Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Θα βγάλω λοιπόν κι εγώ τα δικά μου συμπεράσματα
όλη μέρα θα λείπεις, δε θα μπορεις να απαντήσεις στις δικές μου "κατηγορίες", ξέρεις ότι στο τελευταίο παιχνίδι που έπαιξα είχα βρει όλους τους δολοφόνους σε βαθμό να με θεωρήσουν ρουφιάνα, ξέρεις λοιπόν ότι είμαι καλή πολίτης και προσπαθείς με το καλημέρα να δημιουργήσεις εντυπώσεις που θα με πετάξουν με ευκολία έξω
Συμπέρασμα για μένα, είσαι υποψήφιος δολοφόνος κι εύχεσαι με το καλό να κερδίσουν οι δολοφόνοι :P

Μάντισσα είσαι; Υπό άλλες συνθήκες θα σε ταλαιπωρούσα σε όλη την παλερμική μέρα αλλά έχε χάρη που δουλεύω σε κάτι και δεν μπορώ να είμαι στο ίντερνετ τις επόμενες μέρες (θα είμαι όμως τις νύχτες για λίγη ώρα :devil:). Αρχικό συμπέρασμα είναι ότι κάτι παίζει στο τρίγωνο Youki-Κακή Επιρροή-Ηρώ και αυτό δεν είναι το ραδιόφωνο...

Τέλος πάντων θα διαβάσω τα ποστ ξανά αργότερα με την απαιτούμενη προσοχή και πριν ξημερώσει θα έχετε ένα πλάνο από εμένα (ελπίζω να μην κοιμηθώ). Μέχρι τότε hasta la vista, baby. 100 τόσα ποστ δεν διαβάζονται εύκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Λόγω της αδυναμίας μου να προβλέψω το μέλλον και να διαβάσω την σκέψη των συμπαιχτών μου από το ίντερνετ (μην τρομάζετε ούτε και live το καταφέρνω) έχουμε και λέμε:

Το ημερολόγιο ενός τρελού

(σχολιάζω τα ποστ τα οποία μου έκαναν εντύπωση)

12/01/09 (καλή χρονιά παρεμπιπτώντος) 02:30: ο fantasmenos ψηφίζει Κακή Επιρροή για να δει αντιδράσεις

12/01/09 08:51: Η Κακή Επιρροή μόλις μπήκε στο νετ σχολίασε το μνμ αυτό με μια δυσανάλογη απάντηση η οποία δεν μπορεί να εξηγηθεί με την λογική. Προβλέπει τις κινήσεις του fantasmenos και αντί να τις κρατήσει για τον εαυτό της, κάνει ότι κάνουν οι κλασικοί δολοφόνοι, λέει μικρές αρλούμπες για να πείσει για το δαιμόνιο ένστικτο της το οποίο ξεσκέπασε τόσο νωρίς δολοφόνο.

Συμπέρασμα 1: Κακή απάντηση από την Κακή Επιρροή, ή προσπαθεί να μπερδέψει ή προσπαθεί να απολογηθεί, και τα δύο σε κακό ρόλο οδηγούν.

12/01/09 10:13: Η Ηρώ αναφέρεται στο απολογητικό ύφος της Κακής Επιρροής οπότε αυτό οδηγεί στο εξής:

Συμπέρασμα 2: Μια από τις δύο δεν είναι δολοφόνος εκτός και αν έχουν κάνει τόσο καλό παιχνίδι έτσι ώστε να αφήνουν υπονοούμενα από τόσο νωρίς για να αποπροανατολίσουν κάτι το οποίο δεν το νομίζω.

Από την άλλη κατηγορεί την Angie Ann σχετικά νωρίς πράξη που προβληματίζει

12/01/09 10:35: Η Youki επιτίθεται με την σειρά της στην Κακή Επιρροή.

Συμπέρασμα 3: Αν Ηρώ ή Κακή Youki έχουν ρόλο τότε αποκλείεται η Κακή Επιρροή να είναι δολοφόνος (μέχρι τώρα μάλλον κακό τσιράκι μοιάζει)

12/01/09 10:49: Η Κακή Επιρροή αρκετά γρήγορα απαντά με ένα μεσαίου μεγέθους κείμενο στην Youki συνεχίζοντας να αυξάνει τις υποψίες εναντίον της...

12/01/09 11:42: Ο vendetta μπαίνει φουριόζος. Αξίζει να σημειωθεί αυτό για τον κύριο vendetta. Γράφει:

Και άφησα για το τέλος τις δύο κύριες υπόπτους μου για αυτό το παιχνίδι...Youki και Angie_Ann...Καμία από τις δύο τους δεν ήταν στον προηγούμενο γύρο όταν και τις περιμέναμε αμφότερες να είναι...

