Βοηθήματα Γ' Λυκείου

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Α! Ειχα κ ενα απο τις εκδοσεις Λιβανη του Παπαθεοδωρου!Ηταν καθηγητης μου στο Λυκειο κ το ειχα αγορασει...Οι ασκησεις του δεν διαφοροποιουνται κ πολυ απο αυτες που θα βρεις σε αλλα βοηθηματα αλλα μερικα ερωτηματα ηταν αρκετα καλα κ σε εβαζαν στο βαθος της φυσικης!Ειδικα αυτα που προτεινε για 2ο θεμα...Αν εισαι πορωμενη στο προτεινω αλλα οταν περνας ξανα την υλη!

φυσικη γεν. θα κανω και στο φροντιστηριο αλλα με την λογικη αυτη και φυσικη κατ. θα κανω και στο φροντιστηριο αρα δεν θα χρειαζομουν βοηθημα;) ΟΧΙ στην υποβαθμιση του μαθηματος Γ.Π. :D θα παρω μαλλον...ξερεις καποιο καλο?:)


αρα μου προτινεις αυτο? :)


χημεια κατ. θα παρω σαλτερη. βιολογια κατ. και εκθεση χρειαζεται πιστευετε?
(μαθ. κατ. εχω μπαρλα. δεν χρειαζεται λογικα και κατι αλλο. υπερβολη δεν ειναι?:Ρ)
Σαλτερης the best..Δε θα βρεις καλυτερο...Ο Μπαρλας ειναι πολυ καλος κ εχει αρκετα μεγαλη ποικιλια ασκησεων...Βιολογια Κατ μου εφερνε ο καθηγητης μου ασκησεις σε φυλλαδια απο διαφορα βοηθηματα ή δικες του κ εκθεση ομοιως...

Μαθ κατ ειχα κ εκδοσεις Σαββαλα των Στεργιου-Νακη!Κ αυτο απο τα πολυ καλα με καποιες ασκησεις λιγο πιο εξηζητημενες αλλα οκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Σαλτερης the best..Δε θα βρεις καλυτερο...Ο Μπαρλας ειναι πολυ καλος κ εχει αρκετα μεγαλη ποικιλια ασκησεων...Βιολογια Κατ μου εφερνε ο καθηγητης μου ασκησεις σε φυλλαδια απο διαφορα βοηθηματα ή δικες του κ εκθεση ομοιως...
βιολογια κατ. μας ειπε πως εχει συλλεξει τις πιο καλες ασκησεις και πολλαπλης απο πολλα βοηθηματα. οποτε λογικα δεν θα χρειαστω κατι αλλο. και η θεωρια αφου ειναι ''παπαγαλια'' και αυτος τα εξηγει καλα, λογικα δεν θα εχω προβλημα:) για εκθεση δεν ξερω. αν ειναι το βλεπω και μες την χρονια αυτο:)

