Πώς να πλησιάσω μια κοπέλα;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πώς πλησιάζεις μια κοπέλα? Για σχέση εννοώ. Δεν το έχω κάνει ποτέ και είμαι περίεργος.
Κατ' αρχάς μην παίρνεις συμβουλές από κοπέλες γιατί δεν έχουν εμπειρία στο πώς να πλησιάσεις μια κοπέλα. Μην νομίζεις ότι ξέρουν τι θέλουν. :P Οι περισσότερες συμβουλές που θα πάρεις περιστρέφονται γύρω από το να τις δώσεις να καταλάβουν ότι ενδιαφέρεσαι - φυσικά χωρίς να σημαίνει ότι θα δώσει κι αυτή τα ίδια σημάδια. Αυτό λέγεται "συναδελφική αλληλεγγύη".

Για παράδειγμα:
Να είσαι ο εαυτό σου.
Κλασική χιλιοειπωμένη συμβουλή. Αν είσαι ο εαυτός σου πολύ απλά θα σε μυριστεί, θα σε θεωρήσει σιγουράκι και πάει στον επόμενο.

Όπως εύστοχα έχει ειπωθεί και σε άλλο τόπικ από άλλον συμφορουμίτη, να είσαι όχι απλά ο εαυτός σου, αλλά ο καλύτερος εαυτός σου. :)

Από εκεί και πέρα θα συμφωνήσω με όσους (και όσες) έχουν πει να μην έχεις άγχος. Όχι άγχος γιατί πολύ απλά δεν έχεις ανάγκη καμία. Αν σου βγει, έχει καλώς. Αν δεν σου βγει, έχεις κερδίσει τουλάχιστον μια πολύ καλή φίλη και προχωράς στην επόμενη.

Για το "πώς να την πλησιάσεις" ... σ' αυτό δεν υπάρχουν κανόνες, καθένας επιλέγει τον τρόπου που του ταιριάζει καλύτερα. Σίγουρα πάντως πρέπει με κάποιον τρόπο να μιλήστε και να γνωριστείτε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Για πάμε:

1) Καταρχάς ότι κάνεις, θα το κάνεις μόνος σου. Δόξα τους Θεους, η φύση σε προίκισε με θάρρος, και αυτό είναι το μεγάλο σου όπλο, ακόμα κι αν φοβάσαι ότι δεν το έχεις. Εκεί είναι.

2) Δεν καταργείς το μυστήριο γιατί χάνεται το σασπένς και το ενδιαφέρον. Δηλαδή δεν πας να πεις "σε γουστάρω". Δια ροπάλου.-

3) Ότι γίνει θα γίνει από κοντά, να κόβεις αντίδρασή της και να βλέπει αυτή στα μάτια σου και στη γλώσσα του σώματός σου πόσο τη θέλεις. Μσν και λοιπά προγραμματίδια, δια ροπάλου απαγορεύονται. Υπάρχει ζωή και έξω από το PC και όποιος ξέρει να τη ζει είναι ευτυχής.

4) Ξεκινάς με μια ιστορία (μικρή, όχι της ζωής σου) για να της τραβήξεις την προσοχή. Μια ιστορία που θα σε ενθουσιάσει και θα την κάνει να το δει αυτό επάνω σου, άρα και το ότι είναι αλήθεια αυτά που λες και όχι φύκια για να τη ρίξεις Ψαλτογαρδελοειδώς.

5) Η ιστορία θα πρέπει να είναι δική σου ή ενός φίλου σου (πες εμένα για φίλο σου) και στο τέλος καλό θα είναι να της ζητήσεις τη γνώμη της (μην ανησυχείς, θα γράψω παράδειγμα ακριβώς από κάτω για να καταλάβεις) για να δείξεις έτσι οτι αναγνωρίζεις την ικανότητά της να σκέφτεται σοβαρά (ακόμα κι αν δεν το κάνει) και ότι έχει σημασία για σένα αυτό που θα πει εκείνη.


Παράδειγμα:

"Απορώ τι περίεργο πράγμα θα δω πάλι αυτό το καλοκαίρι αφού τελειώσουμε το σχολείο. Άκου να δεις τι είδα πέρσι... Είχα πάει με την οικογένειά μου διακοπές και στο ξενοδοχείο ήταν ένα παλικάρι, θα χε πατήσει τα 20, που ήταν με την παρέα του εκεί. Μάλωνε συνέχεια με τους φίλους του γιατί εκείνοι του λεγαν να πάει να μιλήσει σε μια κοπέλα που του άρεσε ενώ εκείνος κώλωνε και δεν το έκανε... Μα 20 χρονών παλικάρι και να ντρέπεται; Το βρίσκεις λογικό;"


Θα σου δώσει μια απάντηση εκείνη του στυλ "Μα αν του αρέσει τόσο πολύ, δεν έχει σημασία η ηλικία, πάλι θα ντρέπεται" ή μια άλλη απάντηση του στυλ: "Αυτός θα χάσει, άμα ντρέπεται. Τελικά της μίλησε ή όχι;"

Είτε σε ρωτήσει αυτό είτε σου δώσει οποιαδήποτε άλλη απάντηση, εσύ θα δώσεις αρνητική απάντηση του στυλ:

"Τελικά ξέρεις τι έγινε; Δεν της μίλησε, αυτή έφυγε πιό νωρίς από το ξενοδοχείο και μετά αυτός ήταν στενοχωρημένος και μετανιωμένος"


...και τώρα ήδη έχεις προετοιμάσει το έδαφος για να πετάξεις το αποτελειωτικό:

"Δε θα ήθελα ποτέ να φτάσω στη θέση του και να μη μιλάω σ αυτές που μου αρέσουν. Τι λες, θα με βοηθήσεις να ξεκινήσω σωστά με σένα;" και θα χαμογελάσεις ελαφρά.


Έλα να μου πεις μετά για πόσα δευτερόλεπτα κοκκάλωσε πριν σε πάρει από το χεράκι να πάτε βόλτα αγκαλιά!;)


ΥΓ: Η ιστορία αυτή στην ουσία περιέχει το δικό σου δισταγμό να της μιλήσεις, κεκαλυμμένο στο ενδιαφέρον σασπένς μιας ιστορίας ενός 20αρη. Έτσι θα σου φύγει και το άγχος στο πι και φι, γιατί στην ουσία θα μιλάς για το άγχος/δισταγμό σου, χωρίς εκείνη να καταλάβει καν ότι είναι δικό σου!

Η συμβουλή του Valder σε παρόμοιο θέμα πως σας φαίνεται? Θα πιάσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.

Η συμβουλή του Valder σε παρόμοιο θέμα πως σας φαίνεται? Θα πιάσει?

Δε συνιστώ τα καλούπια.
Μ' αρέσει που λέει ότι ό,τι κάνεις θα το κάνεις μόνος σου, και από την άλλη σου δίνει έτοιμη ιστορία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Αυτά είναι αγορίστικα πραγματάκια :P
Έλα που δεν έχετε και σεις τέτοια :P
οπα ρε μεγαλε τι μας λες...σοβαρα? ενω εσυ ας πουμε εισαι ο τελειος! απο που και ως που κατατασσουμε τους ανθρωπους σε κλιμακες? ποιος εχει την ικανοτητα και το δικαιωμα να το κανει? οι ανθρωποι δεν κατατασσονται γιατι απλα ειναι ξεχωριστοι! δεν σημαινει οτι αν καποιος δεν ειναι ομορφος/ομορφη οτι ειναι και κατωτερος. η εξωτερικη εμφανιση δειχνει καποια πραγματα για τον χαρασκτηρα και την συμπεριφορα καποιου, οπως ειναι το...γουστο και το αν ειναι ψωνιο...και ισχυει! η συμπεριφορα ομως του αλλου ειναι αυτη που δειχνει τον πραγματικο χαρακτηρα! και επιτελους παψτε να κοιτατε μονο την εμφανιση και μπειτε στην ουσια! αν νομιζετε οτι οι γυναικες ειναι χαζες, ειτε ειναι ξανθιες ειτε μελαχρινες ειστε βαθια νυχτωμενοι. να ξερετε οτι νομιζετε οτι συνηθω σας ελεγχουν και δεν τις ελεγχετε... για οποιονδηποτε λογο και αν πλησιασετε μια γυναικα αυτη θα το καταλαβει(ελαχιστες ειναι οι εξαιρεσεις). και μην θεωρεις τον εαυτο σου μαγκα με το να παιζεις με τον αλλον ή μαλλον να τον κοροιδευεις γιατι ισως να συμβει το ιδιο και σε εσενα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
lol για την ιστορια χαχαχα =P....
"Τελικά ξέρεις τι έγινε; Δεν της μίλησε, αυτή έφυγε πιό νωρίς από το ξενοδοχείο και μετά αυτός ήταν στενοχωρημένος και μετανιωμένος"