Νομίζω ότι για αρχική τριάδα οι κυριές youki, Angie_Ann και ΚουΕ είναι μία πολύ καλή επιλογή εκ μέρους της ΣΕ... :D:D:D
Συμπέρασμα 4: εκμεταλλεύομενος την δικιά μου επίθεση εναντίον της Κακής Επιρροής και αφήνοντας υπονούμενα για 2 πρόσωπα τα οποία πρόσεξα ότι παίζουν αρκετά για MVP σπέρνει τον κακό τον σπόρο

12/01/09 12:28: Η Neraida καταλαβαίνει σαν νοήμων άνθρωπος τι προσπάθησα να κάνω (δεν υποννοώ ότι η Κακή Επιρροή δεν είναι νοήμων, μόνο σε λάθος στρατόπεδο) αλλά υπερασπίζεται την Κακή Επιρροή μάλλον από λάθος εκτίμηση ή από υπερβολικά καλό ένστικτο. Όλοι είναι ένοχοι μέχρι αποδείξεως του εναντίου όμως οπότε...

12/01/09 12:58: Η Κακή Επιρροή παίζει το ρόλο του απολογητή της ΣΕ ίσως και από φόβο μην πέσουν υποψίες πάνω της για κακό ρόλο. Οι κινήσεις της είναι απελπιστικά ύποπτες και μου δίνει στα νεύρα αν δεν είναι με κακό ρόλο γιατί θα έχω πέσει πάρα πολύ έξω.

12/01/09 14:30: Η Ηρώ συνεχίζει να αναφέρει Youki και Angie Ann σαν ύποπτες έχοντας σύμπνοια απόψεων με τον vendetta.

Συμπέρασμα 5: Κάτι τρέχει με τους Πρεβεζάνους, κάποιος προσπαθεί να εκμεταλλευτεί τον άλλο ή και οι δύο τους πολίτες, θα φανεί στην πορεία.

Phoebe-Bill: Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό από το να αλληλοψηφιστείτε οπότε δεν έχει σχολιασμό για εσάς...


12/01/09 17:14: Η WhiteDrum ψηφίζει Ηρώ χωρίς πειστική δικαιολογία. Περιέργη επιλογή άλλα έχει το ελαφρυντικό της πρώτης συμμετοχής. Πρώτη και τελευταία φορά που συγχωρώ, ο λαϊκός δικαστής μίλησε ουγκ

12/01/09 18:15: Η Κακή Επιρροή έγραψε ένα όμορφο κείμενο αυτοκτονίας στο Παλέρμο WhiteDrum;;;; Με ποιο σκεπτικό την ψήφισες;;; Μάλλον γιατί την ανέφερε η Ηρώ αλλά δεν βλέπω λογική. Ύστερα συνεχίζει την απολογία της μη ενοχής της το οποίο όσα παιχνίδια και αν παίξουμε οι κακοί θα το κάνουν λες και είναι υποχρεωτικό...

Στο επόμενο ποστ ο vendetta πείθεται από την Κακή Επιρροή :eek::confused::worry:

Συμπέρασμα 6: Αν είναι δολοφόνος ο vendetta η Κακή Επιρροή είναι τσιράκι

Από εδώ και πέρα βαρέθηκα να τα διαβάζω διεξοδικά αλλά εν περιλήψει ο vendetta μου δίνει την εντύπωση του κακού παιδιού.

Η Κακή Επιρροή (λόγω του ότι είναι και moderator) βιάζεται να ξαποστείλει το αθώο πουλέν Bill Slayer που και εγώ δεν κατάλαβα πως το ξαποστείλατε τόσο νωρίς χωρίς να βγάλει άχνα. Βγήκε με 3 ψήφους αυτό πρέπει να είναι ρεκόρ για πρώτο γύρο

Λοιπόν για να τελειώνω και να κλείσω το pc έχουμε και λέμε

Ψηφίζω με βαριά καρδιά vendetta (sorry my friend just business) αν και πιστεύω ότι το ζουμί είναι στην τριάδα Ηρώ-Κακή Επιρροή-Youki αλλά φοβάμαι την πιθανότητα να είναι ιερόδουλη η Κακή Επιρροή οπότε την γλιτώνει για σήμερα. Αν καταφέρω να μπω πριν την ψηφοφορία ίσως και να αλλάξω ψήφο αν και δεν νομίζω. Πάντως η εξόντωση του vendetta θα ξεδιαλύνει τα πράγματα. Πρέπει να γίνει με συνοπτικές διαδικασίες...

Α! Και μην πάρετε στα σοβαρά την δολοφονία, θεωρήστε ότι ο παίχτης υποχώρησε οικειοθελώς. Αποκλείεται να βγάλουν κάποιον που ευστόχησε διάνα αλλά κάποιον που θα αποπροσανατολίσει ή θα περάσει το ντούκου. Δολοφόνοι δίκιο δεν έχω; :D

Σχώραμε αθώε πολίτη αν έγραψα μπαρούφες και παραπλανηθείς. Αν είμαι τόσο λάθος δεν φταίω εγώ αλλά η κενονοία που με έκανε σκουπίδι.

end of message.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μάστα

Youki και Ηρώ, Ηρώ και Youki....
ή και οι δύο δολοφόνες ή η μία απ τις δύο
Να με συγχωρείτε κοριτσούδια αλλά απ όσο σας ξέρω, εμένα αυτός ο τσακωμός μεταξύ σας δε με πείθει... καλό το κολπάκι αλλά δεν!


Youki από μένα για σήμερα έως τη μία και βλέπουμε.... αν και είμαι σίγουρη ότι μέχρι τις 8 η Ηρώ θα αλλάξει την ψήφο της οπότε μην ανησυχείς Youkaκι μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Προς το παρόν ψηφίζω κι εγώ Βεντέτα. (το ποστ του φαντασμένου φταίει :redface:).
Βεντέτα για να δω μάγουλα :p

Tην ψήφο την αφήνω μέχρι την δολοφονία και το απόγευμα που θα ξαναμπώ θα δω τα υπόλοιπα ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 13/1

Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα έντονα γράμματα


  1. Angie Ann
  2. Bill >> vendetta
  3. Dark_kronos >> Youki
  4. fantasmenos >> vendetta
  5. Ηρώ >> Youki
  6. jrot6
  7. Kakerlak
  8. Κακή Επιρροή >> Youki
  9. Lorien
  10. Neraida
  11. papas
  12. Phoebe >> vendetta
  13. pitg21
  14. vendetta >> Angie_Ann
  15. Vkey
  16. WhiteDrum
  17. Youki >> Ηρώ
Ψήφοι
3 vendetta
3 Youki
1 Angie_Ann
1 Ηρώ

Αποχωρήσεις
1.
Bill_Slayer >> ψηφοφορία (???) #75 + #82
2.


Απουσίες
1 jrot6
1 kakerlak
1 papas


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δλδ. όχι "νομίζω εσύ είσαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Σήμερα Τρίτη 13/1 μαθαίνετε την ιδιότητα του MVP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Τι λες ωρε ΚΕ????:worry:
Τες πα...κανε οτι καταλαβαίνεις, αλλά νομίζω καταλαβαίνεις κι εσύ το πόσο καρφώνεσαι...Δηλαδή από Ηρώ-Youki πιθανές δολοφόνους (εστω ότι το δεχομαι αυτό) εσύ ψηφίζεις εμένα που αν μη τι άλλο ψήφισα με επιχειρήματα και όχι την Ηρώ που σε ότι κι αν με έχει κατηγορήσει δεν έχει το παραμικρό λογικό πάτημα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
  • Phoebe >> vendetta
  • Bill >> vendetta
  • fantasmenos >> vendetta
  • Dark_kronos >> Youki
  • Ηρώ >> Youki
  • Κακή Επιρροή >> Youki
:hmm:

Εδώ μέσα υπάρχουν σίγουρα 2 δολοφόνοι.
Και έχω κ βάσιμες υποψίες για το ποιοι μπορεί να είναι.Για δούμε......

Προς το παρόν ψηφίζω vendetta
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Παρακολουθώντας εκτενέστερα το παιχνίδι ως newbie μου φαίνεται πολύ περίεργη η επιχειρηματολογία της Youki. Εκεί που είχανε μια υποτυπώδη "συμμαχία" μεταξύ τους, ξαφνικά η Youki ρωτάει την ΚΕ γιατί δεν ψήφισε Ηρώ. Αν και μου φαίνεται επίσης ύποπτη η ΚΕ καθότι, σε αντίθεση με τους άλλους απαντάει με μία ασφάλεια και με παράξενη ψυχραιμία. Δεν συμμετέχει όσο οι κατηγορούμενες Ηρώ και Youki (κατηγορούμενες από πολλούς ε) και μετά έχουμε τον Bill ου "παρασυρόμενος" από τους άλλους κατήγορους ψηφίζει Vendetta! Ε όχι κυρίες και κύριοι!

Τελευταίο περίεργο : Neraida. Ύποπτη η αλλαγή ψήφου τελευταία στιγμή, άρα ή έσωζε κάποιον κατόπιν παρακλήσεως του ίδιου για μακέλεμα των πολιτών ή απλά εμπουρδεύτηκε. Όπως μπερδεύτηκα και εγώ με την Νεραϊδα.

Χμμμ... Ψηφίζω KE για την ύποπτη σιγουριά της ότι Ηρώ και Youki μαγειρεύουν κάτι. Ίσως να έχει και δίκιο αλλά το όλο μου μπέρδεμα ξεκαθαρίζει κάπως, καθότι υποπτεύομαι ότι αν έχει συννενοηθέι με κάποιον (δολοφόνο ιτ ιζ) είναι νωρίς ακόμα να το δούμε.

