Σχετικά με τη λέξη ''φυτό''

Συμφωνείτε με το να χαρακτηρίζονται οι αριστούχοι μαθητές ως "φυτά";

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 64)
  • Ναι, συμφωνώ, γιατί αυτό είναι!

    Ψήφοι: 13 20.3%
  • Όχι, είμαι κατά!

    Ψήφοι: 49 76.6%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 3.1%

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Ρε παιδιά μπορείτε να μου λύσετε μία απορία ..
γιατί κάποιος λέει τον άλλον ''φυτό'' όταν διαβάζει?
γιατί όταν βγάζει κάποιος 19-20 τον αποκαλούν ΄΄φυτό''?
έλεος πια..

όταν σε λένε φυτό τι πρέπει να τους πεις για να τους βάλεις στη θέση τους??
εεεε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
καλυτερα φυτο παρα τουβλο...να του απαντησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Αυτοσαρκάσου.... "πρόσεχε μην μου πατήσεις τις ρίζες φεύγοντας"


Με γεια σου και καμάρι σου που συγκεντρώνεις βαθμάρες :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Δυστυχώς υπάρχει η ηλίθια αντίληψη, ότι όταν κάποιος είναι καλός μαθητής και βγάζει 18+ είναι φυτό. Βασικά δεν το καταλαβαίνω καθόλου αυτό. Φυτό είναι κάποιος που είναι όλη μέρα κλεισμένος στο σπίτι του, δεν έχει γνωστούς και φίλους, δεν έχει άποψη για τίποτα. Και ποιός έδωσε την ιδέα πως οι καλοί μαθητές είναι και φυτά; Ίσα ίσα που οι καλοί μαθητές από ότι βλέπω εδώ, κάνουν περισσότερες δραστηριότητες και ασχολούνται με πιο πολλά πράγματα σε αντίθεση με αυτούς που δεν διαβάζουν. Οι κακοί μαθητές από την τάξη μου πχ, καίγονται όλη μέρα στο φβ, ή σκοτώνουν την ώρα τους στις καφετέριες. Σιγά το συναρπαστικό! Όσο για το αν σε λένε φυτό απλά αγνόησε τους. Μου έχει τύχει και μένα και έκανα το ίδιο. Αντίθετα, όσο πιο πολύ δείχνεις πως αυτό σε ενοχλεί, αυτοί θα συνεχίζουν απτόητοι. Άσε που δεν νομίζω να αξίζει να ασχολήσαι και να παίρνεις στα σοβαρά τις βλακείες του κάθε τούβλου. Καταβάθως θα ήθελαν πολύ και αυτοί να είναι καλοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Αυτοί που θεωρούν κάποιον φυτό είναι κομπλεξικοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
έκανα αυτό το ποστ γιατί αύριο παίρνουμε βαθμούς και φαντάζεστε τι πρόκειται να γίνει... :mad:

Εντελώς. Μην πέφτεις στο επίπεδο τους.;)


σιγά μην τους κάνω και την χάρη ... !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Φαντάζομαι γιατί και εδώ τα ίδια γίνονται:P Καλή επιτυχία και μην φοβάσαι τίποτα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Φαντάζομαι γιατί και εδώ τα ίδια γίνονται:P Καλή επιτυχία και μην φοβάσαι τίποτα. :)

Σ'ευχαριστώ πολύ....
όμως καταντάει σπαστικό γαμώτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όσα δεν φτάνει η αλεπού,τα κάνει κρεμαστάρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Είναι ο τρόπος κάποιων να υποβιβάζουν κάποιον που δεν μπορούν να φτάσουν.
Στά άτομα που διαβάζουν, ΞΕΡΟΥΝ πράγματα (όχι απαραίτητα γράφουν βαθμάρες) και είναι κοινωνικά το καπέλο πρέπει να βγάζουμε.
Τώρα τ' άτομα τα οποία έχουνε αυτοσκοπό της ζωής το διάβασμα, τα βιβλία και ΤΙΠΟΤΑ άλλο, ε αυτά είναι άξια της μοίρας τους, τα αδίκησε η φύση, ας μην τα αδικήσουμε και εμείς. Μπορεί να μην το επέλεξαν, εξάλλου όπως μας λένε και στη σχολή τα βλαμμένα ωάρια βγάζουνε χαζά παιδιά. :P

