Γυαλιά Ηλίου (παντός καιρού και κλίματος)

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Nope,δε φοράω γυαλιά ηλίου,γιατί as people say to me,έχω ωραία μάτια.Ε,δε θα ήταν κρίμα να τα κρύψω? :P

τα ματια ειναι ο καθρεπτης της ψυχης.
πολλοι τα φορανε και σε κλειστους χωρους που δεν ενοχλει το φως το ηλιου για να κρυψουν τα ματια τους και ετσι τα συναισθηματα τους.

Εγω προσωπικα,τα γυαλια ηλιου τα φοραω οταν μπαινω στο μετρο,δεν μπορω να με κοιταζουν οι ξενοι,νιωθω αμηχανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
επειδη εχω κι εγω μυωπια...ποσο κανουν αυτα τα προσθετα που βαζεις πανω απ τα γυαλια?

Υπάρχουν και γυαλιά όρασης με ειδικούς φακούς που σκουραίνουν ανάλογα με τα επίπεδα φωτός τη μέρα. Δε θυμάμαι όμως πως λέγονται...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rosstrobon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ούτε εγώ φοράω γυαλιά ηλίου.Φορούσα μέχρι τα 13-14 αλλά μετά τα έκοψα μαχαίρι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Ούτε εγώ φοράω γυαλιά ηλίου.Φορούσα μέχρι τα 13-14 αλλά μετά τα έκοψα μαχαίρι. :D

Ε ναι, μην πάθεις και τίποτα! :P




on:
Φορώ απλά όταν έχει ήλιο, ή έντονη αντηλιά, ε, και καμμιά φορά μέσα σε κτήρια αν είναι να κάνουμε καμμιά μ@λακία...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rosstrobon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Να το θέσω αλλιώς βασικά.Μικρότερος φορούσα ενώ ήμουν επηρεασμένος από τα κοινωνικά πρότυπα.Μάλιστα είχα πάρει και 2 φορές γυαλιά τα οποία,το πρώτο ζευγάρι το φόρεσα ενώ το δεύτερο ελάχιστα και ουσιαστικά τα χρήματα πήγαν χαμένα.

Από εκεί και πέρα όταν άρχιζα να αλλάζω σαν άνθρωπος και σαν στυλ και να μην επηρεάζομαι από το τι είναι στην μόδα άρχισα να μην φόρα.Συν του ότι μου αρέσουν σχεδόν μόνο οι κλασσικές γραμμές της RayBan(Δυστυχώς και αυτές έγιναν πολύ σούπα και μόδα τα τελευταία χρόνια.) και δεν μου αρέσουν τα υπόλοιπα στυλ γυαλιών που είναι γενικότερα στην μόδα.

Έτσι αν θα έπαιρνα γυαλιά θα έπαιρνα τα κλασσικά Rayban,νομίζω πως όλοι καταλαβαίνουν ποια εννοώ,τα οποία δεν ξέρω αν μου πάνε κιόλας.Βασικά γενικότερα δεν μου πάνε τα γυαλιά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
τα ματια ειναι ο καθρεπτης της ψυχης.
πολλοι τα φορανε και σε κλειστους χωρους που δεν ενοχλει το φως το ηλιου για να κρυψουν τα ματια τους και ετσι τα συναισθηματα τους.

Εγω προσωπικα,τα γυαλια ηλιου τα φοραω οταν μπαινω στο μετρο,δεν μπορω να με κοιταζουν οι ξενοι,νιωθω αμηχανα

Αν δεις έστω και ένα συναίσθημα κοιτώντας τα μάτια μου,σου δίνω 1.000.000 ευρώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αν δεις έστω και ένα συναίσθημα κοιτώντας τα μάτια μου,σου δίνω 1.000.000 ευρώ. :)

Τι υποτίθεται ότι σημαίνει αυτό?Πέρα από την ποιητική καλλιτεχνία της pure...

Ον-τόπικ: Φοράω μονό όταν έχει ήλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Τι υποτίθεται ότι σημαίνει αυτό?Πέρα από την ποιητική καλλιτεχνία της pure...

Ον-τόπικ: Φοράω μονό όταν έχει ήλιο.

Ότι στα μάτια μου δε φαίνονται συναισθήματα,nothing more.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Φοράω συνήθως το καλοκαίρι, βασικά άνοιξη εκεί, που έχει πολύ ήλιο γιατί δακρίζω εύκολα.
Σε μάρκες δε κολλάω, αρκεί να μου αρέσουν τα γυαλιά και να μου πηγαίνουν.
Μου τη σπάνε τα Arnette σε αγόρια, τα βρίσκω κακόγουστα και χάλια.
Όπως επίσης και διάφορα παιδιά στο σχολείο που έρχονται και έχουν στο κεφάλι τα γυαλιά. Ντάξει ρε φίλε πάρε στέκα για να μη πέφτουν στα μάτια σου τα μαλλιά. -.-

πφφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
Φοράω συνήθως το καλοκαίρι, βασικά άνοιξη εκεί, που έχει πολύ ήλιο γιατί δακρίζω εύκολα. Σε μάρκες δε κολλάω, αρκεί να μου αρέσουν τα γυαλιά και να μου πηγαίνουν.
Όπως επίσης και διάφορα παιδιά στο σχολείο που έρχονται και έχουν στο κεφάλι τα γυαλιά. Ντάξει ρε φίλε πάρε στέκα για να μη πέφτουν στα μάτια σου τα μαλλιά.
Φοράω γυαλιά ηλίου στο ύπαιθρο όταν έχει πολύ ήλιο. Διαφορετικά τα βγάζω και δεν τα φοράω ποτέ σε κλειστό χώρο, για να μην στερήσω σε κανέναν να θαυμάζει τα υπέροχα μάτια μου. Κι εγώ δεν κολλάω σε μάρκες, αλλά φοράω πάντα Rayban.
Τώρα θα σε στεναχωρήσω. Τα μαλλιά μου έχουν μακρύνει αρκετά και έχω κάποιο στοίχημα να μην τα κόψω πριν τελειώσουν οι πανελλήνιες. Οπότε, όταν διαβάζω στο σπίτι μου χρησιμοποιώ για στέκα κάποια ακουστικά, ενώ στο σχολείο έχω τα γυαλιά ηλίου και έτσι έχω σκοπό να πηγαίνω και στις πανελλήνιες. Τώρα όμως που είπες ότι αυτό δεν σου αρέσει, μου δημιουργείς ηθικό πρόβλημα. :tongue:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τώρα θα σε στεναχωρήσω. Τα μαλλιά μου έχουν μακρύνει αρκετά και έχω κάποιο στοίχημα να μην τα κόψω πριν τελειώσουν οι πανελλήνιες. Οπότε, όταν διαβάζω στο σπίτι μου χρησιμοποιώ για στέκα κάποια ακουστικά, ενώ στο σχολείο έχω τα γυαλιά ηλίου και έτσι έχω σκοπό να πηγαίνω και στις πανελλήνιες. Τώρα όμως που είπες ότι αυτό δεν σου αρέσει, μου δημιουργείς ηθικό πρόβλημα. :tongue:
Δια, γλυκέ μου, με τα γιαούρτια θα σε πάρουν.:/:

ΑΧαχΑΧΑΧχα πλάκα κάνω.:redface:
Ντάξει, τώρα αν είναι μόνο για να γράφεις οκ, το δέχομαι, απλά οι πιο πολλοί το έχουν ως αφορμή για να φαίνονται στυλάτοι.
Πάντως σκέψου να πάρεις στέκα. Ούτε γυαλιά, ούτε ακουστικά θα έχεις ανάγκη, θα σε βολέψει. Εγώ για σένα το λέω.:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
το απολαμβάνω να φοράω γυαλιά ηλίου, δεν ξέρω νιώθω πιο άνετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 223112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω φοραω χειμωνα -καλοκαιρι γτ με ενοχλει πολυ ο ηλιος:(..καλα μη φανταστειτε καποια ιδιαιτερη μαρκα..συμφωνω με την ελενη και εγω νιωθω πιο ανετα οταν τα φοραω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Εγώ φοράω πάντα και παντού, καλά εντάξει, άμα βγω το βράδυ και έχει ήδη κρυφτεί ο ήλιος δεν τα φοράω αλλά γενικώς τα φοράω συχνά. Παρ' όλα αυτά δεν με νοιάζει η μάρκα, ότι να είναι αρκεί να μου πάνε και να μου αρέσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Δυστηχως λογο οτι η μυωπια μου συνεχως αυξανεται (0,5-1 βαθμο το χρονο) δοκιμασα να κανω μονο 2 φορες γυαλια ηλιου ,ισα ισα για το καλοκαιρακι...Ποτε δε με βολεψαν .Επρεπε να εχω παντα μαζι μου και τα κανονικα γυαλια και να τα αλλαζω συνεχως(τη μια να φοραω του ηλιου,αν ειχε ηλιο και οταν ειχε συννεφια να ψαχνω τα κανονικα μου γυαλια ,να τα βγαζω απο τη θηκη και σσε αυτη να βαζω τα γυαλια ηλιου...ολοκληρη διαδικασια δηλαδη).Ασε που την επομενη χρονια ο φακος αχριστευονταν.Δε θα ξεχασω οταν πριν 3 χρονια ειχαμε παει με τα μεγαλυτερα ξαδερφια μου ,μια ηλιολουστη μερα του καλοκαιριου για ιππασια σε ενα αγρογκτημα.Εγω φορουσα μονο τα γυαλια ηλιου,ειχα ξεχασει τα κανονικα σπιτι :whistle: .Οταν λοιπον κατσαμε σε μια ταβερνα οπου ειχε σκια(ηταν κατω απο κατι δεντρα το τραπεζι μας) τα εβλεπα ολα θεοσκοτεινα!!!!!Απο τοτε ουτε μπηκα στον κοπο να ξαναφορεσω ουτε φυσικα να αγορασω γυαλια ηλιου...παραειμαι αφηρημενη !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Επίσης, τα φοράω αν είναι να πάω κάπου πρωί πρωί και δεν έχω όρεξη να βαφτώ, οπότε φοράω γυαλιά για να κρυφτώ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Τα φοραω μονο οταν εχει πολυ ηλιο,ωστε να μην κοιταω κατω:P.Κατα τα αλλα,ποιος ο λογος να κρυβουμε τα ματια μας απο τους αλλους;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αν δεις έστω και ένα συναίσθημα κοιτώντας τα μάτια μου,σου δίνω 1.000.000 ευρώ. :)

Ετοίμασέ τα γιατί θα δω απάθεια!;)

Τα φοράω αρκετά - αλλά για πρακτικούς λόγους. Ο ήλιος με ενοχλεί...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
μ'αρεσουν τα γυαλιά ηλίου, ντάναρε, μη με δείρεις, μ'αρέσει να τα μοστράρω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top