...και τώρα ήδη έχεις προετοιμάσει το έδαφος για να πετάξεις το αποτελειωτικό:

"Δε θα ήθελα ποτέ να φτάσω στη θέση του και να μη μιλάω σ αυτές που μου αρέσουν. Τι λες, θα με βοηθήσεις να ξεκινήσω σωστά με σένα;" και θα χαμογελάσεις ελαφρά.


Έλα να μου πεις μετά για πόσα δευτερόλεπτα κοκκάλωσε πριν σε πάρει από το χεράκι να πάτε βόλτα αγκαλιά!;)"

χοαχοαοχ σιγα ρε ακου κει κοκαλωσε λες και της ειπε τιποτα τρομερο!!
gianni δε πιστευω να πας να κανεις κοπυ παστε το ιδιο και συ... αυτοσχεδιασε :P
ασε που εμενα αυτες οι ιστοριες δεν μ αρεσουν.... βρες ενα θεμα να συζητησετε και ασε τις ιστοριες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makisr91

Νεοφερμένος

Ο makisr91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Συμφωνώ με την athinoula17!! Ρε παιδια μια ερωτηση όμως. Βλεπουμε συμβουλες για το πως θα πλησιασεις μια κοπελα. Βεβαια αυτός είναι και ο τίτλος, σπανια όμως εχω δει κοπελες να ζητανε συμβουλες για το πως θα πλησιασουν ενα αγορι. Εμεις τα αγορια δηλαδη, δεν αξιζουμε?? :redface: Και θελετε να κανουμε εμεις την πρωτη κινηση και να παρετε τα κοπλιμεντα και απο πανω να ριξετε και χυλοπιτα. Ε, νομιζω οτι αυτο παραπαει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
οπα ρε μεγαλε τι μας λες...σοβαρα? ενω εσυ ας πουμε εισαι ο τελειος! απο που και ως που κατατασσουμε τους ανθρωπους σε κλιμακες? ποιος εχει την ικανοτητα και το δικαιωμα να το κανει? οι ανθρωποι δεν κατατασσονται γιατι απλα ειναι ξεχωριστοι! δεν σημαινει οτι αν καποιος δεν ειναι ομορφος/ομορφη οτι ειναι και κατωτερος. η εξωτερικη εμφανιση δειχνει καποια πραγματα για τον χαρασκτηρα και την συμπεριφορα καποιου, οπως ειναι το...γουστο και το αν ειναι ψωνιο...και ισχυει! η συμπεριφορα ομως του αλλου ειναι αυτη που δειχνει τον πραγματικο χαρακτηρα! και επιτελους παψτε να κοιτατε μονο την εμφανιση και μπειτε στην ουσια! αν νομιζετε οτι οι γυναικες ειναι χαζες, ειτε ειναι ξανθιες ειτε μελαχρινες ειστε βαθια νυχτωμενοι. να ξερετε οτι νομιζετε οτι συνηθω σας ελεγχουν και δεν τις ελεγχετε... για οποιονδηποτε λογο και αν πλησιασετε μια γυναικα αυτη θα το καταλαβει(ελαχιστες ειναι οι εξαιρεσεις). και μην θεωρεις τον εαυτο σου μαγκα με το να παιζεις με τον αλλον ή μαλλον να τον κοροιδευεις γιατι ισως να συμβει το ιδιο και σε εσενα.
:)

Όλα αυτά που λες έρχονται σε αντίθεση με αυτά που μόλις έκανες. Δεν υπάρχει κάτι για το οποίο να διαφωνώ στο πόστ σου. Δε συνηθίζω να προσκολλώ στην εμφάνιση μιας κοπέλας αν είναι να κάνω κάτι μαζί της. Φυσικά και άλλα πράγματα μετράνε. Αλλά τώρα αυτό, που συμπέρανες για το χαρακτήρα μου ότι είμαι μάγκας και ότι πουλάω τρέλα ήταν κάπως βλακεία. Δεν κρίνω τους ανθρώπους από την εμφάνιση, αλλά όταν βλέπω μια κοπέλα που δεν είναι τόσο εμφανίσιμη με εμποδίζει κάνεις να το σχολιάσω με τον κολλητό μου δηλαδή; Ή αν είναι κουκλάρα πάλι είναι κακό να το συζητήσουμε με τον κολλητό μου; Ούτε εγώ είμαι ο σούπερ γκόμενος και δεν πάω για μοντέλο, αλλά δεν έχω κόμπλεξ με τον εαυτό μου και δε κολλάω πουθενά στο να παραδεχτώ ότι υπάρχουν ανθρωποι πιο εμφανίσιμοι. Όπως υπάρχουν οι καλοί και οι κακοί χαρακτήρες υπάρχουν οι περισσότερο εμφανισιμοι και οι λιγότερο εμφανίσιμοι. Δεν είναι κατηγοριοποίηση, είναι η πραγματικότητα. Αυτό δε σημαίνει ότι βγάζουμε κάποιο συμπέρασμα για το ποιόν τους, απλά είναι μια παρατήρηση. Να έχουμε κάτι να συζητάμε βρε αδερφέ να ξεχνιόμαστε.
Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Όλα αυτά που λες έρχονται σε αντίθεση με αυτά που μόλις έκανες. Δεν υπάρχει κάτι για το οποίο να διαφωνώ στο πόστ σου. Δε συνηθίζω να προσκολλώ στην εμφάνιση μιας κοπέλας αν είναι να κάνω κάτι μαζί της. Φυσικά και άλλα πράγματα μετράνε. Αλλά τώρα αυτό, που συμπέρανες για το χαρακτήρα μου ότι είμαι μάγκας και ότι πουλάω τρέλα ήταν κάπως βλακεία. Δεν κρίνω τους ανθρώπους από την εμφάνιση, αλλά όταν βλέπω μια κοπέλα που δεν είναι τόσο εμφανίσιμη με εμποδίζει κάνεις να το σχολιάσω με τον κολλητό μου δηλαδή; Ή αν είναι κουκλάρα πάλι είναι κακό να το συζητήσουμε με τον κολλητό μου; Ούτε εγώ είμαι ο σούπερ γκόμενος και δεν πάω για μοντέλο, αλλά δεν έχω κόμπλεξ με τον εαυτό μου και δε κολλάω πουθενά στο να παραδεχτώ ότι υπάρχουν ανθρωποι πιο εμφανίσιμοι. Όπως υπάρχουν οι καλοί και οι κακοί χαρακτήρες υπάρχουν οι περισσότερο εμφανισιμοι και οι λιγότερο εμφανίσιμοι. Δεν είναι κατηγοριοποίηση, είναι η πραγματικότητα. Αυτό δε σημαίνει ότι βγάζουμε κάποιο συμπέρασμα για το ποιόν τους, απλά είναι μια παρατήρηση. Να έχουμε κάτι να συζητάμε βρε αδερφέ να ξεχνιόμαστε.
Αυτά.
το "μαγκας" πηγαινε στο τροπο με τον οποιο μιλησες και αυτο που εβγαλε σε εμενα προσωπικα και φυσικα δεν ειπα οτι πουλας τρελα. φυσικα και συζητας με τους φιλους σου οπως κανω και εγω αλλωστε και συμφωνω με ολα οσα ειπες. ομως κανοντας αυτη τη διακριση αναμεσα στα μπαζα και τους/τις θεους/ θεες του σχολειου κατηγοριοποιεις ακομα κι αν δεν το θες. δεν νομιζω πωε ειναι κατι που εκφραζει την πραγματικοτητα αφου τα παντα σχεδον ειναι υποκειμενικα. σε εσενα φαινεται μπαζο σε αλλον οχι. αρα αυτο στεκει κατα τη δικη σου πραγματικοτητα και δεν σημαινει οτι εκφραζει και τους υπολοιπους. και επιπλεον κανουμε συζητηση μεχρι το σημειο που δεν κατανταει προσβλητικη για καποιο ατομο που συνηθως δεν γνωριζουμε καλα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
το "μαγκας" πηγαινε στο τροπο με τον οποιο μιλησες και αυτο που εβγαλε σε εμενα προσωπικα και φυσικα δεν ειπα οτι πουλας τρελα. φυσικα και συζητας με τους φιλους σου οπως κανω και εγω αλλωστε και συμφωνω με ολα οσα ειπες. ομως κανοντας αυτη τη διακριση αναμεσα στα μπαζα και τους/τις θεους/ θεες του σχολειου κατηγοριοποιεις ακομα κι αν δεν το θες. δεν νομιζω πωε ειναι κατι που εκφραζει την πραγματικοτητα αφου τα παντα σχεδον ειναι υποκειμενικα. σε εσενα φαινεται μπαζο σε αλλον οχι. αρα αυτο στεκει κατα τη δικη σου πραγματικοτητα και δεν σημαινει οτι εκφραζει και τους υπολοιπους. και επιπλεον κανουμε συζητηση μεχρι το σημειο που δεν κατανταει προσβλητικη για καποιο ατομο που συνηθως δεν γνωριζουμε καλα:)

