Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
μην αγχωνεσαι...και εγω αυτο νομιζα..αλλα θα τα διαβασεις τοσες μα τοσες πολλες φορες(γιατι πρεπει να τα διαβαζεις συνεχως τα θεωρητικα μαθηματα ειδικα γνωστο ιστορια και βιολογια,αν παρεις βιολογια) που μετα θα τα λες απεξω με πολυ ευκολια!!!!!
αχ μακαρι!:confused:

μηπως θα μπορουσατε να μου προτεινετε και ενα καλο βοηθημα με ασκησεις συντακτικου και γραμματικης για τα αρχαια?
και ενα με αγνωστα κειμενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
μηπως θα μπορουσατε να μου προτεινετε και ενα καλο βοηθημα με ασκησεις συντακτικου και γραμματικης για τα αρχαια?
και ενα με αγνωστα κειμενα?


απο οσο ξερω ενα καλο βοηθημα για το συντακτικο ειναι του Μπαχαρακη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
απο οσο ξερω ενα καλο βοηθημα για το συντακτικο ειναι του Μπαχαρακη!
μονο για το συντακτικο?για γραμματικη μηπως ξερεις καποιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Εγώ παιδιά έδωσα φέτος 2η χρονιά πανελλαδικές με φροντιστήριο επειδή την προηγούμενη χρονιά πήγα φροντ μονο για 4 μήνες ,χωρίς να έχω πάει ποτέ φροντ στη 1η και 2α λυκείου ούτε στο γυμνάσιο ....χωρίς να έχω βοηθητικά και τα συναφή...ομολογώ οτι ήταν πολύ δύσκολα αν σκεφτείτε οτι πήγαινα σε δημόσιο σχολείο το οποίο πρόσφερε 0 γνώσεις ..........αλλά όταν θες κάτι πολύ όλο το σύμπαν συνομωτεί για να το αποοκτήσεις ,λέω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
μονο για το συντακτικο?για γραμματικη μηπως ξερεις καποιο?

οι εκδοσεις του εχουν απο ολα.....στο λεω γιατι κατι γνωστοι μου ειχαν συντακτικο-λατινικα-λογοτεχνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Εγώ παιδιά έδωσα φέτος 2η χρονιά πανελλαδικές με φροντιστήριο επειδή την προηγούμενη χρονιά πήγα φροντ μονο για 4 μήνες ,χωρίς να έχω πάει ποτέ φροντ στη 1η και 2α λυκείου ούτε στο γυμνάσιο ....χωρίς να έχω βοηθητικά και τα συναφή...ομολογώ οτι ήταν πολύ δύσκολα αν σκεφτείτε οτι πήγαινα σε δημόσιο σχολείο το οποίο πρόσφερε 0 γνώσεις ..........αλλά όταν θες κάτι πολύ όλο το σύμπαν συνομωτεί για να το αποοκτήσεις ,λέω..
το ξερω οτι το σχολειο δεν προσφερει γνωσεις ρε..φετος εκαναν μαθημα απλα για να βγαλουμε την υλη..φαντασου του χρονου..και σε μας πανε σχεδον ολοι φροντ.
Παντως εγω τους ρωταγα απτην αρχη της χρονιας συνεχεια μεχρι να καταλαβω.. αν και στην αρχη δεν
ημουν και η καλυτερη τους υστερα αρχισαν να με ρωτανε και να μου εξηγουν...
και του χρονου το ιδιο θα κανω αλλα θα τους ρωτησω αμα πορουν να μου βαζουν ασκησεις η να μου δινουν περισσοτερες σημειωσεις...

οι εκδοσεις του εχουν απο ολα.....στο λεω γιατι κατι γνωστοι μου ειχαν συντακτικο-λατινικα-λογοτεχνια!
ααχ σε ευχαριστωω πολυ!!:)
το βρηκα ηδη στ google!θα το παρω αυριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lemOnbush

Νεοφερμένος

Η Λεμονιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεια σας κι απο μενα...
Κι εγώ σκοπεύω να δώσω Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο, με στόχο την αρχιτεκτονική.
Επειδή έχω αγχωθεί αρκετά ακούγοντας τις ώρες καλοκαιρινών που θα κάνουν οι συμμαθητές μου, θα ήθελα τη βοηθειά σας.
Είμαι Τεχνολογική κατεύθυνση, Κ2.

