Πόσο συχνά πηγαίνετε στη σχολή σας;

Πόσο συχνά πηγαίνετε στη σχολή σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 138)
  • Κάθε μέρα

    Ψήφοι: 77 55.8%
  • 3-4 φορές την εβδομάδα

    Ψήφοι: 34 24.6%
  • 1-2 φορές την εβδομάδα

    Ψήφοι: 16 11.6%
  • πιο σπάνια

    Ψήφοι: 11 8.0%

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μόνο εγώ παρακολουθώ τακτικά ε;:P
Στις ενδιαμεσες ωρες καμια φορα αμα βαριεμαι πηγαινω στο υπολογιστικο κέντρο,αλλα οσο περνανε τα εξάμηνα μειώνονται οι ώρες (αυξανει το διαβασμα δυστυχως:P) οποτε παρακολουθω πιο ανετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Εγώ γενικά παρακολουθούσα μέχρι και το 5ο εξάμηνο αν όχι όλα τα μαθήματα, τα περισσότερα. Συνήθως ήταν αυτά που θεωρούσα σημαντικά και δύσκολα ή αν είχαμε εργασία κάθε εβδομάδα. Κάπου στο 6ο εξάμηνο συμνειδητοποίησα ότι έχανα χρόνο στις παραδόσεις και σταμάτησα τις παρακολουθήσεις. Είχα μία επαφή βέβαια για να ξέρω τι γίνεται με τις εργασίες και τις ημερομηνίες παράδοσης αλλά καμία σχέση με παλιότερα. Τώρα, στο 4ο έτος έχω πάει πολύ λίγες φορές να παρακολουθήσω μάθημα γιατί είναι πραγματικά χάσιμο χρόνου. Με βοηθάει πολύ περισσότερο να κάθομαι σπίτι και να διαβάζω και φαίνεται ότι αποδίδει αυτό το σύστημα. Θα σας πω όταν βγουν τα αποτελέσματα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
Εγω πηγαινω στο ΤΕΙ 4 ημερες την εβδομαδα :) .Τωρα θα παω στο 6ο εξαμηνο σπουδων. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Tι πονεμένο θέμα και αυτό; :P


1-2 φορές την εβδομάδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
χμμ πολυ αδικο!!! :mad::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
α,β,γ,δ εξάμηνα πήγαινα αρκετά συχνά. Μ' άρεσαν τα μαθήματα.

ε,στ,ζ μεγάλη κάμψη αλλά καλοί βαθμοί

αποφάσισα στο η εξάμηνο να πατάω συνεχώς

Πάμε για την κορύφωση και το τελείωμα της φοιτητικής ζωής

:D ή :(? Θα δείξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Κάθε μέρα σχεδόν. Πάντα παρακολουθούσα όλα τα μαθήματα! Πιστεύω πως (σχεδόν :P) όλοι οι καθγητές έχουν κάτι να προσφέρουν. Αν διάβαζα μόνο δε θα ένιωθα ότι είμαι στο πανεπιστήμιο :hmm:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με τη Χίμαιρα. Βέβαια είχα την τύχη να πηγαίνω σε μία σχολή με πρακτικό ενδιαφέρον και πολλά εργαστήρια, αλλά το ιδανικό είναι να πηγαίνουμε συνέχεια, να αποκτούμε τριβή με το περιβάλλον και το αντικείμενό μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosette

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Κι εγώ πηγαίνω κάθε μέρα στη σχολή, ή τουλάχιστον όσες μέρες έχω μαθήματα. Θεωρώ πως είναι πολύ σημαντικό να πηγαίνεις στις διαλέξεις, ακόμα κι αν ο καθηγητής ή το μάθημα είναι βαρετό, γιατί πάντα αποκομίζεις κάτι. Εμένα πάντα με βοηθάει, γιατί έχεις μια συνεχή επαφή με το αντικείμενο, μπορείς να καταλάβεις σχετικά νωρίς τι ζητάει ο εκάστοτε καθηγητής, οργανώνεις καλύτερα το διαβασμά σου και στην τελική δε χρειάζεται να διαβάσεις ΤΟΣΟ πολύ για την εξεταστική μιας και τα περισσότερα τα γνωρίζεις. Μειώνεται τουλάχιστον στο 30% το διάβασμα για την εξεταστική;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Μετράνε και οι μέρες που πίνουμε καφέ στη σχολή?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicotine_kills

