Πίσω στα σχολεία

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Αααααχχχχχχχ!!! αχχχχ!! ΑΑΑΑΧΧΧ!!!
σε κανα μισαωρο θα ξεκινησω :bye: :upside: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Εγώ φέτος ήθελα να ξεκινήσει η καινούργια σχολική χρονιά επειδή θα πάω τρίτη και θα κάνω Ο,ΤΙ θέλω στο σχολείο.Κανένας καθηγητής δεν θα τολμήσει να μας πει τίποτα επειδή είμαστε τρίτη και έχουμε άγχος και ξεσπάμε κλπ.Φέτος γίνονται οι καλύτερες πλάκες.Έχουμε και την Πενταήμερη! :D Groovy baby!This year is gonna be F****N' AWESOME!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Δεν το ηξερα αυτο! Δηλαδη στην 3η λυκειου τους καθηγητες δεν τους νοιαζει τι γινετε? Τοτε τι γκρινιαζουν ολοι π πανε 3η =Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Δεν ήταν τόσο χάλια σήμερα :P. Είδα φάτσες που μου χαν λείψει και γενικά όλη αυτή η αναμπουμπούλα που επικρατούσε ήταν ευχάριστη:D. Kαλή σχολική χρονιά να έχουμε και καλά μυαλά:redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Εγώ φέτος ήθελα να ξεκινήσει η καινούργια σχολική χρονιά επειδή θα πάω τρίτη και θα κάνω Ο,ΤΙ θέλω στο σχολείο.Κανένας καθηγητής δεν θα τολμήσει να μας πει τίποτα επειδή είμαστε τρίτη και έχουμε άγχος και ξεσπάμε κλπ.Φέτος γίνονται οι καλύτερες πλάκες.Έχουμε και την Πενταήμερη! :D Groovy baby!This year is gonna be F****N' AWESOME!:D

:confused:Ε,είπαμε όχι και έτσι καλέ:P
Στη Γ' το μόνο που μπορεί να υπάρχει (και λεω μπορεί, γιατί είναι αναλόγως το σχολείο & τους καθηγητές) είναι να είναι πιο χαλαροί στα μαθήματα γενικής παιδείας που αυτό συνεπαγέται με το να βάζουν πιο εύκολα βαθμούς...δηλαδή πιο εύκολη ύλη στα διαγωνίσματα, μπορεί να σφυράνε και τις απαντήσεις από πριν και πάει λέγοντας...

Όχι όμως ότι διαλύουμε και το σχολείο επειδή πάμε γ' και έχουμε άγχος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lamprost

Νεοφερμένος

Ο Lamprost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Tα παιδιά έχουν το άγχος των εξετάσεων οπότε οι καθηγητές είναι και πιο ελαστικοί:whistle: (όχι πάντα βέβαια...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ φέτος ήθελα να ξεκινήσει η καινούργια σχολική χρονιά επειδή θα πάω τρίτη και θα κάνω Ο,ΤΙ θέλω στο σχολείο.Κανένας καθηγητής δεν θα τολμήσει να μας πει τίποτα επειδή είμαστε τρίτη και έχουμε άγχος και ξεσπάμε κλπ.Φέτος γίνονται οι καλύτερες πλάκες.Έχουμε και την Πενταήμερη! :D Groovy baby!This year is gonna be F****N' AWESOME!:D

Κάτι τέτοιες απόψεις χαλάνε όλο το μάθημα και αναγκάζονται όλοι και πάνε φροντιστήρια. Μια χ ωριμότητα δε βλάπτει. Μάλιστα στη Γ' ενηλικιώνεσαι/μεγαλώνεις/ωριμάζεις/σκέφτεσαι, δε πας να κάνεις μόνο χαβαλέ. Φυσικά όπως κάθε χρονιά κάνεις και τις πλάκες, αλλά μη το γ**σουμε =]
Εκτός κι αν ο στόχος σου είναι μόνο το απολυτήριο, οπότε πάω πάσο. Αλλά και οι υπολοίποι δε φταίνε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Τι λέτε βρε παιδιά..Εντάξει,σε σχολείο πάτε,όχι σε παιδικό σταθμό.Δεν γίνεται αυτός ο χαμός που νομίζετε..Και η πλάκα είναι ότι οι περισσότεροι καθηγητές θα έχουν περισσότερες απαιτήσεις από άλλες χρονιές:P Και μιλάω για τα μαθήματα Γ.Π.Μην το χέσετε όμως..Ναι το σχολείο είναι για να ξεδίνεις(με ενοχλεί που το λέω βέβαια :/:) από το διάβασμα,αλλά με μέτρο..Αυτά :)
Καλό κουράγιο στα τριτάκια..Όσο χαζό κι αν ακουστεί,λίγη υπομονή και θα ηρεμήσετε μετά!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Τι λέτε βρε παιδιά..Εντάξει,σε σχολείο πάτε,όχι σε παιδικό σταθμό.Δεν γίνεται αυτός ο χαμός που νομίζετε..Και η πλάκα είναι ότι οι περισσότεροι καθηγητές θα έχουν περισσότερες απαιτήσεις από άλλες χρονιές:P Και μιλάω για τα μαθήματα Γ.Π.Μην το χέσετε όμως..Ναι το σχολείο είναι για να ξεδίνεις(με ενοχλεί που το λέω βέβαια :/:) από το διάβασμα,αλλά με μέτρο..Αυτά :)
Καλό κουράγιο στα τριτάκια..Όσο χαζό κι αν ακουστεί,λίγη υπομονή και θα ηρεμήσετε μετά!!:)

