[30/5/2014] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πως πιστευέτε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 41 71.9%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 8 14.0%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 5 8.8%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 1 1.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2014, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί.

Καλή επιτυχία! :D


Θέματα!

Απαντήσεις!

Προηγούμενα μαθήματα:
[28/5/2014] Νεοελληνική Γλώσσα


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το θέμα ξεκλειδώθηκε!
Στο αρχικό ποστ θα ανέβουν τα θέματα που έπεσαν σήμερα και κάποιες προτεινόμενες λύσεις.
Καλή επιτυχία σε όλους τους υποψηφίους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Περιμένουμε με ανυπομονησία τα θέματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

calmen

Νεοφερμένος

Ο calmen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
κατι ειπαν οτι επεσε θεμα σε στυλ προβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Πρόβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Oops!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Χμμ τίποτα με ρυθμό μεταβολής θα τους βάλανε μου φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
απ τα θεματα πιστευω μονο το τελευταιο του Δ αξιζε.2ο θεμα πραγματικα γελοιο. 3ο ευκολουτσικο και αυτο,βγαινανε ολα.τωρα απο το Δ3 εχω καποιες αμφιβολιες ως προς το αν καταλαβα σωστα τι ζητουσε,αλλα θα δειξει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Πείτε όποιοι τα έχετε λύσει τι βρήκατε στο Δ2 το β και στο Δ3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Ειχα τελειωσει απο τις 10 με μονο κενο τ Δ3 που δν προσεχα οτι αλλαζει τιμες το i κι πως το x1=5 και x15=9..αφου τ αντιληφθηκα 45 λεπτα μετα απο υπερανθρωπες λυσεις που δν εβγαιναν, μονο που δν αρχιζα να φωναζω... Γενικα θεωρω πωτα θεματα ηταν υπεροχα, καταλληλα γι να εξετασουμ ενα διαβασμενο κι τν αχρηστο να τν κανουν να κοιταει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Ειχα τελειωσει απο τις 10 με μονο κενο τ Δ3 που δν προσεχα οτι αλλαζει τιμες το i κι πως το x1=5 και x15=9..αφου τ αντιληφθηκα 45 λεπτα μετα απο υπερανθρωπες λυσεις που δν εβγαιναν, μονο που δν αρχιζα να φωναζω... Γενικα θεωρω πωτα θεματα ηταν υπεροχα, καταλληλα γι να εξετασουμ ενα διαβασμενο κι τν αχρηστο να τν κανουν να κοιταει!!

Κι ο άχρηστος που λες πάντως κάτι θα μπορούσε να γράψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Δ3 βρηκα την πιθανοτητα P(B)=13/15 και το R που ηθελε 16
Δ2 τη μεση τιμη των τετραγωνων τη βρηκα 68
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Γελοιότατο Β θέμα πάντως! Από το 2010 έχουν να βάλουν τέτοιας δυσκολίας θέμα.
Νομίζω όμως ότι είναι πολύ καλά και διαβαθμισμένα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Δεν το πιστεύω αντί για 9 έβαλα για να βρω το R 10....... !!!!
Σκατούλες...
Και έλεγα κάπου έκανα λάθος κάπου έκανα λάθος και δεν κοίταξα εκεί γμτ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
οι απαντήσεις μου,
ΘΈΜΑ Α
Λ,Λ,Λ,Λ,Σ (το φροντηστήριο μου λέει ότι το πρώτο είναι σωστό, είναι κακογραμμένο, εγώ νόμιζα ότι λέγοντας η παράγωγος της f' θέλει να πει f''. )

ΘΈΜΑ Β
ν=40
μέσος όρος 5.7, 26 πάνω από 4.5 χιλιάδες

ΘΕΜΑ Γ
48 μπάλες

ΘΈΜΑ Δ
Χ=5 μέγιστο
χ^2 μέσος όρος = 68
13/15 η πιθανότητα στο δ3

Τα επαλήθευσα με το φροντηστήριο μου, λογικά έγραψα 19,6
θα έλεγα τα θέματα δύσκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
(Προς το παρόν πρόχειρες) Απαντήσεις.

Να ετοιμάζεται ο επόμενος πελάτης (Μαθ Κατ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Έλυσα τα θέματα.
Α Θέμα : Κλασσικότατο.
Β Θέμα : Αντικειμενικά Γελοιότατο (από τις πιο εύκολες ασκήσεις Στατιστικής)
Γ Θέμα : Πολύ Εύκολο (Βασική-Κλασσική Άσκηση Πιθανοτήτων)
Δ Θέμα : Λίγο προσοχή ήθελε το Δ1, που λυνόταν με βασική γνώση γεωμετρίας που ακόμα και αν δεν μπορούσες να το αποδείξεις εν τέλει το έπαιρνες έτοιμο και έβρισκες το x για το οποίο μεγιστοποιείται η επιφάνεια οπότε θα έπαιρνες τις 3-4/8 μονάδες. Δ2α & Δ2β έβγαιναν νερό. Στο Δ3 πιστεύω ότι θα πελαγώσουν μερικοί με την εκφώνηση αλλά δεν είναι κάτι το τρελά ιδιαίτερο.

Πιστεύω ότι το 17 το έπιανε και ένας μέτριος μαθητής.
Ο Άριστος έφευγε με αρκετή ευκολία σε σχέση με τις 3 προηγούμενες χρονιές με 95-100.

Αλλά ότι και να λέμε όλα πάνε συγκριτικά.
Καλή συνέχεια Παιδιά!!
Πάμε στα βαριά! Αν και οι ενδείξεις είναι καλές :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
οι απαντήσεις μου,
ΘΈΜΑ Α
Λ,Λ,Λ,Λ,Σ (είναι σωστό το πρώτο)

ΘΈΜΑ Β
ν=40
μέσος όρος 5.7, 26 πάνω από 4.5 χιλιάδες

ΘΕΜΑ Γ
48 μπάλες

ΘΈΜΑ Δ
Χ=5 μέγιστο
χ^2 μέσος όρος = 68
13/15 η πιθανότητα στο δ3

Τα επαλήθευσα με το φροντηστήριο μου, λογικά έγραψα 19,6
θα έλεγα τα θέματα δύσκολα

Ηλίθια ήταν τα θέματα όχι δύσκολα..
Το α. στο θεμα α και εγώ λάθος το έβαλα αλλά το ερμήνευσα με τον τρόπο που προφανώς το ερμήνευσες εσύ..
Θα έπρεπε να είχε μια κόμμα πριν την f'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ηλίθια ήταν τα θέματα όχι δύσκολα..
Το α. στο θεμα α και εγώ λάθος το έβαλα αλλά το ερμήνευσα με τον τρόπο που προφανώς το ερμήνευσες εσύ..
Θα έπρεπε να είχε μια κόμμα πριν την f'.

μόλις έκανα edit την απάντηση μου,
το πρώτο ΣΛ είναι κακογραμμένο

έγώ τα βρήκα εύκολα, αλλά πιστεύω για τον μέσο μαθητή ήταν δύσκολα, ή για να μην γενικεύω το δ λογικά να θεωρηθεί δύσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Βατά θέματα σε Βιολογια από ότι άκουσα και Μαθηματικά που έδινα. Μάλλον θέλουν να ανέβουν οι βάσεις. Θα δουμε και τα μαθηματα κατευθυνσης. Κατά 90% εχω γραψει 100.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top