Ερωτικές σχέσεις

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ειμαι 17 χρονων! Τοσα χρονια στο σχολειο τοσες φιλιες μια κοπελα δεν ειχα! και να πω οτι ειμαι ασχημος δεν ειμαι! Να πω οτι δεν εχω χιουμορ ολοι εχουν να λενε! Και φιλους εχω που με αγαπανε! Γιατι ομως να μην εχω κοπελα? Ποτε δεν ειχα! Βλεπω ολους γυρω μου συνομιλικους ακομα και μικροτερους και εχουν ενω εγω τιποτα!:redface:

Σε αυτή τη φράση έπρεπε να σταματήσεις.

Είσαι 17,όχι 45. :P

Δηλαδή έλεος μην κάνετε σαν γεροντοπαλίκαρα που ψάχνουν απεγνωσμένα για συντροφιά. :P
Τόσα πράγματα υπάρχουν που θα πρέπει να σας "ανησυχούν" στη ζωή σας.
Κανένας "έρωτας" δεν προγραμματίζεται. Και η ομορφιά του είναι στο όλο "απροσδόκητο" του πράγματος.
Μην τρελαίνεστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Συμφωνω πως δεν προγραμματιζεται αλλα το παιδι ειναι και 3η λυκειου...
Γιατι δηλαδη να μην διαβασει 9 μηνες που εχουν απομεινει και μετα να περασει εκει που θελει?
Μετα θα εχει ΜΠΡΟΣΤΑ του 5 χρονια φοιτητικη ζωη και εκει θα του δωθουν 1000 ευκαιριες γι αυτο που ζηταει...δηλαδη τη θα κανει 5 χρονια?Μυγες θα βαραει με την σκοτωστρα ??
Η γνωμη μου ειναι να καθησεις να διαβασεις και να περασεις εκει που θελεις εσυ(9 μηνες)...αν βρεις ευκαιρια ειμαι μεσα,απλα να βρεις καποια κοπελα που να θελει και αυτη να περασει,αν περασετε και μαζι στην ιδια πολη ακομα καλυτερα.Ειναι καλυτερα να κανεις τωρα λιγο χαβαλε 4-5 μηνες και μετα να μην περασεις πουθενα ή ειναι καλυτερα να περασεις και μετα να εισαι φοιτητης 5 χρονια και να κανεις οτι θελεις εσυ?...Η αποφαση δικη σου

ααα ωραια τα λες....1 χρονο διαβασμα και 5 χρονια γα@@@? δηλ η φοιτητικη ειναι μονο απ αυτο?τα παντα μπορεις να κανεις σε ενα καλα οργανωμενο προγραμμα(εγω προσωπικα τη μισω την οργανωση,ειμαι πιο φρι, αλλα δεν ειναι ετσι ολοι) ετσι θα υπαρχει χρονος για ολα.παντως τωρα δεν σκοπευω να παω διακοπες στο πανεπιστημιο....αλλα κ φετος που ημουν τριτη τπτ δεν στερηθηκα,κ ειχα σχεση και στον υπολογιστη μου εμπαινα(βλεπετε δεν καταφερε να μου τον ε
κρυψει ο πατερας μου) φου κ φου διαβαζαμε κιολας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ειμαι 17 χρονων! Τοσα χρονια στο σχολειο τοσες φιλιες μια κοπελα δεν ειχα! και να πω οτι ειμαι ασχημος δεν ειμαι! Να πω οτι δεν εχω χιουμορ ολοι εχουν να λενε! Και φιλους εχω που με αγαπανε! Γιατι ομως να μην εχω κοπελα? Ποτε δεν ειχα! Βλεπω ολους γυρω μου συνομιλικους ακομα και μικροτερους και εχουν ενω εγω τιποτα!:redface:

ούτε εγω εχω ακόμα αγορι..και εχω αρχίσει να ανησυχώ μήπως είμαι ιδιότροπη αφού αρκετοί ήταν αυτοί που ενδιαφέρθηκαν ως τώρα αλλα εμένα κανένας τους δεν με ενέπνευσε...αντιθετώς βλέπω την κολλητή μου (και μεταξύ μας τη ζηλεύω λίγο ώρες-ώρες) που ενώ όλοι λένε ότι είμαι πολύ πιο όμορφη και ευχάριστη στην παρέα αυτή έχει αγόρι και μάλιστα κούκλο...πολλές φορές έχω σκεφτεί να συμβιβαστώ με κατι που μπορεί να μην είναι όπως το θέλω ...φοβάμαι όμως ότι θα το μετανιώσω...αλλα μετά σκέφτομαι ότι εγς πότε θα τα φτιάξω με ένα αγόρι..πότε θα νιώσω αυτά που πολλοί έχουν νιώσει????πάντως επειδή το έχω φιλοσοφήσει το θέμα θα σου έλεγα να μην συμβιβααστείς με κάτι που δεν σου κάνει κλικ..και εξάλλου ποιος ξέρει..μπορεί όταν ερωτευτείς εσυ να νιώσεισ κάτι πολυ πιο δυνατό απο όσους φίλους σου έχουν ήδη ερωτευτεί!!!;)

