Πώς να πλησιάσω μια κοπέλα;

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! :)
Έχω αυτό που λέμε "crush" με μια κοπέλα εδώ και 2 χρόνια περίπου. Δυστυχώς πριν το καλοκαίρι είχε μάθει από τρίτο ότι μου αρέσει. Αυτή βέβαια φάνηκε απ'τα λεγόμενά της ότι δεν ενδιαφερόταν ιδιαίτερα...Είχα φτάσει σε σημείο πέρσι (Α Λυκείου) να στεναχωριέμαι πολύ εύκολα , να μην μπορώ να συγκεντρωθώ στο μάθημα κλπ επειδή μου'χε κολλήσει αυτή στο μυαλό και όλο τη σκεφτόμουν. Ήμαστε στο ίδιο τμήμα κι όλας . Νευρίαζα όταν ήταν κοντά σε κάποιον , όταν γέλαγε (έστω και με τις φίλες της) .Είχα σημειώσει μια ελααάχιστη πτώση στα μαθήματα στο β τετράμηνο πέρσι όταν αυτό το "θέμα" άρχισε να παίρνει διαστάσεις.

Φέτος , ακόμη και μετά το καλοκαίρι , εκεί που νόμιζα ότι την ξέχασα κι όλα πλέον θα ήταν καλύτερα , πάλι έχω τα ίδια θέματα με πριν. Φέτος είμαι Β' Λυκείου και θέλω να επικεντρωθώ στα μαθήματα όμως...Και θέλω να την ξεπεράσω (αφού δεν έχω ιδιαίτερες σχέσεις με τις φίλες της για να την προσεγγίσω κάπως-έκανα κάποιες προσπάθειες το καλοκαίρι , αλλά ανορθόδοξα)

Γι'αυτό σκέφτομαι να αλλάξω τμήμα(στο σχολείου μου υπάρχουν μόνο 2). Στο άλλο τμήμα είναι παιδιά που τα γνωρίζω και μιλάμε - δεν τα ντρέπομαι -υπάρχει μόνο 1 αγόρι εκεί. Σε αυτό που είμαι τώρα , παρ'ό,τι είμαι στο τμήμα 4 χρόνια , δεν έχω αναπτύξει ιδιαίτερες σχέσεις με κάποιο παιδί και ιδιαίτερα κορίτισι(εκτός από τον κολλητό μου και έναν φίλο μου που φέτος πήγε ΕΠΑΛ).Με τα αγόρια έχω έναν αέρα ,θα κάνουμε παρέα, αλλά δεν τους λέω και "φίλους μου"...Στο άλλο τμήμα είμαι και ιδιαίτερα αγαπητός μάλιστα και -πολύ πιθανόν- να με βγάλουν και πρόεδρο στο πενταμελές.

Πιστεύετε ότι έτσι θα βοηθηθώ κάπως να την ξεπεράσω?Ή θα την σκέφτομαι ακόμα πιο πολύ και θα έχω θέμα?

Υ.Γ Δεν θα είμαι μαζί της σε κανένα μάθημα.Κάνω φροντιστήριο μαζί με τις κολλητές της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Βγες έξω, γνώρισε άτομα, γνώρισε ένα νέο κορίτσι. Ο έρωτας με έρωτα περνάει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Μα πως να την ξεπερασεις οταν την βλεπεις σχεδον καθε μερα για τα τελευταια χρονια; Αδυνατον! Η αλλαγη τμηματος θα σε βοηθησει να συγκεντρωθεις μεσα στο μαθημα αλλα οχι να ξεπερασεις την κοπελα... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Εγω βλεπω πολλα κοριτσακια να γραφουν στο ischool και αναρρωτιεμαι ποια απο αυτα θα ηθελα να πλησιασω. :hmm::whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγω βλεπω πολλα κοριτσακια να γραφουν στο ischool και αναρρωτιεμαι ποια απο αυτα θα ηθελα να πλησιασω. :hmm::whistle::P
Ένα εκκαθαριστικό της εφορίας θα σε βοηθήσει να επιλέξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! :)
Έχω αυτό που λέμε "crush" με μια κοπέλα εδώ και 2 χρόνια περίπου. Δυστυχώς πριν το καλοκαίρι είχε μάθει από τρίτο ότι μου αρέσει. Αυτή βέβαια φάνηκε απ'τα λεγόμενά της ότι δεν ενδιαφερόταν ιδιαίτερα...Είχα φτάσει σε σημείο πέρσι (Α Λυκείου) να στεναχωριέμαι πολύ εύκολα , να μην μπορώ να συγκεντρωθώ στο μάθημα κλπ επειδή μου'χε κολλήσει αυτή στο μυαλό και όλο τη σκεφτόμουν. Ήμαστε στο ίδιο τμήμα κι όλας . Νευρίαζα όταν ήταν κοντά σε κάποιον , όταν γέλαγε (έστω και με τις φίλες της) .Είχα σημειώσει μια ελααάχιστη πτώση στα μαθήματα στο β τετράμηνο πέρσι όταν αυτό το "θέμα" άρχισε να παίρνει διαστάσεις.