ΚΕ από μένα προς το παρόν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τι λες ωρε ΚΕ????:worry:
Τες πα...κανε οτι καταλαβαίνεις, αλλά νομίζω καταλαβαίνεις κι εσύ το πόσο καρφώνεσαι...Δηλαδή από Ηρώ-Youki πιθανές δολοφόνους (εστω ότι το δεχομαι αυτό) εσύ ψηφίζεις εμένα που αν μη τι άλλο ψήφισα με επιχειρήματα και όχι την Ηρώ που σε ότι κι αν με έχει κατηγορήσει δεν έχει το παραμικρό λογικό πάτημα!!!

ψηφίζω εσένα γιατί περιμένω να δω την Ηρώ να αποσύρει την ψήφο της όταν θα υπάρχει κίνδυνος να βγεις :)
Βλέπεις, σήμερα το βράδυ βλέπουμε τι είναι αυτός που θα βγει με ψηφοφορία :P

whitedrum ψηφίζεις εμένα επειδή απαντάω με ψυχραιμία? :lol:
οκ είσαι newbie και δικαιολογείσαι να καρφώνεσαι τόσο :P
θα είσαι μάλλον η επόμενη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Vendetta σίγουρο δολοφόνι. Αλλά με συνδολοφόνους ΚΕ-Ηρώ ????? Και φάγαμε το ρουφιανο BillSlayer πάλι από την πρώτη μερα??? Τρελή διαστροφή η ΣΕ!!!!

Καλά ΚΕ δεν με πείθεις. Η Ηρώ δεν θα αλλάξει ψήφο κι αν το κάνει θα το κανει για να με ενοχοποιήσει ακόμα περισσότερο.
Αλλάζω την ψήφο μου για να σώσω το τομάρι μου.

VENDETTA
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 13/1

Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα έντονα γράμματα


  1. Angie Ann
  2. Bill >> vendetta
  3. Dark_kronos >> Youki
  4. fantasmenos >> vendetta
  5. Ηρώ >> Youki
  6. jrot6
  7. Kakerlak>> Vendetta
  8. Κακή Επιρροή >> Youki
  9. Lorien
  10. Neraida
  11. papas
  12. Phoebe >> vendetta
  13. pitg21
  14. vendetta >> Angie_Ann
  15. Vkey
  16. WhiteDrum >> KE
  17. Youki >> vendetta

Ψήφοι
5 vendetta
3 Youki
1 Angie_Ann
1 Ηρώ
1 KE

Αποχωρήσεις
1.
Bill_Slayer >> ψηφοφορία (???) #75 + #82
2.


Απουσίες
1 jrot6
1 kakerlak
1 papas


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δλδ. όχι "νομίζω εσύ είσαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Σήμερα Τρίτη 13/1 μαθαίνετε την ιδιότητα του MVP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Vendetta σίγουρο δολοφόνι. Αλλά με συνδολοφόνους ΚΕ-Ηρώ ????? Και φάγαμε το ρουφιανο BillSlayer πάλι από την πρώτη μερα??? Τρελή διαστροφή η ΣΕ!!!!

Καλά ΚΕ δεν με πείθεις. Η Ηρώ δεν θα αλλάξει ψήφο κι αν το κάνει θα το κανει για να με ενοχοποιήσει ακόμα περισσότερο.
Αλλάζω την ψήφο μου για να σώσω το τομάρι μου.

VENDETTA

σιγά μη φάγαμε τον ρουφιάνο :lol:
και φυσικά δεν σε πείθω κοπελιά! αλίμονο αν μπορούσα να πείσω μια δολοφόνα ότι δεν είναι αθώα :lol:

είναι προφανέστατο νομίζω ότι εχτές το παιχνίδι γινόταν στο να βγουν 3 πολίτες
το ότι κάποιοι κατηγορείτε τη Νεράιδα ότι έσωσε δολοφόνο ενώ είναι πραγματικά ξεκάθαρο ότι δεν είναι δολοφόνα, σας καθιστά αμέσως σοβαρούς υπόπτους

δεν υπήρχε τόσο μεγάλος κίνδυνος να βγω εχτές ώστε να με σώσει η Νεράιδα
σε ψηφοφορία θα έμπαινα μαζί με Angie Ann, και Bill Slayer
Δεν ξέρω γιατί δε θέλετε να το δείτε αλλά με όσα είχαν ειπωθεί εκείνη τη στιγμή... ε δε νομίζω να έβγαινα εγώ στην ψηφοφορία

Προτιμάτε να φάτε μόνοι σας λοιπόν τον ιερόδουλο Βεντέττα, και να δω τι θα βγείτε να πείτε όταν σήμερα το βράδυ θα φανεί ιδιότητα "πολίτης"