Μαθ κατ ειχα κ εκδοσεις Σαββαλα των Στεργιου-Νακη!Κ αυτο απο τα πολυ καλα με καποιες ασκησεις λιγο πιο εξηζητημενες αλλα οκ...
γιατι ειχες 2?:confused: προλαβαινες και ελυνες τοσες ασκησεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Στην αρχη μου εβαζε απο Στεργιου Νακη σχεδον οοολες κ στην επαναληψη απο Μπαρλα κ αλλα δικα του εκανε μια επιλογη...Αλλα μην το συζητας,στα μαθηματικα θεωρω οτι ελυσα τις περισσοτερες ασκησεις απο τα υπολοιπα μαθηματα...Ειχα δεινοπαθησει...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
γιατι ειχες 2?:confused: προλαβαινες και ελυνες τοσες ασκησεις?
Εγώ είχα 3 βοηθήματα στα μαθηματικά κατεύθυνσης (και 5 στη φυσική κατεύθυνσης):redface:. Βασικά, είχα κάνει πλούσια τα βιβλιοπωλεία.:P
Εννοείται πως δεν έλυνα όλες τις ασκήσεις. Ένα είχα ως κύριο και από τα άλλα 2 έκανα επιλογή, κυρίως τις επαναληπτικές ασκήσεις και τα διαγωνίσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Εκθεση ωραια δοκιμια ειναι του Κουτρα αλλα δε θυμαμαι εκδοσεις...Παντως ειναι πολυ γνωστο κ σιγουρα θα το βρεις στο βιβλιοπωλειο!Μου το 'χε δανεισει μια συμμαθητρια μου κανα δυο φορες...Δεν εχει ασκησεις!Μονο δοκιμια πανω στους θεματικους κυκλους της υλης..Ο,τι χρεαζεται δλδ για να γραψεις το κατι παραπανω στην εκθεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Eκθεση θα παρετε βοηθημα μονο αν δεν σας καλυπτουν οι σημειωσεις στο φροντιστηριο.Φυσικα μιλαμε μονο για το μερος των ασκησεων,γιατι στην περιληψη ,την παραγραφο και την εκθεση πρεπει απλα να το εχετε.Τα φροντιστηρια λιγο βοηθανε.
Στα μαθηματικα και γενικης και κατευθυνσης θα παρετε μπαρλα μονο για να το δουλεψετε μαζι με τον καθηγητη σας,αλλιως δεν θα σας προσφερει τιποτα.Εκτος αν εχετε χρονο να σπαζοκεφαλιαζετε με τις ασκησεις που εχει μεσα χωρις να δινει τις λυσεις.Αλλιως προτιμηστε παπαδακη.
Στη βιολογια κατ. προτεινω το βοηθημα σωτηριου -καρυοφυλλη.Εχει μεθοδολογια για ασκησεις και αρκετες λυμενες αλλα και αλυτες με αναλυτικες λυσεις πισω.Θα βοηθησει αρκετα πιστευω.Τη θεωρεια ομως μονο απο το σχολικο.
Στη φυσικη κατ δουλεψα με το φροντιστηριακο,αλλα για το τελος σας προτεινω να παρετε τα επαναληπτικα θεματα του παναγιωτακοπουλου.
Φυσικα μπορειτε να μην παρετε κανενα βοηθημα και να ψαξετε στο διαδικτυο για ασκησεις.Στα μαθηματικα υπαρχει παρα πολυ υλικο για να δουλεψετε και μπορω να σας στειλω και εγω αργοτερα στη χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Στην αρχη μου εβαζε απο Στεργιου Νακη σχεδον οοολες κ στην επαναληψη απο Μπαρλα κ αλλα δικα του εκανε μια επιλογη...Αλλα μην το συζητας,στα μαθηματικα θεωρω οτι ελυσα τις περισσοτερες ασκησεις απο τα υπολοιπα μαθηματα...Ειχα δεινοπαθησει...:/:
και αν επιτρεπεται πως εγραψες στο τελος?
δηλαδη καποια στιγμη δεν φτανεις ας πουμε σε ενα ζενιθ που οσες και να λυσεις μπορει απλα να κουραζεις τον εαυτο σου?:worry:
Εγώ είχα 3 βοηθήματα στα μαθηματικά κατεύθυνσης (και 5 στη φυσική κατεύθυνσης):redface:. Βασικά, είχα κάνει πλούσια τα βιβλιοπωλεία.:P
Εννοείται πως δεν έλυνα όλες τις ασκήσεις. Ένα είχα ως κύριο και από τα άλλα 2 έκανα επιλογή, κυρίως τις επαναληπτικές ασκήσεις και τα διαγωνίσματα.
εε ενταξει εισαι λιιιγο υπερβολικος θα ελεγα;):whistle:

Εκθεση ωραια δοκιμια ειναι του Κουτρα αλλα δε θυμαμαι εκδοσεις...Παντως ειναι πολυ γνωστο κ σιγουρα θα το βρεις στο βιβλιοπωλειο!Μου το 'χε δανεισει μια συμμαθητρια μου κανα δυο φορες...Δεν εχει ασκησεις!Μονο δοκιμια πανω στους θεματικους κυκλους της υλης..Ο,τι χρεαζεται δλδ για να γραψεις το κατι παραπανω στην εκθεση!
δοκιμια δεν βρισκεις στο ιντερνετ?

