Λύσεις ασκήσεων γερμανικών

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει τις λύσεις για τα κεφάλαια 13-15 στο zertifikat neu karabatos b1 ????????????????
plz

Γιατί δεν αφιερώνεις λίγο περισσότερο χρόνο να γράψεις τι ζητάνε αυτές οι ασκήσεις , για να σε βοηθήσουμε και οσοι δεν εχουμε το βιβλίο ;
Ζητώντας λυσεις δυο κεφαλαιων , χωρις να προσπαθεις καθολου, δε θα μαθεις τιποτα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katsoulas13

Νεοφερμένος

Ο katsoulas13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
διαβάζω αλλα έχω ψιλοβαρεθει και θέλω να κάνω το καλοκαίρι μου κάθε μέρα 2 ώρες κάθε πρωί δεν είναι και ωραίο αλλα τι να κάνουμε θέλω να πάρω το πτυχίο το b1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
διαβάζω αλλα έχω ψιλοβαρεθει και θέλω να κάνω το καλοκαίρι μου κάθε μέρα 2 ώρες κάθε πρωί δεν είναι και ωραίο αλλα τι να κάνουμε θέλω να πάρω το πτυχίο το b1

Έτσι πρέπει θέλει προσπάθεια και εγώ τα ίδια πέρασα για Β2!!Γράφε ελληνικά όμως!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sharon den Adel

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Παιδιά μήπως έχει κανείς τυποποιημένες εκφράσεις να μου δώσει για το Teil 2 των προφορικων του Β2? (εκεί που επιλέγεις μια φωτογραφία μεταξύ τριών και αιτιολογείς την επιλογή σου)

πχ. η εικόνα δεν τραβάει το ενδιαφέρον, δεν είναι καθαρή κτλ.

Έλεγα να χω και κάνα έτοιμο επιχείρημα για τις εξετάσεις σε περίπτωση που κολλήσω.. να το πετάξω εκείνη την ώρα :P επειδή δεν πάω φροντιστήριο δεν έχω κάποιον να με βοηθήσει πάνω σε αυτό.. και γενικά από φαντασία πάσχω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kolidoli

Νεοφερμένος

Η kolidoli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά είναι πάρα πολύ μεγάλη ανάγκη και χρειάζομαι την βοήθειά σας..... Θέλω παρακαλώ να μου δώσετε μέχρι αύριο το πρωί στις 11:00 τις απαντήσεις του Projekt B2 του Χρήστου Καραμπάτου (από τις συγγραφείς Χριστίνα Αντονιάδου και Πέτρα Καλτσας) των test 7-8. Σας παρακαλώ πάρα πολύ βοηθήστε με είναι πολύ μεγάλη ανάγκη. :worry: Σας παρακαλώ πολύ πολύ πολύ. Εγώ έχω κάνει όλα τα test από το 1 μέχρι το 6 όποιος θέλει ας ρωτήσει.. Αλλά βοηθήστε με σας παρακαλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sharon den Adel

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Αν και είμαι κατά του να δίνονται έτοιμες απαντήσεις, εκτός και αν αποσκοπούν στην επαλήθευση των λύσεων και όχι στην αντιγραφή τους

7
LSV1: 1B 2G 3D 4E 5-
LSV2: 6b 7c 8b 9b 10c
LSV3: 11a 12a 13a 14b 15b
LSV4: 16 während, 17 pro, 18 aber, 19 letztes/voriges, 20 das, 21 der/aller, 22 wird, 23 es, 24 bei, 25 dass

HV1: 1 Hamburg, 2 Schriftliche, 3 9.30- 13.00, 4 Bekantgabe, 5 26.9.
HV2: 6c 7c 8a 9b 10a 11a 12c 13a 14b 15b
SA: 16 mir, 17 werde, 18 am, 19 deutchen, 20 verlor, 21 machen, 22 werde ich, 23 dem, 24 war, 25 wünschen

8
LSV1: 1- 2G 3C 4D 5F
LSV2: 6c 7a 8a 9c 10a
LSV3: 11a 12b 13b14b 15b
LSV4: 16 ob/welche, 17 indem, 18 wird, 19 der, 20 Schüler, 21 bestehen, 22 jedes, 23 Aus, 24 zu , 25 als

HV1: 1 Museum, 2 bis 18 Jahre, 3 356, 4 Schulklassen, 5 Einfahrt
HV2: 6b 7b 8c 9c 10a 11b 12b 13c 14c 15a
SA: 16 viel, 17 bei, 18 geholfen haben, 19 Ihrem, 20 was, 21 Ihnen, 22 einen, 23 haben, 24 Stelle, 25 den


Να σου κάνω και γω μια ερώτηση, ξέρεις να μου πεις αν στο δεύτερο μέρος των προφορικών ξεκινήσω δεύτερος, δηλαδή πει πρώτα ο άλλος ποια φωτογραφία επέλεξε και μετά έρθει η σειρά μου, λέω πρώτα τη δική μου επιλογή και μετά γιατί δεν επέλεξα τη δικιά του φωτογραφία; Ή πρώτα παραθέτω τα αντεπιχειρήματα για τη δική του φωτογραφία και μετά λέω ποια διάλεξα εγώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kolidoli

