Ακμή και χάπια

marianna.is

Νεοφερμένος

Η marianna.is αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας!είχα και γω πρόβλημα ακμής από τα 12-13..πάλευα μέχρι τα 19 με κρέμες που στην ουσία δεν μου έκαναν τίποτα(ακόμα τα κλαίω τα λεφτά μου)..και να φανταστείτε είχα ήπιο πρόβλημα ακμής!αποφάσισα να πάρω χάπια τον σεπτέμβριο γιατί πολύ απλά δεν πήγαινε άλλο!έχω μια βδομάδα που τελειωσα και έχω καθαρίσει τελείως από σπυράκια..μονο κάτι κοκκινίλες έμειναν οι οποιες όπως μου είπε ο γιατρός μου αργούν να φύγουν..ήθελα να σας ρωτήσω,μήπως κάποιος που έχει κάνει θεραπεία με χάπια μπορεί να μου πει αν είχε επηρεαστεί η ψυχολογία του μόλις τα σταμάτησε; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

VRey

Νεοφερμένος

Η VRey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
γεια σας!είχα και γω πρόβλημα ακμής από τα 12-13..πάλευα μέχρι τα 19 με κρέμες που στην ουσία δεν μου έκαναν τίποτα(ακόμα τα κλαίω τα λεφτά μου)..και να φανταστείτε είχα ήπιο πρόβλημα ακμής!αποφάσισα να πάρω χάπια τον σεπτέμβριο γιατί πολύ απλά δεν πήγαινε άλλο!έχω μια βδομάδα που τελειωσα και έχω καθαρίσει τελείως από σπυράκια..μονο κάτι κοκκινίλες έμειναν οι οποιες όπως μου είπε ο γιατρός μου αργούν να φύγουν..ήθελα να σας ρωτήσω,μήπως κάποιος που έχει κάνει θεραπεία με χάπια μπορεί να μου πει αν είχε επηρεαστεί η ψυχολογία του μόλις τα σταμάτησε; :confused:

Γειά σου Μαριάννα! Τα χάπια τα πήρα πέρυσι το χειμώνα και μπορώ να πω πως με βοήθησαν πολύ στην εξωτερική μου εμφάνιση(αν και το μετάνιωσα να σου πω την αλήθεια, γιατί επιβαρυνα τον οργανισμό μου με τόσες τοξικές ουσίες). Στην ψυχολογια μου δεν είχα παρατηρήσει διακυμάνσεις. Πάντως ένα χρόνο μετα το πρόσωπο μου είναι πεντακάθαρο. Μόνο ορισμένα εσωτερικα σπυρακια βγάζω που και που όταν περιμένω περίοδο ή τώρα που αγχωνομαι με τις πανελληνιες, αλλά τίποτα το σπουδαίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Έλενα09

