Πώς να της δείξω πως δεν τη θέλω;

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγώ αν ήμουν στην θέση σου δεν θα την ξέκοβα πάντως.
Δεν έχει γίνει κολλητσίδα απ' όσο έχω καταλάβει για να σου σπάει νεύρα, και από την άλλη, δεν την ξέρεις και τόσο καλά και δεν ξέρεις τι θα ξημερώσει αύριο και πώς θα την δεις...κρίμα δεν είναι να της έχεις ρίξει απότομο άκυρο από νωρίς και να είσαι με τα χέρια δεμένα?

Φυσικά δεν είπα να παίζεις μαζί της και να της δίνεις θάρρος, αλλά μην την απομονώσεις και τελείως. Ούτως ή άλλως αυτά που έχεις είναι ενδείξεις, συνεχίστε να μιλάτε φιλικά να δεις πώς θα εξελιχθεί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
...

εγω παλι λεω
να της πεις στην ψυχρα
"θελω να σε παντρευτω"
...θα πάρει φόρα και θα φύγει τρέχοντας
:P




________________________________
υγλολ

δεν την ξέρεις και τόσο καλά και δεν ξέρεις τι θα ξημερώσει αύριο και πώς θα την δεις...κρίμα δεν είναι να της έχεις ρίξει απότομο άκυρο από νωρίς και να είσαι με τα χέρια δεμένα?

λολ, ακου μια συμβουλη εδω
κάνε την καρδιά σου ταμειο σουπερμαρκετ και μοίραζε σειρες προτεραιότητας Ο_ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
...

εγω παλι λεω
να της πεις στην ψυχρα
"θελω να σε παντρευτω"
...θα πάρει φόρα και θα φύγει τρέχοντας
:P

και αν είναι καμια Ματίνα Μανταρινάκη;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Να την σπρώξει στο Νικόλα τον οινοχόο. Ανοιχτό ειναι το φβ του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ρώτα την αν έχει καμιά καλή φίλη ελεύθερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manos_am

Νεοφερμένος

Ο Εμμανουήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδιά μου σας ευχαριστώ για τις απόψεις σας. Θα πράξω αναλόγως. Να είστε καλά κι ευχαριστώ για το ενδιαφέρον:D;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Παιδιά μου σας ευχαριστώ για τις απόψεις σας. Θα πράξω αναλόγως. Να είστε καλά κι ευχαριστώ για το ενδιαφέρον
Άκουσε παληκάρι μου. Αν το κορίτσι βλέπεται και σε έχει πραγματικά βάλει στο μάτι, δεν έχεις καμία ελπίδα να γλυτώσεις. Ότι και να κάνεις, πολύ γρήγορα θα είσαστε ζευγάρι. Άντε με τις ευχές μου. . .


ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΗΝΥΜΑ
Δηλαδή αν κάποια με γουστάρει πραγματικά και με έχει βάλει στο μάτι, εγώ πρέπει να κάνω κάτι μαζί της (που δε την θέλω;;;
Θα την θέλεις, θα την θέλεις . . .
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Άκουσε παληκάρι μου. Αν το κορίτσι βλέπεται και σε έχει πραγματικά βάλει στο μάτι, δεν έχεις καμία ελπίδα να γλυτώσεις. Ότι και να κάνεις, πολύ γρήγορα θα είσαστε ζευγάρι. Άντε με τις ευχές μου. . .

Δε μιλάς σοβαρά...:confused::confused::confused::confused::confused:
Δηλαδή αν κάποια με γουστάρει πραγματικά και με έχει βάλει στο μάτι, εγώ πρέπει να κάνω κάτι μαζί της (που δε την θέλω;;;;) :confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Δε μιλάς σοβαρά...:confused::confused::confused::confused::confused:
Δηλαδή αν κάποια με γουστάρει πραγματικά και με έχει βάλει στο μάτι, εγώ πρέπει να κάνω κάτι μαζί της (που δε την θέλω;;;;) :confused::confused:

Αμά δεν την θέλεις πραγματικά μάθε τι της αρέσει και άρχισε να το βρίζεις, φερορμόνες πολλές έχει στο κεφάλι της, λογικά σε λίγο καιρό θα εξασθενήσουν (εκτός αν ανήκει στην κατηγορία της παρακάτω κυρίας):

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathisdim

Νεοφερμένος

Ο stathisdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Αν ακουει μπιμπερ βρισε τον θα ξεμπερδεψεις αμεσα, αν παλι δεν ακουει... ξανασκεψου το λιγες ειναι τοσο εξυπνες στην β' γυμνασιου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

walker4star

Νεοφερμένος

Ο walker4star αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Απόφυγέ την..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
ό,τι δεν θέλει να ακούσει ένα κορίτσι. ή άντρας.:/:

όχι έτσι απότομα παιδιά, απλά άσε τον άλλο να ξενερώσει...

