Ακμή και χάπια

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγω δεν το παιρνω οσο και να επιμενει η αλλη η ηλιθια η δερματολογος. Βασικα σταματησα να πηγαινω γιατι ειναι ασχετη :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα θεραπεία με minocin πριν από ενάμιση μήνα,κυρίως για το θώρακα και την πλάτη που έχω μερικά και όχι απλά δεν έχω δει βελτίωση αλλά αρχίζω και βγάζω και στο πρόσωπο που δεν είχα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εεε κατσε ντε. Θες αποτελεσματα αμεσως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Δεν περίμενα να δω αποτελέσματα από τώρα.8 μήνες θα την κάνω τη θεραπεία αλλά εδώ λέμε να φύγουν σιγά σιγά.Όχι να βγάλω κι εκεί που δεν είχα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Δεν περίμενα να δω αποτελέσματα από τώρα.8 μήνες θα την κάνω τη θεραπεία αλλά εδώ λέμε να φύγουν σιγά σιγά.Όχι να βγάλω κι εκεί που δεν είχα.:P

Και ούτε θα δεις. 4 μήνες minocin έπαιρνα και μια φίλη μου 5και κάτι.
Τα minocin είναι για την ελάχιστη ακμή. Δηλαδή τα σημαδάκια. Αν έχεις βαρια΄ακμή, τζάμπα τα παίρνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Και ούτε θα δεις. 4 μήνες minocin έπαιρνα και μια φίλη μου 5και κάτι.
Τα minocin είναι για την ελάχιστη ακμή. Δηλαδή τα σημαδάκια. Αν έχεις βαρια΄ακμή, τζάμπα τα παίρνεις.
Τα έπαιρνε και μια ξαδέρφη μου και είδε βελτίωση στο τέλος της θεραπείας δηλαδή μετά από 7 μήνες περίπου.Το ίδιο και ένας γνωστός μου.
Δεν έχω πολύ σοβαρό πρόβλημα και τα συγκεκριμένα με έχουν βολέψει,αφού μέχρι τώρα ούτε κάποια παρενέργεια είχαν ούτε χρειάζεται να κάνω εξετάσεις κάθε μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Τα έπαιρνε και μια ξαδέρφη μου και είδε βελτίωση στο τέλος της θεραπείας δηλαδή μετά από 7 μήνες περίπου.Το ίδιο και ένας γνωστός μου.
Δεν έχω πολύ σοβαρό πρόβλημα και τα συγκεκριμένα με έχουν βολέψει,αφού μέχρι τώρα ούτε κάποια παρενέργεια είχαν ούτε χρειάζεται να κάνω εξετάσεις κάθε μήνα.

Αντιβίωση είναι τα minocin, δεν θα δεις παρενέργειες.
Ισως όμως να κιτρινίσουν τα δόντια σου, γιατί η τετρακυκλίνη αυτό προκαλεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Αντιβίωση είναι τα minocin, δεν θα δεις παρενέργειες.
Ισως όμως να κιτρινίσουν τα δόντια σου, γιατί η τετρακυκλίνη αυτό προκαλεί

Θα περιμένω να τελειώσω τη θεραπεία και αν δε γίνει τίποτα θα δω τι θα κάνω.
Αυτό για τα δόντια δεν έπρεπε να μου το πεις.Καλύτερα να μην ήξερα.:(:P
Θα τα προσέχω διπλά από δω και πέρα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Θα περιμένω να τελειώσω τη θεραπεία και αν δε γίνει τίποτα θα δω τι θα κάνω.
Αυτό για τα δόντια δεν έπρεπε να μου το πεις.Καλύτερα να μην ήξερα.:(:P
Θα τα προσέχω διπλά από δω και πέρα.:)

Οσο και να προσέχεις, όσο και να τα βουρτσίζεις, απο μέσα γίνεται η δουλειά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Αντιβίωση είναι τα minocin, δεν θα δεις παρενέργειες.
Ισως όμως να κιτρινίσουν τα δόντια σου, γιατί η τετρακυκλίνη αυτό προκαλεί

Ωχ, θα με κάνεις να ξεράσω. Θυμήθηκα το Γ ΘΕΜΑ των επαναληπτικών 2012 στην βιολογία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη παπ

Νεοφερμένος

Η ελενη παπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα παιδια ! ειμαι 24 και πριν 8 χρονια ειχα κανει 6μηνη θεραπεια με roaccutan !! Δε λεω, ειδα αποτελεσματα ωστοσο σημερα 8 χρονια μετα τα σπυρακια ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ ! Σιγουρα οχι με την ιδια συχνοτητα και ποσοτητα ,κυριως στην πλατη εχω βγαλει αρκετα .στο προσωπο δοξα τον θεο ακομα βγαζω απειροελαχιστα. Αλλα και παλι, η τοτε δερματολογος μου ,ηταν κατηγορηματικη ''ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΜΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ'' !! Π****ΡΙΑ !!!!!!!! Ενηγουεη, υπαρχει καποιος εδω μεσα που να ξερει πως να διωξω τα σπυρακια στην πλατη μου μια για παντα γιατι πραγματικα ειναι πολυ ασχημο για μια κοπελα να μη μπορει ειδικα τωρα το καλοκαιρι να μη μπορει να βαλει ανετα μια ανοιχτη μπλουζα ή να ντρεπεται να βγει στη παραλια !!!! :-(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
να ρωτησω κατι; σε ποσο καιρο απο την ημερα που παρεις το 1ο χαπι αρχιζουν να παρουσιαζονται οι παρενεργειες(ξηροτητα κ.τ.λ.) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
να ρωτησω κατι; σε ποσο καιρο απο την ημερα που παρεις το 1ο χαπι αρχιζουν να παρουσιαζονται οι παρενεργειες(ξηροτητα κ.τ.λ.) ;

Εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες. Πόσα χάπια παίρνεις την ημέρα, πόσα mg είναι.
Εγώ απο τον δεύτερο μήνα είδα παρενέργειες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες. Πόσα χάπια παίρνεις την ημέρα, πόσα mg είναι.
Εγώ απο τον δεύτερο μήνα είδα παρενέργειες ;)

εγω θα αρχισω σε λιγες μερες λογικα να παιρνω, 2 χαπια την ημερα. ποσα mg θα ειναι δεν γνωριζω ακομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despina18

Νεοφερμένος

Η despina18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ΝΑ ξεκινησω απο τους arctic monkeys? Υπεροχο γουστο <3
Anyway,ξεκινησα και εγω τα χαπια ακνοτρεν πριν εναμιση μηνα αλλα δεν βλεπω καμια διαφορα:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αναστασακι:D

Νεοφερμένος

Η Αναστασακι:D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω ξεκινησα εδω και μια βδομαδα χαπια ισοτρετινοΐνης...Η αληθεια ειναι πως ψιλοφοβομουν στην αρχη αλλα προτιμω χιλιες φορες να εχω ξηροδερμια και πονους στην πλατη που ηδη εχουν εμφανιστει παρα σε ολη μου την ζωη να ντρεπομαι να βγω εξω χωρις μεικ-απ...τα χειλη μου εχουν μαλακωσει αλλα δεν εχουν σκασει ακομα...βαζω αρκετο λιποζαν...και ιδιαίτερα στα ματια μου εχουν ξεραθει τοσο που οταν τα εχω ανοιχτα νιωθω το δερμα μου να τραβιεται!...εγω επειδη βεβαια ειμαι και 16 φοβαμαι αυτο για την αναπτυξη επειδη δεν εχει τελειωσει αλλα δεν ξέρω νομιζω αυτο συμβαινει λογω διατροφης να σταματαει επειδη γινονται μερικες μεταβολες στον οργανισμο...για αυτο αλλωστε κανεις και εξετασεις αιματος...εγω παντως στην διατροφη ειμαι αρκετα προσεκτικη...εγω παντος για τα σπυρακια στην πλατη που εβγαζα και εκει πριν ξεκινησω θεραπεια γιατι αλλαξα και τρεις δερματολογους μια αλλη μου εδωσε ενα καταπληκτικο σπρευ που τα μειωσε σχεδον τα εξαφανισε γιατι ειχα και σημαδια...λεγεται acnicare chest and back...τεσπα επειδη εγω εχω και αρκετο πεισμα γιατι αγανακτησα περισοτερο για τα σημαδια θα την συνεχισω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bilakos33

Νεοφερμένος

Ο Bilakos33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα στο φορουμ.Αντιμετωπιζω κι εγω με τη σειρα μου το προβλημα της κυστικης ακμης,γεγονός που με κάνει ιδιαίτερα αγχώδη,αφού τα λιγα σπυράκια που βγάζω κατα καιρούς,μου αφηνουν σημαδια. Συμβουλεύτηκα δερματολόγο κι αμεσως μου πρότεινε την θεραπεία με χαπια που περιέχουν ισχυρη βιταμήνη Α.Εκανα αιματολογικες και δειξανε καπως επιβαρυμενο το συκωτι,θα τις επαναλάβω,ελπίζοντας την επομενη φορα να μπορεσω να ξεκινησω τη θεραπεία με τα χάπια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjdjbakos

Νεοφερμένος

Ο jjdjbakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
κι εμενα με εκνευριζουν αφανταστα τα σπυρακια μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy2

Νεοφερμένος

Η Νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Καλησπέρα στο φορουμ.Αντιμετωπιζω κι εγω με τη σειρα μου το προβλημα της κυστικης ακμης,γεγονός που με κάνει ιδιαίτερα αγχώδη,αφού τα λιγα σπυράκια που βγάζω κατα καιρούς,μου αφηνουν σημαδια. Συμβουλεύτηκα δερματολόγο κι αμεσως μου πρότεινε την θεραπεία με χαπια που περιέχουν ισχυρη βιταμήνη Α.Εκανα αιματολογικες και δειξανε καπως επιβαρυμενο το συκωτι,θα τις επαναλάβω,ελπίζοντας την επομενη φορα να μπορεσω να ξεκινησω τη θεραπεία με τα χάπια.



Ποια χαπια σου ειχε προτεινει; Ειχα κι εγω καποιο μικρο μικρο πρόβλημα με την χολερυθρινη (που σχετιζεται με το συκωτι). Παρ'ολα αυτα αρχισα θεραπεια με παρομοια χαπια πριν τρεις βδομάδες περιπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bilakos33

Νεοφερμένος

Ο Bilakos33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τα χαπια που παιρνω λεγονται reducar!Eγω εχω λιγο ανεβασμενο το s-got,αλλα ειναι ελεγχομενο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top