Νεοφερμένος

Η Έλενα09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Όσα δεν γνωρίζουμε για την ακμή... 1) Η ακμή δεν έχει ηλικία, μπορεί να εμφανιστεί στην εφηβεία μπορεί στη λήξη της μπορεί και 10 χρόνια μετά μπορεί και ποτέ. Οφείλεται καθαρά σε ορμονικά αίτια.Υπάρχουν 3 ήδη ακμής: η ήπια (ελάχιστα πυώδες σπυράκια) η μέτρια (πυώδες σπυράκια, μαύρα στίγματα) και η "άσχημη" η οποία περιλαμβάνει λίγο από όλα δηλαδή πυώδες σπυράκια μαύρα στίγματα κύστες και ότι άλλο πιθανό και απίθανο εκδηλωθεί στο πρόσωπο. Η ακμή εκδηλώνεται όχι μόνο στο πρόσωπο αλλά πολλές φορές και στην πλάτη και μπροστά στο στήθος-στέρνο.2) ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ??? ΚΑΝΟΝΕΣ!!!! δεν σπάμε τα σπυράκια όχι μόνο γτ αφήνουν σημάδια και είναι αντιαισθητικό αλλά γτ μεταφέρουμε μικρόβια παντού και από εκεί που είχες ένα μπορείς να γεμίσεις στο πι και φι. 3)συμβουλευόμαστε πάντα δερματολόγο. είναι ο πλέον κατάλληλος ακόμα και δύο σπυράκια να έχεις να σου συστήσει αν και τι θεραπεία χρειάζεσαι. ακολουθούμε την θεραπεία κατά γράμμα. 4)δεν ξεχνάμε ποτέ τα σαπούνια τις αλοιφές τα αντιβιωτικά και ότι άλλο μας έχει χορηγήσει ο γιατρός μας. 5)καλό και τακτικό πλύσιμο σίγουρα (ειδικά στα άτομα με λιπαρή επιδερμίδα που είναι ακόμα πιο δύσκολο να καταπολεμήσουν την ακμή). 6)καλό θα ήταν μια φορά το χρόνο να κάνουμε ορμονολογικές εξετάσεις. η ακμή όπως είπα πριν είναι θέμα ορμονών. δεν θα ακούτε κανέναν και δεν θα βάζετε στο πρόσωπό σας βλακείες όπως οδοντόκρεμες και άλλα τέτοια. δεν ξέρεις πως μπορεί να αντιδράσει το δικό σου δέρμα. 7) κυρίως προς τις κοπέλες. δεν κοιμόμαστε ποτέ μακιγιαρισμένες.υποχρεωτικά ξεβαφόμαστε όσο βαρετό και αν είναι.το μακιγιάζ δεν αφήνει το δέρμα να αναπνεύσει και συνεπώς δημιουργείτε σμήγμα (μαύρα στίγματα δηλαδή) και έντονη λιπαρότητα. προτιμάτε προϊόντα ντεμακιγιάζ που γράφουν επάνω όϊλ φρί. μην βάζετε μαντιλάκια έχουν οινόπνευμα και δεν κάνει. ρωτήστε τον δερματολόγο σας να σας δώσει το κατάλληλο μεϊκ απ.μην παίρνετε αντισυλληπτικά αν δεν σας τα έχει δώσει ο γιατρός. και μην το θεωρείτε ταμπού αν σας τα δώσει. είναι φάρμακα και έχουν πολλές χρήσεις πέρα απ' την αντισύλληψη. 8)τώρα που ανοίγει ο καιρός και αρχίζει ο ήλιος να καίει όλοι υποχρεωτικά βάζουμε αντηλιακό προσώπου (που τονίζω και πάλι μας έχει συστήσει ο δερματολόγος μας). ο ήλιος κάνει τα σπυράκια χειρότερα. προτιμάτε να αγοράζετε μη φαγεσωρογόνα αντηλιακά(δεν δημιουργούν σπυράκια δηλαδή)!9) βελτιώστε την διατροφή σας. το μην τρως σοκολάτα γτ κάνει σπυράκια είναι μύθος. αν τρως όμως από ένα κουτί μερέντα κάθε μέρα τότε ναι επιβαρύνεις την επιδερμίδα. τρώτε τα πάντα αλλά σε νορμάλ ποσότητες. αποφύγετε τα πολλά λιπαρά και βάλτε στην διατροφή σας τα φρούτα και τους χυμούς. ΑΥΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ ΑΚΜΗ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΓΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΩ ΤΗΝ "ΑΣΧΗΜΗ" ΑΚΜΗ. :D ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΝΤΕ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΙς ΣΥΜΒΟΥΛΕς ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εγω εχω σταματησει τη θεραπεια και μπορω να πω οτι η ακμη εχει μειωθει :P χρησιμοποιω το βραδυ στο προσωπο ενα σαπουνι της castalia για καθαρισμο και το ιδιο 2-3 φορες την εβδ στο σωμα (αν και ειναι μονο για προσωπο εγω βλεπω οτι στο σωμα εχει μειωσει δραματικα την ακμη)

βεβαια παρατηρω πως και οσο καιρο εχω μια ισορροπημενη διατροφη και γυμναζομαι 2-3 φορες την εβδ η ακμη μειωνεται. Η δικη μου ακμη ηταν παντα με εσωτερικα σπυρακια, οζιδια κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
^Αυτό που είπε!

