Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,983 μηνύματα.
Εμενα μεχρι τωρα το αοθ και η πληροφορικη ειναι το δυνατο μου χαρτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Τα μαθηματικά Φώτη δε σου αρέσουν πια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,983 μηνύματα.
Φυσικά και μου αρέσουν είναι το αγαπημένο μου μάθημα.Ομως τα αλλα δυο είναι πολύ ευκολότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα :P Πριν από κανένα 2ωρο ήρθα από το φροντιστήριο φανερά προβληματισμένη με τα λόγια ενός καθηγητή μου.Τώρα πολύ εύλογα θα ρωτήσετε τι είπε ακριβώς και θα σας πω.Λοιπόν μία φίλη μου τον ρώτησε κάτι σχετικά με το πρόγραμμα και το πόσες ώρες θα έχουμε μέσα στην βδομάδα και καθώς τον έπιασε η πολυλογία του,είπε τα εξής : πανελλήνιες και ελεύθερος χρόνος δεν υπάρχουν,πρέπει να διαβάζετε συνέχεια αν θέλετε τόσο πολύ να περάσετε.Πετάγετε μια συμμαθήτρια μου και ρωτάει:Δηλαδή τι εννοείτε;Και απαντάει:Δηλαδή διάβασμα μέχρι τελικής πτώσης,δεν ξέρετε τι μυαλά έχετε να συναγωνιστείτε..Εμένα αυτά τα λόγια με αποθάρρυναν πολύ ρε παιδιά.Τι πάει όλη μέρα διάβασμα;Τώρα άρχισαν πάλι να μου δημιουργούνται τύψεις επειδή δε σπατάλησα όλο μου το απόγευμα πάνω από το βιβλίο λύνοντας ασκήσεις και διαβάζοντας.Νιώθω πάλι τρομερό άγχος και είχα αρχίσει καπως να χαλαρώνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα :P Πριν από κανένα 2ωρο ήρθα από το φροντιστήριο φανερά προβληματισμένη με τα λόγια ενός καθηγητή μου.Τώρα πολύ εύλογα θα ρωτήσετε τι είπε ακριβώς και θα σας πω.Λοιπόν μία φίλη μου τον ρώτησε κάτι σχετικά με το πρόγραμμα και το πόσες ώρες θα έχουμε μέσα στην βδομάδα και καθώς τον έπιασε η πολυλογία του,είπε τα εξής : πανελλήνιες και ελεύθερος χρόνος δεν υπάρχουν,πρέπει να διαβάζετε συνέχεια αν θέλετε τόσο πολύ να περάσετε.Πετάγετε μια συμμαθήτρια μου και ρωτάει:Δηλαδή τι εννοείτε;Και απαντάει:Δηλαδή διάβασμα μέχρι τελικής πτώσης,δεν ξέρετε τι μυαλά έχετε να συναγωνιστείτε..Εμένα αυτά τα λόγια με αποθάρρυναν πολύ ρε παιδιά.Τι πάει όλη μέρα διάβασμα;Τώρα άρχισαν πάλι να μου δημιουργούνται τύψεις επειδή δε σπατάλησα όλο μου το απόγευμα πάνω από το βιβλίο λύνοντας ασκήσεις και διαβάζοντας.Νιώθω πάλι τρομερό άγχος και είχα αρχίσει καπως να χαλαρώνω..

Διαφωνώ κάθετα με τον καθηγητή σου, τί πάει να πει "διάβασμα μέχρι τελικής πτώσεως"; Πόσο σωστό το θεωρείς εσύ αυτό;
Εάν κάνεις ό,τι σου βάζουν οι καθηγητές σου, εντοπίζεις και καλύπτεις τα κενά σου διαρκώς, και γενικά είσαι ευχαριστημένη με τον εαυτό σου, θεωρώ πως όλα θα είναι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα :P Πριν από κανένα 2ωρο ήρθα από το φροντιστήριο φανερά προβληματισμένη με τα λόγια ενός καθηγητή μου.Τώρα πολύ εύλογα θα ρωτήσετε τι είπε ακριβώς και θα σας πω.Λοιπόν μία φίλη μου τον ρώτησε κάτι σχετικά με το πρόγραμμα και το πόσες ώρες θα έχουμε μέσα στην βδομάδα και καθώς τον έπιασε η πολυλογία του,είπε τα εξής : πανελλήνιες και ελεύθερος χρόνος δεν υπάρχουν,πρέπει να διαβάζετε συνέχεια αν θέλετε τόσο πολύ να περάσετε.Πετάγετε μια συμμαθήτρια μου και ρωτάει:Δηλαδή τι εννοείτε;Και απαντάει:Δηλαδή διάβασμα μέχρι τελικής πτώσης,δεν ξέρετε τι μυαλά έχετε να συναγωνιστείτε..Εμένα αυτά τα λόγια με αποθάρρυναν πολύ ρε παιδιά.Τι πάει όλη μέρα διάβασμα;Τώρα άρχισαν πάλι να μου δημιουργούνται τύψεις επειδή δε σπατάλησα όλο μου το απόγευμα πάνω από το βιβλίο λύνοντας ασκήσεις και διαβάζοντας.Νιώθω πάλι τρομερό άγχος και είχα αρχίσει καπως να χαλαρώνω..

