Προετοιμασία για Γ' Λυκείου

vaslaras17

Νεοφερμένος

Ο vaslaras17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Είμαι Β Λυκείου και το καλοκαίρι στα Αρχαία θα βγάλω τον Πρωταγόρα... Είναι λίγο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Πολυ λιγο.εγω θα εβγαζα ολο το βιβλιο στα τελη αυγουστου.Να μου μεινει αρκετος χρονος για επαναληψη.Γ λυκειου θα ειμαστε,δε θα τα ξινουμε,ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
καταλαβαινω το αγχος σου αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται απο τωρα να κανεις την υλη της γ λυκειου.. καλυτερα να εξασκηθεις σε βασικα πραγματα τωρα στα αρχαια τα λατινικα και την εκθεση για να πας προετοιμασμενη καλα στη γ λυκειου.. για την υλη της γ λυκειου πιστευω πρεπει να ξεκινησεις φροντ απο αυγουστο αν και δεν ξερω απο που εισαι.. συνηθως στην νοτια ελλαδα τα φροντ αρχιζουν τον ιουνιο κανουν ολο τον ιουλιο και σταματαν αυγουστο ενω στη βορεια αρχιζουμε τον αυγουστο..

λάθος κάνεις :P:P κι εμείς ιούλιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna_ioanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Λοιπόν, εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους όσοι πρόκειται να δώσουν πανελλήνιες!!!
Ίσως για όσα παιδιά δεν πηγαίνουν φροντιστήριο και δεν έχουν κάποιον να 'επιβλέπει' το διάβασμά τους θα ήταν καλό να τους πούμε στο περίπου σε ποιά επίπεδα να κινηθούν...
Λογοτεχνία στα θερινά μαθήματα είχαμε βγάλει τα ποιήματα για την ποίηση. Αρχαία, προτείνω να διαβάσετε όσο καλύτερα γίνετε την εισαγωγή του Πρωταγόρα.. Εμείς είχαμε κάνει μέχρι την 5η ενότητα του Πρωταγόρα.
Λατινικά, απ' όσο θυμάμαι, είχαμε κάνει τα 4 πρώτα κείμενα, ενώ ιστορία από το πρώτο κεφάλαιο μέχρι την τράπεζα της Ελλάδος.
Έκθεση, όσα θέματα είχαν να κάνουν με την παιδεία...
Στα Μαθηματικά είχαμε ΄βγάλει' κάποιο μέρος από το 1ο κεφάλαιο και στις Αρχές οικονομικής θεωρίας όλο το πρώτο κεφάλαιο σε θεωρία και τις βασικές του ασκήσεις.
Αυτά για όσους κάνουν θερινή προετοιμασία. Όπως και να ΄χει όμως δε χρειάζεται να αγχώνεστε για κανένα λόγο- τουλάχιστον όχι ακόμα-. Ο χρόνος πιέζει όταν έχεις τόσα πολλά (σε συνδυασμό με σχολείο-φροντιστήριο), ωστόσο δεν είναι λίγος για όσους έχουν ένα στόχο και δουλεύουν συστηματικά για να τον πετύχουν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adara casimir

Νεοφερμένος

Η adara casimir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια.ηθελα να ρωτησω κατι σχετικο με την ιστορια κατευθυνσης.Πρεπει να μαθω ολο το βιβλιο απ'εξω ή υπαρχει συγκεκριμενη υλη που πρεπει να διαβασουμε;;;Ρωταω διοτι εχω παρει το βιβλιο της κατευθυνσης και σκεφτομαι να το ξεκινησω απο βδομαδα αλλα ομως δεν ξερω αν υπαρχει κατι εκτος υλης.Ευχαριστω πολυ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.

marr12309

Νεοφερμένος

Η marr12309 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ειμαι και εγω τριτη λυκειου πια!!!τα παιδια της τεχνολογικης-θετικης ποση ωρα διαβαζετε την ημερα?σιγουρα ο καθενας εχει το δικο του προγραμμα αλλα θα ηθελα να παρω μια εικονα γιατι εχω αγχωθει:redface::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrictian

Νεοφερμένος

Η xrictian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
κανεις απο τεχνολογικη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ειμαι και εγω τριτη λυκειου πια!!!τα παιδια της τεχνολογικης-θετικης ποση ωρα διαβαζετε την ημερα?σιγουρα ο καθενας εχει το δικο του προγραμμα αλλα θα ηθελα να παρω μια εικονα γιατι εχω αγχωθει:redface::worry:

καλησπερα εγω ειμαι θετικη κατευθυνση....δεν εχω συγκεκριμενο χρονο για το διαβασμα.γυριζω απο το φροντ δηλαδη 2 η ωρα καθομαι τρωω και λοιπα και ξεκιναω διαβασμα 5,6 που δεν εχει και τοσο ζεστη.με συχνα διαλειμματα βεβαια διαβαζω μεχρι να τελειωσω αυτα που εχω να κανω...αν παλι το μυαλο κουραστει σταματαω γιατι δεν υπαρχει οφελος να διαβαζει κανεις με κλουβιο μυαλο:D...
μου παιρνει καθημερινα περιπου 4 ωρες πανω κατω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,
είμαι β' λυκείου και επειδή δεν θέλω να κάνω φροντιστήρια και μαθήματα θέλω να αρχίσω να εντάσσω την ύλη της γ' στο προσωπικό μου διάβασμα.
Είμαι θετική κατεύθυνση και έχω πολύ καλές βάσεις χωρίς κενά από τις προηγούμενες χρονιές. Θέλω να μου πείτε από που θα με συνέφερε να αρχίσω την ύλη των μαθηματικών, μιγαδικούς ή συναρτήσεις, ώστε να μπορέσω να κάνω κάτι.
το ξέρω ότι πολλοί θεωρείτε υπερβολικό το να αρχιζει κανείς από τώρα αλλά έτσι είναι ο τρόπος που προτιμώ να δουλεύω...
πείτε μου τι κάνετε σε φροντιστήρια ή ιδιαίτερα ή αν έχετε άλλες πληροφορίες.

