Πότε σταματάει η ανάπτυξη του άνδρα;

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Μπορει να μην ψηλωσεις αλλο , οποτε μη λες ακομα αν εκανε λαθος ή οχι. Εγω ας πουμε δεν εχω ψηλωσει αλλο απο το γυμνασιο, και πολλοι αλλοι λογικα.


Ε εντάξει , μπορεί να έχω καρκίνο και να μην το ξέρω, δε μπορείς να το ξέρεις αυτό. Σε γενικές γραμμές , μέχρι ώρας έχει πέσει έξω αν λάβουμε υπόψην το συνηθισμένο ρυθμό ανάπτυξης των αρσενικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Ενα καλο βοηθημα πιστευω πως ειναι το να καταναλωνετε γαλακτοκομικα!
Εγω ειμαι 15 χρονων με υψος 1.83 και βαρος 64 κιλα(οχι δεν φαινομαι κοκαλιαρης)και πινω πολυ γαλα.Παντως ασχολουμε με μπασκετ και εχω και το κληρονομικο μου(παππους μου 1.93,πατερας μου 1.85)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
ρε παιδια για δωστε καμια συμβουλη ειμαι 17 χρονων ειμαι 1.68!!!!!70 κιλα κανω απο 8 χρονων παλη και εχω ασχοληθει και τρια χρονια με την πυγμαχια γενικα πολυ γυμναστικη απο μικρος και και φοβαμαι μηπως αυτο επιβαρυνει την αναπτυξη μου!!!!και αμα ξερετε ποτε σταματαει η αναπτυξη του αντρα πειτε μου γιατι με καιει πολυ αυτο το θεμα γιατι θελω να περασω στρατιωτικες σχολες και το απαραιτητο υψος ειναι 1.70!!!!!

το πολύ να ψηλώσεις 1 ή2 πόντους (σταμάτα τελείος τα βάρη και κάνε μονόζυγο για κανά χρόνο για να πάρεις 2 πόντους τώρα που μπορείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis_grc

Νεοφερμένος

Ο stathis_grc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Όσο βλέπω αυτό το θέμα τόσο θυμάμαι τα δικά μου! Μιλάμε για μεγάλο κόμπλεξ με το ύψος! Μετριόμουν συνέχεια, να δω μήπως πήρα πόντο! Και τελικά τι κατάλαβα; Είχα αγωθεί! Τέσπα... στα 16 και 17 πήρα μαζί 2 πόντους και τώρα στα 18, 5 μήνες τώρα έχω πάρει 2-3 πόντους! Για αυτό μην αγχώνεστε! Κάτι άλλο φίλε. Η κανονική γυμναστική δεν επηρεάζει την ανάπτυξη! Τίποτα δεν είναι αποδεδειγμένο επιστημονικά! Άμα είχες κιόλας έναν γυμναστή που σου έδειχνε τι ασκήσεις θα κάνεις και δεν υπερέβαλλες και πολύ (εννοώ να το πήγαινες low low) μέχρι να αναπτύξεις τη μυική σου μάζα τότε είσαι οκ ;).. Μην αγχώνεσαι..παρ'όλα αυτά ποτέ δεν ξέρεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Κατα μεσο ορο η ανπτυξη σταματαει στα 21 με 22!! βεβαια δεν ειναι στανταρ πχ απ τα 16 μου δεν εχω παρει ουτε ενας ποντο 9εχω μεινει στο 1,68 περιπου)!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Υπάρχει μια εξέταση αιματολογική που δείχνει την ανάπτυξη κάποιο οξύ να δεις... πως λέγεται δεν θυμάμαι, νομίζω οξύ είναι. Εκτός από αυτό, έχει σχέση το ύψος των γονιών σου. Αν ο πατέρας σου δεν είναι πάνω από 1,70 και η μητέρα σου είναι κάτω από 1,70 τότε το πιθανότερο είναι να μην ψηλώσεις πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Είμαι 15 χρονών και 1.70 μ. Ειναι καλό το υψος μου για την ηλικια μου; Πόσο μπορω να φτάσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Είμαι 15 χρονών και 1.70 μ. Ειναι καλό το υψος μου για την ηλικια μου; Πόσο μπορω να φτάσω;


1,79:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.

