Πώς να πλησιάσω μια κοπέλα;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Κατι λιγο ασχετο αλλα και σχετικο μαζι...(και απευθυνομαι κυριως στα αρσενικα του site)θεωρείτε οτι σε μια σχεση η κοπελα πρεπει να ειναι ο εαυτος της ή να ειναι πιο στημενη και σοβαρη?!

Να είναι ο εαυτός της. Να είναι φυσιολογική και να συμπεριφέρεται όπως συμπεριφέρεται και τις 365,25 μέρες του χρόνου είτε δημοσίως είτε στην ιδιωτική της ζωή. Η ειλικρίνεια και η αυθεντικότητα είναι πολύ σημαντικά πράγματα. Είναι από τα στοιχεία που θα καθορίσουν το μέλλον μιας ομαλής συνύπαρξης σε μια σχέση. Άλλο σημαντικό πράγμα, είναι ο αυθορμητισμός στην κινησιολογία και συμπεριφορά. Δεν μου αρέσουν οι στημένοι άνθρωποι που στέκονται σαν ξύλινοι πάσσαλοι και μιλάνε ή σκέφτονται με υποβοήθηση (κοινώς με το "τσιγκέλι"). :) Προσωπικά μου αρέσει να την βλέπω και στις άσχημες στιγμές της, όταν θυμώνει ή όταν στενοχωριέται, όχι μόνο στα καλά και στα χαμόγελα. Δεν είναι ωραίο να παρουσιάζει μια ωραιοποιημένη κατάσταση, δηλ., κάτι δήθεν και ξένο ως προς την ανθρώπινη καθημερινή συμπεριφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

Να είναι ο εαυτός της. Να είναι φυσιολογική και να συμπεριφέρεται όπως συμπεριφέρεται και τις 365,25 μέρες του χρόνου είτε δημοσίως είτε στην ιδιωτική της ζωή. Η ειλικρίνεια και η αυθεντικότητα είναι πολύ σημαντικά πράγματα. Είναι από τα στοιχεία που θα καθορίσουν το μέλλον μιας ομαλής συνύπαρξης σε μια σχέση. Άλλο σημαντικό πράγμα, είναι ο αυθορμητισμός στην κινησιολογία και συμπεριφορά. Δεν μου αρέσουν οι στημένοι άνθρωποι που στέκονται σαν ξύλινοι πάσσαλοι και μιλάνε ή σκέφτονται με υποβοήθηση (κοινώς με το "τσιγκέλι"). :) Προσωπικά μου αρέσει να την βλέπω και στις άσχημες στιγμές της, όταν θυμώνει ή όταν στενοχωριέται, όχι μόνο στα καλά και στα χαμόγελα. Δεν είναι ωραίο να παρουσιάζει μια ωραιοποιημένη κατάσταση, δηλ., κάτι δήθεν και ξένο ως προς την ανθρώπινη καθημερινή συμπεριφορά.

Ορίστε?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Κατι λιγο ασχετο αλλα και σχετικο μαζι...(και απευθυνομαι κυριως στα αρσενικα του site)θεωρείτε οτι σε μια σχεση η κοπελα πρεπει να ειναι ο εαυτος της ή να ειναι πιο στημενη και σοβαρη?!



Ας είναι ό,τι θέλει, αρκεί να βάφεται και να φτιάχνεται, για να μένουν οι φίλοι του μπόιφρεντ μ@λ@κες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ας είναι ό,τι θέλει, αρκεί να βάφεται και να φτιάχνεται, για να μένουν οι φίλοι του μπόιφρεντ μ@λ@κες :P

:laugh: :laugh: χαχαχαχαχα φοβερο σχολιο.... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πως να πλησιάσω μια κοπέλα;



έχουν ειπωθεί πάρα πολλά,
μα μόνο μία είναι η σωστή μέθοδος τελικά:



"από πίσω της
και με μια τούρτα :p
"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
και ενα μπουκετο λουλουδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Πώς πλησιάζεις μια κοπέλα? Για σχέση εννοώ. Δεν το έχω κάνει ποτέ και είμαι περίεργος.

