Να καταργηθούν τα Αρχαία στο Γυμνάσιο;

Να καταργηθούν τα Αρχαία στο Γυμνάσιο;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 528)

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

είπα εγώ πουθενα απολυση ειπα καταργηση μαθηματων γιατι βλεπεις φαντασματα δε ξερω. Μειωση μισθων σε φιλολογους λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν πάνε με τα μαθήματα οι μισθοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δεν πάνε με τα μαθήματα οι μισθοί.

πάει και με το ωράριο παει και με τα χρονια και με την θεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
Δηλαδή αν δεν κάνουμε αρχαία στο γυμνάσιο η Ελλάδα θα ανακάμψει οικονομικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δηλαδή αν δεν κάνουμε αρχαία στο γυμνάσιο η Ελλάδα θα ανακάμψει οικονομικά;

Ποιο είναι το πρόβλημα της Ελλάδας ότι η δημόσια αποταμίευση
S=T-G είναι ελλειμματική συγκεκριμένα το 2009 (16% του GDP) άρα μειώνεις το G ώστε να έχεις μια καλή δημόσια αποταμίευση ώστε να σου μειώθουν
  • χρέος σε μακροχρόνια
  • φόροι
  • επιτόκια
για να σου έρθουν επενδύσεις οπότε ναι τις αχρηστες δημοσιες δαπανες τις κοβεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
Δεν το πιστεύω αυτο που ακούω.
Οι Άχρηστες δαπάνες είναι.
4 δημόσιοι υπάλληλοι στο ΙΚΑ σε κάθε γραφείο
Τα χρήματα που παίρνουν οι βουλευτές
Τα εκατομμύρια που ξοδεύει το κράτος στην άμυνα
Οι συντάξεις των 5.000€
Και αλλα τέτοια και όχι ο καθηγητής των αρχαίων που ταυτόχρονα κάνει και ιστορία και γλώσσα.Η μήπως να μην κάνουμε ούτε αυτά;

Φίλε έχεις προβάλει ένα άσχετο επιχείρημα ώστε να καταργηθούν τα αρχαία.Ουτε εσύ δεν το πιστεύεις,μου θυμίζεις βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Φίλε έχεις προβάλει ένα άσχετο επιχείρημα ώστε να καταργηθούν τα αρχαία.Ουτε εσύ δεν το πιστεύεις,μου θυμίζεις βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ τωρα.

καθόλου ασχετο το κοστος ειναι κοστος που το πληρωνουμε εμεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
Καλά ότι πεις.Ετσι κι αλλιώς τα αρχαία δεν θα καταργηθούν όποτε εντάξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Καλά ότι πεις.Ετσι κι αλλιώς τα αρχαία δεν θα καταργηθούν όποτε εντάξει!

στο Γυμνασιο πιστευω οτι πρεπει αλλα τεσπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
Άλλο τι πρέπει.και άλλο τι γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Άλλο τι πρέπει.και άλλο τι γίνεται.

δε σε νοιάζει το τι πρέπει η την φορολογικη σου δηλωση την κανεις στην Γαλλια γιατι εμεις χρεωνομαστε με βλακειες του δημοσιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
Τωρα είμαι εδώ και μιλάω για την Ελλάδα.Αν στο μέλλον μείνω γερμανια η Γαλλία θα μιλάω για εκεί(κατα 99% δεν θα μείνω εδώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τωρα είμαι εδώ και μιλάω για την Ελλάδα.Αν στο μέλλον μείνω γερμανια η Γαλλία θα μιλάω για εκεί(κατα 99% δεν θα μείνω εδώ)

και αν δε κανω λαθος ακομα δε φορολογεισαι αλλα το τι θα πληρωνω εγω με τους φορους μακροχρονια το λες πολυ ωραια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
Φίλε μου και αρχαία να μην υπήρχαν άντε να πλήρωνες 9€ λιγότερα.Αληθεια δεν έχω σκεφτεί αν μείνω γερμανια η Γαλλία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Φίλε μου και αρχαία να μην υπήρχαν άντε να πλήρωνες 9€ λιγότερα.Αληθεια δεν έχω σκεφτεί αν μείνω γερμανια η Γαλλία;

9; το εχεις ψαξει σου λεω ειναι παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Axl rose63

Νεοφερμένος

Ο Axl rose63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι ωστόσο το Λυκείου πλέον είναι φτιαγμένο για τις κατευθύνσεις και όχι για γενική παιδεία. Είναι αδύνατο να μπουν στο Λυκείου όλα αυτα τα μαθήματα. Τώρα όσον αφορά εσένα που πας γ γυμνάσιου μπορεί ένα βαθμός να μην καθορίζει το τι ξέρεις και τι όχι Αλλά ξέρεις τι; Δεν ξέρεις να μιλάς και αυτό λέει πολλά. Επίσης όταν μεγαλώσεις θα καταλάβεις πως γράφεις μπούρδες. Αν δεν σου αρέσει το σύστημα αγαπητέ Κάνε και τις προτάσεις σου. Το ποστ σου μου θύμισε ένα κλαψιαρικο 5χρονο ενώ εισαι 15

