Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

Πώς ήταν, αξίζει; Και σε σχέση με το παλιό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Πώς ήταν, αξίζει; Και σε σχέση με το παλιό;
Ναι αξίζει απλώς είναι κάπως μεγάλη και κουράζει. Καλύτερη σε σχέση με τη παλιά και σχετίζεται σεναριακά με τη παλιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Θεωρείς το βιβλίο βαρετο; Μέχρι στιγμής ει σαι το μοναδικό άτομο που συναντάω που να το έχει διαβάσει και να μην του αρέσει. Δεν λέω γούστα είναι αυτά Αλλά στο goodreads έχει 4 αστέρια και Γενικά έχει πολύ καλές κριτικές. Ακόμα και οι αρνητικές κριτικές δεν έχουν να κάνουν με το ότι είναι "βαρετο" αν κατάλαβα από τα λεγόμενα σου. Δηλαδή τι ένιωθες πως δεν ξετυλίγεται γρήγορα η πλοκη;
(αν και δεν ειναι στο θεμα- ισως να μας αφαιρεσουν τα ποστ και τα πανε στο αντιστοιχο)
καταρχας δεν κρινω τη δικη μου απολαυση καποιου πραγματος πχ. ταινιας/φαγητου/βιβλιου/παπλωματος με βαση τις κριτικες. εμενα το βιβλιο μου φανηκε φλυαρο, διχως καποια ιδιαιτερη κλιμακωση, η λυση του προβλεψιμη. δεν ηξερα τον jo nesbo οταν το διαβασα. ειχα αγορασει ενα βιβλιο μυστηριου/θριλερ. δε με ικανοποιησε. βρηκα οτι περισσοτερο ηθελε να σοκαρει τον αναγνωστη με καποιες περιγραφες αλλα ηταν αδυναμο στην πλοκη.

εχω δει ομως το headhunters που ηταν σχετικα ευχαριστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Monsieur Lazhar (2011)

ωραία ταινία
και η μουσική πολύ σωστή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
La piel que habito / The skin I live in (2011)

Μου άρεσε, πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Tiny Furniture.



Μου φάνηκε πολύ χαζό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Man on fire (2004)

Από τις καλύτερες που έχω δει, αξίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Malcolm X απλά αριστούργημα.
Μικρά Αγγλία much ado about nothing. όχι ότι ήταν κι άσχημη αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί την έχουν εξυψώσει τόσο σαν ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Death Note (2017 film)
Αν έχετε δει την σειρά animation, απλά ΜΗΝ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ!!
Παίζει να είναι από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει ποτέ. Περίμενα με μεγάλη ανυπομονησία να βγει αυτή η ταινία, μια και το αντίστοιχο anime είναι από τα all time αγαπημένα μου, και πραγματικά η απογοήτευση από την ταινία ήταν τεράστια. Ότι χειρότερο! Μην χάσετε τον χρόνο σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Death Note (2017 film)
Αν έχετε δει την σειρά animation, απλά ΜΗΝ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ!!
Παίζει να είναι από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει ποτέ. Περίμενα με μεγάλη ανυπομονησία να βγει αυτή η ταινία, μια και το αντίστοιχο anime είναι από τα all time αγαπημένα μου, και πραγματικά η απογοήτευση από την ταινία ήταν τεράστια. Ότι χειρότερο! Μην χάσετε τον χρόνο σας
Πρώτα απ' όλα έχουν έναν μαύρο να παίξει τον L...:P

(Προτού πέσετε να με φάτε όλοι με το politically correctness σας, ο χαρακτήρας του L είναι πιο άσπρος και από το φάντασμα και υποτίθεται ότι είναι Άγγλος. Αν ήθελαν να έχουν εθνική ποικιλία στη σειρά τους, ας έβαζαν κάποιον άλλον που δεν ορίζεται σαφώς η εθνικότητά του. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλα πρέπει να θυσιάζονται στον βωμό του politically correct και γιατί πρέπει να εκθειάζονται οι ομάδες, που κατά το παρελθόν κακώς απαξιώνονταν ή/και δεν προβάλλονταν στα μέσα... Για εμένα οι τύψεις του παρελθόντος και η προβολή πολλών ομάδων δεν μου φαίνεται πολιτικά ορθή, αλλά ενέχει σίγουρα πολιτική και κοινωνική σκοπιμότητα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν προσεγγίσετε την ταινία του netflix σαν ένα τελείως διαφορετικό universe του death note, τότε δε βλέπω λόγο να μην την απολαύσετε. Αν πάει να τη δει κάποιος που δεν έχει δει το anime, σίγουρα θα βρει ελαττώματα πχ χαρακτήρες που δεν αναδείχθηκαν όσο πρέπει, ερμηνείες, μία πλοκή στα γρήγορα κτλ, αλλά μόνο οι anime fans μου φαίνεται ότι την κράζουν τόσο πολύ.
Και ναι, θα την έβλεπα και δεύτερη φορά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Αν προσεγγίσετε την ταινία του netflix σαν ένα τελείως διαφορετικό universe του death note, τότε δε βλέπω λόγο να μην την απολαύσετε. Αν πάει να τη δει κάποιος που δεν έχει δει το anime, σίγουρα θα βρει ελαττώματα πχ χαρακτήρες που δεν αναδείχθηκαν όσο πρέπει, ερμηνείες, μία πλοκή στα γρήγορα κτλ, αλλά μόνο οι anime fans μου φαίνεται ότι την κράζουν τόσο πολύ.
Και ναι, θα την έβλεπα και δεύτερη φορά :P

