Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Τέλεια, τώρα που υπάρχει και η αντίθετη άποψη έχω και ένα κίνητρο να την δω :P

εγώ την είδα μόνο και μόνο επειδή προτάθηκε για τόσα oscars, κατά τ' άλλα ήμουν πεπεισμένη πως δεν θα άξιζε τα 8,5 αστέρια στο imdb :P και είχα δίκιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Κλασικό Χόλυγουντ. Βγάζουν κάθε χρόνο 2-3 ταινίες που είναι άρτιες από άποψη φωτογραφίας/σκηνοθεσίας και εκστασιάζονται λες και δεν υπάρχει κινηματογράφος πέρα από την Αμερική.

Τέλος πάντων, ontopic, είδα το Neruda και δεν ξέρω αν θα την πρότεινα σε κάποιον. Μου φάνηκε πως της έλειπε ο πιο προσωπικός χαρακτήρας της Χιλής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Moonlight
μου αρεσε
ειχε καλο σεναριο κ σκηνοθεσια, οι ηθοποιοι ηταν πολυ καλοι και το soundtrack εδενε πολυ ωραια



μου φαινεται παντως λιγο αστειο που υπαρχουν ατομα που φερνουν την βαθμολογια του imdb στο θεο. αλλοι ανθρωποι ειναι που ψηφιζουν για την ψυχαγωγια τους οχι καποιο ανωτερο ον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
H ζωή των άλλων. Πολύ ωραία ταινία, σου δείχνει το πόσο εύκολα μπορείς να προσκολληθείς στη ζωή κάποιου άλλου η οποία έχει πιο πολύ ''ενδιαφέρον'' απο την ήδη υπάρχουσα δική σου καθώς και το πόσο εύκολα μπορείς να αλλάξεις τις απόψεις και τα πιστεύω σου όταν αυτα βασίζονται σε σαθρα θεμέλια.

Persona. Θα είναι βλακεία να κάτσω και να αναπαράγω και εγώ τη γνωστή καραμέλα του τύπου: τι διαμάντι άφησε ο Μπεργκμαν πίσω του, τι σκηνοθετάρα ήταν κτλ κτλ. Εγώ το μόνο που θα πω ειναι οτι η συγκεκριμένη ταινία θέλει να μην αφαιρεθείς λεπτό και να την παρακολουθείς σκεπτόμενος επικριτικά και όχι να υιοθετείς άκριτα ότι βλέπεις λέγοντας οτι ειναι μια απο τις καλύτερες ταινίες όλων των εποχών και οτι ο Μπεργκμαν ειναι θεος. Ας μην πλατιάζω σταματάω εδώ.

Up. Γενικότερα δεν είμαι καθόλου άνθρωπος που να βλέπω animation και να αφουγκράζομαι τη μαγεια που θέλουν να περάσουν κάποιες απο αυτές τις ταινίες κτλ.. Ωστόσο ηταν μια απο τις ταινίες που πραγματικά άγγιξαν τη ψυχή μου και με έκαναν να κλάψω.

Σας προτείνω και τις τρεις ανωτέρω ταινίες ανεπιφύλακτα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
μου φαινεται παντως λιγο αστειο που υπαρχουν ατομα που φερνουν την βαθμολογια του imdb στο θεο. αλλοι ανθρωποι ειναι που ψηφιζουν για την ψυχαγωγια τους οχι καποιο ανωτερο ον.
προσωπικά μου δίνει μια γενική εικόνα για την ταινία, ειδικά αν έχουν ψηφίσει πολλά άτομα. ε όταν μια ταινία έχει 3-4 αστέρια κάτι σημαίνει, όπως αντίστοιχα κι όταν έχει 9 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γενικότερα δεν είμαι καθόλου άνθρωπος που να βλέπω animation και να αφουγκράζομαι τη μαγεια που θέλουν να περάσουν κάποιες απο αυτές τις ταινίες κτλ.. Ωστόσο ηταν μια απο τις ταινίες που πραγματικά άγγιξαν τη ψυχή μου και με έκαναν να κλάψω.

Τα animation είναι πολύ καλά γενικά. Πολλές φορές περνάνε τα μηνύματα πολύ καλύτερα από ταινίες. Ωστόσο πολλοί τα σνομπάρουν επειδή είναι «παιδικά». Well, τότε μη δεις animation που προορίζεται για παιδιά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,246 μηνύματα.
Παιδία το la la land δίκαια έγινε η no1 ταινία .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edouardos

Νεοφερμένος

Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εμένα δε μάρεσε τόσο, έχω δει και καλύτερες. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,246 μηνύματα.
Γούστα είναι αυτά .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Το insidious 3 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Elle (2016)
Γαλλικός κινηματογραφος, ήθελα να το παίξω και κουλτουριαρα τρομάρα μου κακιά, και τελικά το μόνο που είδα ήταν τα βίτσια μιας 50χρονης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,246 μηνύματα.
Είδα το the ring 3 εντάξει τρόμαξα περισσότερο από τα αλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Elle (2016)
Γαλλικός κινηματογραφος, ήθελα να το παίξω και κουλτουριαρα τρομάρα μου κακιά, και τελικά το μόνο που είδα ήταν τα βίτσια μιας 50χρονης.
αμμμ κουλτουρα ειναι κι αυτο :P

ειδα την ταινια assassins' creed. δεν ηταν ασχημη ;) (το παιχνιδι δεν το χω παιξει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Moana

Disney ftw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Πολύ περίεργο αλλά δεν είχα δει ποτέ lotr. Με άρεσε πάντως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
The handmaiden
Δεν μ' άρεσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top