Καλέέέέ. Φτιάξτε τα μεταξύ σας. Τυχαίο είναι νομίζετε;:redface:


Σοβαρά τώρα. Μην αγχώνεστε για τέτοια. -.-
Άμα είναι να γίνει κάτι θα γίνει και θα έρθει από μόνο του. Δε σας πήραν και τα χρόνια. Ο ένας 17, η άλλη 15.
Νινιά είστε.:D
Χαρείτε με ό,τι έχετε και θα το φέρει μόνη της η ζωή.
Άσε που θα' ρθει η μέρα που θα πείτε "Θεέ μου, καλά ήμουν χωρίς σχέσεις. Τι τα ήθελα αυτά;" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Καλέέέέ. Φτιάξτε τα μεταξύ σας. Τυχαίο είναι νομίζετε;:redface:

Παιρνεις ποσοστα απο την προικα?Εχω και μια τριτη ξαδερφη μου που ψαχνει,βεβαια λιγο δυσκολη περιπτωση,45 χρονών,στην Αρτα,εκτρεφει προβατα.:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Παιδιά και στο Ελληνικό Πανεπιστήμιο τα πράγματα εύρεσης κοπέλας ή αγοριού δεν είναι τόσο εύκολα. Οι πιθανότητες να ερωτευτείς στο Πανεπιστήμιο, είναι όσες και έξω στην κοινωνία. Απλά στο Πανεπιστήμιο υποιτίθεται ότι έρχεσαι σε επαφή με νεολαίους. Όμως αυτό δεν σημαίνει κάτι. Ούτε όλοι ψάχνουν να σβήσουν τον ερωτικό οίστρο τους. Σαν άντρας, έχω να πω δυο πράγματα που έχω παρατηρήσει τα όσα χρόνια είμαι φοιτητόνι:
α). οι περισσότερες φοιτήτριες έχουν μακροχρόνιες σχέσεις που σημαίνει
α.1. είχαν σχέση από το λύκειο και την συνεχίζουν όσο είναι φοιτήτριες
α.2. έκαναν σχέση με το έγιναν φοιτήτριες, οπότε αν δεν ψαχτείς τον πρώτο καιρό φοιτητής μετά είναι δύσκολο λιγάκι να βρεις κάποια διαθέσιμη φοιτήτρια μόνη που να ψάχνει και αυτή
α.3. έκαναν σχέση με αγόρια έξω από τον χώρο του Πανεπιστημίου
β). άλλες φοιτήτριες δεν θέλουν σχέση επειδή
β.1. βγήκαν από μια μακροχρόνια σχέση και θέλουν να ηρεμήσουν
β.2. βγήκαν από μια μακροχρόνια ή σύντομη σχέση με πικρές εμπειρίες
β.3. φοβούνται να κάνουν νέα σχέση για διάφορους λόγους
β.4. άβυσσος η ψυχή και το μυαλό της γυναίκας
γ). είναι λίγο ιδιότροπες (τους φταίνε όλοι), δεν ξέρουν τι θέλουν, δεν ξέρουν να φλερτάρουν, έχουν μηδενική αυτοπεποίθηση, μιλάνε πολύ, δεν ξέρουν να επικοινωνήσουν, είναι μονόχνωτες, είναι άσχημες, είναι ψώνια...κτλ (ειδική κατηγορία η οποία γίνεται εύκολα αντιληπτή)

οπότε η λύση είναι μια:

Γνωριστείτε με κοπέλες από το Πανεπιστήμιο με εντελώς τυχαία κίνητρα, από άλλες σχολές (αν στο Τμήμα σου είναι μπάζα κουλτούρας) στο ίδιο Πανεπιστήμιο, στην λέσχη, στην Εστία, στα πάρτυ (κομματικά)...κτλ όσο είστε στο πρώτο ή δεύτερο έτος. Βέβαια αν δεν είστε των κομμάτων, συμβιβαστείτε με τα πρώτα. Αν μέχρι το δεύτερο έτος δεν έχετε κάνει κάτι, μετά είναι δύσκολο για πολλούς λόγους. Έχετε υπόψιν σας ότι το πρόβλημα δεν είναι να γνωρίσεις μια κοπέλα, αλλά και να ταιριάζεις μαζί της, να έχετε κοινή χημεία, κοινούς στόχους (π.χ. φοιτητές). Γιατί το να γνωρίσεις μια κοπέλα είναι πολύ απλό. Άνθρωπος είναι και αυτή και επιδιώκει σε μεγάλο ή μικρό βαθμό την κοινωνικοποίηση (αν δεν έχει αποβλακωθεί από το πολύ msn ή Facebook και δεν ξέρει να μιλήσει). Για παράδειγμα, μπορείς πανεύκολα να γνωρίσεις μια κοπέλα εκτός Παν/μίου (π.χ. μια πωλήτρια κόλαση, σε ένα super market). Αν εσύ θα έχεις πολύ διάβασμα ως φοιτητής άντε να σε καταλάβει η πωλήτρια. Όταν θα της λες ότι έχεις διάβασμα για εξεταστική ή εβδομαδιαίες εργασίες για προετοιμασία τα σαββατοκύριακα θα νομίζει ότι την γράφεις και θες να την αποφύγεις...και άντε να επικοινωνήσετε. Μαύρο θα της λες, άσπρο θα σου λέει αυτή. Οπότε γι' αυτό παίζει ρόλο η χημεία, τα κοινά ενδιαφέροντα, το μορφωτικό επίπεδο,...κτλ. Όταν λέω μόρφωση δεν εννοώ μόνο την γραμματική μόρφωση. ;) Εννοώ και την άλλη, που δυστυχώς περνάει στα ψιλά.

