Κάπνισμα στις μικρές ηλικίες

kazmir84

Δραστήριο μέλος

Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Όταν λοιπόν ο καθηγητής θα είναι αστέρι και δεν θα τρίβεται ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο θα κάνει, τότε ίσως να αλλάξουν πολλά. Απλά μέχρι να γίνει αυτό ας φροντίζει ο καθένας με τον τρόπο του να κάνει κάτι καλό γι' αυτήν την γ@#$@#%η κοινωνία. Κι ας μην περιμένει κάθε φορά πρώτα να αλλάξουν οι άλλοι και μετά ο ίδιος. Έτσι τίποτα και πότε δεν θα κουνηθεί κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Όταν λοιπόν ο καθηγητής θα είναι αστέρι και δεν θα τρίβεται ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο θα κάνει, τότε ίσως να αλλάξουν πολλά. Απλά μέχρι να γίνει αυτό ας φροντίζει ο καθένας με τον τρόπο του να κάνει κάτι καλό γι' αυτήν την γ@#$@#%η κοινωνία. Κι ας μην περιμένει κάθε φορά πρώτα να αλλάξουν οι άλλοι και μετά ο ίδιος. Έτσι τίποτα και πότε δεν θα κουνηθεί κάτι.


Ξέρεις ε! είναι πίσμα το να καπνίζουν ειναι σαν να λένε "ναι καλά εδώ οι καθηγητές κάνουν αυτό εγώ θα πειράξω;" Έτσι γίνετε πάντα το ίδιο έκανα και εγώ και το παραδέχωμε όλοι κάποια στιγμή το έκαναν κάτι κακό επιδή ο καθηγητής έκανε το άλλο κακο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kazmir84

Δραστήριο μέλος

Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Άσχετο.... 2 πράματα
Κατ' αρχάς ωραίος ο γατούλης. Δεύτερον, βρε παιδί μου πόσο γρήγορα απαντάς πια?????
Τρίτον για να μπω ξανά στο θέμα. Έχεισ σκεφτεί όμως αν είναι λύση αυτό που λες??? Καταλήγει πουθενά?? Τελικά όχι μόνο δεν καταφέρνεις τίποτα, καταστρέφεις και τον εαυτό σου... Δεν σου αρέσει κάτι, οκ και σε άλλους δεν αρέσει. Ξεκίνα την δική σου ατομική επανάσταση που θα σε βοηθήσει και δεν θα σε καταστρέψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Άσχετο.... 2 πράματα
Κατ' αρχάς ωραίος ο γατούλης. Δεύτερον, βρε παιδί μου πόσο γρήγορα απαντάς πια?????
Τρίτον για να μπω ξανά στο θέμα. Έχεισ σκεφτεί όμως αν είναι λύση αυτό που λες??? Καταλήγει πουθενά?? Τελικά όχι μόνο δεν καταφέρνεις τίποτα, καταστρέφεις και τον εαυτό σου... Δεν σου αρέσει κάτι, οκ και σε άλλους δεν αρέσει. Ξεκίνα την δική σου ατομική επανάσταση που θα σε βοηθήσει και δεν θα σε καταστρέψει


Όχι δεν ειναι λύση αλλα όταν εισαι έφιβος τα πάντα ειναι στραβά, πάντα μηλάω με πρωσωπικές εμπειρίες γιατι ξέρω τι ήθελα εγώ, αυτό που ήθελα ήταν να εκφραστώ ελέυθερα: αποβολη ωριαία Να λέω την άποψή μου: αποβολή ωριαία Και πολλλλλά άλλα που με έκαναν να πώ κατσε ρε Πο***τη καθηγητή επιδή σου είπα ότι με τον τρόπο που τα λές δεν καταλαβένω με πετάς έξω, με το που αρχίσει το μάθημα είναι εκνευριστικό, για την πάρτη του συγκεκρημένου έχασα τάξη.Με το που έμπενε Κο****ζη ΕΞΩ, Αυτά μου την έσπαγαν, αρκετά προβλήματα ειχα στο σπίτι και εκείνοι τα έκαναν χειρότερα:mad: οπώτε να η αντίδραση

Ευχαριστώ για το κοπλημάν:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δi0m