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει βοηθήματα για τα μαθήματα που θα δώσω Πανελλήνιες;
Ακόμη, από πού (ποιο μάθημα) είναι καλύτερο να αρχίσω τώρα το καλοκαίρι; Τι να προσέξω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει βοηθήματα για τα μαθήματα που θα δώσω Πανελλήνιες;
Ακόμη, από πού (ποιο μάθημα) είναι καλύτερο να αρχίσω τώρα το καλοκαίρι; Τι να προσέξω;

Μαθηματικά του Μπάρλα σίγουράκι και το καλοκαίρι ΑΟΔΕ κάνουν όλοι οι τεχνολογικοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Προσωπικα σου προτεινω να ξεκινησεις οπωσδηποτε την υλη στα μαθηματικα και στην φυσικη...
Μπορεις να αγορασεις το βοηθημα του Μπαρλα που ειναι πολυ καλο (μπορω να στο στειλω σε ηλεκτρονικη μορφη αν θες για ν αμην ξοδευεσαι) και να σου προτεινω καποιες ασκησεις! Οταν τα τελειωσεις, βλεπουμε! Παντως εχουν ωραιες ασκησεις!
Για φυσικη σου προτεινω των αδερφων Σαββαλα! Εχει πολλες ασκησεις και εκει μπορω να σου πω ποιες να κανεις...
Παντως θεωρια να διαβαζεις απο το βιλβιο...

Αν εχεις ορεξη, μπορω να σε καθοδηγησω λιγο στο διαβασμα σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Εμένα το βοήθημα των αδερφών Σαββάλα δεν μου άρεσε. Θα σου πρότεινα Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλο και Κατσίκα. Ο πρώτος έχει καλές ασκήσεις, ορισμένες δύσκολες αλλά στα πλαίσια των πανελληνίων, ο δεύτερος τονίζει πάρα πολύ καλά τα λεπτά σημεία της θεωρίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Για μαθηματικα εμενα με βοηθησε πολυ Στεργιου Νακη και το επαναληπτικο του Παπαδακη(αλλα αυτο θα το παρεις το πασχα).
Φυσικη δουλεψα μονο απο φροντιστιριακα(εκδοσεις πουκαμισας τα χει στο βιβλιοπωλεια) και αν πας για ψηλα παρε περιπου χριστουγεννα με πασχα το επανληπτικο του παναγιωτακοπουλου.
Μαθηματικα γενικης αν δινεις προτεινω παλι στεργιου νακη.
Το καλοκαιρι ξεκινας οπωσδηποτε αοδε και βγαζεις πρωτο κεφαλαιο, το δευτερο ειναι μικρο οποτε θα βγει ευκολα και ετσι σου μενει μονο το 3ο που ειναι σχετικα μεγαλο και πολυ σημαντικο.
Αεππ μπορεις να του δωσεις σημασια απο σεπτεμβρη.
Καλη επιτυχια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Λοιπόν, να πω και εγώ την γνώμη μου.Προσωπικά πιστεύω ότι είναι σχεδόν απίθανο να περάσεις σε μια καλή σχολή χωρίς βοήθεια, βέβαια δεν είναι ακατόρθωτο.Με προσωπικό διάβασμα και βοήθεια απο τους καθηγητές άτι μπορεί να γίνει.Βέβαια άλλο να έχεις βοήθεια να μην χάνεις ούτε ώρα μαθήματος και άλλο στο σχολείο που γίνονται καταλήψεις, αργίες , γιορτές κτλ. Τα βοηθήματα που προτείνω είναι: 1.Μαθηματικά γεν. Σαββάλας - Παπαδάκης 2.Μαθηματικά κατ.Σαββάλα-Παπαδάκης (γενικά του σαββάλα είναι πάρα πολύ καλά) 3.Φυσική κατ.-Σαββάλας 4.ΑΕΠΠ -Σαββάλας -Τσιωτάκης
:)

Καλή Προετοιμασία :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
νομίζω οτι όσον αφορά το σχέδιο , δεν διδάσκεται στο σχολείο.. Γιατι και μια συμμαθήτριά μου πήγαινε σε άλλη περιοχή για να κάνει σχέδιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Γεια σας κι απο μενα...
Κι εγώ σκοπεύω να δώσω Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο, με στόχο την αρχιτεκτονική.
Επειδή έχω αγχωθεί αρκετά ακούγοντας τις ώρες καλοκαιρινών που θα κάνουν οι συμμαθητές μου, θα ήθελα τη βοηθειά σας.
Είμαι Τεχνολογική κατεύθυνση, Κ2.

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει βοηθήματα για τα μαθήματα που θα δώσω Πανελλήνιες;
Ακόμη, από πού (ποιο μάθημα) είναι καλύτερο να αρχίσω τώρα το καλοκαίρι; Τι να προσέξω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

ουτε σχεδιο θα πας?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soteri0s

Νεοφερμένος

Ο soteri0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Όλα γίνονται αν υπάρχει θέληση, ακόμα και να περάσεις σε πολύ καλή σχολή χωρίς φροντιστήριο.

Θα σας πω την δική μου ιστορία:

Εγώ έδωσα εξετάσεις το 2000. 12 μαθήματα, πιο πολύ ύλη ανά μάθημα, αλλά ομολογουμένως πιο εύκολα θέματα σε σχέση με σήμερα.
Ξεκίνησα να διαβάζω μόνος μου ουσιαστικά από τέλος Σεπτεμβρίου χωρίς κανένα φροντιστήριο και από δημόσιο σχολείο.
Για Μαθηματικά κατεύθυνσης διάβασα από το παλιό βιβλίο Στεργίου-Νάκη όλες τις ασκήσεις (που ήταν ασκήσεις επιπέδου Δεσμών), για Φυσική και Χημεία κατεύθυνσης από κάτι βιβλία του "Όμιλου εκδόσεων συγγραφέων καθηγητών" (δεν θυμάμαι τώρα ονόματα). Σε όλα τα άλλα μόνο το σχολικό βιβλίο.

Έβγαλα 19.7 βαθμό πρόσβασης, και το μόνο μάθημα που έγραψα κάτω από 19.5 ήταν η έκθεση. Πέρασα με πολύ καλή σειρά ΣΗΜΜΥ ΕΜΠ. Άρα, η δική μου περίπτωση αποδεικνύει πως όλα γίνονται...

Φυσικά, ξεσκίστηκα στο διάβασμα (κοινοτυπία) και είχα πολύ καλό υπόβαθρο από τις παλιές τάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lemOnbush

Νεοφερμένος

Η Λεμονιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Προσωπικα σου προτεινω να ξεκινησεις οπωσδηποτε την υλη στα μαθηματικα και στην φυσικη...
Μπορεις να αγορασεις το βοηθημα του Μπαρλα που ειναι πολυ καλο (μπορω να στο στειλω σε ηλεκτρονικη μορφη αν θες για ν αμην ξοδευεσαι) και να σου προτεινω καποιες ασκησεις! Οταν τα τελειωσεις, βλεπουμε! Παντως εχουν ωραιες ασκησεις!
Για φυσικη σου προτεινω των αδερφων Σαββαλα! Εχει πολλες ασκησεις και εκει μπορω να σου πω ποιες να κανεις...
Παντως θεωρια να διαβαζεις απο το βιλβιο...

Αν εχεις ορεξη, μπορω να σε καθοδηγησω λιγο στο διαβασμα σου...