Eκθεση θα παρετε βοηθημα μονο αν δεν σας καλυπτουν οι σημειωσεις στο φροντιστηριο.Φυσικα μιλαμε μονο για το μερος των ασκησεων,γιατι στην περιληψη ,την παραγραφο και την εκθεση πρεπει απλα να το εχετε.Τα φροντιστηρια λιγο βοηθανε.
Στα μαθηματικα και γενικης και κατευθυνσης θα παρετε μπαρλα μονο για να το δουλεψετε μαζι με τον καθηγητη σας,αλλιως δεν θα σας προσφερει τιποτα.Εκτος αν εχετε χρονο να σπαζοκεφαλιαζετε με τις ασκησεις που εχει μεσα χωρις να δινει τις λυσεις.Αλλιως προτιμηστε παπαδακη.
Στη βιολογια κατ. προτεινω το βοηθημα σωτηριου -καρυοφυλλη.Εχει μεθοδολογια για ασκησεις και αρκετες λυμενες αλλα και αλυτες με αναλυτικες λυσεις πισω.Θα βοηθησει αρκετα πιστευω.Τη θεωρεια ομως μονο απο το σχολικο.
Στη φυσικη κατ δουλεψα με το φροντιστηριακο,αλλα για το τελος σας προτεινω να παρετε τα επαναληπτικα θεματα του παναγιωτακοπουλου.
Φυσικα μπορειτε να μην παρετε κανενα βοηθημα και να ψαξετε στο διαδικτυο για ασκησεις.Στα μαθηματικα υπαρχει παρα πολυ υλικο για να δουλεψετε και μπορω να σας στειλω και εγω αργοτερα στη χρονια.
να σαι καλα:) προς το παρον δεν θα παρω εκθεση και βιολογια και θα δω μες την χρονια τις αναγκες μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Eκθεση θα παρετε βοηθημα μονο αν δεν σας καλυπτουν οι σημειωσεις στο φροντιστηριο.Φυσικα μιλαμε μονο για το μερος των ασκησεων,γιατι στην περιληψη ,την παραγραφο και την εκθεση πρεπει απλα να το εχετε.Τα φροντιστηρια λιγο βοηθανε.
Στα μαθηματικα και γενικης και κατευθυνσης θα παρετε μπαρλα μονο για να το δουλεψετε μαζι με τον καθηγητη σας,αλλιως δεν θα σας προσφερει τιποτα.Εκτος αν εχετε χρονο να σπαζοκεφαλιαζετε με τις ασκησεις που εχει μεσα χωρις να δινει τις λυσεις.Αλλιως προτιμηστε παπαδακη.
Στη βιολογια κατ. προτεινω το βοηθημα σωτηριου -καρυοφυλλη.Εχει μεθοδολογια για ασκησεις και αρκετες λυμενες αλλα και αλυτες με αναλυτικες λυσεις πισω.Θα βοηθησει αρκετα πιστευω.Τη θεωρεια ομως μονο απο το σχολικο.
Στη φυσικη κατ δουλεψα με το φροντιστηριακο,αλλα για το τελος σας προτεινω να παρετε τα επαναληπτικα θεματα του παναγιωτακοπουλου.
Φυσικα μπορειτε να μην παρετε κανενα βοηθημα και να ψαξετε στο διαδικτυο για ασκησεις.Στα μαθηματικα υπαρχει παρα πολυ υλικο για να δουλεψετε και μπορω να σας στειλω και εγω αργοτερα στη χρονια.
αα κατι αλλο. αν εχω μπαρλα (απο εκει κανουμε στο φροντιστηριο), για διευκολυνση δικια μου αξιζει(χρηματικα) να παρω και του παπαδακη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
αα κατι αλλο. αν εχω μπαρλα (απο εκει κανουμε στο φροντιστηριο), για διευκολυνση δικια μου αξιζει(χρηματικα) να παρω και του παπαδακη?
Αμα κανεις τα δυο τευχη του μπαρλα με τα επαναληπτικα θεματα που εχει στο τελος καθε τευχους θα εισαι μια χαρα.Αν εχεις χρονο και χρηματα παρε και του παπαδακη,αν και θα ηταν καλυτερο να επαιρνες ενα βιβλιο με επαναληπτικα θεματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Αμα κανεις τα δυο τευχη του μπαρλα με τα επαναληπτικα θεματα που εχει στο τελος καθε τευχους θα εισαι μια χαρα.Αν εχεις χρονο και χρηματα παρε και του παπαδακη,αν και θα ηταν καλυτερο να επαιρνες ενα βιβλιο με επαναληπτικα θεματα.
εε ακομα αρχη δεν ειναι για αυτο?
για πιο αναλυτικα λυμενες ασκησεις ελεγα...του μπαρλα κατα την γνωμη μου ειναι καλο μονο για το επιπεδο ασκησεων που εχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
πολύ καλές ασκήσεις με ανεβασμένο επίπεδο έχει το βοήθημα του ξιφαρά (του Κουτάντζη) ο καθηγητής μας τον προτιμά από του μπαρλα αν πάτε στο βιβλιοπωλείο ρίξτε του μια ματιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
εε ακομα αρχη δεν ειναι για αυτο?
για πιο αναλυτικα λυμενες ασκησεις ελεγα...του μπαρλα κατα την γνωμη μου ειναι καλο μονο για το επιπεδο ασκησεων που εχει...
Το επαναληπτικο θα το παρεις απο φεβρουαριο και μετα.Για τωρα αν νοιωθεις οτι σε καλυπτει ο καθηγητης σου με τον μπαρλα δεν χρειαζεται νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sansy16

