Γενικό -  Επιλογή επαγγέλματος

vangelis35583

Νεοφερμένος

Ο vangelis35583 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
[FONT=&quot]Καλησπέρα παιδιά,[/FONT]



Είμαι κι εγώ ένας τελειόφοιτος μαθητής της πρώτης λυκείου..Όσον αφορά τι κατεύθυνση θα ακολουθήσω έχω βρει..έστω είμαι ανάμεσα σε δυο…Θετική ή Τεχνολογική.. Ξερώ αρκετά καλά μαθηματικά...αλλά δεν είμαι και τόσο καλός στην φυσική...έχω κενά…όπου αυτό πιστεύω θα τα καλύψω αυτό το καλοκαίρι…Το πρόβλημα μου.. είναι ότι ακόμα δεν ξερώ τι θέλω να ακολουθήσω…ως προς επάγγελμα έχω πολλά στο μυαλό μου…και αγχώνομαι…για το μέλλον μου…Γενικά δεν έχω ενημερωθεί σωστά…και ψάχνομαι..Θέλω...αν μπορείτε να με βοηθήσετε...και να μου εξηγήσετε... πως πανε τα πεδία..Περιμένω κάποια απαντησή σας...Ευχαριστώ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
[FONT=&quot]Καλησπέρα παιδιά,[/FONT]



Είμαι κι εγώ ένας τελειόφοιτος μαθητής της πρώτης λυκείου..Όσον αφορά τι κατεύθυνση θα ακολουθήσω έχω βρει..έστω είμαι ανάμεσα σε δυο…Θετική ή Τεχνολογική.. Ξερώ αρκετά καλά μαθηματικά...αλλά δεν είμαι και τόσο καλός στην φυσική...έχω κενά…όπου αυτό πιστεύω θα τα καλύψω αυτό το καλοκαίρι…Το πρόβλημα μου.. είναι ότι ακόμα δεν ξερώ τι θέλω να ακολουθήσω…ως προς επάγγελμα έχω πολλά στο μυαλό μου…και αγχώνομαι…για το μέλλον μου…Γενικά δεν έχω ενημερωθεί σωστά…και ψάχνομαι..Θέλω...αν μπορείτε να με βοηθήσετε...και να μου εξηγήσετε... πως πανε τα πεδία..Περιμένω κάποια απαντησή σας...Ευχαριστώ....

Ψυχραιμία Βαγγέλη, ό,τι θες εγώ είμαι εδώ. Λοιπόν, σκέψου σοβαρά σε ποιο πεδίο ανήκει η σχολή της 1ης επιλογής. Το κριτήριο για την κατεύθυνση πρέπει να είναι αυτό, δηλαδή να επιλέξεις την κατεύθυνση που σου παρέχει πρόσβαση σε σχολές του επιστημονικού πεδίου που ανήκει η σχολή της 1ης σου επιλογής. Αν έχεις κατασταλλάξει σε αυτό το θέμα τότε δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις κατεύθυνση στην Γ΄Τάξη και να έχεις άλλες συνέπειες. Το καλύτερο για τον καθένα είναι να ακολουθήσει τόσο στην Β΄ όσο και στην Γ΄ Τάξη την ίδια κατεύθυνση.

Οι σχολές της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης ταξινομούνται σε 5 επιστημονικά πεδία (δες μηχανογραφικό)

1ο πεδίο: Πεδίο ανθρωπιστικών, νομικών και κονωνικών επιστημών


Κυριότερες σχολές: Νομικές, Παιδαγωγικά, Νηπιαγωγών, Ψυχολογία, Ιστορίας-Αρχαιολογίας, Φιλολογίας, Φιλοσοφίας, Κοινωνιολογίας

2ο πεδίο: Πεδίο θετικών επιστημών


Κυριότερες σχολές: Τμηματα μαθηματικών και εφαρμοσμένων μαθηματικών, στατιστικής, φυσικής, χημείας, βιολογίας, γεωλογίας, γεωγραφίας, ΣΕΜΦΕ ΕΜΠ, πληροφορικής, παιδαγωγικά, νηπιαγωγών, γεωπονικές σχολές, σχολές δασολογίας

3ο πεδίο: Πεδίο επιστημών υγείας

Κυριότερες σχολές: Ιατρικές, Οδοντιατρικές, Κτηνιατρικές, Φαρμακευτικές, Βιολογίας, Μοριακής βιολογίας και γεννετικής, βιοχημείας-βιοτεχνολογίας, οπτικής, ιατρικών εργαστηρίων