όσο περνάει η ώρα Γουκι για μένα κλειδώνει περισσότερο η ενοχή σου στα μάτια μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
σιγά μη φάγαμε τον ρουφιάνο :lol:
και φυσικά δεν σε πείθω κοπελιά! αλίμονο αν μπορούσα να πείσω μια δολοφόνα ότι δεν είναι αθώα :lol:

είναι προφανέστατο νομίζω ότι εχτές το παιχνίδι γινόταν στο να βγουν 3 πολίτες
το ότι κάποιοι κατηγορείτε τη Νεράιδα ότι έσωσε δολοφόνο ενώ είναι πραγματικά ξεκάθαρο ότι δεν είναι δολοφόνα, σας καθιστά αμέσως σοβαρούς υπόπτους

δεν υπήρχε τόσο μεγάλος κίνδυνος να βγω εχτές ώστε να με σώσει η Νεράιδα
σε ψηφοφορία θα έμπαινα μαζί με Angie Ann, και Bill Slayer
Δεν ξέρω γιατί δε θέλετε να το δείτε αλλά με όσα είχαν ειπωθεί εκείνη τη στιγμή... ε δε νομίζω να έβγαινα εγώ στην ψηφοφορία

Προτιμάτε να φάτε μόνοι σας λοιπόν τον ιερόδουλο Βεντέττα, και να δω τι θα βγείτε να πείτε όταν σήμερα το βράδυ θα φανεί ιδιότητα "πολίτης"

όσο περνάει η ώρα Γουκι για μένα κλειδώνει περισσότερο η ενοχή σου στα μάτια μου :P

Και να σε πω...αυτό το 2ο πληθυντικο "κατηγορειτε τη νεραιδα, σας καθιστα ενοχους" είναι και για μένα? Αναμένω απάντηση σε αυτό ε...:P
Και που σαι...η αλληλουπεράσπιση αυτή με τη νεράιδα ξέρεις ότι μπορεί πολύ εύκολα να σας κάψει. Αλλά ξέχασα, θα βασιστείς στο "ε δεν είμαστε τόσο βλαμενες να καρφωνόμαστε τόσο πολυ" :P

Εύχομαι πραγματικά να βγω το βράδυ. Μη σου πω ότι θα αλλάξω την ψήφο μου για να αυξήσω τις πιθανότητες. Αλλά που σαι...όταν πουν ΠΟΛΙΤΗΣ μην αρχίσεις τα "ε τσιρακι ήταν", αυτό το κατοχύρωσες στον συνδολοφονο σου βεντεττα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μπααααααααααα δε με νοιάζει καθόλου αν θα βγει ο Βεντέττα σημερα....
απλά προτιμώ να βγεις εσύ :P

το κατηγορείτε τη Νεράιδα, αφορά όλους όσους την κατηγορούν που με έσωσε...
αν την κατηγορείς, σε αφορά, αν δεν την κατηγορείς, δε σε αφορά :P


εδιτ
κλεινω το στεκι και βγαινω εκτός
1. πρέπει να δουλεψω :P
2. μιλάω πολύ και κάποιοι το βρίσκουν ως καλό πάτημα για να με κατηγορουν γιατί φυσικά όποιος μιλάει πολύ όλο και κάποια βλακεία θα πει... αυτοί που δε μιλάνε καθόλου, δε θα πουν και βλακείες κατάλαβες? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
το κατηγορείτε τη Νεράιδα, αφορά όλους όσους την κατηγορούν που με έσωσε...
αν την κατηγορείς, σε αφορά, αν δεν την κατηγορείς, δε σε αφορά :P
Είδες ότι δεν σου βγήκε τελικά ε...:P


Αν βγω λοιπόν εγώ ΚΕ είπαμε...δολοφονα. Κι αν (αν λεμε τωρα έχεις πέσει τόοοοοσοοο έξω και) πουν ότι ήμουν πολίτης, μην αρχίσεις να τα γυρνάς παλι ε???;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Είδες ότι δεν σου βγήκε τελικά ε...:P


Αν βγω λοιπόν εγώ ΚΕ είπαμε...δολοφονα. Κι αν (αν λεμε τωρα έχεις πέσει τόοοοοσοοο έξω και) πουν ότι ήμουν πολίτης, μην αρχίσεις να τα γυρνάς παλι ε???;)



ρε θέλω να αγιάσω και δε μπορώ! δε θέλω να γράψω άλλο αλλά ένα αόρατο χέρι με κινεί :P


πως προκύπτει το ότι δε μου βγήκε? δεν σε κατηγόρησα ποτέ για αυτό που θες να πεις ότι σε κατηγόρησα... ό,τι είπα το είπα για ΟΠΟΙΟΝ αφορούσε. ΤΕΛΟΣ.

