Φιλολογία Ιωαννίνων

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Tρέχα να δειις τι μας περιμένει xD
Θα'μαστε ίδιο τμήμα;^ Εγώ και η κολλητή είμαστε στο Α-ΜΑ.
και λογικά σε αυτό το τμήμα θα είμαι!το επίθετο μου αρχίζει απο α και μάλλον είμαι η πρώτη αλφαβητικά(ως συνήθως!)παντως τα γράμματα δίπλα στα μαθήματα μαλλον αυτό δηλώνουν(θα είμαστε χωρισμενοι σε τρια τμήματα):clapup:ωστοσο στο μάθημα ρητορικής γράφει από Α-ΚΑ αρα τα όρια του τμήματος δεν είναι ίδια σε όλα τα μαθήματα;είναι κάποια από εσας στο α-κα για ρητορεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μα και έτσι να είναι αυτό δεν ισχύει για όλα τα μαθήματα, δεν υπάρχει παντού το Α-ΜΑ
Λίγο που το κοίταξα τα έχει έτσι:

Λατ. Πεζ: Α-Ζ, Η-ΜΑ, ΜΕ-Ρ, Σ-Ω όπου εγώ θα είμαι στο ΜΕ-Ρ
Ρητορεία: Α-ΚΑ, ΚΕ-ΠΑ, ΠΕ-Ω όπου θα είμαι στο 2ο
και Ομήρου Οδύσσεια: Α-ΜΑ, ΜΕ-Ω όπου θα είμαι στο 2ο

Ναι με αλφαβητική σειρά θα ναι απ' ότι φαίνεται!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
από ότι καταλαβαίνω χωριζόμαστε σε τμήματα μόνο στην αρχαία ελληνική γραμματεία και στα λατινικά που λόγω των αντίστοιχων θεματογραφιων απαιτουν ολιγομελή τμήματα.κοιτώντας το ωρολόγιο πρόγραμμα δεν είδα ξεχωριστα μαθήματα για θεματογραφίες???!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Έλενα,εγώ και η κολλητή μου είμαστε ΚΑ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Έλενα,εγώ και η κολλητή μου είμαστε ΚΑ :P
ωραία!άρα πρώτο μάθημα ρητορεία στις 12(αν θυμαμαι καλα)!τώρα μένει να μάθουμε πότε ξεκινάνε τα μαθήματα!
έχω μια απορία σχετικά με το αν θα κάνουμε παραπάνω ώρες θεματογραφία...γιατί διάβασα στις παρατηρήσεις του οδηγού σπουδών ότι γίνονται στο εργαστήριο κλασικής φιλολογίας.μήπως καταλάβατε αυτή την παρατήρηση;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
ωραία!άρα πρώτο μάθημα ρητορεία στις 12(αν θυμαμαι καλα)!τώρα μένει να μάθουμε πότε ξεκινάνε τα μαθήματα!
έχω μια απορία σχετικά με το αν θα κάνουμε παραπάνω ώρες θεματογραφία...γιατί διάβασα στις παρατηρήσεις του οδηγού σπουδών ότι γίνονται στο εργαστήριο κλασικής φιλολογίας.μήπως καταλάβατε αυτή την παρατήρηση;:hmm:

