Εσπερινά Λύκεια

Doctoras

Νεοφερμένος

Ο Doctoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα!! μπας και ξερετε αν οι αποφοιτοι απο εσπερινο μπορουν να ειναι δικαιουχοι για την επιδοτηση λαπτοπ;
(σορυ αν γραφω σε λαθος θεμα) :) ευχαριστω

Ναι, είναι δικαιούχοι

Μάλλον όχι, αλλά και να γινόταν δεν θα ήταν λίγο ανήθικο να το κάνεις; Οι θέσεις σε κάθε σχολή για τα νυχτερινά λύκεια είναι πολύ περιορισμένες και δημιουργήθηκαν ως παροχή για τα παιδιά αυτά που είναι αναγκασμένα να δουλεύουν για τον έναν ή τον άλλο λόγο παράλληλα με την φοίτηση τους.

Φιλικά.

Μακάρι να σκέφτονταν κι οι άλλοι σαν εσένα. Το ξέρετε ότι πάνε άτομα απο ημερήσια με κομπίνες και ψεύτικα χαρτιά , γράφονται στα εσπερινά, κάθονται όλη την ημέρα, κάνουν ιδιαίτερα και ΤΡΩΝΕ τις θέσεις των παιδιών που δουλεύουν και μοχθούν για κάτι καλύτερο στη ζωή τους; Είναι ΝΤΡΟΠΗ αυτό που συμβαίνει και χρειάζεται αυτοί που είναι αρμόδιοι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να παρέμβουν και να σταματήσουν αυτό το ΑΙΣΧΟΣ που επικρατεί....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Ενταξει ευχαριστω!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙ

Νεοφερμένος

Η kelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!
Αν εχεις απολυτηριο ΤΕΕ κανεις 2 χρόνια σε νυχτερινό. Ξέρει κάποιος να μου πεί τι ώρες είναι η παρακολούθηση στο νυχτερινό και αν έχεις απολυτήριο Γενικού Λυκείου και ΤΕΙ πόσα χρόνια κάνεις?Επίσης πόσα μαθήματα δίνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Plasmataki

Νεοφερμένος

Η Plasmataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Τα λες λίγο μπερδεμένα? Αφού έχεις απολυτήριο Λυκείου δεν μπορείς να ξανά γραφτείς. Μόνο πανελλήνιες μπορείς να δώσεις αν κάνεις φροντιστήριο ή ιδιαίτερα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙ

Νεοφερμένος

Η kelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Θέλω να ξαναδώσω γιατί δεν μου αρέσει η δουλειά που κάνω και θέλω να περάσω κάπου αλλού. Θα προτιμούσα να πάω νυχτερινό πρώτον για να τα ξαναθυμηθώ (και αν χρειαστεί να κάνω και κάποια ιδιαίτερα), δευτερον γιατί τα θέματα είναι πιο βατά και τα μόρια για την εισαγωγή σε πανεπιστήμιο κάπως λιγότερα και τρίτον γιατί δεν μπορώ να πάρω τόση μεγάλη άδεια την περίοδο των πανελληνίων οπότε θα με βόλευε το νυχτερινό γιατί δίνεις λιγότερα μαθήματα (οπότε λιγότερες μέρες) και ίσως να τα δίνεις και βράδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Plasmataki

Νεοφερμένος

Η Plasmataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγώ ξέρω ότι δεν μπορείς να γραφτείς σε λύκειο από τη στιγμή που έχεις πάρει απολυτήριο!! Πάρε ενα τηλέφωνο σε ένα λύκειο και ρώτα. Αλλά είμαι σίγουρη οτι δεν γίνεται!! Κανείς όμως δεν μπορεί να σου απαγορεύσει να δώσεις πανελλήνιες όσες φορές θέλεις! Για αυτό σου είπα φροντιστήριο και ιδιαίτερα.. Ναι τα μαθήματα είναι λιγότερα και οι ώρες ( 19:00-22:30) αλλά είναι κρίμα να πάρεις τη θέση κάποιου που δουλεύει και δεν έχει τελειώσει το λύκειο. Εγώ πιστεύω ότι μπορείς να τα καταφέρεις και δεν είναι τίποτα να τα ξανά θυμηθείς. Απλά σου φαίνεται δύσκολο γιατί έχει περάσει καιρός.
Αν πιστεύεις σε αυτό που θες να κάνεις όλα τα εμπόδια τα ξεπερνάς!! Σίγουρα θα τα καταφέρεις!! ;)
Υ.Γ Αν χρειαστείς βοηθεία για ιδιαίτερα μπορείς να μου το πεις γιατί η αδερφή μου είναι φιλόλογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙ

Νεοφερμένος

Η kelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πολύ. Αν το πάρω απόφαση και χρειαστώ ιδιαίτερα θα σε ενημερώσω. Ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Plasmataki

Νεοφερμένος

Η Plasmataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Να το κάνεις!!!! Μην το αφήνεις άλλο!!! :) Πόσο χρονών είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takiskan78

Νεοφερμένος

Ο takiskan78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλημερα.θα ηθελα την βοηθεια σας φιλοι μου.ειμαι 32 κ εχω παει 1 χρονο νυχτερινο λυκειο το 2002.θελω να ξανα παω σε αλλη πολη γνωριζει κανεις την διαδικασια????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
καλημερα.θα ηθελα την βοηθεια σας φιλοι μου.ειμαι 32 κ εχω παει 1 χρονο νυχτερινο λυκειο το 2002.θελω να ξανα παω σε αλλη πολη γνωριζει κανεις την διαδικασια????

Ερώτηση:Σε ποιά πόλη έχετε τα χαρτιά σας αυτή τη στιγμή?

Χρήσιμη Διευκρίνηση:Κεφαλαία και γραφή greeklish απαγορεύονται.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

takiskan78

Νεοφερμένος

Ο takiskan78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΦΕΡΩ ΘΕΣΝΙΚΗ.

επίσης προλαβένω τις εγγραφές?

προλαβένω τις εγγραφές???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΦΕΡΩ ΘΕΣΝΙΚΗ.

Καλημέρα κι απο εδώ.:)Κατ'αρχήν πατριώτης,έχω τρικαλινό πατέρα.Βασικά ρώτησα αν εχετε τα χαρτια σας στην πολη που είστε τώρα, ή είναι στην προηγούμενη.Θεωρώ σχεδόν σίγουρο πως για να έχετε τη δυνατότητα να φοιτήσετε σε κάποιο Λύκειο της Θεσσαλονίκης,πρέπει να είστε εγγεγραμμένος της δημότης.(Με την ίδια λογική που και δικαίωμα ψήφου μόνο στα Τρικαλα έχετε ακόμη)Όταν γίνει αυτό,θα πρέπει να απευθυνθείτε στο Λυκειάρχη του κοντινότερου σε εσας Λυκειου,ωστε να σας πει ο ίδιος τι απαιτεί.Σε προηγούμενη ερώτηση,αναφέρθηκε πως αν έχεις ηδη Απολυτήριο Λυκείου και θέλεις να ξαναπαρακολουθήσεις στε να συμμετέχεις στις Πανελλαδικές με θέματα των νυχτερινών,πρέπει να παρακολουθήσεις τα 2 μεγαλύτερα απο τα 4 συνολικά έτη.Εσεις λετε πως έχετε αν δεν κανω λαθος συμπληρωσει το ενα απο τα τέσσερα,οπότε πιστεύω πως αυτος ο χρόνος υπολογίζεται(ειδικά αν ήταν η φετινή σεζον)Πιστεύω πως μολις κανετε τα χαρτιά σας στη Θεσσαλονίκη,τα πράγματα απλοποιούνται και θα σας κατατοπίσει ο αρμόδιος λυκειαρχης πλήρως.


επίσης προλαβένω τις εγγραφές?
Πατήστε εδώ για τις διατάξεις εγγραφών-μετεγγραφών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takiskan78

Νεοφερμένος

Ο takiskan78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εκανα 1 χρονία το 2002 στα τρίκαλα.είμαι στον στρατό(ΕΠΟΠ).Αλλα λόγο αλλαγής του μισθολογίου στο δημόσιο θα χασω λεφτά.κ ειπα να το τελειόσω.:(.

επισης δεν ξερω εαν προλαβένω τισ εγγαφές.

Συγνώμη εαν σε ζαλίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εκανα 1 χρονία το 2002 στα τρίκαλα.είμαι στον στρατό(ΕΠΟΠ).Αλλα λόγο αλλαγής του μισθολογίου στο δημόσιο θα χασω λεφτά.κ ειπα να το τελειόσω.:(.

