Ξένοι φίλοι δια αλληλογραφίας

betoni

Νεοφερμένος

Η Bέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ναι επικοινωνω με δυο τρια ατομα απο τη Σερβια!Ετσι κανω εξασκηση και των αγγλικων μου αλλα και των Σερβικων μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JoJoanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Λοιπόν,και εγώ προτείνω το studentsoftheworld.
Μιλάω με ένα Φιλανδό,μια νοτιοκορεάτισα,μια γερμανίδα και μια ιταλοαμερικάνα.
Καλή φάση!! :clapup::clapup::clapup:
Έχω κερδίσει πολλά από αυτή την επικοινωνία,μπορώ να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το πρωτο ατομο που επικοινωνησα ποτε μεσω ιντερνετ,ήταν μια Ρωσιδα πριν 3-4 χρονια.Κραταμε ακομη επαφη.Γνωριστηκαμε σε ενα τελειως ασχετο site.Πριν απο 2-3 χρονια εκανα το λαθος να αφησω το στιγμα μου στο studentsoftheworld.Δε λεω πολυ καλη σελιδα,μου στειλαν μερικοι Γερμανοι-Αμερικανοι-Καναδοι νεοζηλανδοι κλπ,αλλα οι Κινεζες και κυριως οι κορεατισες,ειναι τοσο απελπιστικα πολλες με ιδια ενδιαφεροντα που πλεον δεν τις ξεχωριζω και αναγκαζομαι απο ενα σημειο και μετα να μην απανταω στις επομενες γιατι πνιγομαι.:worry:Το καλυτερο για μενα ειναι το icq.Πηγαινετε στο www.icq.com και κατεβαστε το.Ειναι κατι σαν το μσν,το χρησιμοποπιουν οι ευρωπαιοι περισσοτερο,κι εχει φοβερα ονλαιν παιχνιδακια,στα οποια σε βαζει να παιζεις με αγνωστους,με τους οποιους μιλας,αν θελεις ξαναπαιζεις και γνωριζετε.Το χρησιμοποιησα κυριως για τα γερμανικα μου,κι ειχε πλακα.Με μια γερμανιδα μετα απο καιρο αλλαξαμε μσν,ετυχε να τη βαλω σε συνομιλια με ενα φιλο μου που δε μιλαει γερμανικα,γνωριστηκαν,ερωτευτηκαν,αυτος πηγε το Πασχα Γερμανια,και τωρα η κοπελα περναει το καλοκαιρι μαζι μας!:DΟποτε εξασκω τα γερμανικα και live:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αξιζει να γνωρισετε ετσι παιδια, ειχα κανει πραγματικα ενδιαφερουσες γνωριμιες και μια φιλια με εναν Ιταλο κραταει ακομα. Περα από την εξασκηση της γλωσσας στην οποια θα επικοινωνειτε μαθαίνετε απο πρωτο χερι πολλα πραγματα για την καθημερινοτητα, την εκπαιδευση, τους προβληματισμους συνομιληκων σας που ζουν σε αλλες χωρες. Απλα να ειστε προσεκτικοι με τους επιτηδειους που βρισκουν παντου ευκαιριες. Οχι προσωπικες φωτογραφιες, οχι ξεσαλωματα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JoJoanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Το πρωτο ατομο που επικοινωνησα ποτε μεσω ιντερνετ,ήταν μια Ρωσιδα πριν 3-4 χρονια.Κραταμε ακομη επαφη.Γνωριστηκαμε σε ενα τελειως ασχετο site.Πριν απο 2-3 χρονια εκανα το λαθος να αφησω το στιγμα μου στο studentsoftheworld.Δε λεω πολυ καλη σελιδα,μου στειλαν μερικοι Γερμανοι-Αμερικανοι-Καναδοι νεοζηλανδοι κλπ,αλλα οι Κινεζες και κυριως οι κορεατισες,ειναι τοσο απελπιστικα πολλες με ιδια ενδιαφεροντα που πλεον δεν τις ξεχωριζω και αναγκαζομαι απο ενα σημειο και μετα να μην απανταω στις επομενες γιατι πνιγομαι.:worry:Το καλυτερο για μενα ειναι το icq.Πηγαινετε στο www.icq.com και κατεβαστε το.Ειναι κατι σαν το μσν,το χρησιμοποπιουν οι ευρωπαιοι περισσοτερο,κι εχει φοβερα ονλαιν παιχνιδακια,στα οποια σε βαζει να παιζεις με αγνωστους,με τους οποιους μιλας,αν θελεις ξαναπαιζεις και γνωριζετε.Το χρησιμοποιησα κυριως για τα γερμανικα μου,κι ειχε πλακα.Με μια γερμανιδα μετα απο καιρο αλλαξαμε μσν,ετυχε να τη βαλω σε συνομιλια με ενα φιλο μου που δε μιλαει γερμανικα,γνωριστηκαν,ερωτευτηκαν,αυτος πηγε το Πασχα Γερμανια,και τωρα η κοπελα περναει το καλοκαιρι μαζι μας!:DΟποτε εξασκω τα γερμανικα και live:P

Kαι εγώ είχα πάθει ακριβώς το ίδιο με τις κορεάτισσες στο studentsoftheworld,ήταν τόσες που στο τέλος δεν ήξερα σε ποια έγραφα...:confused: Δεν μπορείς να απαντάς σε όλους. Είναι όπως την πραγματική επικοινωνία.
Τώρα που το λες θα δοκιμάσω και το icq. Καλό μου ακούγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petunia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Ειναι απλα τελειο να επικοινωνεις με ατομα απο ξενες χωρες !Ευχαριστω πολυ για τα sites,ειστε οι καλυτεροι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
παιδια μπηκα στο studentsoftheworld και εστειλα mails σε παιδια απο γαλλια δεν ξερω ομωσ αν ακολουθησα την σωστη διαδικασια. ελπιζω να λαβω συντομα απαντηση... α! κ ευχαριστω γτ μεσα απο δω καταφερα επιτελουσ να βρω ενα αξιοπιστο σαιτ γ αλληλογραφια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
και εμεις εχουμε φιλουσ γαλλους και στελνουμε δια αλληλογραφια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petunia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Εχει εντοπισει κανεις κανενα αλλο site εξισου καλο με τα υπολοιπα που αναφερθηκαν για φιλους δια αλληλογραφιας κτλπ ??? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Colorful_World

Νεοφερμένος

Η Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μηπως ξερετε κανενα site για ελληνες φιλους δια αλληλογραφιας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ έχω επικοινωνία μέσω skype και e-mail με γερμανίδες και γερμανούς.
Ήμουν σε πρόγραμμα ανταλλαγής μαθητών και είχα φιλοξενήσει μια γερμανίδα και με είχε φιλοξενήσει και έτσι έχω κρατήσει επαφή με τα άλλα παιδιά από το πρόγραμμα. :happy:
Συνεχίσαμε να μιλάμε με την κοπέλα και ξαναήρθε μόνη της το καλοκαίρι που μας πέρασε. Κατά πάσα πιθανότητα, θα πάω εγώ εκεί το καλοκαίρι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εδω και 2 μηνες μιλαω με μια κοπελα απο την γερμανια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ μιλάω με ένα παιδί συνομίληκο μου από το New Jersey.:)
Γνωριστήκαμε σε ένα άσχετο σάιτ.:P
Κατά καιρούς μιλούσα και μέσω φβ με παιδιά από άλλες χώρες, αλλά ποτέ δεν κρατούσε για πολύ καιρό η επικοινωνία μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Πιο παλιά διατηρούσα στενές επαφές με 1-2 άτομα στο εξωτερικό τώρα έχουμε ψιλοχαθεί :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Πέρσι το σχολείο μου συμμετείχε σε ένα ευρωπαϊκό πρόγραμμα όπου είχα την ευκαιρία να γνωριστώ με έναν Γάλλο 2 χρόνια μεγαλύτερο από εμένα και στο ταξίδι μου στη Γερμανία ήρθα σε επαφή με πολλούς Γερμανούς και Τούρκους αλλά δεν κρατήσαμε επαφή.Κι εγώ έχω δοκιμάσει το studentsoftheworld και ένα διάστημα μιλούσα με μία Γερμανίδα αλλά χάσαμε σύντομα επαφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Εγώ γνώρισα πριν κανά χρόνο στη Γαλλία την ανιψιά του τέως πρωθυπουργόυ της Γουατεμαλα και νυν δήμαρχου της Γουατεμαλα Σιτυ. Κρατάμε πολυ καλη επαφή κυρίως μέσω του whatssap. Κρατάω επαφές εννοείται και με αλλα παιδια που γνώρισα, κυρίως απο Ουγγαρία και Τουρκία. Τωρα με άτομα που δεν γνωρίζω, έχω κανει έγγραφη σε ενα μαθητικό σάιτ που προάγει την αλληλογραφία ανάμεσα σε μαθητές απο όλο το κοσμο. Έχω λάβει πολλα email αλλα μιλάμε κυρίως με μια κοπέλα απο Τουρκία, μια αλλη απο Βενεζουέλα και ενα άλλο παιδι απο τη Νιγηρία. Πρόσφατα έλαβα και ενα email και καραφλιασα! Οριστε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    180.1 KB · Εμφανίσεις: 214

