Γυαλιά Ηλίου (παντός καιρού και κλίματος)

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει ότι νέα μόδα στις μέρες μας έχει γίνει να φοράς γυαλιά ηλίου Πάντα και Παντού. Το ξέρω θα το έχετε παρατηρήσει και εσείς, ίσως να φοράτε και εσείς. Εγώ πιστεύω ότι γίνεται για μόστρα [Reyban, Dolce Gabbana...], όσο πιο ακριβά, τόσο πιο υπερήφανος ο κάτοχος του. Ποια είναι η δική σας άποψη :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup: ?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ορισμένοι, όπως και εγώ, έχουμε πρόβλημα με τον ήλιο και την αντηλιά, δακρύζουν ματάκια.
Εντάξει αν βρέχει χωρίς ήλιο δεν τα βάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Ορισμένοι, όπως και εγώ, έχουμε πρόβλημα με τον ήλιο και την αντηλιά, δακρύζουν ματάκια.
Εντάξει αν βρέχει χωρίς ήλιο δεν τα βάζω.
nice, οκ σε αυτό...:) Δεν πιστεύω να σε ενδιαφέρει τότε η μάρκα και τόσο:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Γενικα επειδη φοραω και γυαλια βαζω προσθετα απο πανω!!

Παντως δεν φοραω συχνα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Γενικα επειδη φοραω και γυαλια βαζω προσθετα απο πανω!!

Παντως δεν φοραω συχνα!!:)
Ντρέπεσαι να φοράς τα γυαλιά σου? Δεν στο λέω για κακό γιατί ορισμένες φορές ντρεπόμουν και εγώ. Δεν είναι coblex αυτό. Coblex έχουν τα άτομα που αποκαλούν αυτούς που φοράνε γυαλιά, γυαλαμπούκες και συναφή, και οδηγούν πολλά άτομα να αρνούνται να φοράνε γυαλιά, να προτιμούν φακούς επαφής...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Ντρέπεσαι να φοράς τα γυαλιά σου? Δεν στο λέω για κακό γιατί ορισμένες φορές ντρεπόμουν και εγώ. Δεν είναι coblex αυτό. Coblex έχουν τα άτομα που αποκαλούν αυτούς που φοράνε γυαλιά, γυαλαμπούκες και συναφή, και οδηγούν πολλά άτομα να αρνούνται να φοράνε γυαλιά, να προτιμούν φακούς επαφής...:/:

Απαπα φακους επαφης ςχω δοκιμασει απλα δεν βολευαν!!!! Γυαλια φοραω απ τα 5,5 οποτε δεν εχω προβλημα και οσο για χαζα τυπου ''τζαμαριας'' και τετοια απλα απαξιω!! Για τα γυαλια της μυωπιας υπαρχουν ειδικα προσθετα τα οποια τα βαζεις ακριβως απ τα μυωπιας!! απλα δεν μ στεκουν καλα πανω!!! ειχα σκεφτει να περω γυαλια ηλιου τα οποια θα εχων ειδικους φακους αλλα ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ:/:!!! Αλλα δεν εχω κανενα κομπλεξ με τα γυαλακια μου!!!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Απαπα φακους επαφης ςχω δοκιμασει απλα δεν βολευαν!!!! Γυαλια φοραω απ τα 5,5 οποτε δεν εχω προβλημα και οσο για χαζα τυπου ''τζαμαριας'' και τετοια απλα απαξιω!! Για τα γυαλια της μυωπιας υπαρχουν ειδικα προσθετα τα οποια τα βαζεις ακριβως απ τα μυωπιας!! απλα δεν μ στεκουν καλα πανω!!! ειχα σκεφτει να περω γυαλια ηλιου τα οποια θα εχων ειδικους φακους αλλα ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ:/:!!! Αλλα δεν εχω κανενα κομπλεξ με τα γυαλακια μου!!!:inlove:
Εγώ αναγκαστικά άρχισα να βάζω φακούς λόγω μπάλας [μετά από τόσα ατυχήματα]:D. ε τώρα που δεν παίζω και τόσο συχνά γιατί τελείωσα το λύκειο, τα φοράω μόνο όταν είμαι με το κορίτσι μου, για πρακτικούς λόγους;) :galliko: Όσο αυτό που λες ότι είναι πανάκριβα, χαίρομαι που το ανέφερες, γιατί και δίκιο έχεις και δίνεις αξία στα χρήματα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
:D
Εγώ αναγκαστικά άρχισα να βάζω φακούς λόγω μπάλας [μετά από τόσα ατυχήματα]:D. ε τώρα που δεν παίζω και τόσο συχνά γιατί τελείωσα το λύκειο, τα φοράω μόνο όταν είμαι με το κορίτσι μου, για πρακτικούς λόγους;) :galliko: Όσο αυτό που λες ότι είναι πανάκριβα, χαίρομαι που το ανέφερες, γιατί και δίκιο έχεις και δίνεις αξία στα χρήματα :clapup:

χιχιχι! οταν επαιζα( τερματοφυλακας παντα) απλα τα εβγαζα(εβλεπα σχετικα)!!να σ πω δεν θα δωσω τα διπλασια(!!!!) χρηματα μονο και μονο για να παρω γυαλια ηλιου!!!:confused:

ο καθενας οπως νιωθει ανετα!! προσωπικα τα γυαλια ειναι αναποσπαστο μερος του εαυτου μου και ελαχισταα ατομα με θυμουνται(και ακομοι λιγοτεροι με ξερουν) χωρις γυαλια!!!

