Πιστεύετε στον έρωτα με την πρώτη ματιά;

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σορρυ κιολας για το θαρρος, αλλα αυτο σημαινει οτι δεν εχεις ερωτευτει ποτε??? :|
Oυί.................:) :) :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Oυί.................:) :) :) :) :)
Ελπίζω να μην είμαι off topic, αλλά Αντρέα, δε ξέρεις τι χάνεις φίλε μου.:)
Και το λέω με κάθε εκτίμηση που σου έχω και το ξέρεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Oυί.................:) :) :) :) :)

Εχμμμμ:hmm: Πως γινεται αυτο? Δηλαδη, απλα δεν ετυχε? Η μηπως το θεωρεις ανουσιο? Αν θες μου λες φυσικα. Ακουγεται πολυ ενδιαφερον παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Μα και ανούσιο να το θεωρεί, αν τύχει έτυχε
Άλλο θέμα αν δεν του δώσει σημασία και προσπαθήσει να το αγνοήσει





Πάντως και εγώ δεν πιστεύω σε έρωτες με την πρώτη ματιά, αν και δεν μπορώ να πω ότι αρνούμαι παντελώς τέτοια περίπτωση:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Eντάξει, τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές αυτά και στο παρελθόν.
Για να σου "τύχει" θα πρέπει ή να το επιδιώξεις ή να είσαι διαθετειμένος να το αποδεχτείς. Με εμένα δεν συμβαίνει κανένα από αυτά τα δύο, οπότε κάθε φορά που διαισθάνομαι κάτι τέτοιο, το αγνοώ......:) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Eντάξει, τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές αυτά και στο παρελθόν.
Για να σου "τύχει" θα πρέπει ή να το επιδιώξεις ή να είσαι διαθετειμένος να το αποδεχτείς. Με εμένα δεν συμβαίνει κανένα από αυτά τα δύο, οπότε κάθε φορά που διαισθάνομαι κάτι τέτοιο, το αγνοώ......:) :) :)

Sorry, ειμαι καινουρια και δεν ηξερα οτι το εχετε ξανασυζητησει:redface:
Αν θελεις ομως πες μου, γιατι δεν εισαι διατεθειμενος να το ζησεις εκεινες τις φορε που προαισθανεσαι οτι ερχεται κατι τετοιο? Που θεωρεις οτι θα ζημιωθεις? Στην ελευθερια σου ας πουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Oχι δε πιστευω στον ερωτα με την 1η ματια, γιατι μπορει να μην φοραω τους φακους μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Oχι δε πιστευω στον ερωτα με την 1η ματια, γιατι μπορει να μην φοραω τους φακους μου.


:laugh::laugh::laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Sorry, ειμαι καινουρια και δεν ηξερα οτι το εχετε ξανασυζητησει:redface:
Αν θελεις ομως πες μου, γιατι δεν εισαι διατεθειμενος να το ζησεις εκεινες τις φορε που προαισθανεσαι οτι ερχεται κατι τετοιο? Που θεωρεις οτι θα ζημιωθεις? Στην ελευθερια σου ας πουμε?
Φυσικά, προσωπικά δεν βάζω ποτέ τίποτα παραπάνω από αυτό που θέλω εγώ. Δεν μου αρέσει να ρυθμίζω την καθημερινότητά μου σε συνάρτηση με κάποια άλλη. Και φυσικά δεν πιστεύω οτι αν γνωρίσεις μια όμορφη και ενδιαφέρουσα γυναίκα πρέπει ντε και καλά να την κάνεις κτήμα σου. Μου αρκεί να είναι στον κύκλο μου να κάνουμε παρέα και να περνάμε καλά.:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πιστεύω στον έρωτα πριν απ' την πρώτη ματιά... :):angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ENTY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Η εγχειρηση πετυχε, ο ασθενης απεβιωσε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Καπου διαβασα σε ενα βιβλιο για τον 'Ερωτα με την πρωτη αγορα' οταν ο τυπος σαν πρωτο δωρο της πηρε ενα αυτοκινητο :P

Ναι, για μενα υπαρχει και μαλιστα ειναι και παντοτινος ο ερωτας με την πρωτη ματια. Μια φορα μου 'χει τυχει. Δεν προχωρησε αρκετα, αν και κατι εγινε... Ακομη την συνανταω λογω καταστασεων και μαλιστα το επιδιωκω πολλες φορες... Και ξερω οτι δεν προκειται να μου φυγει ποτε, τουλαχιστον οσο βλεπω οτι ειναι αμοιβαιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

palavo

Νεοφερμένος

Η palavo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πιστεύω και παραπιστεύω .... την εχω πατήσει 2-3 φορές αλλα την 3 (και φαρμακερή που λένε :P) κατέληξε σε αρραβώνα (που καλά κρατεί ακόμα) ....

