Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,856 εγγεγραμμένα μέλη και 2,411,602 μηνύματα σε 75,084 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 209 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Λύσεις ασκήσεων γερμανικών

demy16

Νεοφερμένος

H demy16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H demy16 έγραψε: στις 20:10, 12-03-16:

Παιδιά καλησπέρα.Μήπως έχει κάποιος τις απαντήσεις από το Projekt B2 του Καραμπάτου; Διαβάζω μόνη μου και θα ήθελα να τα ελέγξω! Έχω αν θέλει κάποιος τις απαντήσεις από το Zertifikat B1 neu: -Lesen Modelltests 1-4
-Horen Modelltests 1-15
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Seltay

Νεοφερμένος

Ο Seltay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Seltay έγραψε: στις 17:18, 24-03-16:

Παιδιά έχει κανείς να μου δώσει το κωδικό της 2ης σελίδας του Aspekte Neu B2 του Εκπαιδευτικου γιατί αυτός μου δίνει πρόσβαση στα online τεστς που έχει και θέλω να κάνω εξάσκηση. Ευχαριστώ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rena1996

Νεοφερμένος

Ο rena1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O rena1996 έγραψε: στις 17:06, 10-05-16:

θελω τις λυσεις του projekt b1 παρακαλω γρηγορα
Παράθεση

Steftos

Νεοφερμένος

Ο Steftos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Steftos έγραψε: στις 20:59, 22-05-16:

Παιδιά έχω για το Projekt B2 τα Lesenverstehen αλλά όχι τα Hörverstehen από το 2 μέχρι το 8 και δεν έχω ολόκληρο το 15 κεφάλαιο, αν το έχει κάποιος θα του ήμουν υπόχρεος!
Παράθεση

μαθουσαλας

Νεοφερμένος

Ο μαθουσαλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O μαθουσαλας έγραψε: στις 18:40, 04-07-16:

Παιδια καλησπερα σε ολους.Ηθελα να ρωτησω μια απορια αν μπορει καποιος να μου λυσει.Το ρημα kommen οταν το κλινουμε δεν λεμε kommest,kommet στο β και γ ενικο αλλα kommst και kommt.Υπαρχει ενας κανονας για τα ρηματα που τελειωνουν σε m με βαση τον οποιο αν το τελευταιο γραμμα του θεματος ειναι m ή n,προσθετουμε ενα e στο β και γ ενικο καθως και στο β πληθυντικο.Γιατι δε συμβαινει το ιδιο με το kommen?οπως και το schwimmen.Δε λεμε schwimmest στο β ενικο αλλα schwimmst.Ξερει κανει να μου πει γιατι?ευχαριστω
Παράθεση

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,118 μηνύματα.

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε: στις 19:08, 04-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από μαθουσαλας
Παιδια καλησπερα σε ολους.Ηθελα να ρωτησω μια απορια αν μπορει καποιος να μου λυσει.Το ρημα kommen οταν το κλινουμε δεν λεμε kommest,kommet στο β και γ ενικο αλλα kommst και kommt.Υπαρχει ενας κανονας για τα ρηματα που τελειωνουν σε m με βαση τον οποιο αν το τελευταιο γραμμα του θεματος ειναι m ή n,προσθετουμε ενα e στο β και γ ενικο καθως και στο β πληθυντικο.Γιατι δε συμβαινει το ιδιο με το kommen?οπως και το schwimmen.Δε λεμε schwimmest στο β ενικο αλλα schwimmst.Ξερει κανει να μου πει γιατι?ευχαριστω
Σίγουρα θα υπάρχει...αλλά ποιός μαθαίνει θεωρία;

Τώρα άνευ πλάκας..δε γνωρίζω! Αλλά αφού το έθιξες, θέλω να μάθω και γω!
Παράθεση

Despoina

Νεοφερμένος

H Despoina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Despoina έγραψε: στις 12:29, 15-09-16:

Μπορεί κάποιος να μου στείλει τις απαντήσεις των κεφαλαίων 4-5 του projekt b2 είναι ανάγκη
Παράθεση

Rinoula13

Νεοφερμένος

H Rinoula13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Rinoula13 έγραψε: στις 17:18, 28-11-16:

Καλησπερα,υπαρχει περιπτωση καποιος να εχει τις λυσεις των κεφαλαιων 4 5 6 του projekt b2?
Παράθεση

BillSuper1

Νεοφερμένος

Ο BillSuper1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O BillSuper1 έγραψε: στις 15:31, 18-01-17:

Γειαα!Χρειαζομαι τις απαντησεις απο το teil4 του Lesenverstehen και απο το teil2 απο Schriftlicher Ausdruck (PROJECT B2)
Παράθεση

akisgeo2003

Νεοφερμένος

Ο akisgeo2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O akisgeo2003 έγραψε: στις 19:30, 19-02-17:

an mporei kapoios tis lyseis twn hv tou 7 ews 10 . ta exw kanei apla thelw prin ta teliwsw na bebaiwthw gia tis apanthseis mou
eyxaristw poly ek twn proterwn
Παράθεση

mariaanastasia

Νεοφερμένος

H mariaanastasia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H mariaanastasia έγραψε: στις 17:57, 14-03-17:

Μπορεί κάποιος να μου στείλει από το projekt b2 τις απαντήσεις του 5 και του 6 ;
Παράθεση

d2615

Νεοφερμένος

H d2615 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H d2615 έγραψε: στις 18:51, 16-03-17:

Εχει κανει κανεις το station b2 ;
Παράθεση

Giorgakis12

Νεοφερμένος

Ο Giorgakis12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Giorgakis12 έγραψε: στις 09:43, 01-04-17:

Μπορεί κάποιος να μου στείλει φοτο σε E mail: giofat@hotmail.gr τις λύσεις του Β2-Tests new zur Vorbereitung auf die OSD-Prfufung Mittelstufe Deutsch υπάρχουν στις τελευταίες σελίδες του βιβλίου
Παράθεση

Skiouros112

Νεοφερμένος

Ο Skiouros112 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Skiouros112 έγραψε: στις 20:35, 21-04-17:

Γειά σας. Θέλω τις απαντήσεις του βιβλίου Zertifikat B1 neυ από ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΡΜΠΑΤΟΣ. Εχω δει κι άλλα ποστ με απαντήσεις αλλά δεν ταιριάζουν με το βιβλίο. Εννοώ βλέπω σε κάποιους το πρώτο τεστ να γράφει 1:α ενώ όλα τα κείμενα ξεκινάνε με richtig falshc. Θέλω όλες τις απαντήσεις πλσ. Η όσες μπορείτε. Ολες εκτώς το τεστ 1 και το ακουστικό του 2

Γειααα τα βρηκες? Και εγώ τις θέλω. Κάνω και εγώ μόνος και είναι πολύ δύσκολα. Πλς απαντά
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Skiouros112 : 21-04-17 στις 20:35. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Maliaa34

Νεοφερμένος

H Maliaa34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Maliaa34 έγραψε: στις 15:00, 27-04-17:

Μπορεί κάποιος να μου στείλει τις λύσεις των κειμένων και των ακουστικών του modeltest 5 και 6 από το project b2 ; είναι για επαλήθευση και όχι για αντιγραφή
Παράθεση

Θεοδώρα ΚΛτ

Νεοφερμένος

H Θεοδώρα ΚΛτ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Θεοδώρα ΚΛτ έγραψε: στις 18:03, 22-05-17:

Εχει κανεις τισ απαντησεις του werkstatt b1?
Παράθεση

thodoris77

Φοιτητής

Ο thodoris77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O thodoris77 έγραψε: στις 11:31, 23-08-17:

Καλημερα. Κανω μονος μου το projekt b2 του καραμπατου και Χρειαζομαι τις απαντησεις των κεφαλαιων 4-5-6, 13 και 15. Αν μπορει ας τις ανεβασει καποιος Ευχαριστω εκ των προτερων!
Παράθεση

klean (Κλεάνθης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Κλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 2,465 μηνύματα.

O klean έγραψε: στις 11:33, 23-08-17:

Αν έχει κάποιος απαντήσεις για το Module B1 του Βλάχου αν μπορεί να μου στείλει πμ.
Παράθεση

johny_02 (John-John)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο John-John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O johny_02 έγραψε: στις 14:15, 23-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από thodoris77
Καλημερα. Κανω μονος μου το projekt b2 του καραμπατου και Χρειαζομαι τις απαντησεις των κεφαλαιων 4-5-6, 13 και 15. Αν μπορει ας τις ανεβασει καποιος Ευχαριστω εκ των προτερων!
Έχω του 4, 5, 6. Θες τα κείμενα μονο; Του 13 θα το χω μετά τις 6 το απόγευμα
Παράθεση

thodoris77

Φοιτητής

Ο thodoris77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O thodoris77 έγραψε: στις 14:22, 23-08-17:

Και τα ακουστικά αν σου είναι εύκολο. Μπορώ να σου στείλω και ιμειλ να μου τα στείλεις σε φωτογραφίες αν δεν έχεις χρόνο να τα γράψεις
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    joannapes, Lila 22, pinokio1976, psaxno, Scandal, Sjors

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους