Φοιτητικές εστίες και κατοικίδιο

Βίκυ Μ.

Νεοφερμένος

Η Βίκυ Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γεια σας
Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να έχω κατοικίδιο στην φοιτητική εστία.
Νομίζω οτι απαγορεύεται αλλά μήπως επειδη δεν γίνεται και κανένας σπουδαίος έλεγχος θα μπορούσα να έχω έστω και στα κρυφά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Αν εχεις λεφτα για κατοικιδιο, το οποιο μπορεις να συντηρησεις επαρκως, γιατι δε νοικιαζεις ενα διαμερισμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Δε νομίζω οτι απαγορεύεται, τουλάχιστον στην Κομοτηνή όχι, αλλά πρέπει να κάνει ησυχία, για να μη το βρεις κρεμασμένο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βίκυ Μ.

Νεοφερμένος

Η Βίκυ Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δεν νομίζω να συγκρίνονται τα λεφτά που χρειάζεται ένα κατοικίδιο με τα λεφτά που χρειάζεται ένα σπίτι(ενοίκιο + συντήρηση) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
μην παρεις σε καμια περιπτωση σκυλο( θα γαβγιζει και θα σου κανουν καταγγελια). Καλυτερα να βολευτεις με κανενα χαμστερ ή κουνελι. Στη χειροτερη καμια γατα( αν και πιστευω πως η γατα ισως να μην αντεξει σε τοσο μικρο χωρο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βίκυ Μ.

Νεοφερμένος

Η Βίκυ Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γίνεται να μου κάνουν καταγγελία?
Τέλεια...απλώς το σκέφτομαι γιατί γίνονται τόσα άλλα στις εστίες που απαγορεύονται(όπως φοιτητές που νοικιάζουν τα δωμάτια τους σε μη φοιτητές),αυτό θα πειράξει?? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Γίνεται να μου κάνουν καταγγελία?
Τέλεια...απλώς το σκέφτομαι γιατί γίνονται τόσα άλλα στις εστίες που απαγορεύονται(όπως φοιτητές που νοικιάζουν τα δωμάτια τους σε μη φοιτητές),αυτό θα πειράξει?? :(
ε , κοιτα.. αμα γαβγιζει ολοι νυχτα λογικο ειναι να κανουν ο,τι μπορουν για να το διωξουν . Παρε κανενα ζωο που να μην κανει φασαρια..
παντως , ξερω ατομο που εχει κουνελι και μενει σε εστιες .Δεν του εχουν πει τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βίκυ Μ.

Νεοφερμένος

Η Βίκυ Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ναι λογικό είναι..Το θέμα είναι ότι έχω ήδη ένα σκυλάκι και δεν βλέπω να το κρατάν οι γονείς μου για πολύ και έχω απελπιστεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
παρ'το και βλεπεις Βικυ.
κανονικα δεν επιτρεπονται στις εστιες αλλα οπως ειπες εδω γινονται αλλα και δεν τα ελεγχει κανεις! απλα προσπαθησε να το μαθεις να μη γαυγιζει για να μην ενοχλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
παρ'το και βλεπεις Βικυ.
κανονικα δεν επιτρεπονται στις εστιες αλλα οπως ειπες εδω γινονται αλλα και δεν τα ελεγχει κανεις! απλα προσπαθησε να το μαθεις να μη γαυγιζει για να μην ενοχλει.
OXI σε καμια περιπτωση !!! Αυτο κανουν πολλοι και μετα τα σκυλακια καταληγουν στο δρομο. Δηλ . αν γαβγιζει και δε το θελει πια , τί θα κανει ;;
νομιζεις πως ειναι ευκολο να το δωσεις σε καποιον αλλο;; ΜΗΝ παρεις καποιο ζωακι αν δεν εισαι απολυτα σιγουρη πως μπορεις να το μεγαλωσεις για οσο ζησει !!

edit: τωρα ειδα οτι εχεις ηδη σκυλο. Τοτε παρτο και κανε το σταυρο σου να μην δημιουργησει προβληματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Βίκυ Μ.

Νεοφερμένος

Η Βίκυ Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Όπως είπα και πριν το σκυλάκι το εχω ήδη!!! Και ακόμη και αν έχω πρόβλημα στην εστία δεν θα το παρατήσω εννοείται! Είμαι συνειδητοποιημένη και δεν θα κάνω αυτά που κοροϊδεύω! Απλώς θα το πάρω είτε επιτρέπεται είτε όχι και ελπίζω να μην έρθει καμιά καταγγελία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Όπως είπα και πριν το σκυλάκι το εχω ήδη!!! Και ακόμη και αν έχω πρόβλημα στην εστία δεν θα το παρατήσω εννοείται! Είμαι συνειδητοποιημένη και δεν θα κάνω αυτά που κοροϊδεύω! Απλώς θα το πάρω είτε επιτρέπεται είτε όχι και ελπίζω να μην έρθει καμιά καταγγελία :P
δεν προκειται να σου κανει κανεις καταγγελια , αν δεν υπαρχουν σοβαρα προβληματα.
Αν φροντισεις να μην κανει πολυ φασαρια , δε θα εχεις προβλημα. Εγω νομιζα οτι ηθελες να παρεις καινουριο κατοικιδιο. Σε αυτη τη περιπτωση υπαρχουν καλυτερες επιλογες απο το σκυλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βίκυ Μ.

Νεοφερμένος

Η Βίκυ Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παρ'το και βλεπεις Βικυ.
κανονικα δεν επιτρεπονται στις εστιες αλλα οπως ειπες εδω γινονται αλλα και δεν τα ελεγχει κανεις! απλα προσπαθησε να το μαθεις να μη γαυγιζει για να μην ενοχλει.
Αυτό θα κάνω και ο θεός βοηθός! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Σ' εμάς,δεν το απαγορεύει κανείς...Ξέρω πολλές περιπτώσεις που έχουν γάτα,κουνέλι,ή κάποιο μικρό σκυλάκι ακόμα...
Προσωπικά ο προβληματισμός μου είναι μόνο για το πώς ζει ένα ζώο σε τόσο μικρό χώρο,που καλά καλά ένα άτομο δε χωράει :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βίκυ Μ.

Νεοφερμένος

Η Βίκυ Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Σ' εμάς,δεν το απαγορεύει κανείς...Ξέρω πολλές περιπτώσεις που έχουν γάτα,κουνέλι,ή κάποιο μικρό σκυλάκι ακόμα...
Προσωπικά ο προβληματισμός μου είναι μόνο για το πώς ζει ένα ζώο σε τόσο μικρό χώρο,που καλά καλά ένα άτομο δε χωράει :/:

Μακάρι να μην έχω και εγώ πρόβλημα! :/
Ναι η αλήθεια είναι ότι δεν είναι και το καλύτερο περιβάλλον αλλά στην ανάγκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
να φροντίζεις να εκτονώνεται καλά ο σκύλος, δηλαδή τουλάχιστον 2 βόλτες την ημέρα...

είμαι φοιτήτρια και έχω μαζί μου σκύλο. Δεν μένω στην εστία αλλά σε σπίτι που νοικιάζω.
Πηγαίνω τον σκύλο μου καθημερινά 2 ώρες βόλτες (1 ώρα πρωί και μία ώρα βράδυ)
Δε σου λέω να κάνεις και εσύ το ίδιο, απλά εγώ είμαι ψυχάκι και απολαμβάνω τη βόλτα με το σκύλο μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top