βγηκαμε λιγο οφ??!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notebook___ΑΡΚΑς

Νεοφερμένος

Ο ο βιολιστης της στεγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εμενα με ενδιαφερει να ειναι εκα γυαλι σε λογικη τιμη.....!!!
οτι μαρκα και να ειναιαιαι........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
εμενα με ενδιαφερει να ειναι εκα γυαλι σε λογικη τιμη.....!!!
οτι μαρκα και να ειναιαιαι........
Σχετικά με την χρήση του? παντός καιρού και κλίματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
nice, οκ σε αυτό...:) Δεν πιστεύω να σε ενδιαφέρει τότε η μάρκα και τόσο:whistle:
όχι, δε με νοιάζει.
Δεν ξέρω καν τη μάρκα είναι. Εγώ θέλω να κάνουν τη δουλειά τους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Απαπα φακους επαφης ςχω δοκιμασει απλα δεν βολευαν!!!! Γυαλια φοραω απ τα 5,5 οποτε δεν εχω προβλημα και οσο για χαζα τυπου ''τζαμαριας'' και τετοια απλα απαξιω!! Για τα γυαλια της μυωπιας υπαρχουν ειδικα προσθετα τα οποια τα βαζεις ακριβως απ τα μυωπιας!! απλα δεν μ στεκουν καλα πανω!!! ειχα σκεφτει να περω γυαλια ηλιου τα οποια θα εχων ειδικους φακους αλλα ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ:/:!!! Αλλα δεν εχω κανενα κομπλεξ με τα γυαλακια μου!!!:inlove:

Συμφωνώ. Μια από τα ίδια.
Μια χαρά τα λες...:P

Αν κολλάμε και στα γυαλιά ως κοινωνία...τι να πω, έχουμε πρόβλημα στας φρένας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
για μένα το να φοράς γυαλιά ηλίου βράδυ και γενικά όποτε να 'ναι είναι καγκουριά, δεν κατακρίνω βέβαια όποιον το κάνει αλλά προσωπικά δεν ξέρω το θεωρώ παράλογο. Ίσως είναι και εθιστικό βέβαια δεν φοράω και ποτέ για να ξέρω, εμένα δε με βολεύουν, άντε στη χειρότερη να βάλω το χέρι μου μπροστά για να δω, αλλά γυαλιά ηλίου όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Πω ελεος!
Ειναι 10-15 ψωνια σ'ολο το σχολειο που τα φορανε συνεχεια..και ας φορανε απο κατω φορμες και σπορτεξ..το ρειμπαν δεν το βγαζουν απο πανω τους -.-
Και καλα οταν εχει ηλιο! Τον χειμωνα ομως ποιος ο λογος;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Μερικοί χρειάζεται να φορούν γυαλιά ηλίου και τον χειμώνα. Άλλωστε, στην Ελλάδα, σιγά τον φοβερό χειμώνα που έχουμε. Anyway, δεν νομίζω πως στην συγκεκριμένη περίπτωση που αναφέρεις Chr96 χρειάζονται να τα φοράνε, μάλλον για άλλους λόγους το κάνουν. Απλά το υπογραμμίζω: μερικοί χρειάζονται να φοράνε γυαλιά, ακόμη και τον χειμώνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
φυσικα και τα χρειαζονται μερικοι!
αυτο το εχω υποψην μου!

ομως οταν λεμε τα χρειαζονται εννοουμε να τα φορανε στα ματακια τους..οχι στο κεφαλι παριστανοντας τους μαγκες!
αυτο ειναι που μου τη δινει!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Μου αρεσουν τα μεγαλα γυαλια ηλιου,αλλα δυστηχως δεν μπορω να τα φοραω συνεχια.
Εχω μυωπια,και δεν μπορω συνεχια να φοραω φακους επαφης,οποτε πολλες φορες με στραβωνει ο ηλιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgakal

Νεοφερμένος

Η Ολγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
και εμένα μου αρέσουν πολύ, αλλα δεν τα φοράω συνέχεια!!Κυρίως το καλοκαίρι!!!το θέμα πάντος είναι να είναι "καλά" τα γυαλιά ετσι ωστε να μην δημιουργουν πρόβλημα στα μάτια(μαιμου και ετσι)!!!που λετε παντος και εμενα μια καθηγητρια μου φοραάει κατι τεράστια βρέξει χιονίσει και η αληθεια είναι οτι ειναι λιγο περίεργο αλλά ενταξει οπως θέλει ο καθένας!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Nope,δε φοράω γυαλιά ηλίου,γιατί as people say to me,έχω ωραία μάτια.Ε,δε θα ήταν κρίμα να τα κρύψω? :P
Σκέφτομαι πάντως ν'αρχίσω να φοράω όταν παίζω πόκερ,για ευνόητους λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
επειδη εχω κι εγω μυωπια...ποσο κανουν αυτα τα προσθετα που βαζεις πανω απ τα γυαλια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top