Σπυράκια

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
ναι το άγχος προκαλεί πολλά προβλήματα όπως σπυράκια, άσπρες τρίχες, αϋπνία ...
γαμώτο..εμένα η σοκολάτα μου προκαλεί μόνο σπυράκια γι'αυτό προσπαθώ να την αποφεύγω.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ναι το άγχος προκαλεί πολλά προβλήματα όπως σπυράκια, άσπρες τρίχες, αϋπνία ...
γαμώτο..εμένα η σοκολάτα μου προκαλεί μόνο σπυράκια γι'αυτό προσπαθώ να την αποφεύγω.:confused:

και τριχοπτωση....μπορει να σε κανει υποτονικο.....ασε που σου χαλαει και την ψυχολογια....και οχι μονο το αγχος ...αλλα και τα ανθρακουχα ποτα με γλυκαντικες ουσιες....(φερνουν σπυρακια) κατω τα χερια απο την κοκα κολα!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
και τριχοπτωση....μπορει να σε κανει υποτονικο.....ασε που σου χαλαει και την ψυχολογια....και οχι μονο το αγχος ...αλλα και τα ανθρακουχα ποτα με γλυκαντικες ουσιες....(φερνουν σπυρακια) κατω τα χερια απο την κοκα κολα!!!!!!!!!!

καλά στο τέλος με αέρα θα πρέπει να τρεφόμαστε για να αποφεύγουμε τις παρενέργειες των τροφών:/:
ωχ.. τώρα που το σκέφτομαι, και ο αέρας αρχίζει να μολύνεται:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
καλά στο τέλος με αέρα θα πρέπει να τρεφόμαστε για να αποφεύγουμε τις παρενέργειες των τροφών:/:
ωχ.. τώρα που το σκέφτομαι, και ο αέρας αρχίζει να μολύνεται:D

βεβαιως και καλα που μου το θυμησες! και η ρυπανση παιζει ρολο....ο ηλιος και ενα σωρο αλλα! αστα να πανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ας γυρισουμε ομως στο αρχικο ζητημα..Εγω χρησιμοποιω μια σειρα φαρμακευτικων προιοντων Castalia (σαπουνι-κρεμα)τα οποια με χουν βολεψει αρκετα...Αγορασα και ενα σαπουνι -αγορας για τους μαυρους πορους το οποιο αποτελει παραδειγμα προς αποφυγη.Ουσιαστικα καθε αλλο παρα καλο εκανε....Δυστυχως φουντωνε τα σπυρακια.

Εγω εχω πιο πολυ προβλημα με τους πορους..Εκανα μια φορα καθαρισμο αλλα η αισθητικος εκανε καποια ''σχολιακια'' και απο τοτε δεν θελω να ξαναδω αισθητικο ουτε ζωγραφιστο...Απ την αλλη μια φιλη μου εκανε καθε μισο μηνα καθαρισμο με βελονα και το προσωπο της εχει .........σχεδον καταστραφει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ας γυρισουμε ομως στο αρχικο ζητημα..Εγω χρησιμοποιω μια σειρα φαρμακευτικων προιοντων Castalia (σαπουνι-κρεμα)τα οποια με χουν βολεψει αρκετα...Αγορασα και ενα σαπουνι -αγορας για τους μαυρους πορους το οποιο αποτελει παραδειγμα προς αποφυγη.Ουσιαστικα καθε αλλο παρα καλο εκανε....Δυστυχως φουντωνε τα σπυρακια.

Εγω εχω πιο πολυ προβλημα με τους πορους..Εκανα μια φορα καθαρισμο αλλα η αισθητικος εκανε καποια ''σχολιακια'' και απο τοτε δεν θελω να ξαναδω αισθητικο ουτε ζωγραφιστο...Απ την αλλη μια φιλη μου εκανε καθε μισο μηνα καθαρισμο με βελονα και το προσωπο της εχει .........σχεδον καταστραφει...