Τυχερά είναι αυτά τι με την πρώτη ματιά τι με την 15η ματιά αμα είναι να καταλήξει καπού και να περάσεις καλα θα γίνει ;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Saddy

Νεοφερμένος

Η Saddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ούτε κ' εγώ πολυπιστεύω...ασε που όσες φορές κεραυνοβολήθηκα, ένιωθα οτι δεν ήμουν εγώ, ήμουν ένα αλλο πρόσωπο, σχετικά άβουλο, που τα έβλεπε όλα τέλεια πάνω στον άλλον, που έκανε αρκετες φορές πίσω γιατι ο έρωτας μου είναι αυτός μην τον χάσω κιόλας κ' γενικότερα ένιωθα οτι χανόμουν εύκολα στην προσωπικότητα του άλλου, κατι τετοιο δεν ήταν υγιές ούτε για μένα αλλα ούτε για κεινον που με βαριόταν μάλλον εύκολα...
Θέλω να έχω τον αυτοελεγχο κ' με κεραυνοβολημένες καταστάσεις νιώθω οτι τον χάνω...That's the truth I'm afraid!:/:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ούτε κ' εγώ πολυπιστεύω...ασε που όσες φορές κεραυνοβολήθηκα........

σορρυ αλλά με μπέρδεψες....
πως γίνεται να μην πιστεύεις σε κάτι που έχεις ήδη ζήσει?
το ερώτημα δεν έχει να κάνει με το τι παθαίνουμε (αν χάνουμε τον εαυτό μας ή όχι ) όταν μας λαβώνει ένας έρωτας της πρώτης ματιάς αλλά αν υφίσταται έρωτας με την πρώτη ματιά
ή εγώ δεν κατάλαβα σωστά? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Saddy

Νεοφερμένος

Η Saddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
σορρυ αλλά με μπέρδεψες....
πως γίνεται να μην πιστεύεις σε κάτι που έχεις ήδη ζήσει?...
το ερώτημα ...έχει να κάνει με το αν υφίσταται έρωτας με την πρώτη ματιά
ή εγώ δεν κατάλαβα σωστά? :worry:

Δεν πιστεύω οτι αυτό που ζούμε είναι έρωτας με την πρωτη ματιά, θα το έλεγα ενθουσιασμός, πως είναι δυνατον να ερωτεύεσαι καποιον με την πρώτη ματιά κ' αν ειναι έρωτας όλο αυτό γιατι ξεφουσκώνει τόσο γρήγορα?Οκ μου συνέβη οντως αλλά πολυ γρήγορα ήρθε η φθορά του, μήπως τελικά δεν ήταν κ' τόσο έρωτας λοιπον? Αν υφίσταται μαλλον ναι, απλα ο καθένας επιλέγει να τον ονομάζει οπως θέλει: εγω πλεον 'ενθουσιαμό', καποιος αλλος 'κεραμίδα' κ.ο.κ!
Μάλλον συμφωνώ με τη διαφήμιση που λέει 'Με τη δεύτερη (ματια)?". Γιατι αν κοιτάξεις κατι καλύτερα μπορεί να αλλάξεις γνώμη απο το να περιμένεις όλη σου τη ζωή κατι δυνατο κ' συγκλονιστικο να περάσει απο πάνω σου σαν οδοστρωτήρας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Με τη δεύτερη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Με τη δεύτερη?
axa σε έπιασα... δεν με ερωτεύτηκες με την πρώτη ματιά... αλλά σου άρεσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ax...ναι! :D

(νι...ξέρω ότι έχω ήδη απαντήσει αλλά ξανά απαντάω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
A το έχω πάθει :redface: Και μόλις έβαλα τα γυαλιά μ', είδα πως ήταν πόστερ στον τοίχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
A το έχω πάθει :redface: Και μόλις έβαλα τα γυαλιά μ', είδα πως ήταν πόστερ στον τοίχο.

αα εσυ μονο ετσι το εχεις παθει..κατα τα αλλα εισαι της δευτερης τριτης κ.ο.κ ε?!:P
τς τς τς τς!:whistle:
τι αντρας βραχος!:P...εχεις και μυωπια!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top