Πότε σταματάει η ανάπτυξη του άνδρα;

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
ρε παιδια για δωστε καμια συμβουλη ειμαι 17 χρονων ειμαι 1.68!!!!!70 κιλα κανω απο 8 χρονων παλη και εχω ασχοληθει και τρια χρονια με την πυγμαχια γενικα πολυ γυμναστικη απο μικρος και και φοβαμαι μηπως αυτο επιβαρυνει την αναπτυξη μου!!!!και αμα ξερετε ποτε σταματαει η αναπτυξη του αντρα πειτε μου γιατι με καιει πολυ αυτο το θεμα γιατι θελω να περασω στρατιωτικες σχολες και το απαραιτητο υψος ειναι 1.70!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
1-2 ποντους θα τους παρεις ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PADI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η PADI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 166 μηνύματα.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
ευχαριστω ρε padi να σαι καλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PADI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η PADI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Ω!Παρακαλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
σίγουρα θα ψηλώσεις και άλλο το θέμα ειναι αν θα πάρεις τους πόντους αυτους γρηγορα 'ωστε να μπορεσεις να μπεις εκει που θες . Καλη τυχη + επιτυχια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
σίγουρα θα ψηλώσεις και άλλο το θέμα ειναι αν θα πάρεις τους πόντους αυτους γρηγορα 'ωστε να μπορεσεις να μπεις εκει που θες . Καλη τυχη + επιτυχια .
Νικολα να σαι καλα αδερφε ευχαριστω πολυ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω ξερω οτι οι ανδρες μεχρι τα 20 αναπτυσσονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δε νομιζω οτι μπορει να σου πει κανεις εδω αν θα ψηλωσεις ή οχι, καλυτερα να πας σε καποιον γιατρο. Υπαρχουν και καποιοι που δεν ψηλωνουν μετα τα 17 αλλα και αλλοι που ψηλωνουν, δεν ειναι στανταρ πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Μέχρι τα 21 λένε. Τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
ετσι εχω ακουσει και εγω μεχρι τα 21 θα δουμε τι θα γινει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Mέχρι τα 21;:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Μπορεί να μην θες να ψηλωσεις κ αλλο αλλα σκεψου και αυτό επιμηκυνεσαι κιολας . If you know what i mean ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Μπορεί να μην θες να ψηλωσεις κ αλλο αλλα σκεψου και αυτό επιμηκυνεσαι κιολας . If you know what i mean ;)

Βλέπε πούρο στο avatar του χρήστη :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Βλέπε πούρο στο avatar του χρήστη :lol:

Κατι παρομοιο ηθελα να απαντησω αλλα το μετανιωσα. >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
σωστος εισαι Νικο!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
ετσι εχω ακουσει και εγω μεχρι τα 21 θα δουμε τι θα γινει!!!

Καλά, μη νομίζεις, κάπου είχα διαβάσει ότι κι ο Τζόρνταν θεωρούνταν "κοντός"-με τα κριτήρια του μπάσκετ-, αλλά πήρε περίπου 20 πόντους από τα 21 και μετά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Βλέπε πούρο στο avatar του χρήστη :lol:
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Καλά ε...αυτό το θέμα με τρόμαξε....εγώ είμαι 14 και είμαι 1.68 και παίζω πινκ-πονκ....πιστεύω να ψηλώσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hantzos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Πιστεύω πως κάποια αθλήματα επιβαρύνουν την ανάπτυξη ή τη βοηθούν(π.χ μπάσκετ)..Δεν ξέρω αν είναι μύθος...

Πάντως τα αγόρια αναπτύσσονται μέχρι τα 21 τους χρόνια και τα κορίτσια μέχρι τα 18...

Βέβαια μπορεί να συνεχίσεις να αναπτύσεσαι και σε παραπάνω ηλικία γιατί εγώ προσωπικά είμαι 19 χρονών και έχω ψηλώσει 1-2 πόντους...

Εγω ξερω οτι τα περισσοτερα κοριτσια στα 15 εχουν σταματησει να ψηλωνουν. Και τα αγορια σπανια συνεχιζουν να ψηλωνουν μετα τα 18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,056 μηνύματα.
Καλά, μη νομίζεις, κάπου είχα διαβάσει ότι κι ο Τζόρνταν θεωρούνταν "κοντός"-με τα κριτήρια του μπάσκετ-, αλλά πήρε περίπου 20 πόντους από τα 21 και μετά. :P
Αυτό σε καμιά περίπτωση δεν είναι φυσιολογικό!!! Είναι τελείως αφύσικη τέτοια ανάπτυξη. Και επειδή πρόκειται γι αθλητή 1000% πρόκειται για φαρμακευτική ή κάποια χειρότερη επέμβαση. Και οπωσδήποτε αυτό θα έχει άλλες άσκημες συνέπειες για τον οργανισμό.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top