Πώς σας φαίνεται η Άλγεβρα;

mar0oZz

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
εγω αν και θεωρητικη την εχω καταβρει με την φετινη αλγεβρα....:D
μου αρεσει πααααρα πολυ....:P


βεβαια με την γεωμετρια εχω ενα θεματακι...αλλα τεσπα...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ειναι αυο που κυριολεκτικα λεμε κινεζικα.και πεσυ δε σκαμπαζα απο μαθηματικα αλλα φετος πραγματικα μας μιλαει και μενω ????????...π,σφ,κ...τι 'ν' τουτα :P
αφηστε που ο μαθηματικος ειναι 1 1/2 μαλακας και εμας τους θεωρητικούς μας εχει στη μπουκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Ρε παιδιά και εσείς κάνετε μια προσπάθεια. Μην τα περιμένετε όλα στο χέρι. Γιατί εμένα μου φαίνονται πολύ απλά; Επειδή προσπαθώ. Προσπαθήστε και εσείς και θα δείτε αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ισως επειδη σου αρεσουν τα μαθηματικα ή επειδη κανεις φροντιστηριο ή επειδη εχει ςκαλες βασεις ή επειδη εχεις καλο καθηγητες.εμεις ομως δεν εχουμε τιποτα απο αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Δεν κάνω φροντιστήριο
Δεν έχω καλές βάσεις. ( 2 έγραψα πέρσι διαγώνισμα, 11 στο τέλος )
Ούτε τρελαίνομαι για τα μαθηματικά.
Η καθηγήτρια μου είναι αδιάφορη. xD


Γι'αυτό σου λέω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Δεν κάνω φροντιστήριο
Δεν έχω καλές βάσεις. ( 2 έγραψα πέρσι διαγώνισμα, 11 στο τέλος )
Ούτε τρελαίνομαι για τα μαθηματικά.
Η καθηγήτρια μου είναι αδιάφορη. xD



Γι'αυτό σου λέω..
Όλα τα καλά μαζεμένα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Να πω ότι για τις βάσεις το έσωσα το πράγμα το καλοκαίρι. XoXo :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω ομως εγραψα 4 στο τελος.:P
δεν ξερω,εισαι απο αυτους που το κατεφερνουν.αλλοι απλα δεν το εχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Η τριγωνομετρία είναι απαίσια !
Χαίρομαι που θα μπούμε επιτέλους στα πολυώνυμα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Στα μαθηματικά , όχι στους τύπους !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Η τριγωνομετρία είναι απαίσια !
Χαίρομαι που θα μπούμε επιτέλους στα πολυώνυμα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Στα μαθηματικά , όχι στους τύπους !
συμφωνω εν μερει!
δεν ειναι τυποι τα μαθηματικα -φυσικα-αλλα η τριγονομετρια(για φετος μιλαω)εχει αρκετες ασκησεις που δεν χρειαζονται μονο τυπους
οσον αφορα τα πολυοωνυμα φυσικα και ειναι πιο ωραια:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
συμφωνω εν μερει!
δεν ειναι τυποι τα μαθηματικα -φυσικα-αλλα η τριγονομετρια(για φετος μιλαω)εχει αρκετες ασκησεις που δεν χρειαζονται μονο τυπους
οσον αφορα τα πολυοωνυμα φυσικα και ειναι πιο ωραια:no1:

Δεν μου αρέσει καθόλου η τριγωνομετρία !
Αντιθέτως , μου αρέσουν πάρα πολύ τα πολυώνυμα :D
Τα θεωρώ πολύ πιο ουσιώδη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Αν εξαιρέσετε την τριγωνομετρια και ισως και τις προοδους, τα πολυώνυμα και τις εκθετικες/λογαριθμικες θα τα τις λατρεψετε. Εξξαλου χρειαζονται παρα πολυ και για τη Γ λυκειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Γεια σε όλους. :bye:

Νομίζω ότι η Άλγεβρα είναι από τα πιο ευχάριστα μαθήματα φέτος. Το καλοκαίρι τέλειωσα μόνος μου το περσινό βιβλίο και διάβασα και όλο το βιβλίο της δευτέρας. Δεν βρήκα δυσκολίες και σε λίγες μόνο ασκήσεις πήρα βοήθεια από το λυσάρι. Το αστείο είναι ότι διάβασα όλο το βιβλίο και το Σεπτέμβριο έμαθα ότι δεν είναι όλα στην ύλη μας, αλλά δεν πειράζει. Ξέρω ότι η φετεινή Άλγεβρα είναι πολύ βασική για τα Μαθηματικά της τρίτης. Δεν κάνω φροντιστήριο και λύνω μόνος μου ασκήσεις από βοηθήματα. Γενικά μου αρέσει πολύ σαν μάθημα, αν και ο καθηγητής μας στο σχολείο δεν καλός γιατί είναι γέρος που του χρόνου ευτυχώς παίρνει σύνταξη και βαριέται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Οι αλλαγές στο βιβλίο της Άλγεβρας της Β΄ τάξης Γενικού Λυκείου για το σχολικό έτος 2012-13
https://www.edu4u.gr/Comments.aspx?qId=11637
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top