Είχαν περισσότερες απαιτήσεις οι δικοί σας στα μαθήματα Γ.Π; :/:

Τελικά είναι το που θα πέσεις...και από άποψη σχολείου & από άποψη καθηγητών...Οπότε τίποτα δεν είναι σίγουρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ακριβώς..Οπότε,ποτέ μην καθησυχάζεστε στο ότι είστε Γ' λυκείου και θα σας χαρίζουν βαθμούς..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Εδώ θα γράψουμε τις πρώτες μας εντυπώσεις για το καινούριο μας σχολείο,είτε αυτό είναι γυμνάσιο είτε λύκειο :)
Ξεκινάω πρώτος για το λύκειο..
Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να κλάψω!!
Δεν ξέρω σχεδόν κανέναν από το τμήμα μου και η πρώτη εντύπωση που μου έκανα τα παιδιά δεν ήταν και η καλύτερη (προκαταλήψεις :P)
Μας δώσανε και αυτά τα αρκετά μεγάλα βιβλία που έμεινα μακακας όταν τα είδα!!!!!
Αλλά από την άλλη είναι μια καινούρια εμπειρία..και πλέον είμαι λυκειάκι :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Καλή σχολική χρονιά σε όλα τα παιδιά που επέστρεψαν σήμερα στα θρανία :)
Και φυσικά κουράγιο στα παιδιά της τρίτης για τη κουραστική χρονιά που έρχεται,αλλά θα περάσει χωρίς καν να το καταλάβουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
γεια σας και απο εμενα !!!γυρισα απο το σχολειο και εχω γυρισει κατενθουσιασμενη!!λοιπον στην ταξη ειμαστε 33 παιδια και συνολικα στην πρωτη λυκειου 146 παιδια !!δεν πειραζει ομως ...μια χαρουλα .......τελεια τελεια τελεια!!καλη μας αρχη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Καλή αρχή και καλή σχολική χρονιά, παιδιά...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
γεια σας και απο εμενα !!!γυρισα απο το σχολειο και εχω γυρισει κατενθουσιασμενη!!λοιπον στην ταξη ειμαστε 33 παιδια και συνολικα στην πρωτη λυκειου 146 παιδια !!δεν πειραζει ομως ...μια χαρουλα .......τελεια τελεια τελεια!!καλη μας αρχη:D

Εμείς είμαστε 14 στη τάξη μου.:confused:

wow O.O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Νταξει και μεις ανοίξαμε επιτέλους!!!
Β1 ΛΥΚΕΙΟΥ, δεν ξέρω πόσα άτομα θα είμαστε αλλά είμαι απουσιολόγος!
Θετική κατεύθυνση για μένα...:P


ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
σημερα ηταν πιο βαρετα απο ποτε...!! :confused:
στις 11 το πηρανε αποφαση να κανουμε αγιασμο και μετα βγαλανε 5 λογους (οι 2 βεβαια ηταν της υπουγρου παιδειας και τετοια)...σε καποιο σημεια ελεγε "και ειμαι βεβαιη" και το διαβαζε ο γυμνασιαρχης!!! :teasing::lol:
μετα κατα τις 12 πηραμε βιβλια... αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
τα κοριτσια η ολοι μαζι?:P

Συνολικά στο Γ1 είμαστε 14.:P
Κι αν δεν είχε έρθει νέος μαθητής θα μασταν 13.
Τα αγόρια είναι 5, τα υπόλοιπα κορίτσια, όπως πέρυσι.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Καλη σχολικη χρονια σε ολους! :beer:

Και καλο κουραγιο,αλλα και καλη επιτυχια στους υποψηφιους για πανελληνιες.:)

Εγω σημερα πρωτη μερα που πατησα στο λυκειο και ενιωθα σαν το ψαρι εξω απ' το νερο.Σημερα,περα σπο τον αγιασμο,μονο βιβλια πηραμε .Τα τμηματα δεν μας τα ειπαν ακομη.Αυριο λογικα.Πολυ αγχος εχω για το ποιοι θα ειναι στο τμημα μου. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top