Δεν έχω δει την ταινία, ήμουν διατεθιμένη, όμως, να κάνω ακριβώς αυτό που λες: Να το αντιμετωπίσω ως κάτι που απλά βασίστηκε στο anime και από εκεί και πέρα ξαναγράφει την ιστορία και τους χαρακτήρες. Είδα όμως κάποιες σκηνές (γιατί το ψιλιάστηκα από το trailer) και "πόνεσα" από την τόσο κακή ηθοποία του Light. Και δεν το περίμενα. Ειδικά η σκηνή που συναντά πρώτη φορά το shinigami, σχεδόν ένιωθα άβολα να την βλέπω. Τον λυπήθηκα που έπαιζε τόσο άσχημα. Γι' αυτό το λόγο αποφάσισα, εν τέλει, να μην την δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω δει την ταινία, ήμουν διατεθιμένη, όμως, να κάνω ακριβώς αυτό που λες: Να το αντιμετωπίσω ως κάτι που απλά βασίστηκε στο anime και από εκεί και πέρα ξαναγράφει την ιστορία και τους χαρακτήρες. Είδα όμως κάποιες σκηνές (γιατί το ψιλιάστηκα από το trailer) και "πόνεσα" από την τόσο κακή ηθοποία του Light. Και δεν το περίμενα. Ειδικά η σκηνή που συναντά πρώτη φορά το shinigami, σχεδόν ένιωθα άβολα να την βλέπω. Τον λυπήθηκα που έπαιζε τόσο άσχημα. Γι' αυτό το λόγο αποφάσισα, εν τέλει, να μην την δω.
Νομίζω πως αξίζει να τη δεις, μόνο και μόνο για να τη δεις. Μιας κι έχεις ήδη δει το anime. Έτσι, θα έχεις γνώμη :)
Να σου πω την αλήθεια, κι εγώ, πριν δω την ταινία, είδα τη σκηνή, και μπορώ να σου πω ότι η συγκεκριμένη σκηνή μου άρεσε. Αλλά σε πάρα πολύ κόσμο δεν άρεσε. Δεν ξέρω για την ηθοποιία, αλλά είδα πολλούς να λένε ότι είναι κουλό να συμπεριφέρεται ο Light έτσι. Αν όπως είπα τον δεις ως έναν διαφορετικό Light, τότε νομίζω πώς αντιδρά στο "φάντασμα" όπως θα αντιδρούσ κάθε άνθρωπος: τρέχοντας και ουρλιάζοντας.
Δεν ξέρω ρε συ όμως, δε μου φάνηκε και τόσο κακός ηθοποιός, σαφώς όχι άριστος, αλλά δε μου χτύπησε τόσο άσχημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
A short film about love.



Φήμες λένε πως δυο μέρες πέρασαν κι ακόμη να το ξεπεράσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.

Ίσως η καλύτερη ελληνική ταινία τη τελευταία δεκαετία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
πετυχα μια συνεντευξη με τον paul bettany κι ετσι επιασα και εβαλα διαφορες ταινιες του που δεν ειχα δει

Legion οκαυ ιστοριουλα, κλισε, o paul bettany να βγαινει ο καλυτερος απο κει μεσα
Mortdecai διασκεδαστικη στο ειδος της
Priest o πατερ paul bettany σωζει πολη/κοριτσι απο τα βαμπιρια σε scifi σκηνικο I kid you not!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Chloe γιατί απλά n φορές δεν φτάνουν.
Dancer in the dark, αγαπώ.
Boys don't cry, but actually they do.
Remember
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carpe_Diem

Νεοφερμένος

Η Άλκηστις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.

Ίσως η καλύτερη ελληνική ταινία τη τελευταία δεκαετία.
Και ήθελα τόσο να πάω να την δω στο σινεμά και δυστηχώς δεν μπόρεσα:( φταίει και ο κακός προγραμματισμός μιας καθηγήτριας, που είχε υποσχεθεί να μας πάει και τελικά δεν μπόρεσε να κλείσει μέρα... Τώρα αναμένουμε να ανέβει ίντερνετ:/: Εντυπώσεις όσοι το είδατε;

Εγώ είδα πριν λίγες μέρες την Τζαμάικα, με τον Σπύρο Παπαδόπουλο. Καλή ταινιούλα, με μια σκηνή πολύ κορυφαία και πολύ καλή δουλειά στην μουσική από τον Θέμη Καραμουρατίδη. Θα μπορούσε όμως να είναι καλύτερη σε πολλά σημεία, ιδιαίτερα στο να αποφύγει να σκιαγραφήσει τόσο υπερβολικά ορισμένους χαρακτήρες που από μόνοι τους είναι ιδιαίτεροι (η κακιά πεθερά). Κατά τα άλλα μ' άρεσε που βρέθηκε μια ελληνκή ταινία να προωθεί κάτι διαφορετικό από τον έρωτα και μόνο, μια άλλη πλευρά της αγάπης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
1968

H νέα ταίνία του Τάσος Μπουλμέτη για το πρώτο ευρωπαικό τίτλο σε ομαδικό άθλημα. Συνεντεύξεις με τους πρωταγωνιστές αλλά και με απλούς φιλάθλους. Αναφορά στον Γιώργο Μόσχο που πεθανε νωρίτερα από Καρκίνο το 1966. Είχε στιγμιότυτα ραδιοφωνικά και video από τον μεγάλο αγώνα, Βίντεο από το Σύνταγμα και από την Ομόνοια τη στιγμή του τελικού. Ένα από τα καλύτερα ντοκυμαντέρ που δένεται με μικρες σεναριακά ιστορίες που εχω δει.

Το ΑΕΚακι έγινε ΑΕΚ μετά από αυτή την ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top