Φέτος , ακόμη και μετά το καλοκαίρι , εκεί που νόμιζα ότι την ξέχασα κι όλα πλέον θα ήταν καλύτερα , πάλι έχω τα ίδια θέματα με πριν. Φέτος είμαι Β' Λυκείου και θέλω να επικεντρωθώ στα μαθήματα όμως...Και θέλω να την ξεπεράσω (αφού δεν έχω ιδιαίτερες σχέσεις με τις φίλες της για να την προσεγγίσω κάπως-έκανα κάποιες προσπάθειες το καλοκαίρι , αλλά ανορθόδοξα)

Γι'αυτό σκέφτομαι να αλλάξω τμήμα(στο σχολείου μου υπάρχουν μόνο 2). Στο άλλο τμήμα είναι παιδιά που τα γνωρίζω και μιλάμε - δεν τα ντρέπομαι -υπάρχει μόνο 1 αγόρι εκεί. Σε αυτό που είμαι τώρα , παρ'ό,τι είμαι στο τμήμα 4 χρόνια , δεν έχω αναπτύξει ιδιαίτερες σχέσεις με κάποιο παιδί και ιδιαίτερα κορίτισι(εκτός από τον κολλητό μου και έναν φίλο μου που φέτος πήγε ΕΠΑΛ).Με τα αγόρια έχω έναν αέρα ,θα κάνουμε παρέα, αλλά δεν τους λέω και "φίλους μου"...Στο άλλο τμήμα είμαι και ιδιαίτερα αγαπητός μάλιστα και -πολύ πιθανόν- να με βγάλουν και πρόεδρο στο πενταμελές.

Πιστεύετε ότι έτσι θα βοηθηθώ κάπως να την ξεπεράσω?Ή θα την σκέφτομαι ακόμα πιο πολύ και θα έχω θέμα?

Υ.Γ Δεν θα είμαι μαζί της σε κανένα μάθημα.Κάνω φροντιστήριο μαζί με τις κολλητές της.

Πήγαινε στο άλλο τμήμα.Θα σε βοηθήσει κάπως να την ξεπεράσεις αλλά(πολύ πιθανό ) θα την σκέφτεσαι ακόμα ;) (θα περάσει:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Hahaha been there, done that! Και καθόμασταν και στο ίδιο θρανίο :P

Οπότε αν ο λόγος του να αλλάξεις τμήμα είναι κυρίως η κοπέλα, τότε δε συμφωνώ. Μπορείς να την ξεπεράσεις κι άμα ξενερώσεις. Ή αν σου γυαλίσει κάποια άλλη. Αν γενικά δεν περνάς "καλά" στο τμήμα επειδή οι φίλοι σου είναι στο άλλο, τι να πω, άλλαξε. (από πότε ήταν αυτό δυνατόν; Σ' εμάς σίγουρα δεν γινόταν...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Παιδια πώς πλησιάζουμε μια κοπέλα που της αρέσει άλλος(ο οποίος είναι "αλλού")?
Αξίζει η προσπάθεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια πώς πλησιάζουμε μια κοπέλα που της αρέσει άλλος(ο οποίος είναι "αλλού")?
Αξίζει η προσπάθεια?

Όχι δεν αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Παιδια πώς πλησιάζουμε μια κοπέλα που της αρέσει άλλος(ο οποίος είναι "αλλού")?
Αξίζει η προσπάθεια?

