Σχετικά με τη λέξη ''φυτό''

Συμφωνείτε με το να χαρακτηρίζονται οι αριστούχοι μαθητές ως "φυτά";

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 64)
  • Ναι, συμφωνώ, γιατί αυτό είναι!

    Ψήφοι: 13 20.3%
  • Όχι, είμαι κατά!

    Ψήφοι: 49 76.6%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 3.1%

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Evi07larissa: Συμφωνώ γιατί κι εμένα όποιος με έλεγε φυτό κλπ κλπ κλπ ερχόταν μετά και μου έλεγε: Μαρία θα μου κάνεις την άσκηση στα αρχαία; ή στα μαθηματικά;
Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 565231

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φυτο ειναι τροπος συμπεριφορας ρε παιδια...στο σχολειο μου λεγαμε φυτα 2 παιδια που εβγαζαν 16, ενω κανεις δεν ειπε ας πουμε ποτε εμενα φυτο που εβγαζα 20...

Αυτο ισχυει!Σε λενε,δηλ,φυτο επειδη συμπεριφερεσαι σα σπασικλακι οχι επειδη αριστευεις. Κραζουν συγκεκριμενους καλους μαθητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Evi07larissa: Συμφωνώ γιατί κι εμένα όποιος με έλεγε φυτό κλπ κλπ κλπ ερχόταν μετά και μου έλεγε: Μαρία θα μου κάνεις την άσκηση στα αρχαία; ή στα μαθηματικά;

να πεις και συ: "άσε μας κουκλίτσα μου!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
να πεις και συ: "άσε μας κουκλίτσα μου!"
Αν είναι αγόρι και πεί:"άσε μας κούκλε μου" μπορεί και να το παρεξηγήσει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν είναι αγόρι και πεί:"άσε μας κούκλε μου" μπορεί και να το παρεξηγήσει.:P

:hmm: είναι κι αυτό.

Εναλλακτικά, λες ότι για να δώσεις ασκήσεις θέλεις ένα ποσό. Το είχα κάνει 1 φορά και είχα γράψει μια έκθεση αγγλικών σε μια κοπέλα (για την ιστορία, πήρε άριστα :pfff: ). Ε, μετά δε μου ζητούσε κανένας τίποτα γιατί είχε βγει η βρώμα και ήμουν ήσυχη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
:hmm: είναι κι αυτό.

Εναλλακτικά, λες ότι για να δώσεις ασκήσεις θέλεις ένα ποσό. Το είχα κάνει 1 φορά και είχα γράψει μια έκθεση αγγλικών σε μια κοπέλα (για την ιστορία, πήρε άριστα :pfff: ). Ε, μετά δε μου ζητούσε κανένας τίποτα γιατί είχε βγει η βρώμα και ήμουν ήσυχη. ;)
Αχαχαχα καλόόόό!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ πάντως φυτό θεωρώ τον κλεισμένο στον εαυτό του άνθρωπο,τον αντικοινωνικό που κάθεται και διαβάζει και δεν έχει τίποτα άλλο να κάνει απ'το να μειώνει τους άλλους.Αυτόν που γίνεται τσιμπούρι στους καθηγητές και αυτόν που κοιτάει πως όταν έχει φταίξει κοιτάει να βγάλει τον εαυτό του στην απέξω και να κάνει το αγγελούδι.Ξέρω κορίτσια κυρίως,που βγάζουν 20άρια και είναι μέσα σε όλα,είναι κοινωνικές,ευδιάθετες και αν πας να τις χαιρετήσεις δε σε βρίζουν ούτε αν γίνει κάτι βγάζουν απέξω τον εαυτό τους και φέρνουν τις μανάδες τους να καθαρίσει γι'αυτές.Και ζωντανό παράδειγμα η απουσιολόγος στη τάξη μου,είναι μια χαρά κοινωνικό κορίτσι,διαβάζει,έχει ασχολίες,ενδιαφέροντα,βοηθάει στην τάξη,φέρεται μια χαρά,και ακόμα και εγώ που δεν ενδιαφέρομαι για μαθήματα όπως η γυμναστική,τα θρησκευτικά,τα καλλιτεχνικά και τέτοιου τύπου,προσπαθεί να με κάνει να συμμετέχω με όλους τους τρόπους όπως πχ στην γυμναστική επειδή ξέρει και βόλει και μπάσκετ και απ'όλα,στις ασκήσεις δε βρίσκω ζευγάρι και μπαίνει μαζί μου,και όσο άσχετη και να είμαι ούτε μου λέει 'Κουνήσου,πως πας έτσι' και τέτοια,ενδιαφέρεται να μάθει και στους υπόλοιπους.Τέσπα,εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως φυτό θεωρείται ο αντικοινωνικός,σπαστικός μαθητής και όχι απαραίτητα αυτός που βγάζει 19+ κατα τη γνώμη μου:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Το φυτο εχει να κανει με την συμπεριφορα του ατομου,και οχι με τους βαθμους.Υπαρχουν παρα πολλα ατομα,εχω και φιλους,που βγαζουν 19-20 και ειναι μεσα σε ολα.Ουτε εγωπαθητικοι,ουτε ''υπερανω ολων'' ουτε αντικοινωνικοι.Οταν διαβαζουν διαβαζουν,και οτι μαλακιζονται μαλακιζονται :P
Το φυτο συνηθως δεν παραπεμπει σε εναν μαθητη με μονο υψηλη βαθμολογια,αλλα και μια αντικοινωνικη.Δεν εχει φιλους,δεν μιλαει με κανεναν,δεν παει σε εξοδους,ειναι με ενα βιβλιο στο χερι στην γωνια του σχολειου,καθεται πρωτο θρανιο για να σηκωνει χερι,διαβαζει το μαθημα στα θρησκευτικα κτλπ :P:P
ΘΕΟΣ:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Evi07larissa: Συμφωνώ γιατί κι εμένα όποιος με έλεγε φυτό κλπ κλπ κλπ ερχόταν μετά και μου έλεγε: Μαρία θα μου κάνεις την άσκηση στα αρχαία; ή στα μαθηματικά;