Κι εγώ όταν σταμάτησα τη θεραπεία, είδα θετικότερα αποτελέσματα. Όταν έκανα θεραπεία, είχα πολύ σοβαρότερο πρόβλημα με την ακμή και το δέρμα μου γενικότερα (άλλαξα 3 φορές τη θεραπεία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
^Αυτό που είπε!

Κι εγώ όταν σταμάτησα τη θεραπεία, είδα θετικότερα αποτελέσματα. Όταν έκανα θεραπεία, είχα πολύ σοβαρότερο πρόβλημα με την ακμή και το δέρμα μου γενικότερα (άλλαξα 3 φορές τη θεραπεία).
και σου ξαναλεω οτι σκοπος της θεραπειας ειναι να φερει στην επιφανεια τα σπυρακια ωστε να τα καταπολεμησει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
και σου ξαναλεω οτι σκοπος της θεραπειας ειναι να φερει στην επιφανεια τα σπυρακια ωστε να τα καταπολεμησει :P
Δε με νοιάζει, ας φύγουν μόνα τους:hehe:

Το πρόσωπό μου δε θέλω να γίνεται σαν τον κώλο της μαϊμούς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Δε με νοιάζει, ας φύγουν μόνα τους:hehe:

Το πρόσωπό μου δε θέλω να γίνεται σαν τον κώλο της μαϊμούς :P
μα η θεραπεια δεν ειναι How to become a top model in 2 weeks :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Μη χαπακωνεστε για ψιλου πηδημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VRey

Νεοφερμένος

Η VRey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Μη χαπακωνεστε για ψιλου πηδημα.

Την ίδια άποψη εχω κι εγω, αν και τα πήρα πέρυσι. Το μετάνιωσα. Ψάξτε το θεματακι καλύτερα και ρυθμιστε τη διατροφή σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Την ίδια άποψη εχω κι εγω, αν και τα πήρα πέρυσι. Το μετάνιωσα. Ψάξτε το θεματακι καλύτερα και ρυθμιστε τη διατροφή σας.

Γιατι το μετανιωσες?
Εγω ειμαι στο 2ο μηνα 40mg τη μερα και δεν εχω βιωσει τιποτα τρελες παρενεργειες περα απο ξηροτητα και σποραδικα καποιους πονους στην πλατη.Δεν ξερω κατα τη γνωμη μου τα χαπια αυτα αξιζει να τα παρεις ως τελευταια λυση με την προυποθεση οτι σε ενοχλει πολυ το ολο ζητημα.Αλλιως καλο ειναι να μην ταλαιπωρουμε τον οργανισμο μας και φυσικα πολυ σημαντικη ειναι η ψυχικη μας υγεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bilakos33

Νεοφερμένος

Ο Bilakos33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Kαλησπερα στο φορουμ!Μετα απο 2μηνες θεραπειας με χαπια reducar,εχω σταματησει να βγαζω σπυρακια, ωστοσο κ πριν τη θεραπεια δεν ειχα ιδιαιτερα σπυρακια.Το προβλημα,ομως, ειναι τα μικρα σημαδακια που παρατηρω να βγαινουνε κατα καιρους, χωρις να υποχωρουν με τα χαπια.Ειναι φυσιολογικο ολο αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy2

Νεοφερμένος

Η Νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Τα χαπια που παιρνω λεγονται reducar!Eγω εχω λιγο ανεβασμενο το s-got,αλλα ειναι ελεγχομενο!

Όταν λες ελεγχόμενο? Πώς ακριβώς το ελέγχεις? Παρεπιπτόντως είμαι στον 3ο μήνα και μου έχουν ανεβάσει το s-got και ένα άλλο παρόμοιο που δεν το θυμάμαι αυτή τη στιγμή, και δεν κατεβαίνουν! Μου έχει μειώσει βέβαια τη δόση μέχρι τα 30 mg. Πιο κάτω μου λέει δεν πάει.

γεια σας!είχα και γω πρόβλημα ακμής από τα 12-13..πάλευα μέχρι τα 19 με κρέμες που στην ουσία δεν μου έκαναν τίποτα(ακόμα τα κλαίω τα λεφτά μου)..και να φανταστείτε είχα ήπιο πρόβλημα ακμής!αποφάσισα να πάρω χάπια τον σεπτέμβριο γιατί πολύ απλά δεν πήγαινε άλλο!έχω μια βδομάδα που τελειωσα και έχω καθαρίσει τελείως από σπυράκια..μονο κάτι κοκκινίλες έμειναν οι οποιες όπως μου είπε ο γιατρός μου αργούν να φύγουν..ήθελα να σας ρωτήσω,μήπως κάποιος που έχει κάνει θεραπεία με χάπια μπορεί να μου πει αν είχε επηρεαστεί η ψυχολογία του μόλις τα σταμάτησε; :confused:


Εμένα νομίζω ότι η δική μου επηρεάστηκε λίγο με την κακή έννοια. Βέβαια δεν μπορώ να είμαι και 100% σίγουρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

franco1997

Νεοφερμένος

Ο franco1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
και εγώ παιδιά έχω ένα πρόβλημα ακμής εδώ και 2-3 χρονια περίπου αλλα το τελευταίο χρόνο αυξήθηκε.πριν 4 μέρες πήγα σε δερματολόγο και μόλις μπήκα μέσα μου είπε για το ακνοτρεν και λέει να τα πάρω διότι μονο με αυτά φεύγουν,,με έστειλε και έκανα εξετάσεις αίματος μονο για το σακχαρο,κρεατίνη,χοληστερόλη και τριγλυκερίδια.Οι εξετάσεις βγήκαν καλές και μου είπε να τα πάρω και να αρχίσω άμεσος με δώσει 30mg κάθε πρωί..έχω αγχωθεί λίγο με όλες αυτές τις παρενέργειες που γράφετε και διαβάζω αλλα ο γιατρός μου είπε ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα μονο ξηρότητα και όλα θα τελειώσουν μετά το τέλος της θεραπείας....Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω πια είναι η γνώμη σας για αυτό που έγραψα και για τα συγκεκριμένα χάπια...και Κράστη αυτό το τρίμηνο που παίρνεις τα χάπια τη αποτελέσματα και παρενέργειες έχει δει???:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
και εγώ παιδιά έχω ένα πρόβλημα ακμής εδώ και 2-3 χρονια περίπου αλλα το τελευταίο χρόνο αυξήθηκε.πριν 4 μέρες πήγα σε δερματολόγο και μόλις μπήκα μέσα μου είπε για το ακνοτρεν και λέει να τα πάρω διότι μονο με αυτά φεύγουν,,με έστειλε και έκανα εξετάσεις αίματος μονο για το σακχαρο,κρεατίνη,χοληστερόλη και τριγλυκερίδια.Οι εξετάσεις βγήκαν καλές και μου είπε να τα πάρω και να αρχίσω άμεσος με δώσει 30mg κάθε πρωί..έχω αγχωθεί λίγο με όλες αυτές τις παρενέργειες που γράφετε και διαβάζω αλλα ο γιατρός μου είπε ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα μονο ξηρότητα και όλα θα τελειώσουν μετά το τέλος της θεραπείας....Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω πια είναι η γνώμη σας για αυτό που έγραψα και για τα συγκεκριμένα χάπια...και Κράστη αυτό το τρίμηνο που παίρνεις τα χάπια τη αποτελέσματα και παρενέργειες έχει δει???:redface:


Καταρχην μην αγχωνεσαι τοσο για τις παρενεργειες:)
Η αληθεια ειναι πως κι εγω ειχα ακουσει τερατα απο εμπειριες ανθρωπων που ειχαν παρει τα χαπια,παρόλα αυτα ημουν διατεθημενη να υποστω οτιδηποτε για να φυγει η καταραμμενη ακμη απο πανω μου
Για να μην πολυλογω,παρενεργειες τρομερες και φοβερες δεν ειδα,στην αρχη λιγος πονος στην πλατη οταν ξαπλωνα-τιποτα ανυποφορο ομως-και το σπαστικο που εξακολουθει ξηροτητα του δερματος και κυριως των χειλιων.Α και αυτη η αρχικη εξαρση γυρω στον 1ο-2ο μηνα ηταν ενοχλητικη αλλα χαλαλι.