1. αφου εισαι Β λυκειου προσπαθησε να τα φτιαξεις με καποια απο Α λυκειου. Τους αρεσει να τα φτιαχνουν (πολλες τα εχουν με μεγαλυτερους, καμια με μικροτερο στο σχολειο μου)

2. Μην βλεπεις το κοριτσι σαν καποια που θες να γα****, σου πηραζει το μυαλο. Μιλα σαν φιλος ( οχι σαν φιλεναδα γιατι μετα ξεχνα την :P)

3. Πιο σημαντικο, μην σε νοιαζει. Τα εφτιαξα με καποια περσυ μονο και μονο επειδη ολοι στην ηλικια μου εχουν γκομενες, αλλα δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο. Νομιζεις οτι ειναι αναγκαιο η μπορει να σε πειραζουν οι φιλοι σου καμια φορα, αλλα πρεπει να μην σε ενοχλουν τα πειραγματα, πανω κατω ολοι οι ανθρωποι δεχομαστε πειραγματα, αμα επιρεαζομασταν απο αυτα τοτε... :P Αλλα σκεψου, αμα βρεις κοπελα θα πρεπει να βγαινεις μαζι της + με τους φιλους σου, οποτε μειωνεται ο χρονος για σενα. Αμα δεν την αγαπας δεν αξιζει να χανεις το χρονο σου για μια βλακεια :P ασε που μπορει να σε αγαπαει εκεινη κ να την στεναχωρεις ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Λοιπόν...


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Ωραιο μαθημα!
Σωθηκαμε χαχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sokolatina_kat

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

Να είναι ο εαυτός της. Να είναι φυσιολογική και να συμπεριφέρεται όπως συμπεριφέρεται και τις 365,25 μέρες του χρόνου είτε δημοσίως είτε στην ιδιωτική της ζωή. Η ειλικρίνεια και η αυθεντικότητα είναι πολύ σημαντικά πράγματα. Είναι από τα στοιχεία που θα καθορίσουν το μέλλον μιας ομαλής συνύπαρξης σε μια σχέση. Άλλο σημαντικό πράγμα, είναι ο αυθορμητισμός στην κινησιολογία και συμπεριφορά. Δεν μου αρέσουν οι στημένοι άνθρωποι που στέκονται σαν ξύλινοι πάσσαλοι και μιλάνε ή σκέφτονται με υποβοήθηση (κοινώς με το "τσιγκέλι"). :) Προσωπικά μου αρέσει να την βλέπω και στις άσχημες στιγμές της, όταν θυμώνει ή όταν στενοχωριέται, όχι μόνο στα καλά και στα χαμόγελα. Δεν είναι ωραίο να παρουσιάζει μια ωραιοποιημένη κατάσταση, δηλ., κάτι δήθεν και ξένο ως προς την ανθρώπινη καθημερινή συμπεριφορά.

Χαιρομαι που επεσα σε καποιον φυσιολοφικο...υπαρχουν αγορια που θελουν ενα "ρομποτ" αντι για κοπελα....:/:
τεσπα...thx :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
πηγαινε κ συστησου κ μετα μιλα της κ αν της αρεσεις 9α φανει κ μετα προχορας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Capitano

Νεοφερμένος

Ο El Capitano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γεια σε όλη την παρέα! Guys help! Είμαι 15 χρονών, έχω κάνει παλιότερα 2 σχέσεις στις οποίες οι κοπέλες έκαναν την πρώτη κίνηση και έτσι πίστευα πως δε θα χρειαστεί να κουραστώ και πολύ στο μέλλον. Από τότε που άρχισε η νέα σχολική χρονιά όμως βλέπω ένα κορίτσι απ'τη δευτέρα τάξη που μ'αρέσει πολύ και θέλω να την γνωρίσω και την τελευταία εβδομάδα δεν μπορώ να την βγάλω απ'το μυαλό μου. Την κοιτάζω ξέρετε δειλά δειλά γιατι είμαι και ντροπαλός βλέπετε, αλλά μέχρι εκεί. Κάθε μέρα σκέφτομαι πως να την πλησιάσω αλλά nothing. Έχετε να προτείνετε τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Γεια σε όλη την παρέα! Guys help! Είμαι 15 χρονών, έχω κάνει παλιότερα 2 σχέσεις στις οποίες οι κοπέλες έκαναν την πρώτη κίνηση και έτσι πίστευα πως δε θα χρειαστεί να κουραστώ και πολύ στο μέλλον. Από τότε που άρχισε η νέα σχολική χρονιά όμως βλέπω ένα κορίτσι απ'τη δευτέρα τάξη που μ'αρέσει πολύ και θέλω να την γνωρίσω και την τελευταία εβδομάδα δεν μπορώ να την βγάλω απ'το μυαλό μου. Την κοιτάζω ξέρετε δειλά δειλά γιατι είμαι και ντροπαλός βλέπετε, αλλά μέχρι εκεί. Κάθε μέρα σκέφτομαι πως να την πλησιάσω αλλά nothing. Έχετε να προτείνετε τίποτα;

