ΟΕΦΕ: Γενικό Θέμα

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
δεν μας τα χει δωσει αλλα μου ειπε οτι ειμαι περιπου στο 85-88. Απο οσο θυμαμαι δεν εκανα απο θεωρια μια ερωτηση με τον οπτιικο προγραμματισμο(-6μορια) απο το 3ο σιγουρα εχω χασει αρκετα απο το Γ3(-5 σιγουρα) και απο το 4ο θεμα πρεπει να χω κανει βλακεια στο τελευταιαο ερωτημα(-3 πες). Αρα καπου στο 86 πρεπει να ειμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αντικειμενικά, στα άλλα μαθήματα η δυσκολία του ΟΕΦΕ ήταν πιο δύσκολη σε σχέση με το ΑΕΠΠ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Μαθηματικα κατευθυνσης: Εφθανες σχετικα ευκολα στο 10 αν ειχες διαβασει θεωρια. Το δευτερο θεμα ηταν σχετικα απλο με αντιστροφες συνθεση bolazno και del hospital(συνδυαζε πολλα αλλα με απλη μορφη. 3ο θεμα τα πρωτα δυο ερωτηματα ηταν κλασσικα, δηλαδη σου δινε μια σχεση με ολοκληρωμα την παραγωγιζες εβγαζες μια αλλη σχεση και απο κει βρισκες παραγουσα. Μετα ζηταγε μελετη χαραξη και τελος ενα δυσκολο ερωτημα που επρεπε να σκεφτεις να παρεις περιπτωσεις. 4ο θεμα το 1ο ηταν απλο σου δινε το οριο εβγαζες καποια δεδομενα και μεσω αυτων αποδεικνυες αυτα π ζηταγε. Το επομενο ηταν λιγο δυσκολο γτ επρεπε να δεις οτι η f' εχει ριζα(λογο Rolle) και να αποδειξεις οτι αλλαζει το προσημο της για να χει ακροτατο. Μετα ενα ψαρωτικο ερωτημα που σου ζηταγε να δειξεις οτι εχει μοναδικη λυση, απλα εκανες μονοτονια αξιοποιωντας την σχεση στο α ερωτημα. Και τελευταιο ερωτημα αρκετα δυσκολο.
Αεππ: Καλα θεματα αλλα πολλα κατα την γνωμη μου. 1ο θεμα και 2ο και 4ο στο κλιμα των πανελληνιων(και λιγο παραπανω) στο 3ο το παρατραβηξαν
Φυσικη: Ακομα και το 1ο θεμα δυσκολα επαιρνες 5/5. Το μονο ευκολο το 3ο εκτος απο το πρισμα(ποτε δεν τα πηγαινα). Δεν συζηταω για το 4ο :P .
ΑΟΔΕ: Μια χαρα και παλι καλα βαλανε σπουδαιοτητα και την καψανε :P
Μαθηματικα γενικης: Και εδω πολλα τα θεματα. Ιδιαιτερη δυσκολια ειχε το 4ο θεμα.
Εκθεση: Εχω γραψει πολυ καιρο πριν δεν τα θυμαμαι :P
Αρα αντικειμενικα ολα τα θεματα κινηθηκαν στην ιδια λογικη οπως καθε χρονο του ΟΕΦΕ απλως στην φυσικη τα παρατραβηξανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Βιολογια Γ.Π πως σας φανηκαν???Εχουνε τρομαξει οι ΟΕΦΑΔΕΣ απο περσι που εβαλαν μετα απο τοσο καιρο ασκηση κανονικη και βαζουν τωρα και αυτοι μπας και μας σωσουν φετος με το καψιμο που εριξαν στον Δαρβινο :P :P αλλα κατι μου λεει πως φετος ειναι εποχη 2ου-3ου κεφαλαιου και λιιιγο απο υγεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Στη Φυσική Κατεύθυνσης μας έκαψαν. Ακόμη και το Πρώτο Θέμα ήταν απαιτητικό.
Στην Έκθεση έβαλαν πάρα πολλά και ένα κλασικό θέμα. Η άσκηση Β.1. μπέρδεψε αρκετούς και το είδος του κειμένου καθώς πολύ λίγοι κατάλαβαν πως είναι άρθρο και όχι δοκίμιο.
Στη Φυσική γενικής έβαλαν το πιο άκυρο τέταρτο θέμα που δεν πρόκειται να πέσει ποτέ των ποτών.
Στη Χημεία κατεύθυνσης έβαλαν πάρα πολλά, στο πρώτο θέμα έβαλαν ένα πολύ ηλίθιο Σ/Λ και στο δεύτερο ήταν απλά, πάρα πολλά! Χαρακτηριστικά ο καθηγητής μου είπε πως για να λύσουμε τα θέματα έπρεπε να 'χουμε τουλάχιστον 4,5 ώρες.
Στη Βιολογία Κατεύθυνσης έβαλαν πολλά αλλά εμένα δε μου φάνηκαν δύσκολα. Ήθελε να προσέξεις απλά τις λεπτομέρειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Στη Φυσική Κατεύθυνσης μας έκαψαν. Ακόμη και το Πρώτο Θέμα ήταν απαιτητικό.
Στην Έκθεση έβαλαν πάρα πολλά και ένα κλασικό θέμα. Η άσκηση Β.1. μπέρδεψε αρκετούς και το είδος του κειμένου καθώς πολύ λίγοι κατάλαβαν πως είναι άρθρο και όχι δοκίμιο.
Στη Φυσική γενικής έβαλαν το πιο άκυρο τέταρτο θέμα που δεν πρόκειται να πέσει ποτέ των ποτών.
Στη Χημεία κατεύθυνσης έβαλαν πάρα πολλά, στο πρώτο θέμα έβαλαν ένα πολύ ηλίθιο Σ/Λ και στο δεύτερο ήταν απλά, πάρα πολλά! Χαρακτηριστικά ο καθηγητής μου είπε πως για να λύσουμε τα θέματα έπρεπε να 'χουμε τουλάχιστον 4,5 ώρες.
Στη Βιολογία Κατεύθυνσης έβαλαν πολλά αλλά εμένα δε μου φάνηκαν δύσκολα. Ήθελε να προσέξεις απλά τις λεπτομέρειες.
Στην φυσικη συμφωνω ηταν πολυ δυσκολα αλλα στην εκθεση δεν επρεπε καν να σκεφτεις αν ηταν δοκιμιο η αρθρο επρεπε μονο του το στυλο να γραψει απο την στιγμη που ειχε τιτλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
παιδια εγω ενα εχω να σας πω.μετανιωσα πραγματικα που πηγα και εγραψα οεφε.και ευτυχως που ηταν μονο 2 τα μαθηματα(φυσικη αεππ)
το μονο που καταφερα ειναι να χασω 2 ολοκληρα πρωινα για να γραψω αυτα που εγραψα να κλαιω ολη την υπολοιπη μερα και να συνειδητοποισω οτι μπορω να γραψω και 5.οκ το καταλαβα πρωτα με τη φυσικη και μετα με το αεππ.ομως πραγματικα το μετανιωσα και μου εριξε ακομη περισσοτερο την οση αυτοπεποιθηση μου ειχε ξεμεινει.
προσωπικη μου αποψη:ο καθηγητης να βλεπει τα θεματα να βλεπει αν ανταποκρινονται εστω και στο ελαχιστο στο επιπεδο καποιων μαθητων(οπως πχ εμενα) και μετα να τους καλει να τα γραψουνε.->βλακεια αυτο που γραφω το ξερω...αλλα δε βλεπω αλλο τροπο.
πριν παω να γραψω λεω θα τα προσπαθησω και οτι βγει...αλλα ουτε να αρχισω αυτη την προσπαθεια δεν μπορεσα...μακαρι να ηξερα τ θα βαζανε για να μην πηγαινα καθολου οπως κανανε μερικοι και πραγματικα ευχομαι να ημουνα στη θεση τους.:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azsxd

