Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά....έδωσα πέρσυ πανελλήνιες (2010) και πέρασα Κοινωνιολογία Παντείου....
Δεν είμαι αρκετά ευχαριστημένη από την σχολή μου και θα επιθυμούσα να ξανασυμπληρώσω μηχανογραφικό με το 10%
Έγραψα 15.800.
Ξέρετε περίπου πως κυμαίνονται οι βάσεις σύμφωνα με το 10% ?
Οι σχολές που με ενδιαφέρουν δείχνουν να έχουν αρκετά χαμηλή βάση, αλλά ενδιαφέρομαι να μάθω αν τα πράγματα είναι αρκετά ρευστά...
Αν γνωρίζετε κάτι....πραγματικά θα το εκτιμούσα να με βοηθούσατε....
Το iSchool έχει τα πάντα. Αλλά θέλει και λίγο ψάξιμο,ε. :P

Δες εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hrw92

Νεοφερμένος

Η hrw92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
δεν εννοουσα τις βασεις του 10%
εννοουσα πως αυτες αυτες πεφτουν ή ανεβαινουν...
π.χ το 2009(η φιλοσοφικη πατρας ειχε 17.000 μορια ενω το 2010 9.000 μορια)
για αυτο επισημανα να μ απαντησει καποιος στο αν τα πραγματα με το 10%
ειναι αρκετα ρευστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εξαρτάται και από τη ζήτηση βασικά.
Κατά την άποψη μου ρευστά είναι και οι βάσεις με το 10% και με το 90%.
Ποτέ δεν ξέρεις.

Παίζει ρόλο και ότι καταργήθηκε η βάση του 10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hrw92

Νεοφερμένος

Η hrw92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
αααα !! ευχαριστω.....
κ' κατι αλλο σημαντικο.....
ποτε δηλωνουμε τα μηχανογραφικα με τ 10%.... τις ημερομηνιες δηλωσης
κ' των μηχανογραφικων με τ 90% ή ισχυει καποια αλλη ημερομηνια.....????
:/: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πάντα τα μηχανογραφικά (10%-90%) δηλώνονται μαζί, τον Ιούνιο-Ιούλιο.
Για φέτος ακούγονται διάφορα σενάρια, τίποτα επιβεβαιωμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hrw92

Νεοφερμένος

Η hrw92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ok thanks!
βρηκα κ σχετικη ανακοινωση απο το υπουργειο,για οποιον αλλον τον ενδιαφερει
https://www.minedu.gov.gr/index.php?...essage&layout=message&pf=3&Itemid=948&lang=el
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rarabylum

Νεοφερμένος

Η rarabylum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδια,μπορει καποιος απο πχ. θεωρητικη οταν δηλωσει με το 10% να βαλει και σχολες απο τα αλλα πεδια?2ο,4ο και 5ο? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
μονο αν εχεις δωσε πανελλαδικα οταν εδινες με το 90% αοθ και μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
2ο/4ο : Αν και μόνο αν είχε δώσει Μαθηματικά Γενικής Παιδείας ως 6ο μάθημα (με απώλεια μορίων)
5ο : Αν και μόνο αν είχε δώσει Μαθηματικά Γενικής Παιδείας ως 6ο μάθημα + Αρχές Οικονομικής Θεωρίας ως 7ο μάθημα (χωρίς απώλεια μορίων)
Σε κάθε άλλη περίπτωση δεν γίνεται :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δηλώνεις τα πεδια που ξεκλιδώνει η κατεύθυνσή σου και το μάθημα επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Σωστά όσα γράφηκαν. Όμως:
Ένας της θεωρητικής κατεύθυνσης που έδωσε μαθηματικά γενικής και ΑΟΘ, πρέπει οπωσδήποτε το ένα από τα 2 πεδία που θα διαλέξει να είναι το πρώτο. Δηλαδή μπορεί να διαλέξει τους συνδυασμούς (1,2), (1,4), (1,5) και ΟΧΙ τους (2,4), (2,5), (4,5).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω τι διαδικασία χρειάζετε για να κάνω μηχανογραφικό για 10% μίας και η σχολή που πέρασα φέτος δεν μου αρέσει.Επίσης θα ήθελα να μου πείτε και τι χαρτία χρειάζετε να έχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δες εδώ για τα έγγραφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argokiller