4ο πεδίο: Πεδίο τεχνολογικών επιστημών

Κυριότερες σχολές: Τμήματα μηχανικών (πολιτικών, μηχανολόγων, ναυπηγών μηχανολόγων, αρχιτεκτόνων, αγρονόμων-τοπογράφων, ηλεκτρολόγων, ηλεκτρονικών, χημικών, μεταλλειολόγων-μεταλλουργών, ορυκτών πόρων, παραγωγής και διοίκησης, περιβάλλοντος, υπολογιστών και πληροφορικής, επιστήμης των υλικών, οικονομίας και διοίκησης κλπ), ΣΕΜΦΕ ΕΜΠ, γεωπονικές σχολές και σχολές δασολογίας, βιοχημείας-βιοτεχνολογίας, επιστήμης των υλικών, πληροφορικής

5ο πεδίο: Πεδίο επιστημών οικονομίας και διοίκησης

Κυριότερες σχολές: οικονομικής επιστήμης, λογιστικής και χρηματοοικονομικής, λογιστικής και τραπεζικής διοικητικής, μάρκετινγκ και επικοινωνίας, ναυτιλιακών σπουδών, οργάνωσης και διοίκησης επιχειρήσεων, διοικητικής επιστήμης και τεχνολογίας, διεθνών ευρωπαϊκών και οικονομικών σπουδών

Τα μαθήματα που περιλαμβάνει η κάθε κατεύθυνση και τις δυνατές επιλογές τα έχουμε αναλύσει σε άλλο thread στην κατηγορία Γ Λυκείου και απόφοιτοι. Αν ψάξεις λίγο θα το βρεις.

Ό,τι απορία έχεις ρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Θα σου ελεγα να πας θετικη και μετα αλλαζεις αν θες.
Γιατι αν πας τεχνολογικη και μετα θελησεις θετικη θα τα βρεις λιγο δυσκολα...
Και εγω στην ιδια κατασταση ειμαι.
Δεν ξερω αν θελω θετικη η τεχνολογικη, και δεν εχω ιδεα για επαγγελμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vangelis35583

Νεοφερμένος

Ο vangelis35583 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ φίλε...Με βοήθησες...Τουλάχιστον τώρα θα κάτσω να σκεφτώ...με βάση αυτά...:):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaliorova

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ φίλε...Με βοήθησες...Τουλάχιστον τώρα θα κάτσω να σκεφτώ...με βάση αυτά...:):no1:
Εγώ σου προτείνω να πάρεις ένα φυλλάδιο με όλες τις σχολές, τα πεδία κλπα και να αρχίσεις να διαγράφεις σιγά σιγά τα επαγγέλματα τα οποία δεν θα σου άρεσαν καθόλου, και έτσι σιγά σιγά θα βρείς άκρη! Έτσι έκανα και εγώ και με βοήθησε πάρα πολύ!

Εφόσον θα πας είτε Θετική είτε Τεχνολογική μπορείς να μπεις στα πεδία: 2ο, 3ο,(=> από Θετική) και 4ο, 5ο (=> από τεχνολογική)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Λάθος κάνεις στο 5ο πεδίο μπορούν να το πάρουν όλες οι κατευθύνσεις με μαθηματικά γενικής παιδείας και ΑΟΘ και ακόμα το πεδίο 2 είναι προσβάσιμο από τεχνολογική καθώς και το 4 από θετική:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Σκεψου θελεις ιατρικη και φαρμακευτικη; αν θελεις πας θετικη αν οχι τεχνολογικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Kαι για βιολογία καλύτερα να είναι θετική:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Βαγγελη κ εγω το ιδιο προβλημα εχω..το μαθημα του σεπ στο σχολειο μας ηταν εντελως ανουσιο..συμφωνω με τα παιδια,ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις..:)
εγω λεω να παω 9ετικη με μα9ημα επιλογης βιολογια,επειδη ενδιαφερομαι για το 3ο πεδιο..ωστοσο κ εγω εχω μια δυσκολια με τη φυσικη παρολο που με τα μα9ηματικα δεν εχω κανενα προβλημα..9α προσπαθησω και εγω να καλυψω τα κενα και ο,τι βγει..:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manthak47

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
..το μαθημα του σεπ στο σχολειο μας ηταν εντελως ανουσιο..