ευχαριστώω! :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
θελω τωρα το καλοκαιρι να διαβασω ιστορια..υπαρχει περιπτωση να βρω σε βιβλιοπωλειο το βιβλιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
θελω τωρα το καλοκαιρι να διαβασω ιστορια..υπαρχει περιπτωση να βρω σε βιβλιοπωλειο το βιβλιο;
Ναι το πολυ πολυ στο παραγγελνουν
γνωμη μου παντως ειναι να διαβασεις γραμματικη-συντακτικο πιο πολυ η ιστορια βγαινει ανετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Ναι το πολυ πολυ στο παραγγελνουν
μιας και εχεις περασει τη διαδικασια των πανελλαδικων να σε ρωτησω κατι..θα κανω θερινα στα λατινικα εκθεση ιστορια και αγνωστο...λογοτεχνια και γνωστο μου ειπε η καθηγητρια μου οτι θα αρχισουμε απο τελη αυγουστου μολις βγει η υλη για να ειμαστε σιγουροι...βεβαια αγχωθηκα..

τι λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
μιας και εχεις περασει τη διαδικασια των πανελλαδικων να σε ρωτησω κατι..θα κανω θερινα στα λατινικα εκθεση ιστορια και αγνωστο...λογοτεχνια και γνωστο μου ειπε η καθηγητρια μου οτι θα αρχισουμε απο τελη αυγουστου μολις βγει η υλη για να ειμαστε σιγουροι...βεβαια αγχωθηκα..

τι λες;
εγω περσυ εκανα θερινα σε ολα εκτος απο βιολογια,δες προβλημα να μην βγει η υλη στην κατευθυνση μας δεν υπαρχει το θεμα ειναι να μην τρεχετε μεσα στην χρονια κατι που εξαρταται απο την ποιοτητα του τμηματος,εν συντομια στο γνωστο δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα λογοτεχνια απο την αλλη καλο θα ηταν πιστευω να εβγαζες μονο σου κανενα ποιημα για την ποιηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εγω περσυ εκανα θερινα σε ολα εκτος απο βιολογια,δες προβλημα να μην βγει η υλη στην κατευθυνση μας δεν υπαρχει το θεμα ειναι να μην τρεχετε μεσα στην χρονια κατι που εξαρταται απο την ποιοτητα του τμηματος,εν συντομια στο γνωστο δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα λογοτεχνια απο την αλλη καλο θα ηταν πιστευω να εβγαζες μονο σου κανενα ποιημα για την ποιηση
δεν ειμαι σε φροντ, ιδιαιτερα κανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resistance

Νεοφερμένος

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Πότε πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο χρονικό σημείο ώστε να ξεκινήσει ένας μαθητής που στοχεύει υψηλούς βαθμούς στις Πανελλήνιες 2017 την προετοιμασία του για τα Μαθηματικά Θετικής και Οικονομικής-Τεχνολογικής Κατεύθυνσης Γ' Λυκείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Το καλοκαίρι του 2016. Μην τρελαίνεσαι, δεν έχει νόημα να κάνεις υπερβολές και να αρχίσεις παράλληλα με την ΄β λυκείου, δεν θα έχεις τον απαραίτητο χρόνο και ωριμότητα ώστε να κάνεις κάποιο κεφάλαιο ολοκληρωμένα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Εγώ είχα κάνει μαλ@κία και ξεκίνησα από το Σεπτέμβριο της Β.Για 4 μήνες έκανα όρια(μέχρι Δεκέμβρη),τίποτα άλλο.Βέβαια η ύλη τελείωσε και πάλι εκτός χρονοδιαγράμματος αλλά ευτυχώς δεν βγήκε σε κακό.Έγραψα 19.Το ιδανικότερο,με την ύλη που έχετε,είναι να ξεκινήσεις το καλοκαίρι ανάμεσα σε β και γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resistance

Νεοφερμένος

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Κατ'αρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις και το χρόνο που διαθέσατε.Ο καθηγητής με τον οποίο κάνω ιδιαίτερα μου έχει προτείνει να αρχίσουμε την προετοιμασία για τα Μαθηματικά τον Μάρτιο του 2016 έχοντας ολοκληρώσει βέβαια την ύλη της Β' Λυκείου.Πώς βρίσκετε την ιδέα αυτή;

ΥΓ. Έχω κάνει ήδη ένα μήνα μαθήματα για τα Μαθηματικά Κατεύθυνσης της Β' Λυκείου έχοντας σχεδόν ολοκληρώσει το 1ο από τα 3 κεφάλαια του βιβλίου,τα Διανύσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Είχα την ίδια απορία και εγώ αυτές τις μέρες:P
Το ίδιο πιστεύετε και για φυσική και χημεία;Βγαίνουν άνετα και σωστά πιστεύεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top