[Ειδικά μαθήματα] Ξένες γλώσσες

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Για τα εξεταστικά κέντρα πώς θα μάθουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tabarly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
λογικά θα βγει ανακοινωση. αφού βγήκαν οι ημερομηνίες πάλι καλά να λες. τουλάχιστον όσοι δίνετε μπορείτε να προγραμματίσετε το διάβασμά σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Για τα εξεταστικά κέντρα πώς θα μάθουμε?

Στο δικό μας σχολείο έχει βγει ανακοίνωση για τα αγγλικά, ήδη. Για τα υπόλοιπα περιμένουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Commander

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
καλησπερα παιδια, μηπως ξερετε αν τα αγγλικα που δινουμε στις πανελληνιες ως ειδικο μαθημα ειναι δυσκολα...νταξει proficiency εχω λεω μηπως με δυσκολεψουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
καλησπερα παιδια, μηπως ξερετε αν τα αγγλικα που δινουμε στις πανελληνιες ως ειδικο μαθημα ειναι δυσκολα...νταξει proficiency εχω λεω μηπως με δυσκολεψουν....

Αν έχεις proficiency και έχεις και καθημερινή επαφή με τη γλώσσα... που φαντάζομαι πως θα έχεις, δεν θα δυσκολευθείς. Γενικά, εφόσον δίνουν άτομα που δεν βρίσκονται στο ίδιο γλωσσικό επίπεδο, άλλος μπορεί να έχει proficiency, άλλος lower, άλλος τίποτα, τα θέματα είναι τέτοια ώστε να μπορεί κανείς να πιάσει τη βάση, που είναι απαραίτητη για να προσμετρηθεί ο βαθμός της ξένης γλώσσας. Από εκεί και πέρα, προφανώς άλλοι θα μείνουν στο δέκα, άλλοι θα πάνε στο 15 κι άλλοι στο άριστα.

Δες ας πούμε τα περσινά θέματα για να κρίνεις και μόνος σου το επίπεδο: https://users.sch.gr/griskiadas/grsk...ty exams/THEMATA AGLIKIS PHILOLOGIAS 2011.pdf

Καλή σου επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw27

Νεοφερμένος

Η marw27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
καλησπερα παιδια, μηπως ξερετε αν τα αγγλικα που δινουμε στις πανελληνιες ως ειδικο μαθημα ειναι δυσκολα...νταξει proficiency εχω λεω μηπως με δυσκολεψουν....
εγω εδωσα πανελληνιες και ειδικο μαθημα(αγγλικα) πριν 2 χρονια..ειχα lower το οποιο ειχα παρει στην τριτη γυμνασιου..εκανα για 1 μηνα περιπου ιδιαιτερα και εγραψα 15..εκεινη την χρονια ειχε πεσει μια πολυ δυσκολη ασκηση(την εκανα ολη λαθος) και γι'αυτο εγραψα μονο τοσο..παντως καλο θα ηταν να κανετε λιγα μαθηματα αγγλικων πριν δωσετε και να κανετε τεστ με την μορφη που εχουν τα γραπτα στο τελος..κυκλοφορουν βιβλια με τετοια τεστακια!θα σας βοηθησουν πολυ!εγω αν δεν ειχα κανει αυτα τα ιδιαιτερα θα ειχα πεσει στα ταρταρα..και κατι αλλο!οταν σκεφτηκα να δωσω αγγλικα ρωτησα καποιους καθηγητες αν ειναι ευκολα και μου ειπαν οτι ειναι πολυ δυσκολα,επιπεδου proficiency και οτι δεν υπαρχει περιπτωση να γραψω..ΒΛΑΚΕΙΕΣ!ακομα κι εγω που δεν τα πολυσυμπαθω καλα τα πηγα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
https://www.uoa.gr/anakoinoseis-kai-...twn-gallikon-stis-panelladikes-e3etaseis.html
Ιστότοπος για τους υποψηφίους στο ειδικό μάθημα των Γαλλικών στις Πανελλαδικές Εξετάσεις

Ψηφιακό μαθησιακό υλικό για την προετοιμασία υποψηφίων στη Γαλλική Γλώσσα


Το Τμήμα Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, σε συνεργασία με το αντίστοιχο Τμήμα του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, σχεδίασε και υλοποίησε έναν ιστότοπο με ψηφιακό ενισχυτικό υλικό για την προετοιμασία και τη στήριξη των υποψηφίων των Πανελλαδικών Εξετάσεων στο ειδικό μάθημα "Γαλλική Γλώσσα".

Ο ιστότοπος είναι διαθέσιμος στο https://www.study4french.gr/

Την επιστημονική και τεχνική υποστήριξη του ιστότοπου έχει αναλάβει ομάδα υπό το συντονισμό της Αναπληρώτριας Καθηγήτριας κ. Α. Πρόσκολλη (Τμήμα Γαλλικής Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας ΕΚΠΑ) και της Επίκουρης Καθηγήτριας κ. Α. Κιγιτσιόγλου-Βλάχου (Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας ΑΠΘ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τζεν

Νεοφερμένος

Η τζεν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εχω μια ερωτηση..καποιος μου ειχε πει πως οι κατοχοι διπλωματων αγγλικων (lower , proficiency, κλπ) οταν δινουν ως ειδικο μαθημα τα αγγλικα πανελλαδικα εχουν καποια μορια παραπανω..επειδη στο internet δν βρισκω καποια σχετικη πληροφορια και γενικα δεν ξερω πως να μαθω αν ισχυει, ξερει κανεις αν στεκει κατι τετοιο; η με ποιο τροπο μπορω να μαθω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
εχω μια ερωτηση..καποιος μου ειχε πει πως οι κατοχοι διπλωματων αγγλικων (lower , proficiency, κλπ) οταν δινουν ως ειδικο μαθημα τα αγγλικα πανελλαδικα εχουν καποια μορια παραπανω..επειδη στο internet δν βρισκω καποια σχετικη πληροφορια και γενικα δεν ξερω πως να μαθω αν ισχυει, ξερει κανεις αν στεκει κατι τετοιο; η με ποιο τροπο μπορω να μαθω;

Όχι, δεν ισχύει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
αγγλικα 15/6 δεν δινουμε?????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τζεν

Νεοφερμένος

Η τζεν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.

τζεν

Νεοφερμένος

Η τζεν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
παιδια να κανω μια ερωτηση ? εχω δηλωσει οτι θελω να δωσω αγγλικα... αλλα τελικα δεν θελω... αν δεν παω θα επηρεασει το βαθμο μου???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
παιδια να κανω μια ερωτηση ? εχω δηλωσει οτι θελω να δωσω αγγλικα... αλλα τελικα δεν θελω... αν δεν παω θα επηρεασει το βαθμο μου???????

Όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Είναι σίγουρο αυτό, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
παιδια να κανω μια ερωτηση ? εχω δηλωσει οτι θελω να δωσω αγγλικα... αλλα τελικα δεν θελω... αν δεν παω θα επηρεασει το βαθμο μου???????
απλά θα πάρεις 0 στα αγγλικά, οπότε δεν θα μπορείς να δηλώσεις τις σχολές για τις οποίες είναι απαραίτητες το μάθημα των αγγλικών! στα υπόλοιπα δεν θα υπάρξει καμία αλλαγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
αααα οκκκκ ! ευχαριστω πολυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ποιος δινει αυριο γερμανικα θεσσαλονικη? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicool

Νεοφερμένος

Η nicool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εγωωω....μαλλον αν θα παω....γτ δινουμε κ στ διαολου τ μανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top