ΑΠΟΡΙΑ

nena

Νεοφερμένος

Η nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Τι κριτήρια ακριβώς είναι αυτά που κατατάσσουν ένα μήνυμα σε "κακόβουλο", "υβριστικό", "εριστικό" και "ειρωνικό"; Όπως επίσης τι γίνεται εαν γίνονται απόπειρες ενσυνείδητου trolling ακόμα και εαν δεν έχουν σκοπό την υποβάθμιση του φόρουμ, αλλά χρησιμοποιούν το φόρουμ σαν εφαλκτήριο για να νομιμοποιήσουν απόψεις και πρακτικές με αποτέλεσμα έστω έμμεσο να ξεκατινιάζεται (και δεν συμφωνώ με τον όρο ξεcatινιάζεται) το site και άρα να υποβαθμίζεται. Και αυτό το λέω γιατί εδώ και κάποιες ημέρες ότι προλαβαίνει ο καθένας γράφει για μια ιστορία που δεν μας αφορά (απο την αρχή δεν μας αφορούσε και αυτό προσπάθησα να πω στη Michelle με τη διευκρίνιση μου για τη σχέση των δύο). Εγώ θεωρώ ότι αυτό το θέμα θα έπρεπε να έχει κλείσει απο το πρώτο, πρώτο μήνυμα τα δε υπόλοιπα θα έπρεπε να μην έχουν δει το φως του site.
Φωτούλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady

Νεοφερμένος

Η Lady αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα.Οσον αφορά στο ξεcatινιασμα σκοπός ήταν να τονίσω πως το όλο θέμα πάρα γάτες δεν αφορούσε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrcat

Νεοφερμένος

Ο Petrcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Τι κριτήρια ακριβώς είναι αυτά που κατατάσσουν ένα μήνυμα σε "κακόβουλο", "υβριστικό", "εριστικό" και "ειρωνικό"; Όπως επίσης τι γίνεται εαν γίνονται απόπειρες ενσυνείδητου trolling ακόμα και εαν δεν έχουν σκοπό την υποβάθμιση του φόρουμ, αλλά χρησιμοποιούν το φόρουμ σαν εφαλκτήριο για να νομιμοποιήσουν απόψεις και πρακτικές με αποτέλεσμα έστω έμμεσο να ξεκατινιάζεται (και δεν συμφωνώ με τον όρο ξεcatινιάζεται) το site και άρα να υποβαθμίζεται. Και αυτό το λέω γιατί εδώ και κάποιες ημέρες ότι προλαβαίνει ο καθένας γράφει για μια ιστορία που δεν μας αφορά (απο την αρχή δεν μας αφορούσε και αυτό προσπάθησα να πω στη Michelle με τη διευκρίνιση μου για τη σχέση των δύο). Εγώ θεωρώ ότι αυτό το θέμα θα έπρεπε να έχει κλείσει απο το πρώτο, πρώτο μήνυμα τα δε υπόλοιπα θα έπρεπε να μην έχουν δει το φως του site.
Φωτούλα

Τώρα όμως ποιος ρίχνει λάδι στη φωτιά κυρα-Φωτούλα; :hmm:
Και μάλιστα για ένα θέμα που έχει κλείσει...
Μήπως να κλειδωθεί αυτό ΤΩΡΑ που προλαβαίνει να σταματήσει από την αρχή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nena

Νεοφερμένος

Η nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Τώρα όμως ποιος ρίχνει λάδι στη φωτιά κυρα-Φωτούλα; :hmm:
Και μάλιστα για ένα θέμα που έχει κλείσει...
Μήπως να κλειδωθεί αυτό ΤΩΡΑ που προλαβαίνει να σταματήσει από την αρχή;

1. Επειδή είσαι καινούργιος στο site δεν ξέρω εαν το πρόσεξες, αλλά ο τίτλος του φόρουμ είναι ¨Σχολιασμός" και αφορά τη λειτουργία του τεχνικά και ουσιαστικά. Δεν με αφορά το ποιος έχει δίκιο (αυτό αποτελεί άλλωστε αντικείμενο άλλης περιοχής) με αφορά όμως το ύφος και ο τρόπος που διατυπώνονται τα κατά καιρούς θέματα και αυτή η περιοχή εκπληρώνει αυτό ακριβώς το ζητούμενο.
2. Όσο για το "κυρα-Φωτούλα" αποτελεί τρανή απόδειξη του ότιδήποτε πέρα απο το Σάμερχιλ στην Αγγλία αποτελεί παραπαιδεία (και ας τα παρει ο Αγγλοσπουδαγμένος άντρας μου. Πλάκα κάνω μη αρχίσετε να μου την πέφτετε οι Αγγλόφιλοι.).
Κυρα-Φωτούλα (μ΄αρέσει αυτό. Εαν δεχθούμε την άποψη του Ζουράρη ότι το κύριος, κυρία σαν προσφώνηση εμπεριέχει μέσα του στοιχείο της κυριαρχίας μια χαρά μου έρχεται, του άντρα μου πάλι όχι, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).
Αυτά και καλό βράδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τα κριτήρια που κατατάσσουν ένα μήνυμα σε ειρωνικό, προσβλητικό κλπ είναι η κρίση της ομάδας διαχείρισης, δυστυχώς ή ευτυχώς. Δεν νομίζω οτι μπορούν να υπάρξουν απόλυτα κριτήρια για κάτι τέτοιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top