Πάντως σε γενικές γραμμές, μεγάλη μερίδα κοπελών δεν ξέρουν να μιλήσουν, να επικοινωνήσουν. Αυτό φάνηκε και σε παλιότερες σχέσεις που είχα κάνει. Από προσωπική εμπειρία, βλέπω ότι πολλές φοιτήτριες εδώ στην Πάτρα, μια τυπική γνωριμία ή ένα εντελώς αθώο φλέρτ χωρίς υπονοούμενα, τα εκλαμβάνουν ως χοντρό πέσιμο. Έλεος δηλαδής. Αν δεν υπάρξει ένα βήμα να πατήσεις, από πού θα αρχίσει η γνωριμία...από την παλιά εκπομπή "χρυσό κουφέτο" μήπως; :hmm:Επίσης, όσες έχω γνωρίσει και ταιριάζουμε, δηλ., είναι πιο προσγειωμένες και να σκέφτονται με το μυαλό ή μένουν εκτός Πάτρας ή έχουν σχέση...Τι να πω; Μάλλον γκαντέμης είμαι τον τελευταίο καιρό...:P :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
ααα ωραια τα λες....1 χρονο διαβασμα και 5 χρονια γα@@@? δηλ η φοιτητικη ειναι μονο απ αυτο?τα παντα μπορεις να κανεις σε ενα καλα οργανωμενο προγραμμα(εγω προσωπικα τη μισω την οργανωση,ειμαι πιο φρι, αλλα δεν ειναι ετσι ολοι) ετσι θα υπαρχει χρονος για ολα.παντως τωρα δεν σκοπευω να παω διακοπες στο πανεπιστημιο....αλλα κ φετος που ημουν τριτη τπτ δεν στερηθηκα,κ ειχα σχεση και στον υπολογιστη μου εμπαινα(βλεπετε δεν καταφερε να μου τον ε
κρυψει ο πατερας μου) φου κ φου διαβαζαμε κιολας....

Και εγω 3η ειμαι φετος και διαβαζω...Απλα αυτη ειναι η γνωμη μου,και δεν ειμαι ο μονος.Πιστευω πως εχω καλη οργανωση χρονου και ετσι ουτε εγω στερουμαι τιποτα και οπως βλεπεις ειμαι και στον υπολογιστη τωρα.Επισης πιστευω πως αξιζει καποιος να θυσιασει 2-3 πραγματα για 9 μηνες και μετα να κανει οτι του καπνισει στο κεφαλι(να το πω και ετσι).Γενικα η γνωμη μου ειναι ΠΡΩΤΑ το ΔΙΑΒΑΣΜΑ και μετα ολα τα αλλα...για μην γινω ομως εγωιστης
ΠΡΩΤΑ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ(ευχομαι κανενας να μην χρειαστει να μπει σε αυτην την κατηγορια)
ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΓΙΑ 3Η ΛΥΚΕΙΟΥ
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ!
Ειναι για 9μηνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Επίσης πουθενά δεν έχω δει, όντας φοιτητής, ότι θα γ@@@@ 5 χρόνια. Εξαρτάται από πολλές παραμέτρους. Θα δείτε πολλούς φοιτητές μόνους να έχουν ρέψει από την...νηστεία της μπακουρίασης. Όπως και φοιτήτριες μόνες... Αυτό κάτι δείχνει σαν εικόνα. Το αναφέρω μόνο και μόνο για να αποστομώσω κάποιες και κάποιους που δίνουν ψεύτικα όνειρα ότι στο Πανεπιστήμιο θα έχεις όλον τον χρόνο να ερωτευτείς. Τον χρόνο όντως μπορείς να τον έχεις. Τα κίνητρα και τις ευνοϊκές συνθήκες του τυχαίου πειράματος θα τα έχεις; Γι' αυτό βουρ και ας φάτε χυλόπιτα. Έτσι και αλλιώς μια γνωριμία είναι ένα τυχαίο πείραμα με ισοπίθανα στοχειώδη ενδεχόμενα να λήξει όπως ξεκίνησε ή να συνεχίσει σε άλλα μονοπάτια.