Νεοφερμένος

Ο azsxd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
δεν αναρτηθηκαν ακομα στο ιντερνετ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xarakas

Νεοφερμένος

Ο Xarakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω ότι ήταν πολλά! Στο περιθώριο τα πρόλαβα.
Είχε και σχετικά δύσκολα ερωτήματα αλλά το κύριο εμπόδιο σε εναν καλό βαθμό πιστεύω ήταν η ποσότητα

EDIT: για μαθηματικα κατεθυνσης μιλαω συγνωμη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω ότι ήταν πολλά! Στο περιθώριο τα πρόλαβα.
Είχε και σχετικά δύσκολα ερωτήματα αλλά το κύριο εμπόδιο σε εναν καλό βαθμό πιστεύω ήταν η ποσότητα
Bιολογια Γ.Π Ε-Υ-Κ-Ο-Λ-Α
ΑΕΠΠ ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΤΕ ΚΑΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ να το συζηταω
Μαθ Κατ 1ο-2ο-3ο θεμα πηγε χαλαρα 4ο θεμα το μονο δυσκολο ηταν το τελευταιο υποερωτημα που με ζορισε αρκεταα
Φυσικη Κατι 1ο 2ο 3ο θεμα πηγαμε χαλαρουιτα το 4ο ηρθε να με τσακισει
ΑΟΔΕ Ε-Υ-Κ-Ο-Λ-Α οποιιος ηταν διαβασμενος εγραφε χαλαρα
Εκθεση δεν εκφερω γνωμη δεν εχω ιδεα αν αυτο που εγραψα ηταν καλο η κακο γιατι κανεις δεν ξερει στο τελος τι θα συμβει με την περιπτωση της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ο ΟΕΦΕ ειναι η χειροτερη παπαρια για να σου ριξει το ηθικο.Με εξαιρεση τα μαθηματικα και τη βιολογια κατευθυνσης για μενα τα υπολοιπα ηταν θεματα ειτε εκτος υλης ή απλα ανουσια.
Χημεια:Απο τα πιο χαζα διαγωνισματα.Δομη lewis σε grignard δεν υπαρχει πουθενα.Το τριτο απλα απαιτητικο,και το 4ο και αυτο χαζομαρα.
Μαθηματικα γεν:Aπλως να σκεφτουν οτι το δινουν και οι θεωρητικοι το μαθημα.Το θεμα της στατιστικης ηταν αρκετα παιδευτικο,ενω αλλα δυο ερωτηματα ηθελαν μαθηματικη σκεψη.
Εκθεση:Aρθρο χωρις ημερομηνια δημοσιευσης δεν ειναι αρθρο.Επισης ειχε και αλλες ασαφειες με ενα ευκολο θεμα εκθεσης ομως.
Φυσικη κατ:Exω κανει delete σε αυτο το διαγωνισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xarakas

Νεοφερμένος

Ο Xarakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Bιολογια Γ.Π Ε-Υ-Κ-Ο-Λ-Α
ΑΕΠΠ ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΤΕ ΚΑΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ να το συζηταω
Μαθ Κατ 1ο-2ο-3ο θεμα πηγε χαλαρα 4ο θεμα το μονο δυσκολο ηταν το τελευταιο υποερωτημα που με ζορισε αρκεταα
Φυσικη Κατι 1ο 2ο 3ο θεμα πηγαμε χαλαρουιτα το 4ο ηρθε να με τσακισει
ΑΟΔΕ Ε-Υ-Κ-Ο-Λ-Α οποιιος ηταν διαβασμενος εγραφε χαλαρα
Εκθεση δεν εκφερω γνωμη δεν εχω ιδεα αν αυτο που εγραψα ηταν καλο η κακο γιατι κανεις δεν ξερει στο τελος τι θα συμβει με την περιπτωση της.

ΑΕΠΠ εννοεις δυσκολα? Εμένα μου φανηκε δυσκολο αυτο με την δομη ΟΣΟ στο 1ο θεμα, δεν θα μου πηγαινε εκει το μυαλο. Το 3ο θεμα, αν και το ελυσα με πιο χρονοβορο τροπο θεωρω οτι ηταν λιγο τραβηγμενο για πανελληνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ΑΕΠΠ ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΤΕ ΚΑΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ να το συζηταω

Εύκολο ή δύσκολο δηλαδή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
ειδε κανεις τα μαθ κατ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

science_lover

Νεοφερμένος

Η science_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Παιδια , στο φροντιστήριό μου δεν δίνουμε ΟΕΦΕ. Θα ήμουν πραγματικά ευγνώμων σε όποιον μου έστελνε τα θέματα των μαθηματικών κατευθυνσης που έπεσαν σήμερα.
Σας ευχαριστω προκαταβολικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
οεφε Άλγεβρας Ά λυκειου που μπορώ να βρω τις εκφωνήσεις??
εχει γράψει κάποιος να μου πει τι έπεσε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Τα διαγωνίσματα ΟΕΦΕ βγήκαν?
Τι "καηκε"? Γνωρίζει κάνεις?
(Ενδιαφέρομαι κυρίως για θέματα θεωρητικής κατεύθυνσης αλλα και οποιασδήποτε άλλης θα ήταν χρήσιμα για τους υπόλοιπους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Να πω ότι πέρυσι στα μαθηματικά, η απόδειξη που έπεσε ΟΕΦΕ, έπεσε και στις πανελλήνιες και έκλαψαν μάνες.Ή κάποιο σκέλος της δεν είμαι σίγουρος. Γι'αυτό διαβάστε τα ολα, μην μείνετε με το στόμα ανοιχτό στις εξετάσεις. Χαρακτηριστικά θυμάμαι πέρυσι με την απόδειξη αυτή, τη μιση θετικοτεχνολογικη του σχολείου να ρίχνει βρισιδια και να απορεί που έπεσε αυτή. Εμ δεν είναι κάποιος νόμος ρε παιδιά, αυτό το "κάψιμο" που λέτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Χαχαχα απλά μια χρονιά έπεσε ακριβώς το ίδιο άγνωστο κείμενο στα αρχαία και το Ειχαν κανει ολοι πράγμα σπάνιο για οποιοδήποτε άλλο κείμενο καθώς υπάρχουν απειρα...επομενως Όλοι έγραψαν
..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Να πω ότι πέρυσι στα μαθηματικά, η απόδειξη που έπεσε ΟΕΦΕ, έπεσε και στις πανελλήνιες και έκλαψαν μάνες.Ή κάποιο σκέλος της δεν είμαι σίγουρος. Γι'αυτό διαβάστε τα ολα, μην μείνετε με το στόμα ανοιχτό στις εξετάσεις. Χαρακτηριστικά θυμάμαι πέρυσι με την απόδειξη αυτή, τη μιση θετικοτεχνολογικη του σχολείου να ρίχνει βρισιδια και να απορεί που έπεσε αυτή. Εμ δεν είναι κάποιος νόμος ρε παιδιά, αυτό το "κάψιμο" που λέτε.

Σε παλαιοτερες χρονιες στα μαθηματικα κατευθυνσης απο οτι θυμαμαι σχεδον 1 απο τα 4 θεματα του οεφε επεφτε και στις πανελληνιες(ή παραπλησιο),γι'αυτο τον λογο οπως ειπες καλο ειναι να μην αποκλειουμε τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top