Πιστολιασμα.Βρισκεις αλλη.:beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Παιδια πώς πλησιάζουμε μια κοπέλα που της αρέσει άλλος(ο οποίος είναι "αλλού")?
Αξίζει η προσπάθεια?
Δυσκολη περιπτωση...ειτε θα εισαι αποφασιστικος και θα σκεφτεις οτι δεν εχεις τιποτα να χασεις(1) , ειτε καιρος να γνωρισεις αλλη κοπελα :D (2)
Εγω θα σου προτεινα το (1)...γιατι στην τελικη τι εχεις να χασεις; και ισα ισα θα αισθανεσαι πιο καλα με τον εαυτο σου γιατι θα βγαλεις ενα βαρος απο μεσα σου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Άμα μια κοπέλα θαυμάζει ένα αγόρι ,πόσο πιο εύκολο είναι για το αγόρι να την πλησιάσει ερωτικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Χωσου τρελε8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Γιατί δεν αξίζει? Δλδ πως ακριβώς σκέφτονται και ειναι σίγουρο οτι θα φας χ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagine01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Κοίτα αν στην κοπέλα αρέσει κάποιος άλλος, δύσκολο είναι φίλε να τις αλλάξεις τα θέλω. Σκέψου για παράδειγμα τον εαυτό σου, να σου αρέσει μια κοπέλα και όμως να υπάρχει και μία άλλη που να της αρέσεις. Πιστεύεις ότι θα άλλαζες την γνώμη σου και θα πήγαινες με την άλλη κοπέλα που δεν σου αρέσει μόνο και μόνο για να μην την πληγώσεις? Δεν το νομίζω:/: .. Έτσι είναι και με την κοπέλα, ... της αρέσει άλλος γιατί τώρα να της κάνεις την ζωή δύσκολη? Εγώ σου προτείνω να είσαι απλά καλός μαζί της,να γίνεις φίλος της και να είσαι όσο πιο καλός μαζί της μπορείς. Be like best friends :) .. Και που ξέρεις μπορεί να σου χαμογελάσει η τύχη και τελικά να ξεχάσει τον άλλον και να στραφεί προς εσένα.:clapup: Τώρα αν δεν στραφεί προς εσένα σιγά που έχασες και τίποτα. Όχι που θα χαλάσει ο κόσμος για την ντίβα. Υπάρχουν άπειρες κοπέλες εκεί έξω που δεν έχουν βρει το ταίρι τους. Ακόμα μικρός είσαι κάτσε να διαβάσεις και τα υπόλοιπα θα έρθουν από μόνα τους. Μην βιάζεσαι για σχέσεις και αγάπες ακόμα 16 είσαι, έχεις όλη την ζωή μπροστά σου!:P
Ελπίζω να σε βοήθησα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Έτσι έχει ακουστεί...Απλα ειναι προφανές οτι η κοπέλα δεν έχει ελπίδες με αυτόν και γενικά δεν το πρσπαθεί και η ίδια. Δεν ειναι και "παλαβή" ας πούμε :Ρ
Θα επιχειρήσω ό,τι περνά απ'το χέρι μου και ο θεός βοηθός :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Έτσι έχει ακουστεί...Απλα ειναι προφανές οτι η κοπέλα δεν έχει ελπίδες με αυτόν και γενικά δεν το πρσπαθεί και η ίδια. Δεν ειναι και "παλαβή" ας πούμε :Ρ
Θα επιχειρήσω ό,τι περνά απ'το χέρι μου και ο θεός βοηθός :Ρ
Χαχα αντε καλη τυχη αγορινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagine01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Good Luck!:clapup: .. you're gonna need it.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas_yasuo

Νεοφερμένος

Ο kostas_yasuo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδια μου αρεσει παρα πολυ ενα κοριτσι απο την ταξη μου αλλα δεν ξερω αν της αρεσω εγω. Με κοινη παρεα που βγαινουμε μιλαμε αρκετα και γελαει με αυτα που λεω αλλα νομιζω πως της αρεσει καποιος αλλος φιλος μου. Πως να καταλαβω αμα της αρεσω????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas_yasuo

Νεοφερμένος

Ο kostas_yasuo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδια πειτε καμια ιδεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top