Λύσεις ασκήσεων γερμανικών

themis99

Νεοφερμένος

Ο themis99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
φιλε σε παρακαλω μπορεις να στειλεισς και απαντησεις απο κεφαλαια 4,5,6 τα χρειαζομαι επειγοντως,ευχαριστω παντως για τα πρωτα κεφαλαια

όχι δυστυχώς δεν το δούλεψα το βιβλίο!
sharon σε παρακαλω μηπως εχεισ τις λυσεις του projekt B2 κεφαλαιων 4,5,6 τις χρειαζομαι επειγοντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

alex102

Νεοφερμένος

Ο alex102 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
θελω οπωςδηποτε βοηθεια..τα modelltests 8,9,10 ta horen sto zertifikat b1 neu karabatos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MikrosTsak

Νεοφερμένος

Ο MikrosTsak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σε ολουσ μηπωσ εχει κανεισ ξερει τισ απαντησεισ του βιβλιου των γερμανικων zertifikat b1 εκδοσεισ καραμπατοσ? θελω του teil 1, 2, 3, 4, 5 το lesen αυτα απαντηστε γρηγορα καιγομαιιιιι πλζζζζζζζ

exeis mipws to teil 1 2 3 4 5 sta lesen ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

staner.15

Νεοφερμένος

Η staner.15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μηπως μπορει καποιος να μου στειλει τις απαντησεις απο τα τεσετ 11-15 του projekt b2...ειναι μεγαλη αναγκη...πλιζζζζ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staner.15

Νεοφερμένος

Η staner.15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μηπως εχεις τις απαντησεις απο τα τεστ 11-15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
γεια σε ολουσ μηπωσ εχει κανεισ ξερει τισ απαντησεισ του βιβλιου των γερμανικων zertifikat b1 εκδοσεισ καραμπατοσ? θελω του teil 1, 2, 3, 4, 5 το lesen αυτα απαντηστε γρηγορα καιγομαιιιιι πλζζζζζζζ

exeis mipws to teil 1 2 3 4 5 sta lesen ?

Τα εχω εγω,αν θες στα δινω, αλλα ετσι δεν μαθαινεις σωστα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριος Στ.

Νεοφερμένος

Ο Μάριος Στ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειας σας! Xρειαζομαι οπωσδηποτε τις απαντησεις στο 11 (project B2) στο Lesenverstehen! Ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Savvas D.

Νεοφερμένος

Ο Savvas D. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Χρειάζομαι το 11 του project b2 και έχω από το 1-10 και όλο το zertifikat b1 neu.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savvas D.

Νεοφερμένος

Ο Savvas D. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Απαντήσεις Project B2:
Modelltest 2:
Lesenverstehen:
Teil 1: B, negativ, H, negativ, f
Teil 2: A, C, A, C, B
Teil 3: a, a, b, b, b
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Χρειάζομαι το 11 του project b2 και έχω από το 1-10 και όλο το zertifikat b1 neu.

Αν και είμαι γενικά κατά των απαντήσεων,

11
LSV1: 1- 2D 3F 4C 5H
LSV2: 6c 7b 8b 9a 10b
LSV3: 11b 12a 13a 14b 15b
LSV4: 16 zum 17 sind 18 machen 19 an 20 dass 21 Sie 22 mit 23 kaufen/bestellen 24 und 25 welche

HV1: 1 43 73 68 13, 2 Konzerte, 3 Staatsbibliothek, 4 sonder-Abteilungen, 5 britische
HV2: 6b 7c 8a 9b 10a 11b 12a 13c 14c 15c
SA: 16 Sch'u'lern, 17 nach, 18 bin ich, 19 uns, 20 nach, 21 ihrer, 22 sp'a'ter, 23 griechischen, 24 sollten, 25 auf

Πάντως από ο,τι θυμάμαι το 11 με είχε δυσκολέψει αρκετά στο LSV2 και στο LSV4
Y.Γ στο ΗV1 δεν είμαι 100% σίγουρος για το 4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savvas D.

Νεοφερμένος

Ο Savvas D. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staner.15

Νεοφερμένος

Η staner.15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
paul7100 μηπως εχεις και τις απαντησεις απο τα τεστ 12 και 13 του project b2?? μονο τα κειμενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panjan

Νεοφερμένος

Ο Panjan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας, εχω το βιβλιο zertifikat b1 neu testbuch το εχω λυσει αλλα θα ηθελα να επαληθευσω τις λυσεις μου ,θα μπορουσε κανενας να μου τις δωσει? απο το τεστ 10 και μετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
paul7100 μηπως εχεις και τις απαντησεις απο τα τεστ 12 και 13 του project b2?? μονο τα κειμενα..

Δυστυχώς έχω μόνο μέχρι και το 12(δεν τα πρόλαβα τα άλλα) αλλά αυτή τη περίοδο λείπω σε ταξίδι και δεν έχω μαζί μου το βιβλίο.Μόλις γυρίσω πίσω(29/08) θα στείλω ένα σχετικό μήνυμα.. Συγγνώμη που δεν μπορώ να σε βοηθήσω τώρα αλλά καταλαβαίνεις...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staner.15

Νεοφερμένος

Η staner.15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
paul7100 σε ευχαριστω πλ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savvas D.

Νεοφερμένος

Ο Savvas D. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μήπως έχει κάποιος τα κεφάλαια 13,14,15 του project B2 του καραμπάτου; Είναι επείγον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheoPap

Νεοφερμένος

Ο TheoPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά μπορέι κάποιος να μου στέιλει τις απαντήσεις απο το Modeltest 4 Zertifikat B1 neu Καραμπάτος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katharina

Νεοφερμένος

Η katharina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά μπορέι κάποιος να μου στέιλει τις απαντήσεις απο το Modeltest 4 Zertifikat B1 neu Καραμπάτος?
MODELLTEST 4
LESEN
TEIL 1:R,F,R,F,F,R
TEIL 2:a,b,b,b,a,c
TEIL 3:j,f,h,0,e,g,b
TEIL 4:ja,ja,nein,nein,ja,nein,ja
TEIL 5:a,b,a,c
HOREN
TEIL 1:Fc,Fc,Fb,Rc,Fb
TEIL 2:b,c,c,a,a
TEIL 3:F,F,R,F,R,F,R
TEIL 4:b,c,a,b,b,b,a,b
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλιάννα24

Νεοφερμένος

Η Ηλιάννα24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια καλησπερα...θα ηθελα αν γινοταν τις απαντησεις απο τα modelltests 12,13,14,15 για το projekt B2 του καραμπατου! Το 12 επιγει...τα χρειαζομαι για διορθωση επειδη κανω μαθημα σε ενα site! Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panjan

Νεοφερμένος

Ο Panjan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια εχει κανενας τα modelltest 10-15 zertifikat b1 neu karabαtou ? ειναι πολυ επειγον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top