Δείτε και αυτό.

Συγνώμη εαν σε ζαλίζω.

Δεν τίθεται θέμα.Είναι και ο λόγος ύπαρξης της ιστοσελίδας.Καλώς ήρθατε :)


επισης δεν ξερω εαν προλαβένω τισ εγγαφές.

Σας απάντησα με έναν σύνδεσμο.Καπου αυτος αναφέρει οτί έχετε καιρο μεχρι την επίσημη έναρξη μαθημάτων.(Φέτος 13 Σεπτεμβρίου.)Νομιζω τα σχολεία βέβαια ανάλογα με την περίπτωση δείχνουν καμιά φορά κάποια ελαστικότητα στο χρονικό περιθώριο που επιτρέπουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takiskan78

Νεοφερμένος

Ο takiskan78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ευχαριστώ.καλώς σας βρήκα.πιστέυεις οτι έχω πιθανότιτες?

Σε ευχαριστώ για την βοήθειά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
ευχαριστώ.καλώς σας βρήκα.πιστέυεις οτι έχω πιθανότιτες?
Ειναι περισσότερο πιθανό απο απίθανο.Λοιπον θα κάνετε τα εξής:Με την πρώτη ευκαιρία είτε εσείς,είτε καποιος που έχει τη δυνατότητα,θα απευθυνθείτε στα κοντινότερα Γραφεία Δευτεροβάθμιας.Πρεπει να μαθετε που βρισκονται αυτά.Εκεί θα ενημερωθείτε αν πρεπει να αλλαξετε όντως τα χαρτιά σας,και θα ρωτήσετε εκείνους τις υπηρεσίες που πρεπει να απευθυνθείτε για το σκοπό αυτό,αν η απάντηση είναι θετική.Στη συνέχεια θα μεταβείτε σε αυτη την υπηρεσία,και θα ρωτήσετε το χρόνο που απαιτείται για την αλλαγή.Τέλοςθα πάτε στο κοντινότερο Λύκειο,θα ρωτήσετε το τι απαιτείται,και θα τους ενημερώσετε σχετικά με τις προηγούμενες σας κινήσεις και τον χρόνο που έχετε κανει ήδη στα Τρίκαλα.

Σε ευχαριστώ για την βοήθειά σου.
Χαρά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doctoras

Νεοφερμένος

Ο Doctoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
επισης δεν ξερω εαν προλαβένω τισ εγγαφές.

Τις προλαβαίνεις τις εγγραφές και μέσα Οκτώβρη να πας θα σε πάρουνε. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε ενα εσπερινό της περιοχής σου και να σου πουν τι χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Plasmataki

Νεοφερμένος

Η Plasmataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται με τις απουσίες στο νυχτερινό? Εννοώ αν κάποιος δουλεύει πρωί και δύο απογεύματα.. υπάρχει πρόβλημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται με τις απουσίες στο νυχτερινό? Εννοώ αν κάποιος δουλεύει πρωί και δύο απογεύματα.. υπάρχει πρόβλημα?
Προφανώς και στο νυχτερινό υπάρχει όριο απουσιών. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο με το ημερήσιο αλλά σίγουρα υπάρχει. Αν κατάλαβα καλά εσύ θέλεις να πηγαίνεις σχολείο 3 φορές την εβδομάδα. Αυτό λογικά μάλλον δεν γίνεται. Όμως στην Ελλάδα υπάρχουν λύσεις για όλα: Αν έχεις κάποιες καλές γνωριμίες βγαίνεις για λόγους υγείας (?) κατ΄οίκον διδαχθείς και μόνον εξετάσεις δίνεις. Ακόμα έχω ακούσει για ιδιωτικά (όχι τα χλιδάτα) που πληρώνεις κάτι παραπάνω και δεν χρειάζεται να πηγαίνεις. Αν ενδιαφέρεσαι ψάξτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Plasmataki

Νεοφερμένος

Η Plasmataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δυστυχώς θα δουλεύω και 2 απογεύματα. Δηλαδή αυτοί που δουλεύουν δεν έχουν δικαίωμα στη δεύτερη ευκαιρία..? :(
Δεν θέλω να είμαι από αυτούς που χρησιμοποιούν τα μέσα... Αυτές τις λύσεις τις αποφεύγω!!
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top