Την πέφτουν οι κοπέλες στα αγόρια;

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Και εγώ θα πω ότι έχει αποδειχθει πως κρίνουμε το ωραίο με βάση το ποιοι είμαστε, τις προσωπικές μας εμπειρίες και κάποιες φορές τα γονίδια. Δηλ, έχουν βρει κάποιοι ότι τείνουμε να χαρακτηρίσουμε κάποιον πιο όμορφο ή άσχημο με βάση το πόσο μας μοιάζει! Περίεργο, αλλά κι όμως.

Και συμπληρώνω, αν σκεφτούμε την υπο-κουλτούρα της μάζας -μεγάλη πλειοψηφία του κόσμου, που αναφέρεις εσύ hack3r- αυτό που θα μου παρουσιάσουν ως ωραίο, δε θα το δεχτώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσωπικά μου αρέσουν οι μικρές ατέλειες που έχουν οι γυναίκες. Τα μοντέλα και οι περσόνες στην τβ που παρουσιάζονται μερικές φορές ως τέλειες, το λέω πραγματικά, δεν καταλαβαίνω τι τους βρίσκουν. Μου φαίνονται όλες ίδιες.

Όπως και οι περισσότεροι άνθρωποι. Τα μοντέλα δεν είναι καν οι πιο όμορφες γυναίκες. Είναι απλά οι πιο όμορφες γυναίκες με τα υποκειμενικά στάνταρ μια βιομηχανίας στην οποία ας μην ξεχνάμε πως κυριαρχούν οι γκέι άντρες. Τα άλλα όλα είναι απλά μάρκετινγκ. In fact όσο πιο κοντά σε μοντέλο είναι μια γυναίκα τόσο πιο δύσκολο είναι να κάνει σχέση διότι πρώτον οι άντρες δεν τους την πέφτουν γιατί φοβούνται και δεύτερον επειδή όσο πιο τέλειος είναι κάποιος τόσο λιγότερο μπορούν οι άλλοι να ταυτιστούν μαζί του. Οι γυναίκες με τις περισσότερες επιτυχίες είναι τα 7άρια και τα 8άρια. Αρκετά όμορφες για να μαγνητίζουν αλλά όχι υπερβολικά τέλειες για να φοβίζουν.

Και εγώ θα πω ότι έχει αποδειχθει πως κρίνουμε το ωραίο με βάση το ποιοι είμαστε, τις προσωπικές μας εμπειρίες και κάποιες φορές τα γονίδια. Δηλ, έχουν βρει κάποιοι ότι τείνουμε να χαρακτηρίσουμε κάποιον πιο όμορφο ή άσχημο με βάση το πόσο μας μοιάζει! Περίεργο, αλλά κι όμως.

Και συμπληρώνω, αν σκεφτούμε την υπο-κουλτούρα της μάζας -μεγάλη πλειοψηφία του κόσμου, που αναφέρεις εσύ hack3r- αυτό που θα μου παρουσιάσουν ως ωραίο, δε θα το δεχτώ.

Δεν ξέρω γιατί νομίζεις ότι διαφωνείς μαζί μου σε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Ας δώσει κάποιος ένα βραβείο στον hack3r....τα είπε όλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί νομίζεις ότι διαφωνείς μαζί μου σε κάτι.
Γιατί δεν φαινόταν πουθενά η θέση που παίρνεις εσύ. Τώρα που την διάβασα, συμφωνήσαμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Προσωπικά μου αρέσουν οι μικρές ατέλειες που έχουν οι γυναίκες. Τα μοντέλα και οι περσόνες στην τβ που παρουσιάζονται μερικές φορές ως τέλειες, το λέω πραγματικά, δεν καταλαβαίνω τι τους βρίσκουν. Μου φαίνονται όλες ίδιες.