Νεοφερμένος

Ο nicotine_kills αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ευτυχώς δεν υπήρξε σοβαρός λόγος για να πάω στη σχολή τα τελευταία 3 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Στο πρώτο εξάμηνο πήγαινα σε όλα ανελλιπώς, στο 2ο πήγαινα πάλι κάθε μέρα αλλά για λόγους ανωτέρας βίας καθόμουνα στον Γρηγόρη για καφέ (:P) και παταγα σε ορισμενα! Στο 3ο πήγαινα επιλεκτικά!
Στο τωρινό προσπαθώ να πηγαίνω σε όλα! Πάντως με νευριαζουν οι βαρετοί καθηγητες κ εκείνοι στους οποιους δε μπορω να κρατησω σημειώσεις διότι δεν έχουν ανακαλύψει ακόμα το σφουγγάρι....!!!:mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Εγώ πήρα επιτέλους απόφαση ότι πρέπει να παρακολουθώ καθημερινά για να διώξω μαθήματα... Σκοπεύω αυτό το εξάμηνο να τα περάσω όλα! Τώρα τι θα κάνω είναι άλλο θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WildCherry

Νεοφερμένος

Η WildCherry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Κάνω επιλογές ως προς τα μαθήματα...Στα περισσότερα πηγαίνω...υπάρχουν όμως και άλλα στα οποία δεν παταω καθόλου αν επαρκούν τα βιβλία....Σε αυτό το εξάμηνο από τα 5 πηγαίνω στα τέσσερα αλλά και πάλι μερικές φορές που δεν έχω όρεξη δεν πηγαίνω....παίρνω σημειώσεις κυρίως από τα παιδιά της παρέας...Το φωτοτυπείο πια έχει θησαυρίσει...:D:D:D Αλλά εντάξει παρακολουθώ όσο πιο συστηματικά μπορώ..εξάλλου βοηθάει κιόλας..κάνει το διάβασμα πιο εύκολο για την εξεταστική.....αν φυσικά και ο καθηγητής δεν είναι "κουνημένος"....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πόσο συχνά πηγαίνετε στη σχολή σας;