τι και στα αρχαία και στα μαθηματικά; άτιμο γυμνάσιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Φυτο για μενα ειναι αυτος που ολη μερα διαβαζει

τιποτα αλλο ,,, δε με νοιαζει ,δεν χαρακτηριζω τους αλλους, απλα αυτη ειναι η συμπεριφορα τους
αλλο φυτο αλλο αντικοινωνικος, αλλο φυτο αλλο γλυφτης εχει διαφορα
αν διαβαζεις ολη μερα δε μπα να σαι και ευδιαθετος, κοινωνικος,,,
τα γεγονοτα δε λενε ψεματα:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
τι και στα αρχαία και στα μαθηματικά; άτιμο γυμνάσιο..

Τωρα αλλαξα σχολειο και ευτυχως μου εφυγε αυτη η ρετσινια!! Κολλησα αλλη αλλα δεν με πειραζει ειναι γλυκουλαη καινουρια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Τωρα αλλαξα σχολειο και ευτυχως μου εφυγε αυτη η ρετσινια!! Κολλησα αλλη αλλα δεν με πειραζει ειναι γλυκουλαη καινουρια!:)
Σε ελληνικό σχολείο της γερμανίας είσαι? Θα δώσεις με τους ομογενείς πανελλαδικες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
φυτο δεν ειναι απλα οποιιος δεν διαβαζει,φυτο ειναι οποιοσς δεν σκεφτεται.Μπορει να παιρνει 10 ,μπορει και 19,99999999999999.Δεν εχει σχεση η σκεψη με τον βαθμο.Εγω βγαζω 18 και λιγο και σκεφτομαι,ο αλλος βγαζει 19,2(και στεναχωριεται) και απλα παπαγαλιζει.Λοιπον,πρεπει να σας πω τη αληθεια....................ΧΕΣΤΗΚΑ.Αυτα τα ολοι οι καλοι μαθητες ειναι φυτα ειναι των κακων μαθητων που νομιζουν οτι ειναι πιο κουλ κι εται,το αλλο το: οι κακοι μαθητες ειναι ηλιθιοι τα λενε οι ''εξυπνοι'' καλοι μαθητες;κοινως ΒΛΑΚΕΙΕΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
αφου ειστε φυτουκλες ρε...αποδεχτειτε το....

παω να φωτοσυνθεσω τωρα, τα λεμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σε ελληνικό σχολείο της γερμανίας είσαι? Θα δώσεις με τους ομογενείς πανελλαδικες?

Σε ελληνικό είμαι αλλα κάνουμε και λίγες ώρες γερμανικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Στην ελληνογερμανικη εισαι η ουτε καν? Γιατι λυνω και δενω εκει περα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The little musician boy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Τα φυτά αναπτίζονται οι γλάστρες παραμένουν γλάστρες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.

The little musician boy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
ώχου σόρρυ καταλάθος :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top