Και μονο που χρησιμοποιεις τη λεξη ατελειες, φαινεται οτι σε εχει επηρεασει αυτη η βιομηχανια, ψυχολογικα κυριως. Ο διαφορετικος σωματοτυπος δεν ειναι ατελεια. Ειναι διαφορετικο, το αν ειναι καλυτερο ή χειροτερο ειναι υποκειμενικο για τον καθενα αλλα σιγουρα δεν ειναι ατελεια. Προφανως οι γλαστρες που ξεμυτιζουν στην Ελληνικη τηλεοραση, με απαραιτητο χαρακτηριστικο το ναζι και ειναι λες και εχουν βγει απο γραμμη παραγωγης δεν ειναι τελειες. Για την ακριβεια δεν ειναι καν καλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Με εισαγωγικά στα "τέλειες"/"ατέλειες", είμαστε εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν το εννοούσα εγώ ως ατέλειες αλλά ότι τα παρουσιάζουν ως ατέλειες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Οι γυναίκες δεν την πε΄φτουν τόσο συχνά σε άντρες όσο κάνουν οι άντρες στις γυναίκες.Θα έλεγα ότι το ποσοστό είναι πολύ μικρότερο,επειδή:Έχουν πολύ μεγαλύτερη αίσθηση της απόρριψης μπορει να θυμούνται για καιρό κάποιον που τις απέρριψε και να το έχουν μέσα τους(καλα και εμεις το κανουμε αυτο αλλα απο καποια στιγμη και μετα συνηθιζεις την απορριψη και δεν σε νοιαζει τοσο,εφοσον ακους και τις ιστοριες των φιλων σου),κοιτάνε πολύ κάποιον αν τους ελκύει και ειναι πολύ πιο επιλεκτικές-ακόμα και με΄τρια ή άσχημη να ειναι κάποια έχω δει να θίγονται όταν π.χ τους λες ακομα και για καφε χωρις να πεις κατι παραπανω) και όπως έχω καταλάβει ειναι εγκεφαλικά όντα ακομα και ο μπραντ πιτ να εισαι αν δεν τις διεγειρεις εγκεφαλικα δεν θα σου πουν ναι.Και με αυτό δεν εννοώ να είσαι ποιητής αλλά με τρόπους που έχει ορίσει η κάθε μια.Ξέρω άτομα π δεν μιλανε ή ειναι στον κοσμο τους και είχαν ωραίες κοπέλες.Πολλες κοιτανε το στατους και την εμφάνιση και αυτο το βλεπετε και στο facebook απο τα likes που μπορει να παρει κάποιος ωραίος ή την προσοχή και ένας μετριος.Επειδή υπάρχει πολύ μεγαλύτερη ζήτηση απο τους αντρες σε καθε γυναικα διαλέγουν τον καλύτερο για αυτές.Αυτόν που θα τις εξιτάρει.Επίσης δυστηχως αρκουνται σε χαμογελα ή στο έρθουν να σου μιλησουν αλλα απο εκει και υστερα δεν ξερεις τι παίζει.Μου έχει τύχει να με πλησιαζουν και μετα οταν τους λεω για καφε να μου λενε οχι.Ε να σου πω δεν μπορω να τις καταλαβω.Αν δεν έχεις χιλια 2,timing,χιουμορ εμφανιση και δεν ξερω τι αλλο δεν βρισκεις ευκολα.Θα επρεπε αντι να δειλιαζουν να εκφραζονται πιο ευκολα αλλα φοβουνται οτι θα τις σχολιασουν,οτι θα τις απορριψει ο αλλος κτλ.Η πυρηνική φυσική είναι πιο εύκολη απο το να τις καταλαβεις.

Παντως τα ατομα που εχω δει να εχουν τις περισσοτερες επιτυχιες είχαν πολύ αυτοπεποίθηση και δεν εδιναν μεγαλη τερη αξία στις γυναίκες απο ότι σε αυτούς(και το πηγαιναν κατευθειαν στο ψητο).Είχαν φαει όπως ειναι λογικο πολλές απορρίψεις αλλά δεν το έπαιρναν προσωπικά.Είχαν μια Α αντίλλειψη για τον εαυτο τους και στυλ που γενικα σε ελκυει να τους κανεις παρεα(π.χ πολύ χιούμορ,ωραίες ιδεολογιες κτλ).Τις κινησεις τις εκαναν εκεινοι πρωτοι βεβαια.Αφου οι γυναίκες έχουν ζήτηση γενικά δεν τις ενδιαφέρει να πλησιασουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Μακάρι να έκαναν και οι κοπέλες κανένα βήμα, γιατί σε πολλές περιπτώσεις εμείς τα αγοράκια πρέπει να λύσουμε πυρηνική φυσική για το εάν ενδιαφέρετε η κοπέλα ή απλά την ζαλίζουμε το κεφάλι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Νομιζω οτι οταν μια κοπελα τη πεφτει σε ενα αγορι, τοτε το αγορι κομπλαρει...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Νομιζω οτι οταν μια κοπελα τη πεφτει σε ενα αγορι, τοτε το αγορι κομπλαρει...;)