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω αυτό που λένε πολλές κοπελιές περί άγχους. Δηλ., να μην το σκαλίζουμε, να μην αγχωνόμαστε...κτλ αλλά να αφήνουμε τα πράγματα στην τύχη τους. Παιδιά έχετε δει μάννα εξ' ουρανού; Εγώ ξέρω μια παροιμία που λέει: συν Αθηνά και χείρα κίνει. Αν δεν ψάξεις, κανείς δεν θα σου χτυπήσει την πόρτα να σε γνωρίσει...όσο πικρό και αν ακούγεται. Και κάτι τελευταίο. Τα χρόνια περνούν. Αν δεν αγχώνεσαι και αφήνεις τον καιρό να περνάει μήπως και βρεθεί καμία ξαφνικά, θα έχεις πάει 30 χρονών χωρίς να έχεις ζήσει τίποτα...:/: Οπότε μην λέτε πράγματα που δεν κάνει κανένας άνθρωπος και πόσο μάλλον εσείς οι ίδιες. Όλοι οι ελεύθεροι, μέσα από μια γνωριμία με το αντίθετο φύλο...ψάχνουμε έναν έρωτα και όχι να κάνουμε εργόχειρο. Ας μην βυζαίνουμε το δάχτυλό μας. Όλοι στο ψάξιμο είναι. Έτσι είναι η ανθρώπινη φύσις όσο ωμά και αν ακούγεται. Η ζωή είναι μικρή. Τώρα ζεις και είσαι καλά...αύριο; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Ειμαι 17 χρονων! Τοσα χρονια στο σχολειο τοσες φιλιες μια κοπελα δεν ειχα! και να πω οτι ειμαι ασχημος δεν ειμαι! Να πω οτι δεν εχω χιουμορ ολοι εχουν να λενε! Και φιλους εχω που με αγαπανε! Γιατι ομως να μην εχω κοπελα? Ποτε δεν ειχα! Βλεπω ολους γυρω μου συνομιλικους ακομα και μικροτερους και εχουν ενω εγω τιποτα!:redface:
Αμα δεν παει ο μωαμεθ στο βουνο τοτε παει το βουνο στο μωαμεθ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Ειμαι 17 χρονων! Τοσα χρονια στο σχολειο τοσες φιλιες μια κοπελα δεν ειχα! και να πω οτι ειμαι ασχημος δεν ειμαι! Να πω οτι δεν εχω χιουμορ ολοι εχουν να λενε! Και φιλους εχω που με αγαπανε! Γιατι ομως να μην εχω κοπελα? Ποτε δεν ειχα! Βλεπω ολους γυρω μου συνομιλικους ακομα και μικροτερους και εχουν ενω εγω τιποτα!:redface:
κοιτα φιλε κατι μου λεει οτι εισαι διστακτικος με τις κοπελες και φοβασε τις χυλοπιτες...παω επισης στοιχημα οτι καμια απο της κοπελες που σου αρεσαν δεν το πηραν πρεφα...η συμβουλη μου ειναι μην λογαριαζεις τπτ..αν σαρεσει μια κοπελα μιλα της,πρεπει να καταλαβει οτι σου αρεσει, δεν εχεις να χασεις τπτ...αν δεν θελει θα φροντισει να το καταλαβεις και τπτ παραπανω απλα αποχωρεις... αν ομως θελει κι αυτη τοτε βγαινεις κερδισμενος...και στις δυο περιπτωσεις δεν εχεις να χασεις τπτ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Ειμαι 17 χρονων! Τοσα χρονια στο σχολειο τοσες φιλιες μια κοπελα δεν ειχα! και να πω οτι ειμαι ασχημος δεν ειμαι! Να πω οτι δεν εχω χιουμορ ολοι εχουν να λενε! Και φιλους εχω που με αγαπανε! Γιατι ομως να μην εχω κοπελα? Ποτε δεν ειχα! Βλεπω ολους γυρω μου συνομιλικους ακομα και μικροτερους και εχουν ενω εγω τιποτα!:redface:

Κοιτα και εγω τοσα χρονια που ημουν στο σχολειο δεν ειχε γίνει τίποτα σοβαρό πέρα απο αθώο φλερτ.Το να μην εχεις κοπελα δεν ειναι κατι που πρεπει να σε αγχωνει(κατι που υποδεικνύει δυστυχώς λανθασμένα η κοινωνία).όλα θα έρθουν, αρκεί φυσικά και εσύ να προσπαθείς.Τώρα όμως δώσε την υψηλότερη προαιτεραιτότητα στο σχολείο μιας και είναι η σημαντικότερη χρονιά,χωρίς να απαγορεύεις στον εαυτό σου να κανει κινήσεις.Και μην σκέφτεσαι πως επειδή είσαι 17 έπρεπε οπωσδήποτε να τα έχεις φτιάξει με κοπέλα τουλάχιστον μια φορά,εγώ ξέρω άτομα 17+ ετών που δεν έχουν πολυμιλήσει με κοπέλες,όχι να κάνουν σοβαρή σχέση..
Έχεις μπολικο καιρό για αυτό.Και μην ακούς μερικούς να λένε "έχω κοπέλα και είμαι κάποιος" γιατί βασικά αυτοί έχουν κόμπλεξ και θέλουν να δείξουν την υποτιθέμενη "ανωτερότητα" τους.
Εγώ αυτά πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m.afalda

