Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Καλησπέρα. :)
Να ρωτήσω, μπορούμε να πάρουμε ακόμα κωδικούς από το σχολείο; Ξέρω ότι η προθεσμία για το μηχανογραφικό είναι μέχρι την άλλη Τρίτη.
Επίσης, μπορεί να πάει κάποιος γονιός να τον πάρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η προθεσμία για τους κωδικούς λήγει στις 7 Ιουλίου μαζί με την ημερομηνία υποβολής του μηχανογραφικού δελτίου. Μπορεί να τον πάρει κάποιος γονιός , αλλά πρέπει να γίνει εξουσιοδότηση μέσω Κ.Ε.Π. Επειδή δεν γνωρίζω ακριβώς τη διαδικασία πάρε καλύτερα τηλ στο σχολείο που πήγαινες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Έγινε, σε ευχαριστώ πολύ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar_gr

Νεοφερμένος

Η mar_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
μεχρι ποτε ισχυει το 10%+?+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα.. Το ερώτημά μου είναι μάλλον off topic αλλά βλέπω πως μονο εδώ ειναι πιο δραστήρια τα μελη ...!! Ξερει κανεις αν του χρονου εχουμε δικαίωμα για 10% οσοι δωσαμε φετος, δηλαδη πανελληνιες 2015;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t.m.n.x

Νεοφερμένος

Η t.m.n.x αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα.. Το ερώτημά μου είναι μάλλον off topic αλλά βλέπω πως μονο εδώ ειναι πιο δραστήρια τα μελη ...!! Ξερει κανεις αν του χρονου εχουμε δικαίωμα για 10% οσοι δωσαμε φετος, δηλαδη πανελληνιες 2015;;;

Ναι,γίνεται!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argyro16

Νεοφερμένος

Η argyro16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
νομιζω για να παρεις κωδικο εχει τελειωσει η ημερομηνια αλλα για να υποβαλεις το οριστικο μηχανογραφικο σου εχεις μεχρι τις 7 ιουλίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Για να διαγραφώ από το τμήμα στο οποίο φοιτώ τώρα, προκειμένου να μπορώ να εγγραφώ σε νέο με το 10%, μπορώ ανά πάσα στιγμή να πάω στη γραμματεία του τμήματος για να παραδώσω το πάσο και να διαγραφώ απευθείας, ή πρέπει να έχω ακολουθήσει κάποια διαδικασία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Ναι,γίνεται!:)
γινεται κατοχυρωση βαθμολογιας οπως τα προηγουμενα χρονια ή διεκδικεις το 10 % με νεες πανελλαδικες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά καλησπέρα.. Το ερώτημά μου είναι μάλλον off topic αλλά βλέπω πως μονο εδώ ειναι πιο δραστήρια τα μελη ...!! Ξερει κανεις αν του χρονου εχουμε δικαίωμα για 10% οσοι δωσαμε φετος, δηλαδη πανελληνιες 2015;;;

γινεται κατοχυρωση βαθμολογιας οπως τα προηγουμενα χρονια ή διεκδικεις το 10 % με νεες πανελλαδικες?

Στον τελευταίο Νόμο 4327 (ΦΕΚ 50 Τ.Α΄/14-5-2015) όπου περιλαμβάνεται το νέο σύστημα εισαγωγής δεν αναφέρεται τίποτα για το 10%. Τα δύο τελευταία χρόνια δόθηκε "κατ΄εξαίρεση" η δυνατότητα των αποφοίτων του 2012 (για το ακαδημαικό έτος 2014-15) και του 2013 ( για το ακαδημαικό έτος 2015-16) να διεκδικήσουν το 4% των θέσεων του 10% ενώ των αποφοίτων της ακριβώς προηγούμενης χρονιάς ( 2013 και 2014 αντίστοιχα) το 6% του 10% των θέσεων. Πριν γίνουν οι παραπάνω ρυθμίσεις με τον Ν.4186 (ΦΕΚ 193 τ.Α΄/17-9-2013) άρθρο 39, περίπτωση 33, το δικαίωμα του 10% ασκείται μόνο από τους απόφοιτους της ακριβώς προηγούμενης χρονιάς. ΄Οπως καταλαβαίνετε επειδή δεν βγαίνει νόημα, θα πρέπει να περιμένετε τη νέα υπουργική απόφαση που θα το ρυθμίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Στον τελευταίο Νόμο 4327 (ΦΕΚ 50 Τ.Α΄/14-5-2015) όπου περιλαμβάνεται το νέο σύστημα εισαγωγής δεν αναφέρεται τίποτα για το 10%. Τα δύο τελευταία χρόνια δόθηκε "κατ΄εξαίρεση" η δυνατότητα των αποφοίτων του 2012 (για το ακαδημαικό έτος 2014-15) και του 2013 ( για το ακαδημαικό έτος 2015-16) να διεκδικήσουν το 4% των θέσεων του 10% ενώ των αποφοίτων της ακριβώς προηγούμενης χρονιάς ( 2013 και 2014 αντίστοιχα) το 6% του 10% των θέσεων. Πριν γίνουν οι παραπάνω ρυθμίσεις με τον Ν.4186 (ΦΕΚ 193 τ.Α΄/17-9-2013) άρθρο 39, περίπτωση 33, το δικαίωμα του 10% ασκείται μόνο από τους απόφοιτους της ακριβώς προηγούμενης χρονιάς. ΄Οπως καταλαβαίνετε επειδή δεν βγαίνει νόημα, θα πρέπει να περιμένετε τη νέα υπουργική απόφαση που θα το ρυθμίζει.
μαλιστα...ευχαριστω πολυ..ξερεις ειναι σημαντικο για μενα αυτο το δικαιωμα γιατι θα χασω σχολη μαλλον για 20-100 μορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μαλιστα...ευχαριστω πολυ..ξερεις ειναι σημαντικο για μενα αυτο το δικαιωμα γιατι θα χασω σχολη μαλλον για 20-100 μορια...

