Πίσω στα σχολεία

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
καλη σχολικη χρονια σε ολους σας και καλη προοδο!
και εμεις απο τι βλεπω καμια 30αρια θα ειμαστε,ενω περυσι ειμασταν 20 κατι...
θα γινει χαμος φετος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna650

Νεοφερμένος

Η anna650 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλή σχολική χρονιά!!!!!!:) Εμάς θα μας χωρίσουν αύριο σε τμήματα και θα πάρουμε βιβλία...Πάντως επείδη πάω θετική δε θα είμαστε πολλά παιδιά στο τμήμα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 894423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλή σχολική χρονιά!!!
Πόσο πολύ ζηλεύω... :( Σαν το σχολείο τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Eμείς πήγαμε απο τισ 8 και 15 κ ο αγιασμος τελικα έγινε στι 9 και τελιωσε στις 10 παρα κουβαλησα τ βιβλια απο την αποθηκη κ μετα αφου τελισα την διανομη εφυγα φορτωμενος με 26 βιβλια !!!!!γνωρισαμε νεους συμμαθητες καθηγητες κ.τ.λ. κοριδεψαμε κοσμο(κλασσικα) και μαθαμε και
το προγραμμα της εβδομαδας(προσωρινο) και ποιους καθηγητες θα εχουμε περασαμε σουπερ !!!μονο που ενας φιλος μου εμεινε κ ενας σπαστικος π δεν ηθελα να ειμαι στ τμημα μαζι του περασε κατι ηταν κατι το οποιο μου την ψιλοεπσασε αλλα κατα τα αλλα μια χαρα ολα!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Λοιπόν, εμείς σήμερα κάναμε 7ωρο,αγιασμό και γνωρίσαμε τους καθηγητές. Οι καθηγητές προσπαθούσαν να σπασουν τον πάγο αλλά δυστυχώς ο ένας είναι πιο αυστηρός απο τον άλλον. ΠΟΛΥ αυστηρότητα ρε παιδί μου. Μπας επειδή είμαστε Γ γυμνασίου; Τι σημαίνει αυτό; Πραγματικά έχω λίγο αγχωθεί επειδή σχεδόν ολοι τους μας είπαν ότι θα είναι πολύ απαιτητικοί. :redface::worry::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Μμμ εμείς πήγαμε σήμερα στις 10 : 30 στον αγιασμό άλλα τελικά αρχήσαμε κάτα της 11:00 ύστερα χωριστήκαμα σε τάξεις και πήραμε τα βιβλία και το αυριανό πρόγραμμα...Και αύριο με το 5ωρο που έχουμε ξεκινάμε κανονικά τα μαθήματα...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XLa

Νεοφερμένος

Ο XLa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
πισω στα σχολεια λοιπον... εμεις σημερα ξεκινησαμε τον αγιασμο στις 10 και μισι, μπηκαμε στις ταξεις,επιλεξαμε μαθηματα επιλογης [φετος παω α λυκειου],τα οποια ηταν τεσσερα,γαλλικα,πληροφορικη,ψυχολογια,ριζες του ευρωπαικου πολιτισμου,και πηραμε τα βιβλια,ανάμεσα στα καινουργια ειναι οι αρχες οικονομιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τελικά πήγαμε πρώτη μέρα στο σχολείο. Και γίνανε όλα όσα προφητεύτηκαν εδώ: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=2414279#post2414279
Ο παπάς είχε παχύνει από πέρυσι.
Πήραμε τα βιβλία, λείπουν και κάποια.
Φέτος είχαμε και αρκετούς καινούργιους μαθητές στη Γ λυκείου.Είναι και 6 παιδιά που ήρθαν στο λύκειο μας επειδή κάναμε τεχνολογική-1ο κύκλο. Τελικά από 4 τμήματα που είμασταν πέρυσι δεν υπάρχει περίπτωση να μας ενώσουν σε λιγότερα και όπως είπε ο υποδιευθυντής μάλλον ξεπερνάμε το καθένα τα 28 παιδιά που βάλανε καινούργιο όριο και θα μας χωρίσουν σε 5. Στις κατευθύνσεις θα είμαστε 6 τμήματα (1 θετική, 1 τεχν.1, 2 τεχν.2, 2 θεωρ.).
Μάθαμε ότι 3-4 καθηγητές πήρανε σύνταξη. Ανάμεσα τους και ένας μαθηματικός που ήταν συμμαθητής με τον Ευκλείδη. Ξανάρθε και ο παλιός καλός χημικός μας. Τώρα μας είπανε λείπουν αρκετοί καθηγητές που θα έρθουν σύντομα. (Πότε περιμένουν να τους στείλουνε? Έλεος!!)
Δήλωσα υπολογιστές για μάθημα επιλογής.
Αύριο λέει 6ωρο. 3 ώρες κατεύθυνση + 3 γενική.
Καλή μας χρονιά!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μόνο εμείς δε θα κάνουμε αύριο μάθημα; χαχαχχ
Σήμερα πήραμε τα 16 βιβλία Γενικής Π. και αύριο κανονικά 8.15 για να πάρουμε τα υπόλοιπα (κατεύθνησης+επιλογής) και το πράγραμμα λογικά. Ελπίζω να μη μας πάρει παραπάνω από 3 ώρες -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