βελονα; τι ειναι παλι αυτο καλε; κοιτα παντως εγω μπορω να πω με σιγουρια οτι αμα κατι λεει πανω απολεπιση και εχεις σπυρακια τοτε μην το παρεις ακομη και αν σου ταζει τον ουρανο με τα αστρα! τι ειναι τα σχολιακια; οσον αφορα την αισθητικο μπορει να σου πει μια αποψη οπως θα σου ελεγε μια φιλη σου απο την εμπειρια της ...δεν εχει καμια σχεση με τον δερματολογο.τα φαρμακευτικα προιοντα απο δερματολογο συσταθηκαν;
plus: εχετε δοκιμασει κανενα απο αυτα;
ειναι λεει για ατελειες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
οι αισθητικοί δεν είναι ιατροί

είναι μόνο για αποτρίχωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Παιδια εγω ξερω πως το καλοκαιρι δεν πρεπει να βαζεις κρεμες και να βγαινεις εξω στον ηλιο.Αλλα μπορεις να βαζεις το βραδυ και το πρωι να την ξεπλενεις πολυ καλα!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

waterlemon

Νεοφερμένος

Η waterlemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ο καλύτερος , με διαφορά , δερματολόγος της Θεσσαλονίκης και άλλοι 3 του ίδιου βεληνεκούς , δερματολόγοι μου το είπαν
δεν μπορώ να τους αμφισβητήσω
ποιοι είναι αυτοι οι δερματολογοι για να τους εχω υποψιν μου αν χρειαστει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
δεν θα τους κάνω διαφήμιση

αν την θέλουν τόσο μπορούν να μου δώσουν κάποιο ποσό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Παιδια η λυση ειναι η αλοιφη brevoxyl!!! ειναι τελεια αλοιφη και βλεπεις πολυ ωραιο αποτελεσμα μετα απο πολυ λιγο καιρο!! να ξερετε ομως οτι οταν αρχισετε να την βαζετε μπορει να ειναι κοκκινο το δερμα σας σ' εκεινο το σημειο... αλλα μην ανυσηχειτε! σε 3-4 μερες το πολυ φευγει η κοκκινιλα!!κανει εξαιρετικη δουλεια για εμενα και το καλυτερο ειναι πως σε πολυ λιγο καιρο!! εγω ειδα ορατα καλυτερο δερμα απο την πρωτη φορα που εβαλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
Παιδια η λυση ειναι η αλοιφη brevoxyl!!! ειναι τελεια αλοιφη και βλεπεις πολυ ωραιο αποτελεσμα μετα απο πολυ λιγο καιρο!! να ξερετε ομως οτι οταν αρχισετε να την βαζετε μπορει να ειναι κοκκινο το δερμα σας σ' εκεινο το σημειο... αλλα μην ανυσηχειτε! σε 3-4 μερες το πολυ φευγει η κοκκινιλα!!κανει εξαιρετικη δουλεια για εμενα και το καλυτερο ειναι πως σε πολυ λιγο καιρο!! εγω ειδα ορατα καλυτερο δερμα απο την πρωτη φορα που εβαλα!
αυτήν στη σύστησε γιατρός η φαρμακοποιός?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
δερματολογος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
εμμμ...η αληθεια ειναι οτι εγω δεν εχω σπυρακια.μερικες φορες βγαινουν στις ακρες κατι μικρα αλλα γενικα ειμαι οκ μεχρι τωρα.μια φιλη μου παντως που πηγε στο δερματολογο γιατι ειχε θεμα με τα σπυρακια και χρειαζοταν καποια κρεμα για ελλατωθουν τουλαχιστον δεν εβγαλε ακρη.εχει παει πολλες φορες και εχει παρει αρκετες κρεμες αλλα αποτελεσμα δεν εχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
παιδια εγω σας συμβουλευω να πατε σε εναν δερματολογο προτου βαλετε καποια αλοιφη. Μην φοβαστε... γιατι καποιοι νομιζουν πως τα σπυρακια τους οφειλονται στην εφηβεια αλλα υπαρχουν κι αλλες αιτιες που μπορει να προκαλεσουν ακμη.. ( π.χ. αλεργιες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiveLoveLaugh:D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LiveLoveLaugh:D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Γενικά δεν μπορώ να πω ότι έχω πολλά σπυράκια,φυσιολογικά θα έλεγα για αυτήν την ηλικία.Παλαιότερα,όταν είχαν πρωτοεμφανιστεί είχα φαγωθεί να κάνω κάτι για να τα ελαττώσω,και εν τέλει πήρα ένα σωρό κρέμες και τις χρησιμοποίησα ένα μήνα και μετά τα παράτησα(βλέπετε βαριόμουν κάθε μέρα την ίδια διαδικασία).Από τότε προσπαθούσα να μην τα πειράζω(όσο γίνεται δηλαδή:P),και έτσι δεν δημιούργησα πρόβλημα.Πλέον από φέτος χρησιμοποιώ δυο κρέμες που κάνουν και αυτές την δουλειά τους οπότε μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
για τα μικρά κόκκινα σπυράκια στην πλάτη έχει κανείς καμιά ιδεα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Παιδια η λυση ειναι η αλοιφη brevoxyl!!! ειναι τελεια αλοιφη και βλεπεις πολυ ωραιο αποτελεσμα μετα απο πολυ λιγο καιρο!! να ξερετε ομως οτι οταν αρχισετε να την βαζετε μπορει να ειναι κοκκινο το δερμα σας σ' εκεινο το σημειο... αλλα μην ανυσηχειτε! σε 3-4 μερες το πολυ φευγει η κοκκινιλα!!κανει εξαιρετικη δουλεια για εμενα και το καλυτερο ειναι πως σε πολυ λιγο καιρο!! εγω ειδα ορατα καλυτερο δερμα απο την πρωτη φορα που εβαλα!