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Muxu Su να σου γνωρίσει και κανέναν Γουατεμαλέζο γόνο πολιτικού...να φτιάξεις τη ζωή σου. :P

Κάνε το όπως ο γιός του ΓΑΠ που ερωτεύτηκε τρελά και αρραβωνιάστηκε μια λαϊκή κοπέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Muxu Su να σου γνωρίσει και κανέναν Γουατεμαλέζο γόνο πολιτικού...να φτιάξεις τη ζωή σου. :P

Κάνε το όπως ο γιός του ΓΑΠ που ερωτεύτηκε τρελά και αρραβωνιάστηκε μια λαϊκή κοπέλα.

Καλά δε φανταζεσαι. Μετα τη Γαλλία αυτη συνέχισε το ευρωπαϊκό τουρ της σε Ιταλία, Ελβετία, Αγγλία και Γερμανία. Εγω γύρισα Ελλάδα. Γαμωτο. :P
Καλοκαίρι που χαν αυτοί πριν κανά μήνα εκει, αυτη κωλο δεν έστρωσε σπιτάκι της, τί Λας Βεγκας, τί Νέα Υόρκη, τί Νιου Τζερσευ, τί Καλιφορνια δηλαδη. Έχουμε δώσει υπόσχεση να ξαναβρεθούμε. Εννοείται!
Α μου έστειλε και φωτογραφια απο τη κρεβατοκάμαρα της. Οκ το μονο που έχω να πω ειναι οτι ήταν ίσα με το σαλόνι του σπιτιού μου. Ισως και μεγαλύτερο. :P
Δείτε την προίκα μου απο την αγαπημένη μου! Και εγω της έδωσα πολυ αγαπη. :P Όχι, εχει και αυτη μπόλικη προίκα απο εμένα. Και για τους απιστους Θωμαδες πάρτε και το ημερολόγιο των πανελληνίων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Εμφανίσεις: 231
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Την αγάπη πώς της την έδωκες; :P Δια αλληλογραφίας; Ή με τον κλασικό Ελληνικό τρόπο; (τα "σ' αγαπώ" του αέρα...) :D :lol:

Λογικό είναι να έχει κρεβατοκάμαρα σαν το μέσο σαλόνι ενός (μικρο)αστικού σπιτιού. Μην σου πω, ότι θα έχει και προσωπική ασφάλεια επειδή είναι γόνος πρώην πρωθυπουργού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Την αγάπη πώς της την έδωκες; :P Δια αλληλογραφίας; Ή με τον κλασικό Ελληνικό τρόπο; (τα "σ' αγαπώ" του αέρα...) :D :lol:

Λογικό είναι να έχει κρεβατοκάμαρα σαν το μέσο σαλόνι ενός (μικρο)αστικού σπιτιού. Μην σου πω, ότι θα έχει και προσωπική ασφάλεια επειδή είναι γόνος πρώην πρωθυπουργού.

Ξερω οτι εχει υπηρέτρια, ξερω οτι παει συνέχεια σε παρτακια, κανει και φιλανθρωπιες βεβαίως, βεβαίως. Α, και κανουν το ιδιωτικό που**να οπότε θέλουν. Μια απο αυτές τις μερες, είχαν κέφια και είπαν να ρίξουν λίγες μπογιτσες!!
Εντελώς διαφορετική νοοτροπία απλα απο όλες τις απόψεις. Και αυτο άλλωστε ειναι και το κίνητρο μου για να ανάπτυξη διεθνείς (τι είπα τωρα! :P) φιλίες. Εισάγεσαι σε ενα εντελώς διαφορετικό τροπο σκέψης με τα ερεθίσματα που δέχεσαι. Τωρα που κοντεύει η αποφοίτηση της ο Μπαμπας της θα της παρει αυτοκινητακι!
image.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top