Νεοφερμένος

Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Πρεπει να πω πως στο σχολειο μου εχω δει,για να ειναι ''ιν'' στην παρεα να καπνιζουν οχι μονο τσιγαρα,οχι μονο στριφτα αλλα και μπαφο...(ειδος χασις...κατι τετοιο...δν ξερω καλα...)...και μαστουρωνουν,δν μπαινουν τις τελευταιες ωρες,και μετα κατεβαζουν και τους καφεδες τις ζωης τους απο το κυλικειο...μηπως και συνελθουν....
δν μπορω να τους καταλαβω...θελετε αγορακια να βαλετε κατι στο στομα σας...φατε τσιχλα...
θελετε κοριτσακια να βαλετε κατι στο στομα σας..τσιχλα....ήήήή γλυφειτζουρι...(απο το κυλικειο,ε.??)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Διομηδη μου, απο την στιγμη που κανουν μπαφο (ΑΚΑ "μαυρο") γιατι δεν καποιος απο τους γονεις δεν το κανει θεμα στο συμβουλιο γονεων και κηδεμονων;
Γιατι δεν γινεται αναφορα σε καποιον καθηγητη να παει και να τους πιασει στα πρασα;
εκτος και αν εχουν γινει τα παραπανω και απλουστατα δεν εγινε τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δi0m

Νεοφερμένος

Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Διομηδη μου, απο την στιγμη που κανουν μπαφο (ΑΚΑ "μαυρο") γιατι δεν καποιος απο τους γονεις δεν το κανει θεμα στο συμβουλιο γονεων και κηδεμονων;
Γιατι δν το ξερει κανενας γονεας...ολοι στον κοσμο τους...για ψωνια στην κηφησσια...ενταξει και η μαμα μου κανει το ιδιο...αλλα οχι ξερω γω το παιδι μου να καπνιζει σαν αραπης και εγω να ειμαι στον κοσμο μου...
Γιατι δεν γινεται αναφορα σε καποιον καθηγητη να παει και να τους πιασει στα πρασα;
Αχαχα...καλο...καλο..κοιταξτε...θελω να ζησω και να καμαρωσουν οι γονεις εγγονακια...οχι να βρεθω μαχαιρωμενος στην κασσαβετη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Γιατι δν το ξερει κανενας γονεας...ολοι στον κοσμο τους...για ψωνια στην κηφησσια...ενταξει και η μαμα μου κανει το ιδιο...αλλα οχι ξερω γω το παιδι μου να καπνιζει σαν αραπης και εγω να ειμαι στον κοσμο μου...

Αχαχα...καλο...καλο..κοιταξτε...θελω να ζησω και να καμαρωσουν οι γονεις εγγονακια...οχι να βρεθω μαχαιρωμενος στην κασσαβετη...

Εννοω απο τους δικους σας γονεις.Λογικα ολο και καποιος γονεας των νορμαλ μαθητων θα το ξερει.
Εκτος και αν και γι' αυτο ισχυει αυτο που μου λες πιο κατω...Τρομοκρατια και τα ρεστα δηλαδη ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δi0m

Νεοφερμένος

Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εννοω απο τους δικους σας γονεις.Λογικα ολο και καποιος γονεας των νορμαλ μαθητων θα το ξερει.
Συγγνωμη...μου λετε τωρα...να πω στην μαμα μου...ναπαει στο σχολειο και να καρφωσει οτι καποια παιδια καπνιζουν μπαφο μεσα στο σχολειο???.......παιρνω τα χερακια μου...και βγαζω τα ματακια μου...δν θα ειμαι ζωντανος την επομενη μερα...ακομα και τον μπαμπα μου να εφερνα που εχει περισσοτερο κυρος,τι θα γινεται...?θα με πηγαινοφερνει αλεξισφερο χαμερ στο σχολειο???:D
ευχαριστω...δν θα παρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Οχι βρε συ.:P
Ο γονιος σου μπορει καλλιστα να τηλεφωνησει στο σχολειο σου ή σε καποιο γενικη συγκεκτρωση γονεων και κηδεμονων-οπου γινονται εκτος ωρες μαθηματων- να αναφερθει το ζητημα.
Αλλα τελικα μαλλον οτι και να λεμε καταλληγουμε στο οτι αυτα τα καλοπαιδα θελουν μαζεμα, αλλα ποιοοοοος θα το κανει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δi0m