Καλά, μη νομίζεις, πιο ανούσιο σε εμάς δε γινόταν... Το ΣΕΠ το έκανε η γυμνάστριά μας και τελικά κάναμε μόνο γυμναστική :D. Μόνο 2 φορές μπήκε στην τάξη και αυτές τις φορές δεν είχαμε και τα βιβλία :P!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Καλά, μη νομίζεις, πιο ανούσιο σε εμάς δε γινόταν... Το ΣΕΠ το έκανε η γυμνάστριά μας και τελικά κάναμε μόνο γυμναστική :D. Μόνο 2 φορές μπήκε στην τάξη και αυτές τις φορές δεν είχαμε και τα βιβλία :P!

Και στο σχολείο μας το ίδιο γινόταν.Ο γυμναστής μας έκανε Σ.Ε.Π.

Οπότε το οτι υπάρχει έλλειψη ενημέρωσης στα σχολεία το θεωρώ σχεδόν δεδομένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ναι κ σε μας η γυμναστρια μας εκανε..:iagree:πφφφφ απο που κ ως που βαλαν τους γυμναστες να διδασκουν σεπ ρε παιδια? ε μια φορα μας εφερε μια φωτοτυπια με τα πεδια κ μετα μας εβγαζε εξω και καναμε γυμναστικη κανονικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
και σε μασ το ιδιο
ο γυμναστησ μας εκανε σεπ ..δεν λεω εβρισκε πληροφοριες και ηθελε να μασ τησ πει αλλα τα παιδια τησ ταξησ μου εκαναν φασαρια με αποτελεσμα να μας βγαζει εξω να παιξουμε..............:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra!!!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Τυχερή είμαι δηλαδή...Παιδιά εμεις εχουμε καθηγήτρια που έχει σπουδάσει πανω σε αυτόν τον τομέα και μας εξήγησε πολλά! Επίσης υπάρχει μέσα στο σχολείο γραφείο ΣΕΠ οπου μπορείσ να πάς και να μιλήσεις με αυτή την καθηγήτρια όποτε θές ακόμα και αν δεν είσαι απο το σχολείο!!! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socrates1997

Νεοφερμένος

Ο socrates1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Είμαι σε ένα κρίσιμο σταυροδρόμι και θέλω να διαλέξω την κατεύθυνση και την σχολή που θα περάσω. Το πιο πιθανό είναι να πάω Θεωρητική και Νομική. Πρώτα απ'όλα είμαι αρκετά καλός μαθητής, απουσιολόγος στο τμήμα μου (είμαι Α'Λυκείου) και είμαι καλός σε όλα ή τουλάχιστον δεν εχω τρομερά κενά πουθενά. Οι γονείς μου ειναι φιλολόγοι οπότε μπορούν να ου δώσουν μια βοήθεια παραπάνω και επιπλέον είναι πιο σίγουρη σαν κατεύθυνση από την Θετική. Θα ήθελα να ρωτήσω
1)Αξίζει να πάει κανείς δικηγόρος εφόσον το αποφασίσω και παλέψω
2)Πόσο δύσκολο είναι να περάσει κανείς Νομική ΑΠΘ ή ΔΠΘ
3)Στο εξωτερικό είναι πολύ δύσκολο να ασχοληθώ με τη Νομική;
4)Αν δεν περάσω εδώ μπορώ να σπουδάσω στην Κύπρο και τι πρέπει να κάνω (εστω και σε ιδιωτικό πανεπιστήμιο)
5)Επαγγελματικές προοπτικές (σκέφτομαι συμβολαιογράφος αν ανοίξει το επάγγελμα ή γραφολόγος αν ξερει κάποιος πώς γίνεσαι ας μου πει, και δικαστής φυσικά αλλά κάθε πότε διορίζουν και πόσους περίπου;)
Μου αρέσει σαν επιστήμη, έχω ρητορική ικανότητα και δυναμικότητα όλοι μου το λένε. Να το κάνω το βήμα; Έχετε να μου προτείνετε καμιά εναλλακτική (στρατό από θεωρητική ή κάτι άλλο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morfoulaisd