Νεοφερμένος

Η ωραια μερα να κυνηγησουμε ιποποταμους... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
μην το κυνηγας τοσο πολυ αστο κ καποια μερα θα βρεις αυτο π σ αρεσει κ σ ταιριαζει!!κ εγω ετσι ελεγα γτ δεν εχω αγορι κ ποτε θ βρω κ οταν σταματησα ν τ σκεφτομαι κ ν αγχονομαι βρεθηκε ο "καταλληλος"!!κ αφου θα πας 3η καλυτερα ν μην τ σκεφτεσαι κ ν κατσεις ν διαβασεις λιγο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crown

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Κοίτα κ εγω ποτε δεν ήμουν το αγόρι με τις χίλιες και μία κατακτησεις. Αλλα λιγο πολυ ξερω τι φταιει, ειμαι ντροπαλος και χωρις αυτοπεποι9ηση ( και φυσικα δεν ειμαι μοντελο) παρ' ολα αυτα εχω χιλια εσωτερικα καλα (που λεει ο λογος...) που απο οτι εχω καταλαβει δεν πολυμετρανε για να τα φτιαξεις με μια κοπελα.. Απο την αλλη το να τα φτιαξεις με μια κοπελα δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο με το να κρατησεις τη σχεση (εδω παιζει ρολο ο χαρακτηρας του αν9ρωπου). Απο την μικρη εμπειρια μου στις κοπελες εχω καταλαβει οτι σχεδον ολα τα free κοριτσια ψαχνονται για σχεση ,οπως και αγορια βεβαια, αλλα αν δεν κανεις το πρωτο βημα ή δεν εισαι και πολυ εμπειρος (απο χυλοπιτες κλπ) τοτε ειναι που εχεις πολλες πι9ανοτητες να χασεις... ( οπως εχω πα9ει και μα9ει, απο την μικρη παντα εμπειρια μου). Αν βεβαια καταλαβεις οτι μια κοπελα ειναι που σου ταιριαζει τοτε 9α κανεις οτι περναει απο το χερι σου για να την κατακτησεις οποτε μην αγχωνεσαι απο τωρα για ποιο λογο δεν εχεις κοπελα... Εγω παλι ειμαι της αποψης (για τωρα που λεω να το ριξω στο διαβασμα) Owner of a lonely heart, so much better than an Owner of a broken heart. Και αντε να διαβασεις με broken heart. To sum up, αν 9ες μια οποιαδηποτε κοπελα εδω και τωρα απλα μιλα της και ξεχνα ντροπες και ολα (πραγμα που δεν κανω). Αν βεβαια 9ες μια σοβαρη κοπελα για μια σοβαρη σχεση μην αγχωνεσαι γτ αυτα ειναι που ερχονται εκει που δεν το καταλαβαινεις (και που σιγουρα ερχονται, αν βεβαια εισαι οτι λες.) ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Α, ωραία! Ένα θέμα με ψωμί!

Ειμαι 17 χρονων! Τοσα χρονια στο σχολειο τοσες φιλιες μια κοπελα δεν ειχα! και να πω οτι ειμαι ασχημος δεν ειμαι! Να πω οτι δεν εχω χιουμορ ολοι εχουν να λενε! Και φιλους εχω που με αγαπανε! Γιατι ομως να μην εχω κοπελα? Ποτε δεν ειχα! Βλεπω ολους γυρω μου συνομιλικους ακομα και μικροτερους και εχουν ενω εγω τιποτα!:redface:
Ωραία όλα αυτά. Το σχόλιό μου ....

... ε και; :confused:

Κι εγώ θέλω μια πόρσε αλλά ακόμα δεν έχω βγάλει λεφτά για ν' αγοράσω... Δεν κάνω όμως έτσι!


Άκου: ξέρεις την αξία σου, right; Ξέρεις τις δυνάμεις σου, ξέρεις για τι είσαι ικανός, γνωρίζεις τα προσόντα σου, έχεις τους φίλους σου. Το μόνο που μένει είναι να βάλεις το πρώτο λιθαράκι για την επαγγελαματική σου σταδιοδρομία, αρχίζοντας την προετοιμασία για τις Πανελλήνιες.