Οσο για το αν θα βγεις πολίτης το βράδυ... ε τι να σου πω ρε συ Γουκάκι μου, φυσικά και σε όλα όσα λέω έχω επιφύλαξη
Λέω ότι πιστεύω κάτι κατά μεγάλο ποσοστό. Δεν ορκίζομαι ούτε σκοπεύω να βγω με στρινγκ στην ομόνοια :P
Φυσικά και μπορεί να κάνω και λάθος! ο καθένας που είναι εδώ και παίζει, έχει τα δικά του κριτήρια! ας διαβάσουν κι οι άλλοι κι ας κρίνουν και βάση των διαβασμάτων τους ας ψηφίσουν!

Αν το βράδυ βγεις κι είσαι πολίτης, αυτό δε θα σημαίνει ότι φταίω εγώ, αλλά το ότι όλοι σε ψήφισαν σε θεώρησαν ένοχη... άρα μάλλον εσύ δεν περνιέσαι για πολίτης
Το ίδιο ισχύει και για μένα
Αν με ψηφίσουν και βγω, πάει να πει ότι δεν έπαιξα καλά ως πολίτης και με έβγαλαν

Ηδη αναρωτιέμαι ποιοι είναι αυτοί που δεν βλέπουν ότι είμαι πολίτης και γιατί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Λόγω της αδυναμίας μου να προβλέψω το μέλλον και να διαβάσω την σκέψη των συμπαιχτών μου από το ίντερνετ (μην τρομάζετε ούτε και live το καταφέρνω) έχουμε και λέμε:

Το ημερολόγιο ενός τρελού

(σχολιάζω τα ποστ τα οποία μου έκαναν εντύπωση)

12/01/09 (καλή χρονιά παρεμπιπτώντος) 02:30: ο fantasmenos ψηφίζει Κακή Επιρροή για να δει αντιδράσεις

12/01/09 08:51: Η Κακή Επιρροή μόλις μπήκε στο νετ σχολίασε το μνμ αυτό με μια δυσανάλογη απάντηση η οποία δεν μπορεί να εξηγηθεί με την λογική. Προβλέπει τις κινήσεις του fantasmenos και αντί να τις κρατήσει για τον εαυτό της, κάνει ότι κάνουν οι κλασικοί δολοφόνοι, λέει μικρές αρλούμπες για να πείσει για το δαιμόνιο ένστικτο της το οποίο ξεσκέπασε τόσο νωρίς δολοφόνο.

Συμπέρασμα 1: Κακή απάντηση από την Κακή Επιρροή, ή προσπαθεί να μπερδέψει ή προσπαθεί να απολογηθεί, και τα δύο σε κακό ρόλο οδηγούν.

12/01/09 10:13: Η Ηρώ αναφέρεται στο απολογητικό ύφος της Κακής Επιρροής οπότε αυτό οδηγεί στο εξής:

Συμπέρασμα 2: Μια από τις δύο δεν είναι δολοφόνος εκτός και αν έχουν κάνει τόσο καλό παιχνίδι έτσι ώστε να αφήνουν υπονοούμενα από τόσο νωρίς για να αποπροανατολίσουν κάτι το οποίο δεν το νομίζω.

Από την άλλη κατηγορεί την Angie Ann σχετικά νωρίς πράξη που προβληματίζει

12/01/09 10:35: Η Youki επιτίθεται με την σειρά της στην Κακή Επιρροή.

Συμπέρασμα 3: Αν Ηρώ ή Κακή Youki έχουν ρόλο τότε αποκλείεται η Κακή Επιρροή να είναι δολοφόνος (μέχρι τώρα μάλλον κακό τσιράκι μοιάζει)

12/01/09 10:49: Η Κακή Επιρροή αρκετά γρήγορα απαντά με ένα μεσαίου μεγέθους κείμενο στην Youki συνεχίζοντας να αυξάνει τις υποψίες εναντίον της...

12/01/09 11:42: Ο vendetta μπαίνει φουριόζος. Αξίζει να σημειωθεί αυτό για τον κύριο vendetta. Γράφει:

Συμπέρασμα 4: εκμεταλλεύομενος την δικιά μου επίθεση εναντίον της Κακής Επιρροής και αφήνοντας υπονούμενα για 2 πρόσωπα τα οποία πρόσεξα ότι παίζουν αρκετά για MVP σπέρνει τον κακό τον σπόρο

12/01/09 12:28: Η Neraida καταλαβαίνει σαν νοήμων άνθρωπος τι προσπάθησα να κάνω (δεν υποννοώ ότι η Κακή Επιρροή δεν είναι νοήμων, μόνο σε λάθος στρατόπεδο) αλλά υπερασπίζεται την Κακή Επιρροή μάλλον από λάθος εκτίμηση ή από υπερβολικά καλό ένστικτο. Όλοι είναι ένοχοι μέχρι αποδείξεως του εναντίου όμως οπότε...

