολίγον.....
σορρυ ρε Λία... δεν μπορώ να μην το σχολιάσω :/:
πραγματικά κάτω από τέτοιες συνθήκες δεν το βλέπω εύκολο να βελτιώσεις και τις σχέσεις σου μαζί του...
δλδ τι? μετά αν γρατζούναγες ένα πάτωμα θα σε έβαζε και να το πληρώσεις? :/:
τς τς τς :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
στο εξωτερικο γνωριζω παιδια που πληρωνουν ενοικιο στους γονεις τους.
απο πρωτο χερι μαλιστα.

παντως για δεδομενα ελλαδας ειναι απαραδεκτος.. ισως το κανε (τι ισως δλδ, εγω αυτο νομιζω) απλα για να σπασει τα νευρα της μαμας σου.και τα δικα σου, αλλα τα δικα σου δε το χε σκοπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αλήθεια, η μάμυ σου τι είπε εν προκειμένω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
@KE: Ε λογικό είναι κουέ μου, κι εγώ έγινα έξω φρενών όταν το συνειδητοποίησα.

@Giovanna: Το θέμα είναι οτι στο εξωτερικό είναι πιο σύνηθες, οπότε θα το κατανοούσα. Απο τη στιγμή όμως που μένω Ελλάδα, και ΔΕΝ έχω τα πλεονεκτήματα του εξωτερικού, ε ας έχω τουλάχιστον τα πλεονεκτήματα της Ελλάδας!!

@dooo: Το περίμενε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
άρα δεν είναι ότι το έκανε για να μπει στη μύτη κανενός αλλά that's how he is...

τουλάχιστον να τον ... 'κατηγορουμε' για τα σωστά πράγματα και όχι ότι χρησιμοποιεί το σπίτι για να σπάσει τα νεύρα κανενός [δεν λέω ότι παίρνω το μέρος του απλά ...αποδελτιώνω...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
άρα δεν είναι ότι το έκανε για να μπει στη μύτη κανενός αλλά that's how he is...

τουλάχιστον να τον ... 'κατηγορουμε' για τα σωστά πράγματα και όχι ότι χρησιμοποιεί το σπίτι για να σπάσει τα νεύρα κανενός [δεν λέω ότι παίρνω το μέρος του απλά ...αποδελτιώνω...]
Σε αυτό συμφωνώ, όντως that's how he is, απλά what he is sucks big time :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
απλά what he is sucks big time :P
αυτό θα ήταν το σχόλιο μου και με πιμί:hehe:

τα άλλα, άλλαξέ τα κατά βούληση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Τέρμα το δίλημμα.
Μόλις μου είπε ο πατέρας μου οτι ...περιμένει να του πληρώνει η μαμά μου κανονικότατα ενοίκιο για το σπίτι αν πάω εκεί!!!!
ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!! :mad:
WHAT THE FUCK????????????????
έχω μείνει:|
δηλαδή (συγνώμη αν σε στεναχορώ αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ) ο κύριος δεν θεωρεί ότι είναι πατέρας σου, αλλά ότι είναι απλά ο πρώην άντρας της μητέρας σου. Έχει κάνει ξανά οικογένεια και παιδιά? Ή θα τα πάρει στον τάφο του τα λεφτά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
WHAT THE FUCK????????????????
έχω μείνει:|
δηλαδή (συγνώμη αν σε στεναχορώ αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ) ο κύριος δεν θεωρεί ότι είναι πατέρας σου, αλλά ότι είναι απλά ο πρώην άντρας της μητέρας σου. Έχει κάνει ξανά οικογένεια και παιδιά? Ή θα τα πάρει στον τάφο του τα λεφτά?

Δεν με πειράζει, για τον πατέρα μου ας πεις ο,τι θες, για τη μητέρα μου αν πει κάποιος κάτι άσχημο τα παίρνω :P
Η "λογική" του (ο θεός να την κάνει) είναι οτι απο αυτό το νοίκι παίρνει ένα μέρος των χρημάτων που μου δίνει κάθε μήνα, οπότε αν αυτά λείψουν, απο κάπου θα πρέπει να τα εισπράττει. Προσωπικά αυτό το θεωρώ ηλίθια δικαιολογία, δεδομένου οτι τα οικονομικά του είναι κάτι παραπάνω απο καλά.:mad:
Να το έλεγε κάποιος που απο αυτό το ενοίκιο έρχεται σημαντικό τμήμα των εσόδων του να το καταλάβω. Αλλά στην περίπτωση του το θεωρώ μια φτηνή δικαιολογία :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Πάντως εγώ θα φρόντιζα να απομακρυνθώ όσο το δυνατόν περισσότερο από μια τέτοια κατάσταση.
Οσο πιο γρήγορα πατάει κανείς στα πόδια του και στηρίζεται σε δικές του δυνάμεις, τόσο πιο εύκολα κλείνει τις πόρτες σε ανθρώπους που του προκαλούν αρνητικά συναισθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως εγώ θα φρόντιζα να απομακρυνθώ όσο το δυνατόν περισσότερο από μια τέτοια κατάσταση.
Οσο πιο γρήγορα πατάει κανείς στα πόδια του και στηρίζεται σε δικές του δυνάμεις, τόσο πιο εύκολα κλείνει τις πόρτες σε ανθρώπους που του προκαλούν αρνητικά συναισθήματα.
Αυτό περίπου κάνω κι εγώ :)
Αν και, αν τρέχεις υπερβολικά γρήγορα, υπάρχει το ενδεχόμενο να σκοντάψεις ;)
Μέτρον άριστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αυτό περίπου κάνω κι εγώ :)
Αν και, αν τρέχεις υπερβολικά γρήγορα, υπάρχει το ενδεχόμενο να σκοντάψεις ;)
Μέτρον άριστον.

Ζωή είναι να πέφτεις εφτά φορές και να σηκώνεσαι οχτώ.
Φυσικά και θα σκοντάψεις.
Και θα σηκωθείς πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
[οfftopic] εμένα ο πειρατής θα με ρίξει στα...βαριά το δηλώνω... :PΠως γίνεται με κάποιον να συμφωνείς 100% στο ένα θέμα και να ... διαφωνείς 100% στο αμέσως επόμενο?:hmm::P[/offtopic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top