Από 'κει και πέρα μια κοπέλα όχι δεν κάνει κακό. Είναι ένα πολύ ωραίο συμπλήρωμα της καθημερινότητάς σου ή "αξεσουάρ" αν πρόκειται για γλάστρα. Ωστόσο ΔΕΝ είναι κάτι που ντε και καλά "πρέπει" να το 'χεις επειδή το 'χουν όλοι οι άλλοι ή που είναι απαραίτητο για να θεωρηθείς πετυχημένος. ΔΕΝ έχεις ανάγκη μία ερωτική σύντροφο, για όνομα της πράσινης ιπτάμενης αγελάδας. Έχεις τους φίλους και τις φίλες σου που είναι πολύ σημαντικότεροι, καθώς η κοπέλα σήμερα είναι, αύριο ερωτεύεται τον σερβιτόρο από την Κέρκυρα ή τον μπάρμαν από την Μύκονο και τα χαλάτε. Ή πολύ απλά την βαριέσαι ρε παιδί μου... κάποια στιγμή στα περισσότερα ζευγάρια έρχεται και η βαρεμάρα/ρουτίνα και θέλουν μια ανανέωση.

Γενικά, ρίξε μία ματιά σ' αυτό:
Ο σκοπος των ''ζευγαριων'' ειναι για να διασκεδασουμε και οχι για να περνεις στα σοβαρα τους συνδιασμους αυτων.
Το όλο πράγμα γίνεται ακριβώς για να περνάμε καλά ή μάλλον καλύτερα απ' ό,τι είμαστε τώρα. Αλλά το ότι δεν έχεις κάποια κοπέλα δεν σημαίνει ότι θα τα βάψεις και μαύρα.

Αλοίμονο τώρα να σου πέφτει η ψυχολογία επειδή δεν είχες κοπέλα. Δεν χρειάζεσαι μια κοπέλα για να αυτοπροσδιοριστείς ... αρκεί που ξέρεις εσύ την αξία σου. Από 'κει και πέρα όσο λιγότερο στα σοβαρά παίρνεις αυτές τις καταστάσεις τόσο ευκολότερα θα είναι τα πράγματα για σένα. Γιατί όσο τις παίρνεις στα σοβαρά και όσο τις δίνεις σημασία ποια είναι η κατάληξη;
αλλα παντα πως τα καταφερνω με βλεπουν σαν φιλο και τιποτα παραπανω

Αυτό το "σε βλέπω σαν φίλο" έχει γίνει καραμέλα. Δεν είναι τυχαίο το ότι το λένε όλες προκειμένου να μην σου πουν στα ίσα το ότι "ντάξει μωρέ, δεν μου έχεις χτυπήσει αρκετά τον εγωισμό για να σε προσέξω, αλλά θέλω να σε κρατήσω για καβάντζα να τρέχεις από πίσω μου, να με παρακαλάς να τα φτιάξουμε και να μου λες πόσο ωραία είμαι". Αφού δεν τις ενδιαφέρεις γιατί να θέλουν για να σε κρατήσουν για "φίλο"; Για να παίζετε τις κουμπάρες; Αυλή με υπηκόους θέλουν.

Για πήγαινε να κολλήσεις στην κολλητή της να δεις για πότε αυτή που "σε ήθελε σαν φίλο" θα κολλήσει... Σ' αυτές τις ηλικίες - αλλά και στις μεγαλύτερες, μη νομίζεις - θέμα εγωισμού είναι όλα. Τουλάχιστον μέχρι να βρεθεί κάποια με την οποία να υπάρχει η αμοιβαία έλξη, αλλά γι' αυτό θες τύχη. :)

Αλλά μέχρι τότε, καλές είναι κι οι άλλες για να περνάς καλά. Αν περνάτε κι οι δύο βέβαια ακόμα καλύτερα. Αλλά δεν είναι αυτοσκοπός, προσοχή. Κυκλοφορούν ΤΟΣΕΣ ωραίες - και φιλικές - κοπέλες εκεί έξω που δεν πρέπει ΚΑΝ να σε ενδιαφέρει το θέμα.



Τέλος, άκου πολύ προσεκτικά τα κορίτσια μας, που σου λένε "κοίτα να 'χεις την ηρεμία σου":
Άσε που έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο. :P
Άσε που θα' ρθει η μέρα που θα πείτε "Θεέ μου, καλά ήμουν χωρίς σχέσεις. Τι τα ήθελα αυτά;" :P

Μπράβο κορίτσια, στο σημερινό μάθημα παίρνετε 10 με τόνο, σολωμό και όλα τα συνοδευτικά ψαρικά!


Αν θελεις να εχεις κοπελα διπλα σου,φροντισε να της εμπνεεις εμπιστοσύνη κι ασφάλεια για ό,τι κι αν ενδεχομένως συμβει.
Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, όντως αυτά αποζητάνε σε τελική ανάλυση. Γι' αυτό όταν τις ρωτάς "τι θέλετε από έναν άντρα" σου απαντάνε τα γνωστά "ασφάλεια, εμπιστοσύνη" και τα ρέστα.

Αλλά ο φίλος μας εδώ έχει περιγράψει τον εαυτό του ως ένα εξαιρετικό παιδί, που "τον βλέπουν σαν φίλο", ενώ μπορεί να εμπνέει αυτά τα συναισθήματα. Γιατί; Γιατί απλά αυτά τα περί ασφάλειας όντως τα θέλουνε, αλλά στα τριάντα τους που αρχίζουν να μπαίνουν σε ηλικία γάμου.