Παρακαλώ. Φαντάζομαι ότι μετά την έναρξη του νέου ακαδημαικού έτους, θα ξεκαθαρίσει το θέμα. Πάντως μην απογοητεύεσαι από τώρα. Φέτος εκτός της πτώσης των βάσεων για την οποία όλοι συμφωνούν, είναι πολύ δύσκολες οι προβλέψεις. Μπορεί να εκπλαγείς ευχάριστα, πράγμα που σου εύχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Παρακαλώ. Φαντάζομαι ότι μετά την έναρξη του νέου ακαδημαικού έτους, θα ξεκαθαρίσει το θέμα. Πάντως μην απογοητεύεσαι από τώρα. Φέτος εκτός της πτώσης των βάσεων για την οποία όλοι συμφωνούν, είναι πολύ δύσκολες οι προβλέψεις. Μπορεί να εκπλαγείς ευχάριστα, πράγμα που σου εύχομαι!
ευχαριστω παρα πολυ και το ελπιζω..για να σου δωσω να καταλαβεις εχω 17.563 μορια και πρωτο στοχο εχω νομικη κομοτηνης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ευχαριστω παρα πολυ και το ελπιζω..για να σου δωσω να καταλαβεις εχω 17.563 μορια και πρωτο στοχο εχω νομικη κομοτηνης

Σε καταλαβαίνω! Ανήκεις στις περιπτώσεις "θρίλερ". Τη στιγμή όμως που οι εκτιμήσεις κυμαίνονται από 17500 μέχρι 17700, νομίζω ότι έχεις ελπίδες. Ο πολύ αξιόπιστος δικός μας Chris1993 δίνει + - 17500.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

legisperitus

Νεοφερμένος

Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
ευχαριστω παρα πολυ και το ελπιζω..για να σου δωσω να καταλαβεις εχω 17.563 μορια και πρωτο στοχο εχω νομικη κομοτηνης

Πιστευω θα περασεις!!!!:P
Η πτωση θα ειναι φοβερη!!!!Καποιοι δινουν κομοτηνη κατω απο 17.500:D
Παντως θα ειναι απαραδεκτο αν δεν κατοχυρωθει νομικα το δικαιωμα του 10% και για εμας(των πανελλαδικων του 2015 εννοω!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω! Ανήκεις στις περιπτώσεις "θρίλερ". Τη στιγμή όμως που οι εκτιμήσεις κυμαίνονται από 17500 μέχρι 17700, νομίζω ότι έχεις ελπίδες. Ο πολύ αξιόπιστος δικός μας Chris1993 δίνει + - 17500.
χαχα ..οι ελπιδες μου εκει βασιζονται , στον κρις και στον στρατηγακη (17.550 βαση) :P ..τωρα ο θεος βοηθος..πιστευω με 10 % θα ειμαι μεσα αν οχι φετος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
χαχα ..οι ελπιδες μου εκει βασιζονται , στον κρις και στον στρατηγακη (17.550 βαση) :P ..τωρα ο θεος βοηθος..πιστευω με 10 % θα ειμαι μεσα αν οχι φετος...

Πόσα μόρια έχεις βγάλει και αγχώνεσαι? Από οτι έχω καταλάβει θέλεις Νομική!!! Έχεις βγάλει πάνω από 17500? Πάντως τη Νομική κομοτηνής και εγώ στο 17500 την έχω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Πόσα μόρια έχεις βγάλει και αγχώνεσαι? Από οτι έχω καταλάβει θέλεις Νομική!!! Έχεις βγάλει πάνω από 17500? Πάντως τη Νομική κομοτηνής και εγώ στο 17500 την έχω!!!
ακριβως ..εχω στοχο νομικη κομοτηνης με 17.563 μορια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
ακριβως ..εχω στοχο νομικη κομοτηνης με 17.563 μορια :)

Είναι φυσιολογικό να αγχώνεσαι αλλά πιστεύω οτι την πιάνεις!!!Οι περισσότεροι την έχουν την Νομική Κομοτηνής στο 17500-17550!!! Ελπίζω να σου δίνει κουράγιο αυτό!!:):) Κατα 90% είσαι αυτή την στιγμή ένας εν δυνάμει φοιτητής της Νομικής!!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Είναι φυσιολογικό να αγχώνεσαι αλλά πιστεύω οτι την πιάνεις!!!Οι περισσότεροι την έχουν την Νομική Κομοτηνής στο 17500-17550!!! Ελπίζω να σου δίνει κουράγιο αυτό!!:):) Κατα 90% είσαι αυτή την στιγμή ένας εν δυνάμει φοιτητής της Νομικής!!:clapup::clapup:
απο το στομα σου και στου θεου το αυτη :P:P ..εσυ τι θελεις (αν εδωσες φετος) ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top