Ευχαριστώ πάρα πολύ Χαρουλιτα για την προθυμία σου.. Αν μπορείς να μου το στείλεις θα με διευκολύνεις πολύ. Για Φυσική σίγουρα Σαββάλα θα αγοράσω. Οι περισσότεροι αυτό προτείνουν.

Για μαθηματικα εμενα με βοηθησε πολυ Στεργιου Νακη και το επαναληπτικο του Παπαδακη(αλλα αυτο θα το παρεις το πασχα).
Φυσικη δουλεψα μονο απο φροντιστιριακα(εκδοσεις πουκαμισας τα χει στο βιβλιοπωλεια) και αν πας για ψηλα παρε περιπου χριστουγεννα με πασχα το επανληπτικο του παναγιωτακοπουλου.
Μαθηματικα γενικης αν δινεις προτεινω παλι στεργιου νακη.
Το καλοκαιρι ξεκινας οπωσδηποτε αοδε και βγαζεις πρωτο κεφαλαιο, το δευτερο ειναι μικρο οποτε θα βγει ευκολα και ετσι σου μενει μονο το 3ο που ειναι σχετικα μεγαλο και πολυ σημαντικο.
Αεππ μπορεις να του δωσεις σημασια απο σεπτεμβρη.
Καλη επιτυχια :)

Ευχαριστώ... Τα έχω πάρει λίγο ανάποδα μου φαίνεται. Θα κάνω κάποια μαθήματα ΑΕΠΠ τώρα το καλοκαίρι, για να εξοικειωθώ και να μη χρειάζεται να ρίξω εκεί το βάρος το Σεπτέμβρη. ΑΟΔΕ θα πάρω το σχολικό βιβλίο και θα αρχίσω σιγά σιγά...

Λοιπόν, να πω και εγώ την γνώμη μου.Προσωπικά πιστεύω ότι είναι σχεδόν απίθανο να περάσεις σε μια καλή σχολή χωρίς βοήθεια, βέβαια δεν είναι ακατόρθωτο.Με προσωπικό διάβασμα και βοήθεια απο τους καθηγητές άτι μπορεί να γίνει.Βέβαια άλλο να έχεις βοήθεια να μην χάνεις ούτε ώρα μαθήματος και άλλο στο σχολείο που γίνονται καταλήψεις, αργίες , γιορτές κτλ. Τα βοηθήματα που προτείνω είναι: 1.Μαθηματικά γεν. Σαββάλας - Παπαδάκης 2.Μαθηματικά κατ.Σαββάλα-Παπαδάκης (γενικά του σαββάλα είναι πάρα πολύ καλά) 3.Φυσική κατ.-Σαββάλας 4.ΑΕΠΠ -Σαββάλας -Τσιωτάκης
:)

Καλή Προετοιμασία :) :)

Βοήθεια θα έχω από εσάς, τώρα που σας βρήκα πρόθυμους :P
Ευχαριστώ πολύ για τα βοηθήματα που μου προτείνεις. Καλή μου προετοιμασία :D

ουτε σχεδιο θα πας?:worry:

Σχέδιο έκανα και φέτος όλη τη χρονιά, και θα κάνω σίγουρα και του χρόνου :)

Όλα γίνονται αν υπάρχει θέληση, ακόμα και να περάσεις σε πολύ καλή σχολή χωρίς φροντιστήριο.
....
Έβγαλα 19.7 βαθμό πρόσβασης, και το μόνο μάθημα που έγραψα κάτω από 19.5 ήταν η έκθεση. Πέρασα με πολύ καλή σειρά ΣΗΜΜΥ ΕΜΠ. Άρα, η δική μου περίπτωση αποδεικνύει πως όλα γίνονται...

Να 'σαι καλά s0teri0s. Μου έφτιαξες τη μέρα με το παράδειγμά σου... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Πανελληνιες χωρις φροντιστηριο ε;

ΓΙΝΕΤΑΙ αρκει να πιστεψεις . Αν εχεις κοτσια τοτε ξεφευγεις απο τη μαλακια που λεγεται φροντιστηριο και αποδεικνυεις ..... στον εαυτο σου τι ενα δειγμα το τι μπορεις να κανεις.