12/01/09 12:58: Η Κακή Επιρροή παίζει το ρόλο του απολογητή της ΣΕ ίσως και από φόβο μην πέσουν υποψίες πάνω της για κακό ρόλο. Οι κινήσεις της είναι απελπιστικά ύποπτες και μου δίνει στα νεύρα αν δεν είναι με κακό ρόλο γιατί θα έχω πέσει πάρα πολύ έξω.

12/01/09 14:30: Η Ηρώ συνεχίζει να αναφέρει Youki και Angie Ann σαν ύποπτες έχοντας σύμπνοια απόψεων με τον vendetta.

Συμπέρασμα 5: Κάτι τρέχει με τους Πρεβεζάνους, κάποιος προσπαθεί να εκμεταλλευτεί τον άλλο ή και οι δύο τους πολίτες, θα φανεί στην πορεία.

Phoebe-Bill: Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό από το να αλληλοψηφιστείτε οπότε δεν έχει σχολιασμό για εσάς...


12/01/09 17:14: Η WhiteDrum ψηφίζει Ηρώ χωρίς πειστική δικαιολογία. Περιέργη επιλογή άλλα έχει το ελαφρυντικό της πρώτης συμμετοχής. Πρώτη και τελευταία φορά που συγχωρώ, ο λαϊκός δικαστής μίλησε ουγκ

12/01/09 18:15: Η Κακή Επιρροή έγραψε ένα όμορφο κείμενο αυτοκτονίας στο Παλέρμο WhiteDrum;;;; Με ποιο σκεπτικό την ψήφισες;;; Μάλλον γιατί την ανέφερε η Ηρώ αλλά δεν βλέπω λογική. Ύστερα συνεχίζει την απολογία της μη ενοχής της το οποίο όσα παιχνίδια και αν παίξουμε οι κακοί θα το κάνουν λες και είναι υποχρεωτικό...

Στο επόμενο ποστ ο vendetta πείθεται από την Κακή Επιρροή :eek::confused::worry:

Συμπέρασμα 6: Αν είναι δολοφόνος ο vendetta η Κακή Επιρροή είναι τσιράκι

Από εδώ και πέρα βαρέθηκα να τα διαβάζω διεξοδικά αλλά εν περιλήψει ο vendetta μου δίνει την εντύπωση του κακού παιδιού.

Η Κακή Επιρροή (λόγω του ότι είναι και moderator) βιάζεται να ξαποστείλει το αθώο πουλέν Bill Slayer που και εγώ δεν κατάλαβα πως το ξαποστείλατε τόσο νωρίς χωρίς να βγάλει άχνα. Βγήκε με 3 ψήφους αυτό πρέπει να είναι ρεκόρ για πρώτο γύρο

Λοιπόν για να τελειώνω και να κλείσω το pc έχουμε και λέμε

Ψηφίζω με βαριά καρδιά vendetta (sorry my friend just business) αν και πιστεύω ότι το ζουμί είναι στην τριάδα Ηρώ-Κακή Επιρροή-Youki αλλά φοβάμαι την πιθανότητα να είναι ιερόδουλη η Κακή Επιρροή οπότε την γλιτώνει για σήμερα. Αν καταφέρω να μπω πριν την ψηφοφορία ίσως και να αλλάξω ψήφο αν και δεν νομίζω. Πάντως η εξόντωση του vendetta θα ξεδιαλύνει τα πράγματα. Πρέπει να γίνει με συνοπτικές διαδικασίες...

Α! Και μην πάρετε στα σοβαρά την δολοφονία, θεωρήστε ότι ο παίχτης υποχώρησε οικειοθελώς. Αποκλείεται να βγάλουν κάποιον που ευστόχησε διάνα αλλά κάποιον που θα αποπροσανατολίσει ή θα περάσει το ντούκου. Δολοφόνοι δίκιο δεν έχω; :D

Σχώραμε αθώε πολίτη αν έγραψα μπαρούφες και παραπλανηθείς. Αν είμαι τόσο λάθος δεν φταίω εγώ αλλά η κενονοία που με έκανε σκουπίδι.