Νεοφερμένος

Ο argokiller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας,

Σημερα μπηκα στην ιστοσελιδα για το μηχανογραφικο και διαβασα αυτο για το 10% το οποιο αντικαθιστα τις μεταγραφες. Πως ακριβως λειτουργει; Δηλαδη αμα εχω 15000 μορια και η σχολη μου εχει βαση 15100 για το 90%, παω για το 10% το οποιο θα ειναι ακριβως οπως το 90% αλλα με βασεις οσων δεν περασαν με το 90% η' θα εξεταζονται τα κριτηρια με τα οποια δικαιουνται το 10% και να γινει η εισοδος επιλεκτικα με βαση αυτον που την εχει μεγαλυτερη αναγκη;
Επισης, οι υποψηφιοι με το 10% απο προηγουμενες χρονιες θα διεκδικουν τις ιδιες θεσεις με το 10% των πολυτεκνων, τριτεκνων κτλπ;
Ευχαριστω, αλεξης.

Υγ. Αυριο 16/6 μπορω να παω στο σχολειο μου να παρω αυτο τον κωδικο για το μηχανογραφικο ανεξαρτητα αν εχουν βγει οι βαθμοι η' οχι; (με συγχωρειται για τις πολλες ερωτησεις που ισως να εχουν απαντηθει και αλλου αλλα εχω μεγαλο αγχος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
φιλε οι βασεις του 10% ειναι τελειως διαφορετικες με αυτες του 90%.
τις βασεις τις φτιαχνουν οσοι κανουν μηχανογραφικο με το 10%.
παραδειγμα αν μια σχολη εχει 100 εισακτεους οι 90 ειναι απο το 90% και οι 10 με το 10%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Το 10% είναι για όσους έδωσαν τις προηγούμενες χρονιές..Δεν έχει καμία σχέση με μεταγραφές ή ειδικές κατηγορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apostolis V.

Νεοφερμένος

Ο Apostolis V. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Να ρωτήσω και εγώ που είμαι στο 10%!
Δηλαδή το 10% ΔΕΝ έχουν τις ίδιες βάσεις με το 90%?? Άρα ακόμα και τα μόρια μου δεν φτάνουν την βάση του 90, έχω ακόμα ελπίδες με αυτές του 10??
Γενικά είναι πιο εύκολο να μπεις με 10 ή με 90??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Δηλαδή το 10% ΔΕΝ έχουν τις ίδιες βάσεις με το 90%??

Προφανώς και είναι διαφορετικές.

Άρα ακόμα και τα μόρια μου δεν φτάνουν την βάση του 90, έχω ακόμα ελπίδες με αυτές του 10??

Δεν έχει καμία σχέση το ένα το άλλο. Είναι δύο εντελώς άσχετα πράγματα και συνεπώς κάθε σύγκριση είναι άστοχη.

Γενικά είναι πιο εύκολο να μπεις με 10 ή με 90??

Κι αυτή η ερώτηση δεν έχει απάντηση. Άλλα τμήματα έχουν με το 10% μεγαλύτερη βάση και άλλα μικρότερη από τις αντίστοιχες του 90%. Δεν υπάρχει κανένας παράγοντας που να επηρεάζει και τα 2. Είναι άσχετα, μην τα συγκρίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apostolis V.

Νεοφερμένος

Ο Apostolis V. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Κατάλαβα!!!! Άντε να δούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Strange Brew

Νεοφερμένος

Η Strange Brew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τον κωδικο για το μηχανογραφικο, οσον αφορα το 10%, μπορουμε να τον παρουμε απο οποιοδηποτε λυκειο η απο αυτο που αποφοιτησαμε μονο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top