utero

Νεοφερμένος

Η utero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα και καλη αρχη! Εχω μια ερωτηση σε οσους ειναι στη 2α Γυμνασιου..Αλλαξε το φετινο σας βιβλιο?? Αυριο ξεκιναω να κανω μαθημα σε ενα φροντιστηριο και ακουσα οτι το βιβλιο που εχω ειναι το παλιο!!! Εχω ενα πορτοκαλι 167 σελιδων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aλεξια20

Νεοφερμένος

Η Aλεξια20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Καλη σχολικη χρονια σε ολους!!!!! Τι ωραια που ειναι στο σχολειο!!!!!
Απο τα πιο ωραια χρονια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Κάτι τέτοιες απόψεις χαλάνε όλο το μάθημα και αναγκάζονται όλοι και πάνε φροντιστήρια. Μια χ ωριμότητα δε βλάπτει. Μάλιστα στη Γ' ενηλικιώνεσαι/μεγαλώνεις/ωριμάζεις/σκέφτεσαι, δε πας να κάνεις μόνο χαβαλέ. Φυσικά όπως κάθε χρονιά κάνεις και τις πλάκες, αλλά μη το γ**σουμε =]
Εκτός κι αν ο στόχος σου είναι μόνο το απολυτήριο, οπότε πάω πάσο. Αλλά και οι υπολοίποι δε φταίνε.

Νομίζω ότι δεν καταλάβατε τι θέλω να πω.

1ον)Όχι δεν πάω μόνο για το απολυτήριο,στοχεύω για Βιολογία.
2ον)Όταν έλεγα ότι θα κάνω ό,τι θέλω δεν εννοούσα καφρίλες.Εννοούσα ότι θα είμαστε πιο χαλαροί στο σχολείο,οι καθηγητές δε θα έχουν τόσες πολλές απαιτήσεις από μας κλπ
3ον)Το μάθημα δεν το χαλάνε οι καφρίλες.Έστω ότι δεν έκανε κανείς στην Ελλάδα καφρίλες και πηγαίναμε όλοι μόνο με όσα είχαμε διδαχθεί στο σχολείο(μιλάω για δημόσια και όχι ιδιωτικά)Πιστεύεις ότι θα έγραφε κανείς πολύ καλά;(εννοώ βαθμολογίες που σε βάζουν σε πολύ καλές σχολές 17+)
Σίγουρα θα υπάρχουν κάποιοι που θα γράψουν τόσο,αλλά οι περισσότεροι θα πηγαίναν χάλια.ΑΥΤΟ μας στέλνει στα φροντιστήρια,όχι οι καφρίλες.

ΥΓ. Δεν θέλω να θίξω κανέναν.Η άποψή μου είναι αυτή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
του χρονου θα παω 10+... ωραια ωραια... παντως σημερα δυο ωρες μας ειχανε εξω και 2 καναμε και καλα μαθημα...

Καλησπερα και καλη αρχη! Εχω μια ερωτηση σε οσους ειναι στη 2α Γυμνασιου..Αλλαξε το φετινο σας βιβλιο?? Αυριο ξεκιναω να κανω μαθημα σε ενα φροντιστηριο και ακουσα οτι το βιβλιο που εχω ειναι το παλιο!!! Εχω ενα πορτοκαλι 167 σελιδων..
ποιο βιβλιο?? ποιανου μαθηματος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Καλή σχολική χρονιά με πολλές τρέλες και λιγότερο διάβασμα :)
Έλεος ρε παιδιά ακόμα δεν αρχίσαμε και μας βάζουν 7ωρα -.- :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Σημερα λοιπον πηραμε βιβλια.25 βιβλια.Τωρα συγνωμη πια ειναι η αποψη σας?Οτι πρεπει να σου δινουν σε 1 μερα 25 βιβλια?Εγω ξεπατωθηκα για να τα κουβαλησω.Πηγε να μου χαλασει η τσαντα.Ελεος:hmm::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Nτροπή τους.:P
Έλα μωρέ, πώς κάνεις έτσι; Μια μέρα ήταν. Τώρα δε θα τα ανοίξετε και όλα οπότε χαλαρά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Σημερα λοιπον πηραμε βιβλια.25 βιβλια.Τωρα συγνωμη πια ειναι η αποψη σας?Οτι πρεπει να σου δινουν σε 1 μερα 25 βιβλια?Εγω ξεπατωθηκα για να τα κουβαλησω.Πηγε να μου χαλασει η τσαντα.Ελεος:hmm::mad:

εγω πηρα 27... Αλλα νταξει το σπιτι μου ειναι μονο κανα χιλιομετρο μακρια οποτε τα καταφερα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
αχα καλα εμας μας λεεειιιιπουν....ιστορια κειμενα ιλιαδα μαθηματικα τεχνολογια φυσικη αγγλικα γαλλικα οικιακη-οικονομια, βιβλιο μουσικης (το τετραδιο εργασιων το χουμε),τετραδιο εργασιων γεωγραφιας... εεε αυτα! δεν ειναι και λιγα...! βσκ μπορει να ειναι και αλλα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amarena1

Νεοφερμένος

Η Amarena1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
:worry:Οι καθηγητες αλλαξαν απο τοτε που πηγαινα στο Γυμνασιο του ιδιου σχολειου. Οι πιο πολλοι πηραν συνταξη. Και ηταν ολοι καταπληκτικοι ανθρωποι και καθηγητες. Τα παιδια ειναι λιγο στον κοσμο τους ακομα...!! Δεν ξερω γτ δεν πηγανε σε επαλ και ηρθανε ενιαιο αφου δεν θελουν καθολου να βρισκονται εκει και φαινεται αυτο. Μερικοι καθηγητες μας αντιμετωπιζουν σαν να ειμαστε εντελως ασχετοι. Λενε :ε,τωρα στο νυχτερινο τι μαθημα να κανεις? Και να σας πω θα καταλαβετε? _δεν θα καταλαβετε! αυτο εγινε και χτες! Κι ομως ρε μεγαλε ! Θα καταλαβουμε ! Για κανε 1 προσπαθεια να δεις...γι αυτο πληρωνεσαι Αιντε! Ακου λεει θα μας βαλει να κανουμε προσθεση και αφαιρεση....και εμεις που θελουμε να παμε για πανελληνιες καποια στιγμη? αφαιρεση και προσθεση θα γραψουμε?:/:

Εδώ θα γράψουμε τις πρώτες μας εντυπώσεις για το καινούριο μας σχολείο,είτε αυτό είναι γυμνάσιο είτε λύκειο :)
Ξεκινάω πρώτος για το λύκειο..
Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να κλάψω!!
Δεν ξέρω σχεδόν κανέναν από το τμήμα μου και η πρώτη εντύπωση που μου έκανα τα παιδιά δεν ήταν και η καλύτερη (προκαταλήψεις :P)
Μας δώσανε και αυτά τα αρκετά μεγάλα βιβλία που έμεινα μακακας όταν τα είδα!!!!!
Αλλά από την άλλη είναι μια καινούρια εμπειρία..και πλέον είμαι λυκειάκι :clapup:

Καλη αρχη!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΦΩΤΕΙΝΗ2010

Νεοφερμένος

Η ΦΩΤΕΙΝΗ2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Τρίγλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Σε 20 ημέρες ξεκινάνε τα σχολεία!Ετοιμάζεστε σιγά-σιγά?Αγχωθήκατε? Σας έλειψαν τα διαλείμματα τα γέλια μέσα στην τάξη καθώς και η βαρεμάρα την ώρα του μαθήματος?

Να ξεκινήσω λέγοντας πως μου έλειψαν αν και μέσα στην 1η εβδομάδα που θα ανοίξουν τα σχολεία θα αναπολώ το καλοκαίρι!Αλλά θέλω να ακούσω το σπαστικό ήχο <<ντρινκκκκκκκκκκκ>>, να νιώσω το άγχος για το τι έγραψα σε κάθε διαγώνισμα, καθώς και να ξανανιώσω το αίσθημα της ανακούφισης με το άκουσμα ότι σχολάσαμε!!!!!!Εσείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top