Goooooooooooooooooooo...
ΠΡοτεινω και σε αλλα ατομα να βοηθησουν με τον τροπο που αυτοι θα σκεφτουν :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Εγώ θα δώσω Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο! Τώρα τη χρονιά που θα μας έρθει ...Θεωρητική παρακαλώ...
Σε πολλούς φαίνεται ακατόρθωτο να περάσει κανείς σε μία καλή σχολή!
Για μένα είναι δυνατόν! Και φέτος δεν είχα καμία βοήθεια..ξεκίνησα από το 0 ..δεν ήξερα σχεδόν τίποτα ..αλλά πίστεψα στον εαυτό μου και διάβασα ..διάβασα πολύ και έβγαλα έναν βαθμό που δεν τον είχα ξαναβγάλει ποτέ στη ζωή μου και ούτε πίστευα ότι μπορούσα να φτάσω μέχρι εκεί..βέβαια βοήθησαν πολύ και οι καθηγήτριες που είχα στο σχολείο ..είναι κορυφή..
Με θέληση όλα γίνονται ..και γι αυτούς που ακόμη δεν έχουν πειστεί υπάρχουν ζωντανά παραδείγματα από πάνω!
Από αύριο ξεκινώ μόνη μου διάβασμα ...έχω μάθει να διαβάζω μόνη,να βάζω όρια στον εαυτό μου και όταν πρόκειται για διάβασμα να μην τεμπελιάζω ..στην ουσία αυτό κάνουμε όλοι ..με τη διαφορά που στο φροντιστήριο σε βάζουν σε ένα πρόγραμμα και σε βοηθάνε περισσότερο ..αυτό εννοείται ..αλλά δεν είμαι από τους ανθρώπους που θα τους βοηθούσαν τα ομαδικά ή ιδιαίτερα μαθήματα ..θα μπερδευόμουν περισσότερο ..
Όπως τα έβγαλα πέρα φέτος ..μία αρκετά απαιτητική χρονιά,γιατί να μην μπορέσω και του χρόνου ;;
Με θέληση και πίστη στον εαυτό του μπορεί να καταφέρει πολλά κάποιος..η δύναμη βγαίνει από την ψυχή...
Είμαι αποφασισμένη να περάσω στη σχολή που θέλω και να κάνω τα όνειρα μου πραγματικότητα και κανείς δεν πρόκειται να με σταματήσει ..λίγοι είναι αυτοί που πιστεύουν σε μένα...οι περισσότεροι με αποθαρρύνουν ..απλά δεν με νοιάζει ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
..λίγοι είναι αυτοί που πιστεύουν σε μένα...οι περισσότεροι με αποθαρρύνουν ..απλά δεν με νοιάζει ...

Νομιζω οτι στις περισσοτερες περιπτωσεις κατι τεοιο γινεται. Ειτε πηγαινει καποιος ειτε δεν πηγαινει σε φροντιστηριο.

Το μονο που θα ηθελα να σας κανει αυτο, αν σας επιρεαζει αναγκαστικα , ειναι να σας πεισμωνει παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Νομιζω οτι στις περισσοτερες περιπτωσεις κατι τεοιο γινεται. Ειτε πηγαινει καποιος ειτε δεν πηγαινει σε φροντιστηριο.

Το μονο που θα ηθελα να σας κανει αυτο, αν σας επιρεαζει αναγκαστικα , ειναι να σας πεισμωνει παραπανω.

Στην ουσία αυτό πετυχαίνουν ..να με πεισμώσουν παραπάνω ..εγώ μόνη μου τα καταφέρνω καλύτερα ..δεν μπορούν να το καταλάβουν ..πιστεύουν ότι πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο = αποτυχία ..ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ..ξέρω πολλά άτομα που τα έχουν καταφέρει έτσι ..να περάσουν σε πολύ καλές σχολές ..πάρα πολύ καλές ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top