end of message.-

Καλό το ποστ σου fantasmene...Παρέσυρες και κόσμο αλλά ίσως αυτός να ήτανε ο σκοπός σου, οπότε τότε πέτυχες διάνα νομίζω...Με ενόχλησε η ψήφος σου και θα σου εξηγήσω και το γιατί...Η αλήθεια είναι ότι έκανα ένα λάθος και όπως έγραψα κιόλας μπερδεύτηκα στις ψήφους του Bill_Slayer...Από όλα όσα λες όμως καταλαβαίνω ότι δεν είμαι στην τριάδα σου...Καταλαβαίνω ότι η ΚουΕ ας πούμε για σένα είναι περισσότερο ύποπτη...Ή η youki...Εκεί κάπου δεν κολλάει η ψήφος σου σε μένα...Συμφωνώ με τις υποψίες σου...Κρατάω μία πισινή για την Ηρώ και περιμένω όπου να'ναι το ποστ που ή θα την αθωώσει τελείως ή θα τη στείλει εκτός παιχνιδιού...Θέλω μόνο να μου πεις τα συμπεράσματα που θα βγάλεις εάν εγώ βγω εκτός παιχνιδιού...Νομίζω πως δε θα βγάλεις και πολλά συμπεράσματα...Και με ανησυχεί το γεγονός ότι με θέλεις εκτός παιχνιδιού με συνοπτικές διαδικασίες... :hmm:

Εγώ εχω μπερδευτεί και όλα μου φαίνονται λογικά! Δεν υπάρχει κάποιος που να τραβάει περισσότερο τις υποψίες μου!

Επειδή δεν ξέρω αν θα προλάβω να γραψω στο θέμα πριν τη 1, θα ψηφίσω τον vendetta, δεν ξέρω αν είναι δολοφόνος αλλά κάτι δεν μου κάθεται καλά! :hmm: Άμα σωθώ θα κοιτάξω καλύτερα τους πιθανούς δολοφόνους!

Τι ακριβώς δε σου κάθεται καλά;;; :hmm:
Βρήκες καλό πάτημα πάντως στο fantasmeno για να δώσεις την ψήφο σου...Δε χρειάζεται κιόλας να πεις και πολλά πολλά αφού τα είπε όλα ο fantasmenos...
Το ίδιο ισχύει και για σένα Bill...
Μόνο μη μου πείτε ότι παίζω διαφορετικά από τους προηγούμενους γύρους και για το λόγο αυτό με ψηφίσατε...

  • Phoebe >> vendetta
  • Bill >> vendetta
  • fantasmenos >> vendetta
  • Dark_kronos >> Youki
  • Ηρώ >> Youki
  • Κακή Επιρροή >> Youki
:hmm:

Εδώ μέσα υπάρχουν σίγουρα 2 δολοφόνοι.
Και έχω κ βάσιμες υποψίες για το ποιοι μπορεί να είναι.Για δούμε......

Προς το παρόν ψηφίζω vendetta

Για πες μου κι εμένα τις υποψίες σου...Οκ με ψήφισες αλλά χρειάζομαι και ένα γιατί...

Vendetta σίγουρο δολοφόνι. Αλλά με συνδολοφόνους ΚΕ-Ηρώ ????? Και φάγαμε το ρουφιανο BillSlayer πάλι από την πρώτη μερα??? Τρελή διαστροφή η ΣΕ!!!!

Καλά ΚΕ δεν με πείθεις. Η Ηρώ δεν θα αλλάξει ψήφο κι αν το κάνει θα το κανει για να με ενοχοποιήσει ακόμα περισσότερο.
Αλλάζω την ψήφο μου για να σώσω το τομάρι μου.

VENDETTA

Από τώρα αλλάζεις την ψήφο σου για να σώσεις το τομάρι σου;;; Είναι πάρα πολύ νωρίς...
Δεν έχει γίνει ακόμα η δολοφονία...Ο ρουφιάνος Bill_Slayer (κατ'εσέ) θυμάσαι τι είχε πει και ποιά ονόματα ανέφερε ως υπόπτους του...Νεράϊδα, youki και Angie_Ann...Άσε ξέρω...Τώρα δε σου βγαίνει το σενάριο...Ίσως τελικά youki και να έκανα λάθος που άλλαξα την ψήφο μου...
Περιμένω πάντως και από εσένα να μου εξηγήσεις γιατί με ψηφίζεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βεντέττα μου... ξέχασες να ψηφίσεις ή απλά δεν καίγεσαι? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Τι ακριβώς δε σου κάθεται καλά;;; :hmm:
Βρήκες καλό πάτημα πάντως στο fantasmeno για να δώσεις την ψήφο σου...Δε χρειάζεται κιόλας να πεις και πολλά πολλά αφού τα είπε όλα ο fantasmenos...

Δεν βρήκα σε κανέναν πάτημα! Το ποστ του φαντασμένου έγινε μετά από το δικό μου και δεν νομίζω να έχω συμφωνήσει με το ποστ του! Αρκετές είναι οι φορές που με έχουν επηρεάσει τα γραφόμενα κάποιου και προσπαθώ να μην επηρεάζομαι από τις απόψεις του καθενός! Όπως άλλωστε και τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν εχω διαβασει τα τελευταια, αλλα ψηφιζω μη και προλαβουν να με φανε...Βεντετα απο μενα..

..και επανερχομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top