Nαι!! Βασικά εμείς έχουμε Λατινική Πεζογραφία πρώτα 9-12 γιατί είμαστε στο Η-ΜΑ...=.= αλλά μετά ρητορεία.
Κι εγώ είδα την παρατήρηση,αλλά δεν κατάλαβα..αν θα γίνονται επιπλέον στο εργαστήριο. Απλώς ότι είμαστε σε ολιγομελή τμήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ρε σεις στο site της σχολής έβγαλαν ανακοίνωση ότι ξεκινάει η λειτουργία της σελ. του υπουργείου για την έκδοση των πάσο.
Παρ'όλα αυτά όμως ακόμη δεν πάρα μήνυμα ότι εγκρίθηκε η αίτησή μου από την γραμματεία!!
Εσείς κάνατε αίτηση; Σας ήρθε μήνυμα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Ρε σεις στο site της σχολής έβγαλαν ανακοίνωση ότι ξεκινάει η λειτουργία της σελ. του υπουργείου για την έκδοση των πάσο.
Παρ'όλα αυτά όμως ακόμη δεν πάρα μήνυμα ότι εγκρίθηκε η αίτησή μου από την γραμματεία!!
Εσείς κάνατε αίτηση; Σας ήρθε μήνυμα;;
δεν έχω κάνει ακ'ομα.. μήπως έκανες την αίτηση από τις 3 30-4 30 γιατι στην ανακοίνωση γράφει ότι σε αυτό το διάστημα δεν θα είναι δυνατή η υποβολή αίτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Ούτε εγώ πήρα ακόμα έγκριση..και την έκανα Τρίτη στις 10 το βράδυ...μη το ψάχνεις,θα αργήσουμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά έχω μερικές ακόμη ερωτησούλες!!
1. Σχετικά με την ξένη γλώσσα... από αυτά που διάβασα κατάλαβα ότι είναι προαιρετικό. Σωστά;
Θα πρέπει όμως εγώ να δώσω τίποτα στην γραμματεία ή απλά δεν το δηλώνω και καθάρισα;

2. Ξέρετε πότε θα γίνει η επόμενη συνέλευση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά έχω μερικές ακόμη ερωτησούλες!!
1. Σχετικά με την ξένη γλώσσα... από αυτά που διάβασα κατάλαβα ότι είναι προαιρετικό. Σωστά;
Θα πρέπει όμως εγώ να δώσω τίποτα στην γραμματεία ή απλά δεν το δηλώνω και καθάρισα;

2. Ξέρετε πότε θα γίνει η επόμενη συνέλευση;
σίγουρα η ξένη γλώσσα είναι προαιρετική,δεν ξέρω όμως αν θα το δηλώσουμε στη γραμματεια (εσύ λες να επιλέξεις τα αγγλικα;). η επόμενη συνέλευση είναι αύριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
σίγουρα η ξένη γλώσσα είναι προαιρετική,δεν ξέρω όμως αν θα το δηλώσουμε στη γραμματεια (εσύ λες να επιλέξεις τα αγγλικα;). η επόμενη συνέλευση είναι αύριο!
Ααα οκ!! Ούτως ή άλλως θα πάω αύριο στην γραμματεία και θα τα ρωτήσω αυτά για να σιγουρευτώ.
Και σήμερα πήγα στην σχολή, αλλά δεν βόλεψε :P
Για ξένη γλώσσα μάλλον γαλλικά θα δηλώσω.
Ξέρεις μήπως και τι ώρα είναι η συνέλευση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna humata

Νεοφερμένος

Η anna humata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μμορει να μου πει καποιος τι ωρα ειναι η συνελευση στη φιλολογια ιωαννινων και που θα γινει!!ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Ααα οκ!! Ούτως ή άλλως θα πάω αύριο στην γραμματεία και θα τα ρωτήσω αυτά για να σιγουρευτώ.
Και σήμερα πήγα στην σχολή, αλλά δεν βόλεψε :P
Για ξένη γλώσσα μάλλον γαλλικά θα δηλώσω.
Ξέρεις μήπως και τι ώρα είναι η συνέλευση;
και εγώ μάλλον θα δηλώσω ξένη γλώσσα αλλά αγγλικά ,κάνε μια ενημέρωση αν ρωτήσεις αύριο!:)νομίζω την προηγούμενη φορά ήταν το μεσημέρι,δεν ξέρω για αύριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Guys, γνωρίζει κανείς τι ώρα είναι αύριο η συνέλευση στη φιλολογία Ιωαννίνων;

Όσο για τη ξένη γλώσσα,εγώ έλεγα να μη τη δηλώσω καν,αφού είναι προαιρετική.
Έχω ολοκληρώσει τα αγγλικά μου και θα ολοκληρώσω τα γερμανικά με μάθημα έξω.