Νεοφερμένος

Η kolidoli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Νομίζω πως πρώτα πρέπει να λες την δική σου άποψη και μετά να πεις γιατί απορείπτεις την απάντηση του άλλου. Αλλά και το αντίθετο να κάνεις δεν νομίζω πως είναι λάθος...
Τώρα σε παρακαλώ μορείς να μου δώσεις και τις λύσεις του 9 και του 10 από το ίδιο βιβλίο είναι πολύ μεγάλη ανάγκη σε παρακαλώ. Χρειάζομαι τη βοήθειά σου plz...... Είναι πολύ μεγάλη ανάγκη και χρειάζομαι τις απαντήσεις μέχρι το βράδυ... Σε παρακαλώ!
Όποιος μπορεί..... θέλω βοήθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sharon den Adel

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
9
LSV1 F B - D G
LSV2 b c a a a
LSV3 b a b a b
LSV4 verbringen, Jahr, auf, Die, Bücher, etwas, in, denen, der, dem
HV1 02202/86575, Autowäscher, Landstraße, von 9 bis 12 Uhr, plus Trinkgeld
HV2 a c b b a c c a c b
SA meinem, Aus, bitten, es mich, sind, sind, lassen, diese, nach, wäre ich

10
LSV1 C D G - A
LSV2 b a c c a
LSV3 a b a b b
LSV4 von, Namen, wurde, in, seine, auf, Beispiel, zur, das, sich
HV1 von 10 bis 16 Uhr, Wanderparkplatz, 14.30 Uhr, 02163-784412, Festhalle
HV2 a c b c b a c c a c
SA den, ich werde, Stadt, Da, kenne, welche, Wunch, die, hoch, schon

Ευχαριστώ για την απάντηση!




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kolidoli

Νεοφερμένος

Η kolidoli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Κι εγώ σε ευχαριστώ πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kolidoli

Νεοφερμένος

Η kolidoli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σε παρακαλώ χρειάζομαι τα τεστ 11- 12- 13 από το ίδιο βιβλίο. Σε παρακαλώ είναι πολύ μεγάλη ανάγκη και χρειάζομαι τη βοήθειά σου.... Plz
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kolidoli

Νεοφερμένος

Η kolidoli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σε παρακαλώ χρειάζομαι τα τεστ 11- 12- 13 από το ίδιο βιβλίο. Σε παρακαλώ είναι πολύ μεγάλη ανάγκη και χρειάζομαι τη βοήθειά σου.... Plz

Σας παρακαλώ είναι ανάγκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kolidoli

Νεοφερμένος

Η kolidoli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Πραγματικά ρε παιδιά έχω ανάγκη τα κεφάλαια 11 και 12 από το Projekt b2 του Χριστου Καραμπάτου ως το πρωί στις 10. Είναι τεράστια η ανάγκη δεν κάνω πλάκα σας παρακαλώ βοηθήστε με...plz
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kolidoli

Νεοφερμένος

Η kolidoli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Οκ κατάλαβα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

msstroby

Νεοφερμένος

Η msstroby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπόν παιδιά για λίγες μέρες δεν κάνω μάθημα γιατί η δασκάλα μου έχει κάποιες δουλειές... Τέλος πάντων μας είχε βάλει να κάνουμε τα test 12- 13- 14- 15 από το Projekt b2 του Χρίστου Καραμπάτου. Τα έχω λύσει αλλά θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος να μου δώσει τις απαντήσεις για να κάνω επαλήθευση. Γι' αυτό όποιος μπορεί ας με βοηθήσει... Ευχαριστώ πολύ!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia992

Νεοφερμένος

Η Sofia992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αυτές οι απαντήσεις είναι για το βιβλίο projekt b2??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina papa

Νεοφερμένος

Η marina papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
?παιδια. μηπως μπορειτε να μου πειτε τις λυσεις του πρωτου τεστ του βιβλιου γερμανικων station b2:)? οσο πιο γρηγορα μπορειτε σας παρακαλω!!..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina papa

Νεοφερμένος

Η marina papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδιααα οποιος μπορει οσοο πιο γρηγορα αν γινεται το hv 2+3 tou projekt b2 ( karabatos ) kai to 1 kai 2 test sto station b2!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sharon den Adel

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Παιδιά το νόημα του συγκεκριμένου θέματος είναι να λύνονται απορίες και να δίνονται οι λύσεις για επαλήθευση των απαντήσεων, και όχι να τις παίρνουμε έτοιμες για να πάμε στο μάθημα με έτοιμες τις ασκήσεις μας. Σκεφτείτε ότι έτσι χάνεται η ευκαιρία για εξάσκηση, βελτίωση και δυστυχώς πάνε τα λεφτά που πληρώνεται στα φροντιστήρια χαμένα. Οπότε προσπαθείστε μόνοι σας για το καλό σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

klouzelaw

Νεοφερμένος

Η klouzelaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδιά και εγώ τις απαντήσεις από το projekt b2 του καραμπάτου ψάχνω.... διότι θα τα κάνω μόνη μου τα τεστ με σκοπό να δώσω τον Γενάρη!!! Μπαίνω σε μία διαδικασία δύσκολη, το ξέρω, αλλά υπάρχει λόγος...
Αν μπορούσα να έχω τις απαντήσεις, θα σας ήμουν ευγνώμων.... Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia992

Νεοφερμένος

Η Sofia992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μηπως εχεις και τις λυσεις του κεφαλαιου 3??Ειναι μεγαλη αναγκη γι'αυτο στο ζηταω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top