Νεοφερμένος

Η morfoulaisd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
κοιτα αν εχεις παθος με αυτο go for it ;)
η αληθεια ειναι οτι η θεωριτικη δεν ανοιγει τοσες σχολες οσο η θετικη,παρολ'αυτα η νομικη ειναι η καλυτερη κατα τη γνωμη μου σχολη που μπορεις να ακολουθησεις απο θεωριτικη(εκτος απο τις στρατιωτικες).Σιγουρα θα ειναι δυσκολη,καμια σχολη σημερα δεν ειναι χαλαρη..αφου ομως εισια προθυμος να το παλεψεις,καντο!!
απο θεωρητικη μπορεις να πας και ΣΣΑΣ ψυχολογιας και οικονομικα,αλλα θα πρεπει να ριξεις πολυ διαβασμα..γιατι παιρνουν εναν στους τοσους..
παντως αν το θες τοσο πολυ,μη το σκεφτεσαι στιγμη,απλα ακολουθα το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Είμαι σε ένα κρίσιμο σταυροδρόμι και θέλω να διαλέξω την κατεύθυνση και την σχολή που θα περάσω. Το πιο πιθανό είναι να πάω Θεωρητική και Νομική. Πρώτα απ'όλα είμαι αρκετά καλός μαθητής, απουσιολόγος στο τμήμα μου (είμαι Α'Λυκείου) και είμαι καλός σε όλα ή τουλάχιστον δεν εχω τρομερά κενά πουθενά. Οι γονείς μου ειναι φιλολόγοι οπότε μπορούν να ου δώσουν μια βοήθεια παραπάνω και επιπλέον είναι πιο σίγουρη σαν κατεύθυνση από την Θετική. Θα ήθελα να ρωτήσω
1)Αξίζει να πάει κανείς δικηγόρος εφόσον το αποφασίσω και παλέψω
2)Πόσο δύσκολο είναι να περάσει κανείς Νομική ΑΠΘ ή ΔΠΘ
3)Στο εξωτερικό είναι πολύ δύσκολο να ασχοληθώ με τη Νομική;
4)Αν δεν περάσω εδώ μπορώ να σπουδάσω στην Κύπρο και τι πρέπει να κάνω (εστω και σε ιδιωτικό πανεπιστήμιο)
5)Επαγγελματικές προοπτικές (σκέφτομαι συμβολαιογράφος αν ανοίξει το επάγγελμα ή γραφολόγος αν ξερει κάποιος πώς γίνεσαι ας μου πει, και δικαστής φυσικά αλλά κάθε πότε διορίζουν και πόσους περίπου;)
Μου αρέσει σαν επιστήμη, έχω ρητορική ικανότητα και δυναμικότητα όλοι μου το λένε. Να το κάνω το βήμα; Έχετε να μου προτείνετε καμιά εναλλακτική (στρατό από θεωρητική ή κάτι άλλο)

1) Γιατί όχι;
2) Με σχετικά πολύ καλό διάβασμα υποθέτω
3) Με την νομική στο εξωτερικό είναι πιο εύκολο να ασχοληθείς ακόμα και σε σχέση με την Ελλάδα
4) Δεν είμαι σίγουρος αν η Κύπρος έχει νομική, δεν μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό.
5) Ένας συμβολαιογράφος βγάζει πολύ χρήμα απλά είναι δύσκολο να γίνεις. Από θεωρητική μπορείς να ασχοληθείς και με την δημοσιογραφία, ο ρητορικός σου λόγος θα σε βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ο γειτονας μου : ο μπαμπας οτυ φιλολογος , αριστος μαθητης , επελεξε θετικη.Δε πηγε φροντ. εβγαλε 18.900 μορια και περασε ΗΜΜΥ ....
Για εμενα επαγγελματα οπως δικηγορος ειναι πλεον κορεσμενα . Και απο τη στιγμη που μπορεις , γιατι δεν επιλεγεις θετικη η τεχνολογικη;;;
Με την προυποθεση βεβαια να σου αρεσει καποια σχετικη σχολη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Για εμενα επαγγελματα οπως δικηγορος ειναι πλεον κορεσμενα . Και απο τη στιγμη που μπορεις , γιατι δεν επιλεγεις θετικη η τεχνολογικη;;;
Ανέφερε κάπου ότι θέλει να γίνει Δικηγόρος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ανέφερε κάπου ότι θέλει να γίνει Δικηγόρος;

Ανεφερε οτι μαλλον θελει να περασει Νομικη...ενταξει εγω απλα το γενικευσα λιγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top