Κατσε διαβασε μεχρι τελικης πτωσεως και τον φεβρουαριο δεν θα μπορεις να κανεις τιποτα.Ειναι σαν να ξεκινας εναν αγωνα και να δινεις ολες σου τις δυναμεις στην αρχη.Οταν φτασεις στα μεσα του αγωνα ναι μεν θα εχεις αφησει αρκετα ατομα πισω,αλλα δεν θα εχεις και δυναμη να συνεχισεις...
Με λιγα λογια μην ακουσεις την συμβουλη του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα :P Πριν από κανένα 2ωρο ήρθα από το φροντιστήριο φανερά προβληματισμένη με τα λόγια ενός καθηγητή μου.Τώρα πολύ εύλογα θα ρωτήσετε τι είπε ακριβώς και θα σας πω.Λοιπόν μία φίλη μου τον ρώτησε κάτι σχετικά με το πρόγραμμα και το πόσες ώρες θα έχουμε μέσα στην βδομάδα και καθώς τον έπιασε η πολυλογία του,είπε τα εξής : πανελλήνιες και ελεύθερος χρόνος δεν υπάρχουν,πρέπει να διαβάζετε συνέχεια αν θέλετε τόσο πολύ να περάσετε.Πετάγετε μια συμμαθήτρια μου και ρωτάει:Δηλαδή τι εννοείτε;Και απαντάει:Δηλαδή διάβασμα μέχρι τελικής πτώσης,δεν ξέρετε τι μυαλά έχετε να συναγωνιστείτε..Εμένα αυτά τα λόγια με αποθάρρυναν πολύ ρε παιδιά.Τι πάει όλη μέρα διάβασμα;Τώρα άρχισαν πάλι να μου δημιουργούνται τύψεις επειδή δε σπατάλησα όλο μου το απόγευμα πάνω από το βιβλίο λύνοντας ασκήσεις και διαβάζοντας.Νιώθω πάλι τρομερό άγχος και είχα αρχίσει καπως να χαλαρώνω..

WTF???!!!!:confused::confused::eek:

Τι μυαλά έχετε να συναγωνιστείτε;:hmm:
Θες τη γνώμη μου; ΟΛΟΙ ΟΛΟΙ ΟΛΟΙ θα κάνετε μια κάποια προετοιμασία. ΟΛΟΙ ΟΛΟΙ ΟΛΟΙ έχετε μυαλό. Δεν έχεις να συναγωνιστείς τον Einstein:/: . Παιδιά σαν εσένα και τους συμμαθητές σου έχεις. Και ξέρεις ναι... Μπορεί να υπάρχουν κάποιοι που να μοιάζουν στον Einstein αλλά είναι λίγοι και ή θα φύγουν έξω ή θα μπουν πρώτοι στην ιατρική πχ ( δεν σημαίνει πως αν εσύ θες ιατρική και δεν μπεις πρώτη δεν θα είσαι καλή).
Εκτός αυτού, πάνω από όλα είναι η υγεία ( σωματική κ ΨΥΧΙΚΗ) . Να κοιμάσαι, μη ξενυχτάς μέχρι τις 4(!) . Να τρως! Να ξεκουράζεσαι και ασε τον να λέει. Στη τελική βρες άλλον ή πηγαινε με τους ρυθμούς σου και μη ακους τις ''συμβουλες '' τους... Αλήθεια, εκείνος τι μυαλό ήταν; Σας είπε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγώ θα το ξαναπώ και όσοι δεν θέλετε απλά μην το κάνετε: Θα κλείνετε τα βιβλία σας στο τέλος της ημέρας και θα νιώθετε ευχαριστημένοι με τον εαυτό σας και όλα θα είναι καλά. Μπορεί να διαβάσατε 45 λεπτά και να πέσετε από τις 11 ή 5 ώρες και να πέσατε στις 3 ή να το πήρατε σερί. Πιθανόν θα γίνουν και τα 3 σενάρια μέσα στην χρονιά (το τρίτο προσπαθήστε να το αποφύγετε). Ωστόσο απενοχοποιήστε το διάβασμα για τις Πανελλήνιες και μην νιώθετε τύψεις αν διαβάσατε λιγότερο απ όσο πρέπει. Το "πόσο πρέπει" είνα διαφορετικό για κάθε μαθητή. Οι περισσότεροι κάνετε φροντ ή ιδιαίτερα (να μην μιλήσω για το σχολείο) άρα σας παρακολουθούν άνθρωποι χρόνια στο κουρμπέτι και αν πιστεύουν ότι εσείς προσωπικά μένετε πίσω θα το πουν σε εσάς ή στους γονείς σας. Ή μπορείτε κατά διαστήματα (π.χ. ανά δίμηνο) να ρωτάτε εσείς για την πρόοδό σας. Ο καθηγητής στο φροντιστήριο δεν ξέρω τι στόχευε να κάνει όταν σας το είπε αυτό, αλλά μπορεί να είστε και ένα τμήμα που φαίνεται να μην πολυτραβάει και προσπάθησε (ανεπιτυχώς) να κινητοποιήσει τους πιο αδύνατους μαθητές. Ή μπορεί απλά να μην πολυσκεφτόταν αυτό που είπε. Σε κάθε περίπτωση είναι άνθρωποι διαβασμένοι και με πείρα για να σας κάνουν να γράψετε όσο το δυνατόν καλύτερα στο μάθημά τους, αλλά κατά τ άλλα δυστυχώς πολλοί από αυτούς είναι χοντράνθρωποι και δεν πρέπει να ακούτε τις συμβουλές τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Παιδιά ευχαριστώ πολύ,τα λόγια σας με έκαναν να νιώσω καλύτερα.Εύχομαι αυτή η χρονιά να τελειώσει όσο πιο γρήγορα γίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι υπάρχει πολύς ανταγωνισμός.
Και ναι υπάρχουν ΜΥΑΛΑ άνω του μέσου όρου. :/:

Ως προς το διάβασμα τώρα...
Σημασία μεγάλη: Να έχετε την συνείδησή σας ήσυχη πως προσπαθήσατε όσο μπορούσατε κάθε μέρα. Με άλλα λόγια αυτά που γράφει η Ερινύς.
Προσωπικά δεν το πήγα ποτέ σερί, ούτε χρειάστηκε ποτέ να κοιμηθώ στις 2 την νύχτα. Στην 1 ναι. :P
Το διάβασμα πρέπει να αντανακλά στόχους. Ο άνθρωπος που μπαίνει στην διαδικασία αυτή να μην κοροϊδεύει τον εαυτό του και να κλέβει λεπτά από το διάβασμά του. π.χ να ξεκινά 7 και 10 να τελειώνει 9 παρά και να λέει διάβασα ΔΥΟ ώρες.
Το πρόγραμμά σας το καθορίζετε μόνοι σας.
Αν αισθάνεστε ότι έχετε αδυναμίες σε ένα μάθημα παλέψτε το περισσότερο. Και ΜΙΛΗΣΤΕ στους καθηγητές σας, ζητάτε βοήθειες συνεχώς. ;)