Χούφτωσ'τη,χούφτωσ'τη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Χούφτωσ'τη,χούφτωσ'τη!:P


χαχαχα καλο καλο
βεβαια αν ειναι τοσο ωραιος που του τα ζητανε οι κοπελες τοτε το χουφτωμα δεν ειναι κακη ιδεα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Ξεθάβω το θέμα μετά από καιρό γιατί υπάρχει μια κοπέλα στο τμήμα μου (κατεύθυνσης) που μου αρέσει πολύ. Χαιρετιόμαστε, την έχω ρωτήσει μια δυο φορές για κάτι απορίες που είχα στα μαθήματα, αλλά μέχρι εκεί. Τι θα κάνω για να κάνω σχέση μαζί της; Επίσης, υπάρχει και κάτι άλλο που με προβληματίζει. Μήπως δεν είναι κατάλληλη ώρα για σχέσεις, μιας και του χρόνου δίνω πανελλήνιες;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Μήπως δεν είναι κατάλληλη ώρα για σχέσεις, μιας και του χρόνου δίνω πανελλήνιες;:/:

Παιδιά σόρρυ κιόλας,αλλά αυτό είναι κατάντια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Ξεθάβω το θέμα μετά από καιρό γιατί υπάρχει μια κοπέλα στο τμήμα μου (κατεύθυνσης) που μου αρέσει πολύ. Χαιρετιόμαστε, την έχω ρωτήσει μια δυο φορές για κάτι απορίες που είχα στα μαθήματα, αλλά μέχρι εκεί. Τι θα κάνω για να κάνω σχέση μαζί της;
Αρχικά, κόψε τις απορίες που έχεις στα μαθήματα. Δεν είναι ο Σαββάλας η κοπέλα. :redface:
Βρες μια αφορμή να πάρεις το κινητό της, και από κει και πέρα τα πράγματα θα γίνουν πιο απλά.
Προσέγγισε καμιά φίλη της ξέρω γω, δείξε τέλος πάντων ότι ενδιαφέρεσαι.
Και προς Θεού, μην την κάνεις φίλη στο facebook (so lame). Δε δείχνει ενδιαφέρον αυτό, αλλά κάψιμο. :P

Μήπως δεν είναι κατάλληλη ώρα για σχέσεις, μιας και του χρόνου δίνω πανελλήνιες;:/:
FFS, όχι. Μια χαρά εποχή είναι, και για έρωτες και για διασκέδαση. Δε θα είσαι zombie στη Γ' λυκείου από το διάβασμα, cool.


Προχώρα, είμαστε μαζί σου. :smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
από πότε οι πανελλήνιες έβαλαν αμπάρες στην καρδιά; :P

Αμπάρες - Μάκης Χριστοδουλόπουλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μήπως δεν είναι κατάλληλη ώρα για σχέσεις, μιας και του χρόνου δίνω πανελλήνιες;:/:
Εγώ πάντως θα σου πω - για το συγκεκριμένο - πως ό,τι και να πράξεις πρώτη σημασία έχουν οι πανελλήνιες. Να γράψεις καλά και να περάσεις εκεί που θες. Η κοπελιά σήμερα είναι μαζί σου, αύριο σε παρατάει γιατί της γυάλισε ο σερβιρότορος που είδε στις διακοπές της. Η Σχολή σου όμως θα είναι εκεί. Σόρρυ που είμαι έτσι ωμός, αλλά οι ανθρώπινες σχέσεις αλλάζουν τόσο συχνά όσο αλλάζει προπονοτή κι ο Ολυμπιακός.

Πέρα από αυτά, αν δεν δώσεις κάποια εξτρά πληροφορία δεν μπορούμε να βοηθήσουμε. Δηλαδή:

  • Πέρα από αυτές τις 1-2 φορές έχετε μιλήσει καθόλου;
  • Κοινές παρέες έχετε;
  • Κοινά ενδιαφέροντα έχετε;
Α, κι ό,τι κι αν ακούσεις, μην πάρεις συμβουλές από κοπέλες. :P Οι περισσότερες θα σου πουν "να πας να της μιλήσεις", δηλαδή πρακτικά να της δείξεις τι φύλλα έχεις στο χέρι σου - και χωρίς φυσικά να σου δείξει η ίδια τα δικά της, χαζή είναι;
Οπότε πλέον η κοπέλα θα μπορεί να (σε) κάνει ό,τι θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top