Πάντως, με τη ΛΥΚΕΙΑΚΗ αυτή λογική, στη σχολή αυτή πρέπει να μας θεωρούνε πλάτανους με τα δωδεκάωρα που βαράμε στο διάβασμα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
...ή παρατηρητικοί. :hmm:

]\\:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

Αυτοί που ασκούν σε εμάς λεκτική βια δηλαδή είμαστε θύματα κάποια μέρα οι ρόλοι θα αντιστραφούν
Γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
αυτοι που λενε καποιον φυτο πολυ απλα ζηλευουν γιατι δεν βγαζουν τους βαθμους που βγαζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
αυτοι που λενε καποιον φυτο πολυ απλα ζηλευουν γιατι δεν βγαζουν τους βαθμους που βγαζεις.

+1

Είναι ο τρόπος κάποιων να υποβιβάζουν κάποιον που δεν μπορούν να φτάσουν.
Στά άτομα που διαβάζουν, ΞΕΡΟΥΝ πράγματα (όχι απαραίτητα γράφουν βαθμάρες) και είναι κοινωνικά το καπέλο πρέπει να βγάζουμε.
Τώρα τ' άτομα τα οποία έχουνε αυτοσκοπό της ζωής το διάβασμα, τα βιβλία και ΤΙΠΟΤΑ άλλο, ε αυτά είναι άξια της μοίρας τους, τα αδίκησε η φύση, ας μην τα αδικήσουμε και εμείς. Μπορεί να μην το επέλεξαν, εξάλλου όπως μας λένε και στη σχολή τα βλαμμένα ωάρια βγάζουνε χαζά παιδιά. :P

Πάντως, με τη ΛΥΚΕΙΑΚΗ αυτή λογική, στη σχολή αυτή πρέπει να μας θεωρούνε πλάτανους με τα δωδεκάωρα που βαράμε στο διάβασμα. :redface:

άσχετο με το ποστ....είδα ότι είσαι στην ιατρική αθήνας.... θέλω κι εγώ πάρα πολύ να γίνω γιατρός...!!
σορρυ που βγήκα λίγο off
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Kαλά εγώ πέρυσι είχα τρελαθεί. "Φυτό" με ανέβαζαν, "φυτουκλάκι" με κατέβαζαν. Συνεχώς, στο σχολείο, στο φροντηστήριο, όποτε με πετύχαιναν στο δρόμο...Είχε δημιουργηθεί τέτοιο θέμα που δεν μπορούσα στο τέλος να διαβάσω! Ευτυχώς που φέτος είμαι σε άλλο σχολείο κ δεν υπάρχει αυτό το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ντάξει κι εμένα με έχουν κοροϊδέψει αλλά καταλαβαίνω πως το λένε για πλάκα. Γιώργε, αν νευριάζεις με τέτοια ζήτω που καήκαμε! Εγώ αρχίζω και κοροϊδεύω τον εαυτό μου και γελάμε :P Δεν είναι ηλικία για νεύρα κλπ. Γελα ακόμη και με τον ίδιο σου τον εαυτό. Κανε πλάκα μαζί με τους άλλους. Έχω κερδίσει απειρες ωρες γέλιου :P
Και στο κάτω κάτω μπορείς απλά να τους αγνοήσεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Φυτο ειναι ο μαθητης ο οποιος μελετα υπερβολικα,που δεν σκεπτεται τιποτε αλλο απο το να διαβασει και επισης εχει χασει την κριτικη του ικανοτητα η εχει χασει επαφη με τον κοσμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤΖΟΥΚΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΟΥΚΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
σε οποιον σας αποκαλει φυτο να του λετε (καλυτερα φυτο παρα γλαστρα) δοκιμασμενο και επιτυχημενο απο εμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
πρώτον το λέμε απο ζήλια...
2ον το λέμε γιατί το πιστεύουμε για ορισμένους..
πχ για την αδερφή μου το πίστευα οτι ειναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top