Στα 17 τους μόνο αυτό δεν τις απασχολεί. Τι τις απασχολεί; Το αφήνω στην φαντασία του φιλοθεάμονος κοινου! :D





Καταληκτικά, κοίτα να 'σαι πρώτα ΕΣΥ καλά ... κι όλα τ' άλλα έρχονται. :)
Τα παραπάνω τα παρουσίασα πολύ ωμά, ωστόσο αυτή είναι η αλήθεια σε μέσες άκρες. Give or take a few exceptions to the rule.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimissss

Νεοφερμένος

Ο jimissss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
πω πω ποσα σχολια γιαφτο το θεμα.μωρ μπραβο.εδω εχει ζουμι η υποθεση βλεπω.αλλα νταξυ ρε φιλε μην μασ αυτοκτονησεισ επειδη δν εχεισ κοπελα και σε κλεμε μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Ειμαι 17 χρονων! Τοσα χρονια στο σχολειο τοσες φιλιες μια κοπελα δεν ειχα! και να πω οτι ειμαι ασχημος δεν ειμαι! Να πω οτι δεν εχω χιουμορ ολοι εχουν να λενε! Και φιλους εχω που με αγαπανε! Γιατι ομως να μην εχω κοπελα? Ποτε δεν ειχα! Βλεπω ολους γυρω μου συνομιλικους ακομα και μικροτερους και εχουν ενω εγω τιποτα!:redface:

Μην ανησυχείς ομοιοπαθής είμαι και εγώ!!
Αλλά και να σου πω την αλήθεια, από το να έχουμε σχέσεις των 2-3 ημερών, όπως άλλοι, καλύτερα να μην έχουμε καθόλου :giveup:.
Όταν όμως ερωτευτούμε κάποια πραγματικά θα είναι πολύ καλύτερα! :huglove: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Βασικα΄εμένα το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό ήταν: post pic.