Επιπλέον...τελικά δεν έχουμε επιλεγόμενα στο Α'εξάμηνο; Για εργαστήρια ξέρετε τίποτα;

*Αν απουσιάζουμε από τα υποχρεωτικά,παίρνουμε απουσίες;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Guys, γνωρίζει κανείς τι ώρα είναι αύριο η συνέλευση στη φιλολογία Ιωαννίνων;

Όσο για τη ξένη γλώσσα,εγώ έλεγα να μη τη δηλώσω καν,αφού είναι προαιρετική.
Έχω ολοκληρώσει τα αγγλικά μου και θα ολοκληρώσω τα γερμανικά με μάθημα έξω.

Επιπλέον...τελικά δεν έχουμε επιλεγόμενα στο Α'εξάμηνο; Για εργαστήρια ξέρετε τίποτα;

*Αν απουσιάζουμε από τα υποχρεωτικά,παίρνουμε απουσίες;; :P
εφοσον υπαρχουν αυτες οι διδακτικες μοναδες που πρεπει να συμπληρωσουμε μαλλον στα υποχρεωτικα θα παιρνουμε απουσιες!οσον αφορα στα εργαστηρια μονο φροντιστηριο για θεματογραφιες παιζει να έχουμε.για τα μαθήματα επιλογης δεν εχω ιδεα..(δεν μπορει να μην εχουμε παντως)μήπως ξέρεις να ανοιξει αυριο το τμημα ποτε θα ξεκινησουν τα μαθηματα γιατι εγω ειμαι αθηνα και δεν ξερω ποτε πρεπει να ερθω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
εφοσον υπαρχουν αυτες οι διδακτικες μοναδες που πρεπει να συμπληρωσουμε μαλλον στα υποχρεωτικα θα παιρνουμε απουσιες!οσον αφορα στα εργαστηρια μονο φροντιστηριο για θεματογραφιες παιζει να έχουμε.για τα μαθήματα επιλογης δεν εχω ιδεα..(δεν μπορει να μην εχουμε παντως)μήπως ξέρεις να ανοιξει αυριο το τμημα ποτε θα ξεκινησουν τα μαθηματα γιατι εγω ειμαι αθηνα και δεν ξερω ποτε πρεπει να ερθω?

Μάλισταα...και στις πόσες απουσίες ''κοβόμαστε'';:worry::P
Επειδή μερικές σχολές δεν έχουν στο Α'εξάμηνο,λέω μήπως δεν έχουμε κι εμείς τώρα επιλεγόμενα.

Δεν έχω ιδέα,ούτε εγώ είμαι Ιωάννινα τώρα. Καρδίτσα είμαι...
Πάντως,έμαθα ότι η συνέλευση είναι στις 1 αύριο. Αν με πληροφόρησαν σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Μάλισταα...και στις πόσες απουσίες ''κοβόμαστε'';:worry::P
Επειδή μερικές σχολές δεν έχουν στο Α'εξάμηνο,λέω μήπως δεν έχουμε κι εμείς τώρα επιλεγόμενα.

Δεν έχω ιδέα,ούτε εγώ είμαι Ιωάννινα τώρα. Καρδίτσα είμαι...
Πάντως,έμαθα ότι η συνέλευση είναι στις 1 αύριο. Αν με πληροφόρησαν σωστά.
λογικά θα έχουμε μεγαλο περιθώριο απουσιών γιατί από ότι έχω ακούσει όποτε θέλει ο καθένας πάει αλλά πρέπει να έχεις και μια επαφη και να παρακολουθήσεις κάποια μαθήματα.!βεβαια οσο παρακολουθείς τόσο το καλύτερο ειδικά αν σε ενδιαφέρει και το ΕΡΑΣΜΟΥΣ είναι ένα παραπάνω +
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Τέλειωσε η συνέλευση; Ξέρει κανείς τι έγινε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
μήπως η συνέλευση γίνει αύριο στις 13.00 γιατι σε προηγουμενη ανακοίνωση έλεγε πως η εξεταστική αναβάλλεται μέχρι 6/10.επιπλέον στο facebook της πασπ λέει 6/ 11(μάλλον κάποιο λαθος 6/10)μπορείτε να ρίψετε μια ματια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top