φιλε να σου πω οτι μιλησα σωστα πριν θα σου οω ψεματα.....απλα ειμαι νευριαζμενος με το σχολειο......και μιας και ζητησες προτασεις εγω θα προτεινα το υπουργειο να ειχε φτιαξει ενα σχολειο που να δινει βασει στα αγγλικα και στην πληροφορικη.....αυτα ειναι συμαντικα τωρα.....οχι να πληρωνουμε στο δημοσιο για καθηγητες και βιβλια αγγλικων και να αναγκαζομαστε να πηγαινουμε φροντιστιριο γιατι στο σχολειο δεν μας μαθαινουν τιποτα......και ενταξει εμενα οι γονεις μου εχουν λεφτα για φροντιστιριο......αυτος που δεν εχει ομως τι κανει ? επισης να καταργηθουν πολλα μαθηματα οπως τα καλλητεχνικα και η γυμναστικη........τιποτα δεν μαθαινουμε σε αυτα .....ερχετε ο καθηγητης καθετε δεν μας μαθαινει τιποτα και πληρωνετε τσαμπα......και αυτο συμβαινει σε ολα τα σχολειο........να καταργηθουν επισης πολλα αλλα μαθηματα οπως η φυσικη τα μαθηματικα.......να τα κανουν μονο στο δημοτικο εκει ενταξει......να μας μαθαινουν πραγματα που εχουν αξεια ......αυτο ζηταω γενικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,310 μηνύματα.
Πολυ σωστα τα λες ... Αλλα εχω να πω περισσοτερα. Αυτα ειναι σχολεια ή φυλακες ανηλικων ?? Ενας καθηγητης μας απο Αυστραλια μας ειπε πως ειναι τα δημοσια σχολεια εκει και ειχαμε παθει ολοι κοκομπλοκο . Ουτε τα ιδιωτικα δεν ειναι τοσο καλα .. Ενα μεγαλο χειροκροτημα στην Αριστερη Κυβερνηση ΣΥΡΙΖΑ που επρεπε να αγορασουμε βιβλια αγγλικων εμεις περυσι στην Α Λυκειου .. Και αυτο ειναι μονο η αρχη .... Μετα απο 7 ωρες σχολειο επειδη το συστημα ειναι ανικανο +οι εκπαιδευτικοι με την νοοτροπια<<μπηκα δημοσιο για το σιγουρο μισθο>> μας αναγκαζουν να παμε να πληρωνουμε ενα σκασμο φροντιστηρια(Αντι να υπαρχει ενισχυτικη διδασκαλια , αλλα ναι ξεχασα ζουμε στον καπιταλισμο οπου οι ιδιωτες ακμαζουν) . Εχουμε να διαβαζουμε και για σχολεια και για φροντιστηρια . Και που ειστε ακομα .. Τα νεα νομοσχεδια της κυβερνησης ΣΥΡΙΖΑ που αναμενεται να ψηφιστουν μεσα στην χρονια θελουν να διαλυσουν ολοκληρωτικα το Γυμνασιο(ενοποιηση χημειας βιολογιας και φυσικης σε ενα μαθημα και βαση βαθμου να περνας ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ με σκοπο να αναγκαζουν και τα παιδια του γυμνασιου να παν φροντιστηρια , αλλιως ΕΠΑΛ οπου θα γινουν οι εργατες των 200 ευρω )Για το Λυκειο να μην το συζητησω καλυτερα ... Το να καταργηθουν τα μαθηματικα και η φυσικη ειναι ανουσιο . Και εγω θεωρητικη ειμαι αλλα πιστευω οτι χρειαζονται αναδιαρθρωση .. Απλα οταν ακους οτι τα μαθηματικα ΓΕΝΙΚΗΣ της Β Λυκειου ειναι μαθηματικα που στο εξωτερικο διδασκονται στις καλυτερες μαθηματικες σχολες ειναι αρκετο για να σε πεισει οτι ωπα φιλε . Το γαμ**** . Τα βασικα μαθηματικα που μαθαινουμε στο δημοτικο ειναι τα μονα που χρειαζονται στην ζωη .. Αλλα δεν θα το συνεχισω το θεμα γιατι ειναι ενα θεμα που παντα με φερνει να μαλωνω αγρια με τους μαθηματικους του σχολειου που λεν <<χωρις μαθηματικα δεν πας πουθενα>> .. ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ... ΠΟΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΑΙΔΕΙΑ ΠΟΙΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ ΠΟΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ??? ΚΥΡΙΕ ΥΠΟΥΡΓΕ ΓΑΜΩ ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΣΑΣ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Πληροφοριακά τα μαθηματικά της Β Λυκείου ειναι βασικά μαθηματικά. Όταν πας στις καλύτερες μαθηματικές σχολές του εξωτερικού να έχεις αποψη. Μάλιστα σε πολλές χώρες του εξωτερικού η ύλη τους στα μαθηματικά είναι πολύ μεγαλύτερη από την δικιά μας (Ρωσία, Κορέα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,310 μηνύματα.
Αχρηστα μαθηματικα ειναι . Δεν εχω παει και ουτε θελω . Αλλα αυτα μας ειπαν καθηγητες . ΩΠΑ ΡΕ UNSEEN ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ?? ΚΑΛΟ 2018 .ΠΩΠΩ το 2017 καυγαδιζαμε για τους emo .. Ελα να καυγαδισουμε και εδω να παει καλα η χρονια :')
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι άχρηστα τα μαθηματικά του Λυκείου, πάσχει ο τρόπος που διδάσκονται, διότι διδάσκονται έννοιες προς εξέταση και όχι εφαρμογές. Το να αντιληφθείς την χρησιμότητα και την εφαρμογή τους δεν είναι κάτι ούτε εύκολο ούτε προσιτό σε κάποιον που δεν έχει την απαραίτητη τριβή με την επιστήμη. Γι' αυτό είναι ο δάσκαλος. Το ίδιο ισχύει και σε όλα τα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top