Η εμπειρια σου τι σου λεει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Νομιζω οτι οταν μια κοπελα τη πεφτει σε ενα αγορι, τοτε το αγορι κομπλαρει...

Αναλόγως αν είναι ντροπαλός ή όχι. Γιατί όταν σας την πέφτουμε εσείς δεν κομπλάρετε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Θεωρω οτι η κοπελα πρεπει να "προκαλει" το αγορι για να κανει τη πρωτη κινηση! Να του δειξει με το τροπο της οτι ενδιαφερεται γιατι οκ, και ο αλλος δεν ειναι μαντης...
Εσυ τι λες?

Αναλόγως αν είναι ντροπαλός ή όχι. Γιατί όταν σας την πέφτουμε εσείς δεν κομπλάρετε; :P

Κομπλαρουμε λιγοτερα γιατι ειμαστε συνηθισμενες! ;)

Εσεις εχετε συνηθισει να σας την πεφτουν οι κοπελες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εσεις εχετε συνηθισει να σας την πεφτουν οι κοπελες?

Μπα όχι πάντως και εγώ πιστεύω ότι η γυναίκα πρέπει να την προκαλέσει το αγόρι πρώτα.. αναλόγως την κατάσταση εννοείται !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Θεωρω οτι η κοπελα πρεπει να "προκαλει" το αγορι για να κανει τη πρωτη κινηση! Να του δειξει με το τροπο της οτι ενδιαφερεται γιατι οκ, και ο αλλος δεν ειναι μαντης...
Εσυ τι λες?



Κομπλαρουμε λιγοτερα γιατι ειμαστε συνηθισμενες! ;)

Εσεις εχετε συνηθισει να σας την πεφτουν οι κοπελες?
Οχι δεν εχουμε συνηθισει αλλα πολλες φορες κανουν κ οι κοπελες κινηση . Προσωπικα δεν μου εχει τυχη αλλα θα μου αρεσε να γινει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Νομιζω οτι οταν μια κοπελα τη πεφτει σε ενα αγορι, τοτε το αγορι κομπλαρει...;)

αναλόγως την περίπτωση/περίσταση και τον τρόπο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εμένα μου ρίχνονται στο σχολείο δύο κορίτσια και μου τη σπάει γιατί θέλουν ντε και καλά σεξ. Πανε οι καλες εποχες που οι γυναικες ήτανε σεμνες τωρα ειναι ολες λυσαρες./

Μην μιλάς για όλο το σύνολο, υπάρχουν και γυναίκες οι οποίες παραμένουν σεμνές, δύσκολα μεν να τις βρεις αλλά υπάρχουν, και στην ηλικία μας. Μην τα ισοπεδώσουμε όλα (εννοείται πως το ανάλογα υπάρχει και στου άντρες όχι μόνο στις γυναίκες). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,169 μηνύματα.
Όντως υπάρχουν δεν είναι όλοι το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mask1000

Νεοφερμένος

Ο Mask1000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εμένα μου ρίχνονται στο σχολείο δύο κορίτσια και μου τη σπάει γιατί θέλουν ντε και καλά σεξ. Πανε οι καλες εποχες που οι γυναικες ήτανε σεμνες τωρα ειναι ολες λυσαρες./

Δεν ισχύει για όλες. Ομως όντως από όση εμπειρία έχω υπάρχουν αρκετές που θέλουν ντε και καλά σεξ κυρίως για την εμπειρία. Αυτό ομως είναι λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
ρε σας την πεφτουν και θελουν μονο σεξ και λετε και οχι...

ΣΕ ΤΙ ΚΟΣΜΟ ΘΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΝΙΚΟ ΤΣΙΑΜΤΣΙΚΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top