Θυμάμαι ότι είχα διαβάσει πολύ και προς το τέλος ήμουν αρκετά κουρασμένος και είχα ρίξει τους ρυθμούς.
Ωστόσο αν διαβάσετε μέχρι τελικής πτώσης δεν θα έχετε τα αναμενόμενα αποτελέσματα.
Λογικά το είπε ο καθηγητής για εκείνους που έχουν πολύ υψηλούς στόχους και δεν προσπαθούν όσο πρέπει απλώς για να τους αφυπνίσει.
Εσύ fenia00 που είσαι σοβαρή μην αγχώνεσαι! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα :P Πριν από κανένα 2ωρο ήρθα από το φροντιστήριο φανερά προβληματισμένη με τα λόγια ενός καθηγητή μου.Τώρα πολύ εύλογα θα ρωτήσετε τι είπε ακριβώς και θα σας πω.Λοιπόν μία φίλη μου τον ρώτησε κάτι σχετικά με το πρόγραμμα και το πόσες ώρες θα έχουμε μέσα στην βδομάδα και καθώς τον έπιασε η πολυλογία του,είπε τα εξής : πανελλήνιες και ελεύθερος χρόνος δεν υπάρχουν,πρέπει να διαβάζετε συνέχεια αν θέλετε τόσο πολύ να περάσετε.Πετάγετε μια συμμαθήτρια μου και ρωτάει:Δηλαδή τι εννοείτε;Και απαντάει:Δηλαδή διάβασμα μέχρι τελικής πτώσης,δεν ξέρετε τι μυαλά έχετε να συναγωνιστείτε..Εμένα αυτά τα λόγια με αποθάρρυναν πολύ ρε παιδιά.Τι πάει όλη μέρα διάβασμα;Τώρα άρχισαν πάλι να μου δημιουργούνται τύψεις επειδή δε σπατάλησα όλο μου το απόγευμα πάνω από το βιβλίο λύνοντας ασκήσεις και διαβάζοντας.Νιώθω πάλι τρομερό άγχος και είχα αρχίσει καπως να χαλαρώνω..
Ο καθηγητής σου,σου είπε μια σοφή κουβέντα."Δεν ξέρετε τι μυαλά έχετε να συναγωνιστείτε".Και συνήθως αυτοί που προσεγγίζουν το μέγιστο των δυνατοτήτων τους συνδυάζουν μυαλό,πάθος και μεθοδικότητα.Αν κάτι λείπει,η επιτυχία(που είναι υποκειμενική φυσικά) αποτελεί εξαίρεση.Αν δεν θες να αγχώνεσαι,τότε διάλεξες λάθος μονοπάτι.Η κοινωνία δεν θα σου δώσει το περιθώριο χαλάρωσης.Ο εαυτός σου μπορεί...Καλώς ήρθες στον επιστημονικό κόσμο.Γιατί από τις πανελλήνιες για εκεί το πας/πάμε.:clapup:

Υ.Γ Φυσικά ο καθένας έχει διαφορετικές απαιτήσεις από τον εαυτό του.Μπορεί εσύ να θες να γίνεις απλά μια φοιτήτρια(και ο/η κάθε εσύ) και όχι μια καλή επιστήμονας στον τομέα σου.Όσοι περνάνε με αυτή την λογική είναι και αυτοί που παραπονιούνται για την ανεργία,την αποτυχία,την μετριότητα κλπ.Το στυλ"ας περάσουμε εκεί που θέλουμε και μετά όλα θα πάρουν τον δρόμο τους" είναι επιεικώς γελοίο.Σου προτείνω να το αποφύγεις.Δεν λέω ότι το έχεις υιοθετήσει.Απλά απέφυγε το.Γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stark21

Νεοφερμένος

Ο Stark21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ως προς τα παιδιά που έχουν δώσει και ήταν θετική κατευθυνση και στο τέλος πέρασαν σε καλές σχολές,την έκθεση πως την βλέπατε καθ'ολη τ διάρκεια;Γιατί και εγώ σαν ένα 'συνηθισμενο' θετικό μυαλό,που τα πήγαινε καλα φυσική-μαθ,έχω ωστόσο θέμα με την έκθεση,η οποία μπορεί να μ στοιχίσει πολλα(γενικώς στο 13-14).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Ως προς τα παιδιά που έχουν δώσει και ήταν θετική κατευθυνση και στο τέλος πέρασαν σε καλές σχολές,την έκθεση πως την βλέπατε καθ'ολη τ διάρκεια;Γιατί και εγώ σαν ένα 'συνηθισμενο' θετικό μυαλό,που τα πήγαινε καλα φυσική-μαθ,έχω ωστόσο θέμα με την έκθεση,η οποία μπορεί να μ στοιχίσει πολλα(γενικώς στο 13-14).