Δε λεω πως η δικη μου εμπειρια ειναι ενδεικτικη,ωστοσο απ'ο,τι εχω δει και απο φιλους/γνωστους που εχουν παρει τα χαπια αυτα το πιο ''τρομερο'' που εχω ακουσει ειναι να τους ανοιγει η μυτη που και που.
Αυταα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
και εγώ παιδιά έχω ένα πρόβλημα ακμής εδώ και 2-3 χρονια περίπου αλλα το τελευταίο χρόνο αυξήθηκε.πριν 4 μέρες πήγα σε δερματολόγο και μόλις μπήκα μέσα μου είπε για το ακνοτρεν και λέει να τα πάρω διότι μονο με αυτά φεύγουν,,με έστειλε και έκανα εξετάσεις αίματος μονο για το σακχαρο,κρεατίνη,χοληστερόλη και τριγλυκερίδια.Οι εξετάσεις βγήκαν καλές και μου είπε να τα πάρω και να αρχίσω άμεσος με δώσει 30mg κάθε πρωί..έχω αγχωθεί λίγο με όλες αυτές τις παρενέργειες που γράφετε και διαβάζω αλλα ο γιατρός μου είπε ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα μονο ξηρότητα και όλα θα τελειώσουν μετά το τέλος της θεραπείας....Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω πια είναι η γνώμη σας για αυτό που έγραψα και για τα συγκεκριμένα χάπια...και Κράστη αυτό το τρίμηνο που παίρνεις τα χάπια τη αποτελέσματα και παρενέργειες έχει δει???:redface:

Εγω που τα πηρα φετος τα χαπια οι παρενεργειες που ειχα ηταν κυριως ξηροδεμια σε χειλη και γυρω απο αυτα, αλλα τα αντιμετωπιζα με συνεχη χρηση ενυδατικης και καταλληλου προιοντος για τα χειλη. Επισης, ειχα μια μικρη ενοχληση στην πλατη μονο οταν εσκυβα πολυ ή εκανα καποια πολυ αποτομη κινηση, αλλα δεν ηταν και τοσο ενοχλητικο. Εξαρση δεν ειχα ποτε. Εγω σου λεω να μην φοβασαι, εχουν πολυ καλα αποτελεσματα! Εγω θα τα ξαναπαιρνα αν συνεχιζοταν το προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Καλη είναι ακμή. Ας μη μισουμε και τους εαυτους μας για κατι που γινεται εκ φυσεως ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

franco1997

Νεοφερμένος

Ο franco1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δεν θα είχες ποτέ μαλον μεγάλο πρόβλημα ακμής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Είχα πρόβλημα ακμής και ακόμα έχω ακμή όχι ομως στο βαθμο που ειχα. Και ειμαι απο αυτους που η ακμη επιμένει στο σώμα. Αλλά έχω σταμάτησει τη θεραπεία, δε με απασχολεί. Εγώ ίσα ίσα πλέον δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου χωρίς ακμή, δε θέλω να φύγει :P Νιώθω ωραία με τον εαυτό μου και είμαι ευχαριστημένος που είμαι όπως είμαι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

franco1997

Νεοφερμένος

Ο franco1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά, παίρνω τα ακνοτρεν 1 βδομάδα και το μόνο που εχω παρατηρήσει είναι οτι τα χειλη μου εχουν μαλακωσει αλλα δεν εχουν σκασει ακομα και τις 2-3 πρωτες μερες τα σπυρακια αυξάνονταν.Αν γίνετε καποιο παιδι που εχει παρει αυτα τα χαπια ασ μου πει τη δικια του εμπειρια και αν τελικα "καθάρισε" απο την ακμη και σε ποσο καιρό περιπου.. :confused::hmm::hmm::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top