(αλλά δεν θέλω να δίνω τέτοιες συμβουλές. δε μ'αρέσει.:redface:)
Μ' άρεσε η διάκριση "άντρας-κορίτσι" :P

Γιατί να μην είμαστε ειλικρινείς με τους άλλους; Θα ήταν ωραίο να τους κάνουμε να τρέφουν ψευτικες ελπίδες; Το χειρότερο είναι να παίζεις με τα συναισθήματα του άλλου.
Νομίζω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να μιλάμε με απόλυτη ειλικρίνεια. "Ναι, σε βλέπω μόνο φιλικά!" Αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μ' άρεσε η διάκριση "άντρας-κορίτσι" :P

Γιατί να μην είμαστε ειλικρινείς με τους άλλους; Θα ήταν ωραίο να τους κάνουμε να τρέφουν ψευτικες ελπίδες; Το χειρότερο είναι να παίζεις με τα συναισθήματα του άλλου.
Νομίζω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να μιλάμε με απόλυτη ειλικρίνεια. "Ναι, σε βλέπω μόνο φιλικά!" Αυτό.

Seriously now,αυτο ποτε δεν το καταλαβα.

Worst JUSTIFICATION ever :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Seriously now,αυτο ποτε δεν το καταλαβα.

Worst JUSTIFICATION ever :P
Tι ακριβώς δεν κατάλαβες καλό μου; Δε σου έτυχε ποτέ ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Tι ακριβώς δεν κατάλαβες καλό μου; Δε σου έτυχε ποτέ ε; :P

Φυσικα και μου ετυχε,αλλα αυτο δεν σημαινει οτι κατανοησα και τον λογο.Βασικα,δεν τιθεται καν λογος για ''ειλικρινεια'' σε αυτη την δικαιολογια.Λες και ξερει την εννοια του ''φιλικου'' και του ''ερωτικου'' :P

Δεν την ζητησα και σε γαμο,ας ελεγε το ψηνω για one night stand :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Έλα μαλακίες λέτε τώρα, σε βλέπω φιλικά και μπούρδες.
Αν με τον άλλον δεν έχεις καποια όντως φιλική σχέση με διάκρεια, και τον αισθάνεσαι σαν φίλο σου, περνάτε χρόνο μαζί, βγαίνετε, μιλάτε κτλ, θα' ναι από τις πιο ηλίθιες δικαιολογίες έβερ.
Άκου σε βλέπω φιλικά και σου' χω μιλήσει μόνο από το τσατ του φέις μπουκ και σου' χω πει 2 φορές γεια irl.

Αυτό δεν είναι ειλικρίνεια, είναι χαζομάρα.
Εκτός κι αν θεωρείτε φίλο τον οποιοδήποτε τυχόντα που σας τη πέφτει.

Αν θέλει ειλικρίνεια υπάρχει το "δε μου αρέσεις, δε σε θέλω".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
...
Δεν την ζητησα και σε γαμο,ας ελεγε το ψηνω για one night stand :P...

για την ακριβεια...one friend stand!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Αν θέλει ειλικρίνεια υπάρχει το "δε μου αρέσεις, δε σε θέλω".
Αυτό χτυπάει πιο άσχημα όμως. Ενώ το άλλο έρχεται πιο μαλακά... είναι ωραιοποιημένη αλήθεια.

Πλάκα κάνω!
Απλώς εγώ αναφέρθηκα στην περίπτωση που τον ξέρεις τον άλλον, αλλά δεν αισθάνεσαι κάτι. Οτιδήποτε και να πεις, οτιδήποτε και να κάνεις ο άλλος μπορεί να το πάρει αλλιώς και να πει: "θέλει, αλλά..." Σε αυτές τις περιπτώσεις να είμαστε ξεκάθαροι.

Αν δεν τον ξέρεις, ναι και πάλι το δείχνεις ξεκάθαρα. Είναι το καλύτερο που μπορεί να γίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Παντως τα φιλικα ειναι τα καλυτερα ματς :devil:
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top