Και η Έκθεση θετικό μάθημα είναι! :)
Απλώς έχει και φιλολογικές αρετές.
Προσωπικά εγώ φέτος που έδωσα έγραψα 16,3. Κάπου τόσο πίστευα ότι θα γράψω ίσως λίγο πιο πάνω όχι πάνω από 17 πάντως.
Μου έβαλε 15,2 ο πρώτος και 17,4 ο δεύτερος...:whistle:

Δυστυχώς στοιχίζει πολύ η Έκθεση σε μόρια...
Για καλή σχολή στην Αθήνα θες πάνω από 15-16 σίγουρα.

Καλύτερα να κάνεις ιδιαίτερα, αν μπορεις.
Διάβασε πολύ καλά τα φυλλάδια σου. Και μην δίνεις τζάμπα μόρια. Να προσέχεις. Πήγαινε με ψυχολογία ότι μπορεις να γράψεις 100. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stark21

Νεοφερμένος

Ο Stark21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Και η Έκθεση θετικό μάθημα είναι! :)
Απλώς έχει και φιλολογικές αρετές.
Προσωπικά εγώ φέτος που έδωσα έγραψα 16,3. Κάπου τόσο πίστευα ότι θα γράψω ίσως λίγο πιο πάνω όχι πάνω από 17 πάντως.
Μου έβαλε 15,2 ο πρώτος και 17,4 ο δεύτερος...:whistle:

Δυστυχώς στοιχίζει πολύ η Έκθεση σε μόρια...
Για καλή σχολή στην Αθήνα θες πάνω από 15-16 σίγουρα.

Καλύτερα να κάνεις ιδιαίτερα, αν μπορεις.
Διάβασε πολύ καλά τα φυλλάδια σου. Και μην δίνεις τζάμπα μόρια. Να προσέχεις. Πήγαινε με ψυχολογία ότι μπορεις να γράψεις 100. :clapup:

Η αλήθεια είναι πάω φροντ αλλά η έκθεση ,όπως είναι γνωστόν στους θετικούς,δεν θα λέγαμε ότι είναι και το μάθημα μας :ρ.Απο πέριεργεια παντωσ,βλέποντας ότι μπήκες ΕΜΠ,από ψυχολογικό κομματι(οικογένεια-φροντ-περίγυρος)πώς το βίωνες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πάω φροντ αλλά η έκθεση ,όπως είναι γνωστόν στους θετικούς,δεν θα λέγαμε ότι είναι και το μάθημα μας :ρ.Απο πέριεργεια παντωσ,βλέποντας ότι μπήκες ΕΜΠ,από ψυχολογικό κομματι(οικογένεια-φροντ-περίγυρος)πώς το βίωνες;

Ναι είναι αλήθεια δεν είναι το μάθημά μας.
Συνήθως είναι τα Μαθηματικά και σε πολλούς η Φυσική.

Όσον αφορά το ΕΜΠ.
Όντως υπήρξε χαρά από τους δικούς μου. Αλλά συγκρατημένα πράγματα.
Εγώ πανηγύριζα σαν τον Βακιάρο όταν νίκησε στο MasterChefGR.
Δεν το πίστευα ότι θα περάσω με 18184 φέτος. :)
Αυτοί που ξαφνιάζονται πολλοί και χαίρονται είναι άνθρωποι που συναντούσα στην παραλία... :whistle:

Από ψυχολογικής πλευράς όντως μου έχει ανεβάσει την αυτοπεποίθηση και νιώθω μια δικαίωση για τους κόπους όχι μόνο της Γ΄Λυκείου αλλά της συνολικής σχολικής μου πορείας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

milkos

Νεοφερμένος

Ο milkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Καλή αρχή παιδάκια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
αιντα καλη χρονια παιδια, να μπειτε σε μια σχολη που θελετε και με το καλο να αποφυγετε την ΔΑΠ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Woz

Νεοφερμένος

Ο Woz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μην βλέπετε τα πυροτεχνήματα στο τέλος της διαδρομής,ζήστε την εμπειρία.
Δεν υπάρχει καλύτερο συναίσθημα απο το να κλείνεις τα μάτια σου το βράδυ γνωρίζοντας πως έδωσες το 100%.
Stay focused.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
αιντα καλη χρονια παιδια, να μπειτε σε μια σχολη που θελετε και με το καλο να αποφυγετε την ΔΑΠ :P

Και την ΚΝΕ επισης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
γιατι οχι, και απ την κνε λοιπον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top