Νεοφερμένος

Η Sansy16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Γεια σας παιδια πρωτα απο ολα καλη επιτυχια σε ολους μας !! Θελω να ρωτησω ποιο εξωσχολικο μου προτεινετε για τη χημεια και βιολογια θετικης κατευθυνσης ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Γεια σας παιδια πρωτα απο ολα καλη επιτυχια σε ολους μας !! Θελω να ρωτησω ποιο εξωσχολικο μου προτεινετε για τη χημεια και βιολογια θετικης κατευθυνσης ?
Χημεία Σαλτερής. Για βιολογία κατ δεν έχω να προτείνω κάποιο συγκεκριμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria s.

Νεοφερμένος

Η maria s. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω, έχει πάρει κανένας βοήθημα για έκθεση; Δεν ξέρω τι να πάρω, υπάρχουν τόσα πολλά :/: Ξέρετε κανένα καλό;

έχω πάρει ένα πολύ καλό εκδόσεις ζήτη της Πετροπούλου
Μαρίας για θεωρία και ασκήσεις και του Μπατζίνα για σχεδιαγράμματαα και εκθέσεις
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria s.

Νεοφερμένος

Η maria s. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Ξέρετε κανένα καλό βοήθημα για βιολογία γενικής με ασκήσεις ειδικότερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XristinoOz^_^

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ξέρετε κανένα καλό βοήθημα για βιολογία γενικής με ασκήσεις ειδικότερα?

Ένα πολύ καλό για βιολογία γενικής είναι του Σαββάλα, όπως επίσης και της Ελληνοεκδοτικής..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

maria s.

Νεοφερμένος

Η maria s. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Ένα πολύ καλό για βιολογία γενικής είναι του Σαββάλα, όπως επίσης και της Ελληνοεκδοτικής..

ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Από βοηθήματα,μιας και ρώτησαν μερικοί,θα πρότεινα αυτό και αν περισσεύουν μάνεϊ και τούτο.[/I]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Καλά καλά,φτάστε στην Βιοτεχνολογία όσοι λέτε πως αγαπάτε την Βιο Κατ και τα λέμε. :P Είχα σιχαθεί την ζωή μου με αυτά τα κεφάλαια,μερικά κομμάτια δεν τα είχα διαβάσει καν στο τέλος. :redface: Και τα λέει αυτά μία που ακόμα θυμάται απέξω τα πρώτα πέντε κεφάλαια. :whistle:
Από βοηθήματα,μιας και ρώτησαν μερικοί,θα πρότεινα αυτό και αν περισσεύουν μάνεϊ και τούτο.

για ποση διαφορα χρηματων μιλαμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top