Λύσεις ασκήσεων γερμανικών

ser Dragon

Νεοφερμένος

Ο ser Dragon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά όποιος έχει τα κεφάλαια 4-5-6 από το project b2 του καραμπατου να τα γράψει παρακαλώ είναι μεγάλη ανάγκη!!! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Καλό Είναι όμως να τα έχουμε σωστά για το φροντιστήριο... Μόνοι Μας τα κάνουμε επαλήθευση θέλουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
εχει καταντησει αιδια αυτο το θεμα... για ποιο λογο πατε στα φροντιστηρια αν ειναι να ζητατε εδω ετοιμες απαντησεις??? εξαιρουνται αυτοι που οντως δεν κανουν μαθηματα... αυτοι βεβαια ειναι απειροελαχιστοι εδω... ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ser Dragon

Νεοφερμένος

Ο ser Dragon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Sharon pls δώσε μου τις απαντήσεις από το project B2 4-5-6
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GiorgosFragk

Νεοφερμένος

Ο GiorgosFragk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
και εγω παιδια οποιος μπορει θα ηθελα τα κεφαλαια 3-4-5-6 του projekt b2 ..... τα κανω μονος μου και δεν εχω ιδεα αν ειναι σωστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefbo

Νεοφερμένος

Ο lefbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
θελω τις λυσεις του 3 κεφαλαιου του projekt b2 του καραμπατου μεχρι αυριο το πρωι στις 7!σας παρακαλω ειναι μεγαλη αναγκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kl st germanika

Νεοφερμένος

Η kl st germanika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
λοιπόν στο δεύτερο τειλ στα γερμανικά για b2 διαλέγεις την εικόνα γράφεις με γρήγορες σημειώσεις τα θετικά για την εικόνα που διάλεξες και μετά τα αρνητικά για τις υπόλοιπες ..όταν έρχεται η ώρα να μιλήσεις λες εγώ δεν προτιμώ την εικόνα που διάλεξες γιατί...και βάζεις τα αρνητικά που έγραψες για αυτή την εικόνα μετά αρχίζεις και λες πως 'εγώ διάλεξα αυτή την εικόνα γιατί...' και λες τα επιχειρήματα σου.. πρόσεχε όμως να ισχύουν αυτά που λες και να μη βγεις εκτός θέματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jimfrank

Νεοφερμένος

Ο jimfrank αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά θέλω κι εγώ τις λύσεις από τα ακουστικά του prjekt B2 του Καραμπάτου.Μπορεί να βοηθήσει κανένας?
ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikepiotos

Νεοφερμένος

Ο mikepiotos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά. Επειδή δεν κάνω μαθήματα σε φροντιστήριο και διαβάζω μόνος μου, μπορεί κάποιο παιδί να μου δώσει τις απαντήσεις του ΚΑΡΑΜΠΑΤΟΥ Zertifikat Β1 neu (μπλε) (15 Modelltest) (Είναι με το νέο σύστημα). Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimfrank

Νεοφερμένος

Ο jimfrank αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά σας παρακαλώ,
Μήπως έχει κανένας τις απαντήσεις από τα ακουστικά του projekt B2 του Καραμπάτου? Τα περιμένω εναγωνίως.
ευχαριστώ,

Sharon pls δώσε μου τις απαντήσεις από το project B2 4-5-6
Ser Dragon
αν σου στείλουνε τις λύσεις απο αυτά που ζήτησες (projekt B2) μπορείς να τα στείλεις και σε μένα?
Ευχαριστώ,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimfrank

Νεοφερμένος

Ο jimfrank αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μηπως εχει κανει κανεις το κεφαλαιο 13-14-15 Β2 projekt??


Κεφάλαιο 1
1H
2negative
3B
4D
5G

6c
7b
8c
9a
10b

11b
12a
13b
14b
15a
Kεφάλαιο 2
1B
2neg
3H
4neg
5F

6a
7c
8a
9c
10b

11a
12a
13b
14b
15b

Όποιος έχει κάνει 13-14-15 κεφάλαια projekt B2 μπορεί να μου τα δώσει!!??

Καλησπέρα Χρήστο,
Μήπως έχεις να μου δώσεις τις λύσεις από τα ακουστικά σχετικά με το projekt B2?
Ευχαριστώ,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ιωαννα γιο

Νεοφερμένος

Η ιωαννα γιο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
θα ηθελα βοηθεια για τα test 13,14 του βιβλιου zertifikat b1 neu στο lesen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MikaGl

Νεοφερμένος

Η MikaGl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δίνω εξετάσεις στις 2 Φεβρουαρίου και χρειάζομαι τις λύσεις του station b2 (των ακουστικών κυρίως) για επαλήθευση . Αν τις έχει κάποιος σας παρακαλώ απαντήστε . Ευχαριστώ (τα τεστ 1,2,3 ,7,8 τα έχω λύσει ήδη )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MikaGl

Νεοφερμένος

Η MikaGl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
έχω τις λύσεις των ακουστικών 1,2,3,4,5,7,8 . τις θέλεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδισσέας

Νεοφερμένος

Ο Οδισσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μπορείς να μου πεις τι σελ 55;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ser Dragon

Νεοφερμένος

Ο ser Dragon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θέλω τα κεφάλαια 13-14-15
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loukia_trem

Νεοφερμένος

Η loukia_trem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
και γω ! :P μηπως τα βρηκες; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SaNToR

Νεοφερμένος

Ο SaNToR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παιδια μηπως μπορει κανεις να μου πει τις λυσεις του Modeltest 3 στο Zertifikat B1 neu??? το Lesen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas337

Νεοφερμένος

Ο kostas337 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχω το βιβλίο Zertifikat Deutsch neu B1. Еίναι η παλαιότερη έκδοση του βιβλίου που κυκλοφορεί τώρα. Έψαξα αλλά δεν κατάφερα να βρω το βιβλίο του καθηγητή με τις λύσεις των ασκήσεων ή και τα φωνητικά. Όποιος το διαθέτει ας επικοινωνήσει μαζί μου ή αν μπορεί να μου αποστείλει τις λύσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rinzler

Νεοφερμένος

Ο rinzler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια σας παρακαλώ μπορεί καποιος να μου δωσει τισ λυσεις για το TEST 6 απο το project b2 του καραμπάτου? ειναι αναγκη να τα έχω μέχρι άυριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αλεξανδρα11

Νεοφερμένος

Η αλεξανδρα11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια παιδια.. θελω καποιος να μου στειλει επειγοντως τις λυσεις απο το βιβλιο Projekt B2 του Καραμπατου του κεφαλαιου 4.... σας παρακαλω γρηγορα.. τα εχω κανει, αλλα χρειαζομαι επαληθευση γιατι ακυρωθηκε το μαθημα του και πρεπει να δω αν ειναι σωστα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top