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Κοιτα και εγω τοσα χρονια που ημουν στο σχολειο δεν ειχε γίνει τίποτα σοβαρό πέρα απο αθώο φλερτ.Το να μην εχεις κοπελα δεν ειναι κατι που πρεπει να σε αγχωνει(κατι που υποδεικνύει δυστυχώς λανθασμένα η κοινωνία).όλα θα έρθουν, αρκεί φυσικά και εσύ να προσπαθείς.Τώρα όμως δώσε την υψηλότερη προαιτεραιτότητα στο σχολείο μιας και είναι η σημαντικότερη χρονιά,χωρίς να απαγορεύεις στον εαυτό σου να κανει κινήσεις.Και μην σκέφτεσαι πως επειδή είσαι 17 έπρεπε οπωσδήποτε να τα έχεις φτιάξει με κοπέλα τουλάχιστον μια φορά,εγώ ξέρω άτομα 17+ ετών που δεν έχουν πολυμιλήσει με κοπέλες,όχι να κάνουν σοβαρή σχέση..
Έχεις μπολικο καιρό για αυτό.Και μην ακούς μερικούς να λένε "έχω κοπέλα και είμαι κάποιος" γιατί βασικά αυτοί έχουν κόμπλεξ και θέλουν να δείξουν την υποτιθέμενη "ανωτερότητα" τους.
Εγώ αυτά πιστεύω.
Αρχικά, ωραίο θέμα άνοιξες.....
Ενδιαφέρον με πολύ ψωμί....
Δυστυχώς και εγώ τα χρόνια του σχολείου δεν είχα την τύχει να "γευτώ" και να καταλάβω τι εστί έρως ανίκατε μάχαν.....
Στο πρώτο έτος της σχολής, μαθηματικό Κρήτης, το γνώρισα....Μολονότι μου στοίχισε 3 μαθηματα, κόπηκα σε τρία και παιδεύομαι τώρα άσχημα να τα περάσω, ήταν πολύ ωραίο συναίσθημα.....Πρώτη φορά είχα νιώσει έτσι.....!!!
Τελικά δεν "δέσαν" οι χημείες μας, δεν έγινε καμιά αντίδραση οξειδωαναγωγής ή ίσως έγινε όχι με καλό οξειδωτικό μέσο.....Τι να πω...!!!Η κοπελιά ήταν άλλου, σε άλλο κόσμο....Εγωίστρια και ήθελε να την παρακαλάς.....Τι να πω...?
Πάντως πολύ ωραίο συναίσθημα αν και δεν κράτησε για πολύ.....Συμφωνώ με τον φίλο nPb, Νίκο σε ολα όσα αναφέρει.....Είναι δύσκολα τα πράγματα στο ελληνικό πανεπιστήμιο και δει στο Κρήτης....(αν και απο άποψης ομορφιάς υπάρχουν πολλά και άριστα κομμάτια, τόσο στο χημικό, στην Ιατρική και κυρίως στο Βιολογικό).......
Επίσης, μετά απο μια στατιστική που έκανα μακράν καλύτερες είναι οι γιατρίνες......
Και ας αφήσω λίγο τις σαχλαμάρες.....
Λοιπόν, ξέρω πολύ καλά τέτοια άτομα που αναφέρει και ο φίλος Μάνος πιο πάνω, ότι τα έχουν με κοπέλα και είναι κάποιοι.......Οι οποίοι μου κάνουν και τους φίλους και απο πίσω μου με θάβουν εμπαίζοντάς με.....Τι να πεις, τόσα ξέρουν τόσα λεν.....Δυστυχώς, δεν έχουν ολες την δυνατότητα να δουν ποιοι τις νοιάζονται πραγματικά και πάνε και πεφτουν πάντα εκει που πληγώνονται.....(η κοπελιά που έλεγα πιο πριν το έπαθε).......Πάντως ο έρωτας είναι κάτι που δεν έχει ημερομηνια παραγωγής καθορισμένη και δεν ξέρεις ποτε πότε θα είναι η ημερομηνία λήξης, είναι πάντα απρόβλεπτος......Καλό είναι να μην κυνηγάς τον έρωτας....!!!!
Και εγώ είχα αυτό το παράπονο γιατί να μην έχω σχέση, στα 16-17 μου, και στην γ λυκείου πραγματικά δεν με ένοιαζε τίποτα άλλο εκτός από το διάβασμα και την Ιατρική (όνειρο ζωής).......
Τελικά δεν πέρασα Ιατρική, οκ, και γνώρισα τον έρωτα ξαφνικά μια μέρα στο μάθημα, Γενικά Μαθηματικά θυμάμαι, έτσι ξαφνικα.......Χωρίς εγώ να "θέλω"....Ξαφνικα η καρδια χτυπησε με διαφορετική συχνότητα........
Πάντως, αυτά τα θέματα θέλουν αυτοπεποιθηση, αισιοδοξία, να μην φοβάσαι να μιλήσεις και κυρίως να μην φοβάσαι την απόρριψη και να αφήνεις την καρδιά σου ελευθερη.....
Αυτή ξέρει....;-);-);-)
Σε αυτά τα θέματα δεν έχει λόγο η λογική.....
Και κάτι άλλο, όλοι μέσα σε ένα πανεπιστημιο είναι στο ψάξιμο......
Άλλοι για απλή ξεπέτα, άλλοι για φιλία, άλλοι για σχέση.......
Δεν είσαι ο μόνος που ψάχνει......
Καλό διάβασμα θα σου πω εγώ, καλή επιτυχία στις πανελλήνιες που έρχονται (και θα είμαι και εγώ εκεί, μπας και περάσω Ιατρική-είπαμε οι γιατρίνες μακράν καλύτερες, Γιατρίνες και Θεσσαλονικιές,ο τέλειος συνδυασμός) και να μην βάζεις περιορισμούς στην καρδιά σου, ατην ελέυθερη και καποια στιγμη θα βρεθεί η κατάλληλη με την οποία να πετύχει η αντίδραση οξειδωαναγωγής......
Συνθήκες για την αντίδραση οξειδωαναγωγής δεν μπορώ να σου πω......Είναι διαφορετικές από κοπελιά σε κοπελιά.....
Φιλικά Κωνσταντίνος
καλα να περνας......
Y.Γ. ξέρεις πόσο θέλω να αφιερώσω αυτά τα τραγουδια σε μια κοπελια που πραγματικά μου ταιριάζει.....????
Γιατρίνα πάντα......
https://www.youtube.com/watch?v=mdNhtyJjkWQ&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=jTQ2s3s94IQ
https://www.youtube.com/watch?v=XaOMwwhwGp8&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos_1992

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Θα πρεπει να γινεις αλανι
Αργησα να το καταλαβω, αλλα αν δεν χτισεις και δεν προβαλεις τον δικο σου [μοναδικο και καλα] χαρακτηρα στις αλλες, ΜΗΝ περιμενεις να ριξεις κοπελα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Θα πρεπει να γινεις αλανι
Αργησα να το καταλαβω, αλλα αν δεν χτισεις και δεν προβαλεις τον δικο σου [μοναδικο και καλα] χαρακτηρα στις αλλες, ΜΗΝ περιμενεις να ριξεις κοπελα

Bασικά η κοπέλα θέλει κάποιον δίπλα της, να της επιβεβαιώνει την ύπαρξή της και την μοναδική ομορφιά της αλλά και να της "καλύπτει" τις ανασφάλειές της. Κοινώς θέλει έναν αλάναρο, έναν άντρα, ένα αρσενικό ώριμο και υπεύθυνο, στον οποίο να μπορεί να στηρίζει το είναι της. Για το φαίνεσθαι έχει την κολλητή της και τους "φίλους" (ή καμαρίλα). :hmm: Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο ώριμο θεωρεί τον εαυτό της μια κοπέλα...

..έχω σιχαθεί την φράση: «σε βλέπω σαν φίλο» δηλαδή σε βλέπω σαν σκύλο...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
μην υπερβάλλετε. ζούμε στον πλανήτη γη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top