Theseus

Νεοφερμένος

Ο Theseus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Θεόδωροι (Κόρινθος). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Μια χαρα εισαι Νικος1995, σιγουρα θα ψηλωσεις κι αλλο, 15-16 εισαι ακομα...Σε αλλους γινεται γρηγορα η αναπτυξη, σε μερικους μπορει να αργησει, μεχρι και 20-21 απ'οτι θυμαμαι..
Εγω θυμαμαι στο γυμνασιο ημουν σχετικα κοντος, οι περισσοτεροι με περνουσαν στο υψος... τα τελευταια 2 χρονια ομως ψηλωσα πολυ αποτομα και σχεδον 1,80 εφτασα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντηση σου. Καλό Καλοκαιρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
κοιταξτε η αναπτυξη ειναι κατι πολυ σχετικο και επισης σχετικο ειναι μεχρι ποτε συμβαινει...υπαρχουν ατομα που εχουν ψηλωσει και εχουν βγαλει γενια πχ απο την πρωτη λυκειου δεν μπορεις να πεις σε καμια περιπτωση οτι θα αναπτυσσονται μεχρι τα 21 υπαρχουν αλλα ατομα που δεν εχουν βγαλει καλα καλα γενια μεχρι την τριτη λυκειου και ακομα δεν εχουν ψηλωσει αυτοι δεν μπορεις να πεις οτι θα σταματησουν να αναπτυσσονται στα 18 η στα 17 οθτε οτι θα αναπτυσσονται μεχρι τα 21 αρα το 21 αποτελει ενα μεσο ορο...απο εκει και περα μεσω ενος φορουμ δεν μπορεις να παρεις σωστες απαντησεις...ο ειδικοτερος να σου πει αυτα τα θεματα σωστα ειναι ενας ενδοκρινολογος θα πρεπει να κανεις ορμονολογικες μαλλον εξετασεις και θα κανει μετα και αλλες εξετασεις...οποιος εχει παει ξερει τις αλλες εξετασεις να μην τις πω εδω περα γιατι ειναι λιγο σοκινγκ αυτο εχω να σου πω εγω ελπιζω να σε βοηθησα απο εκει και περα μπορεις να κανεις μονοζυγο και αλλες ασκησεις τις οποιες θα σου προτεινει ο γυμναστης ακομα και του σχολειου σου...και ενα τιπ...το πρωι μολις σηκωνεσαι απο το κρεβατι εισαι περιπου 2-3 εκατοστα ψηλοτερος απ'οτι το βραδυ διοτι μεχρι τοτε η βαρυτητα επιδρα και οσο να'ναι οι 'διατασεις' που εκανες στον υπνο σου δεν λειτουργουν μεχρι τοτε ωστε το σωμα σου να ειναι πιο 'απλωμενο' αρα κανε οσο πιο πρωι μπορεις τις εξετασεις υψους για τις στρατιωτικες σχολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
O άνδρας παίρνει μέχρι και τα 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εμένα έχει σταματήσει μόνο η κάθετη στο έδαφος ανάπτυξη. 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos777

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
εγω ειμαι 1.84 και τα τελευταια 2 χρονια που κανω βαροι δν εχω παρει ουτε ποντο...τυχαιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
ρε παιδια για δωστε καμια συμβουλη ειμαι 17 χρονων ειμαι 1.68!!!!!70 κιλα κανω απο 8 χρονων παλη και εχω ασχοληθει και τρια χρονια με την πυγμαχια γενικα πολυ γυμναστικη απο μικρος και και φοβαμαι μηπως αυτο επιβαρυνει την αναπτυξη μου!!!!και αμα ξερετε ποτε σταματαει η αναπτυξη του αντρα πειτε μου γιατι με καιει πολυ αυτο το θεμα γιατι θελω να περασω στρατιωτικες σχολες και το απαραιτητο υψος ειναι 1.70!!!!!

Και γω εχω ασχοληθη εμ την παλι και πολλα αλλα και ειαμι κοντος ο αδερφος μου πολλα χρονια με την παλι απο μικρος ειανι ψηλος...δεν εχει αν ακνεια υτο...κανε μονοζυγο φετος παρα πολυ να παρεις τους 2-3 ποντους που χρειαζεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
petrosod δηλαδη αμα μετρηθω το βραδυ το υψος που θα εχω θα ειναι 2-3 ποντους λιγοτερο απο το πραγματικο μου υψος το πρωι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εγω παιδια ειχα ακουσει οταν λεγανε για τον νινη(ποδοσφαιριστηγ του παο) οτι το αντρικο μυικο συστημα ολοκληρωνει την αναπτυξη του στα 24

τωρα για υψος δεν ξερω...νομιζω ο υπνος βοηθαει στις μικρες ηλικιες μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είμαι 1,85 (μπορεί να 'μαι και πιο ψηλός - τόσο ήμουν ή στην β ή στην γ' γυμνασίου, δε θυμάμαι καλά). Υπάρχει περίπτωση να ψηλώσω κι άλλο;; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panellinios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
παιδιά εγώ είμαι1,94 περίπου. πρέπει να πάω σε γιατρό ή είναι φυσιολογικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top