το εψαξα στο ιντερνετ με τα δερματολογικα ...εκει ηταν ..και δεν μπορειτε να φαντασειτε τι ακουσα (αφροδισιακου περιεχομενου:'(:'(:'()...εγω για την ακμη εψαχνα εντωμεταξυ...

λοιπον μια μαρτυρια στο insomnia.gr ελεγε οτι απλως ξεφλουδιζε με την κρεμα αυτη...και καλο δεν ειδε και αν καταλαβα καλα συμπεριλαβανονται και χαπια τα οποια λεει επιδεινωνουν την κατασταση σε πρωτη φαση....και μετα μπορει να δεις καλο αλλα με παρενεργειες πιθανοτατα....:eek::eek::eek:

παντως ,αυτο που διαβασα ακομη και απο δερματολογους ειναι οτι η θαλασσα με τα μπανια βοηθα!
αυτο που λες παντως μου φαινεται λιγο επικυνδινο...πρεπει να στο συστησει ιατρος ή ετσι το πηρες;;
για τα μικρά κόκκινα σπυράκια στην πλάτη έχει κανείς καμιά ιδεα??

εγω θα ελεγα την θαλασσα...τωρα βεβαια αμα πας σπανια για κολυμπι...

εμενα καπου ειχε παρει το αυτι μου στο cosmopolitan για αλατι...
βλακειες....ενα ειναι στο σιγουρο...μακρυα απο απολεπιστικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Εγώ πριν ένα χρόνο περίπου άρχισα να βγάζω σπυράκια στο πρόσωπο...κυρίως στο μέτωπο...ένιωθα πολύ άσχημα και προκειμένου να τα καλύψω φορούσα συνεχώς μεικάπ...ενώ ποτέ ξανά δεν είχα χρησιμοποιήσει καλλυντικά.Όταν μετά από μερικές εβδομάδες άρχισαν να βγαίνουν περισσότερα αποφάσισα να επισκεφτώ μια αισθητικό.Εκεί πόνεσα αρκετά θα έλεγα και όταν έφυγα ήμουν κατακόκκινη.Από τότε δεν ξαναέβγαλα σπυράκια γιατί ξεκίνησα να πλένω το πρόσωπο μου πρωί και βράδυ με ειδικό σαπουνάκι που μου είχε συστήσει μια φίλη μου.Αυτό να κάνεις και να δεις που τα σπυράκια θα εξαφανιστούν μια και καλή!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
αν εχετε σπυρακια στην πλατη, στο προσωπο κ.τ.λ. πατε σε εναν δερματολογο και πειτε τον ποια κρεμα ειναι καλη να βαζετε. αν ειστε κατω απο 17 χρονον μην παιρνετε χαπια για την ακμη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top