Στις εξεταστικές.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Σε αυτό το εξάμηνο (5ο) κάθε μέρα, μιας και χρωστάω 2 μαθήματα από 3ο εξάμηνο που είναι φούτσες (να φανταστείτε ότι το ένα απ' αυτά το χρωστάνε γύρω στα 400+ άτομα) και έχω και τα 5 μαθήματα αυτού του εξαμήνου (που είναι μεγαλύτερες φούτσες :P).
Από τα προηγούμενα εξάμηνα, στο 1ο τον Οκτώμβριο πήγαινα σε όλες τις παρακολουθήσεις και από το Νοέμβριο μέχρι το τέλος του εξαμήνου παρακολουθούσα τα 3 πιο δύσκολα μαθήματά του (Εισαγωγή στον Προγραμματισμό, Γραμμική Άλγεβρα, Απειροστικός Λογισμός 1) και δεν πήγαινα στα υπόλοιπα 3 που ήταν αρκετά πιο εύκολα. Περίπου ίδια κατάσταση και στο 2ο εξάμηνο. Στο 3ο εξάμηνο πήγαινα στη σχολή για εργαστήρια, καφέ στο κυλικείο και καμιά παρακολούθηση που και που... Τέλος, στο 4ο εξάμηνο άρχισα να παρακολουθώ κανονικά επειδή η δυσκολία της σχολής ανέβηκε κατακόρυφα και δεν παλευόταν αλλιώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Ερώτηση γι'αυτούς που είναι σε θεωρητικές σχολές και δεν έχουν υποχρεωτικά μαθήματα... Πατάτε καθόλου; Κερδίζετε τίποτα; 'Εχω να παρακολουθήσω κάπου στα τέσσερα εξάμηνα αλλά δε με επηρέασε καθόλου στις εξεταστικές. Το προσωπικό διάβασμα δεν είναι αυτό που προσφέρει περισσότερα στην τελική; Γιατί δε βλέπω νόημα στις διαλέξεις και γιατί οι καθηγητές δεν κάνουν κάτι γι'αυτό; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Φέτος, κάθε μέρα σχεδόν... (για να μη λέει και το Φοιμπς :redface:)
Κρατάω μία κάποια επαφή γιατί ο Γενάρης είναι πιο κοντά από όσο φαίνεται :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Ερώτηση γι'αυτούς που είναι σε θεωρητικές σχολές και δεν έχουν υποχρεωτικά μαθήματα... Πατάτε καθόλου; Κερδίζετε τίποτα; 'Εχω να παρακολουθήσω κάπου στα τέσσερα εξάμηνα αλλά δε με επηρέασε καθόλου στις εξεταστικές. Το προσωπικό διάβασμα δεν είναι αυτό που προσφέρει περισσότερα στην τελική; Γιατί δε βλέπω νόημα στις διαλέξεις και γιατί οι καθηγητές δεν κάνουν κάτι γι'αυτό; :hmm:
Η φύση των σχολών σας είναι τέτοια που το διάβασμα και μόνο αρκεί για να τα πας καλά στις εξεταστικές. Έχω φίλες στο παιδαγωγικό που χωρίς να παρακολουθούν και να διαβάζουν στο εξάμηνο (διαβάζουν μόνο στην εξεταστική) καταφέρνουν και περνούν τα περισσότερα μαθήματα (ενίοτε και όλα) στις εξεταστικές του. Αντίθετα στις σχολές θετικών επιστημών όπως και στις πολυτεχνικές, αν δεν διαβάζεις μέσα στο εξάμηνο, δεν εξασκείσαι πρακτικά πάνω στο αντικείμενό των σπουδών σου και δεν παρακολουθείς είναι 100% σίγουρο το ότι δεν πρόκειται να τα πας καλά στην εξεταστική.

Ενδεικτίκα, οι μέσοι όροι του χρόνου απόκτησης πτυχίου και του βαθμού πτυχίου σε 2 σχολές θετικών επιστημών:

Μαθηματικό Ιωαννίνων:
-Μέσος όρος χρόνου απόκτησης πτυχίου: 7.5 έτη
-Μέσος όρος βαθμού πτυχίου: 5.6

Πληροφορική Ιωαννίνων:
-Μέσος όρος χρόνου απόκτησης πτυχίου: 6.5 έτη
-Μέσος όρος βαθμού πτυχίου: 5.8

Ακόμη, στο Μαθηματικό Αθηνών ξέρω ότι ο μέσος χρόνο απόκτησης πτυχίου είναι τα 7 χρόνια, ενώ στους ΗΜΜΥ της Ξάνθης όπου σπουδάζει φίλος τα 7-8 έτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thecure

Νεοφερμένος

Η thecure αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ερώτηση γι'αυτούς που είναι σε θεωρητικές σχολές και δεν έχουν υποχρεωτικά μαθήματα... Πατάτε καθόλου; Κερδίζετε τίποτα; 'Εχω να παρακολουθήσω κάπου στα τέσσερα εξάμηνα αλλά δε με επηρέασε καθόλου στις εξεταστικές. Το προσωπικό διάβασμα δεν είναι αυτό που προσφέρει περισσότερα στην τελική; Γιατί δε βλέπω νόημα στις διαλέξεις και γιατί οι καθηγητές δεν κάνουν κάτι γι'αυτό; :hmm:

χουμ ? κι εγώ σε θεωρητική σχολή είμαι αλλά έχουμε απουσίες και υποχρεωτικά και αλυσίδες . ΤΙ ΑΔΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ? :mad:
Νομίζω πως εξαρτάται τη σχολή , διότι εσύ τα περνάς με προσωπικό διαβασμα αλλά εγώ αν δεν πάω δεν πρόκειται να το περάσω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top