Νεοφερμένος

Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Κανενας...αφου ο κυριοτερος ελεγκτης τους,οι γονεις τους,δν τους μαζευουν...κανενας αλλος δν μπορει καλυτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tirogaridaki_23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Ρε παιδιά γιατί δεν ασχολείσται με το γεγονός ότι οι μεγάλοι δίνουν το παράδειγμα στους μαθτές.Οι καθηγητές καπνίζουν , οι δάσκαλοι στα σχολεία καπνίζουν, πάω σε τράπεζα με ταμπέλα που απαγορεύει το κάπνισμα και οι υπάλληλοι καπνίζουν, γονείς καπνίζουν μπροστά στα παιδιά τους και μετά μου λέτε ότι πρέπει να τιμωρηθούν τα παιδιά που καπνίζουν;; Ο καθηγητής δεν καπνίζει;; Που θέλει να δίνει το σωστό πα΄ραδειγμα;;;Ασ απαγορευτεί το κάπνισμα στους καθηγητές και ας απαιτήσουμε απο τα παιδιά μετά να ακολούθήσουν το παράδειγμά μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MiSparrow

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Στο δικό μου σχολείο πάντως "καπνιστήριο" ήταν όλο το προαύλιο...
Ακόμα και μπροστά από την κεντρική είσοδο υπήρχε αδιαπέραστη ομίχλη, παρόλο που η διευθύντρια έκανε συχνά-πυκνά κήρυγμα :)

Προσωπικά δοκίμασα το πρώτο μου τσιγάρο στα 15-16, καθαρά από περιέργεια.
Τότε έκανα παρέα και με ένα κορίτσι που κάπνιζε κι αυτό, οπότε τι να πω, μάλλον κι αυτό έπαιξε κάποιο ρόλο! :redface:

Όλα αυτά μέχρι που το ανακάλυψαν οι γονείς μου, και δν ξανακάπνισα για αρκετόοο καιρό -μέχρι φέτος δλδ!
Δν αγοράζω πακέτo, αλλά όταν βγαίνω έξω με φίλους κάνω καμιά τζούρα (η πλάκα είναι ότι ξαφνιάζονται όσοι δε με ξέρουν γιατί χαλάω το προφίλ της 'καλής μαθήτριας'.... αλλά anyway!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
(η πλάκα είναι ότι ξαφνιάζονται όσοι δε με ξέρουν γιατί χαλάω το προφίλ της 'καλής μαθήτριας'.... αλλά anyway!)

Αυτό ακριβώς συνέβαινε και με μένα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MiSparrow

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

Nanaki

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα πιστεύετε πως τα παιδιά σήμερα δεν ξέρουν τις συνέπειες του καπνίσματος??? Δλδ να ενημερωθούν για ποιό πράγμα? δεν νομίζω να αλλάξει τπτ... Σίγουρα ο καθένας έχει τους λόγους του που άρχισε κι εγώ πήγα να κάνω τη λαλακία αλλά ευτυχώς χώρισα. Τώρα όσον αφορά το κάπνισμα στο χώρο του σχολείου όλες οι φίλες μου καπνίζουν και στεναχωριέμαι γι αυτό, αλλά τουλάχιστον γίνεται σε ένα χώρο στο προαύλιο, στην τουαλέτα πιστεύω ότι είναι άδικο και για τους υπόλοιπους μαθητές... Κι από τη στιγμή που υποτίθεται πως απαγορεύεται το κάπνισμα στο σχολείο δεν θα έπρεπε και οι καθηγητές να καπνίζουν... Τώρα το κινητό είναι άλλο θέμα και καλά κάνουν που πέρνουν αποβολές ορισμένοι...

προσωπικά δεν πρόκειται να αρχίσω ποτέ το κάπνισμα, σκεφτείτε μόνο πόσα λεφτά δίνουν... π.χ. 1 πακέτο την ημέρα (που κάνουν οι έφηβοι) μας κάνει 1095 ευρώ το χρόνο... έλεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ρε παιδια εδω συμμαθητες μου καναν τρακα απο καθηγητη τι μου λετε τωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Δηλαδής?:PΔεν κατάλαβα καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top