Δεν επικροτώ τον χαρακτηρισμό "μπάζο" και ούτε τον έχω χρησιμοποιήσει. Φυσικά και κάποια που μου φαίνεται όμορφη μπορεί σε κάποιον άλλον να μην αρέσει. Αυτά είναι γούστα. Και εξάλλου η συζήτηση παραμένει σε προσωπικό επίπεδο με φίλους και δεν πρέπει να βγαίνει προς τα έξω. Οπότε και δεν προσβάλλεται κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Δεν επικροτώ τον χαρακτηρισμό "μπάζο" και ούτε τον έχω χρησιμοποιήσει. Φυσικά και κάποια που μου φαίνεται όμορφη μπορεί σε κάποιον άλλον να μην αρέσει. Αυτά είναι γούστα. Και εξάλλου η συζήτηση παραμένει σε προσωπικό επίπεδο με φίλους και δεν πρέπει να βγαίνει προς τα έξω. Οπότε και δεν προσβάλλεται κανείς.
συμφωνω απολυτα! απλα καλο ειναι να προσεχουμε γιατι πολλες φορες νομιζουμε οτι δεν βγαινει προς τα εξω αλλα κατα καποιο τροπο μαθαινεται....:worry: και μετα απο αυτη τη παρενθεση ας συνεχιστει ομαλα η συζητηση.
PS: evris μην τα παιρνεις προσωπικα αυτα που λεω :P:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

Η συμβουλή του Valder σε παρόμοιο θέμα πως σας φαίνεται? Θα πιάσει?

αχαχαχα ελεος ρε, σχεδιο μαχης:P:P:P

πρωσοπικα δν μου πολυαρεσουν αυτα διοτι θελω οτι κανω με μια κοπελα να ειναι αληθινο κι αυθορμητο, το ενδιαφερον μου πραγματικο και να μη λεω ψεμα για να της τραβηξω τη προσοχη. ουτε θελω να ειμαι επαγγελματιας μπιχτης. αληθειες κι οτι βγει:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

istudent

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο istudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Δεν ξέρω για εσάς αλλα βαριέμαια αφανταστα τις σχεσεις σε αυτή την ηλικία και ιδαίτερα σε περιοδο σχολείου. Δεν έχουν κανένα νόημα οι περισσότερες αφου λόγο φροντιστηριων κλπ δεν βρισκεται ο ενας με τον αλλο συχνα (όταν είναι σε διαφορετικα σχολεια εννοω- μια φορα την εβδομαδα (παρασκευοσαβαβτοκυριακα και αν) και στην καλύτερη περίπτωση να πάει μεχρι 1-2 μήνες και σε πολλές περιπτώσεις να γίνονται συζητήσεις αποκλειστικά μεσω msn και fb. Θα ήταν καλύτερο τα κορίτσια σε αυτή την ηλικία να μην θέλουν σχέσεις και τέτοια απλα να δοκιμάζουν νέες εμπειρίες (καταλαβαινετε τι εννοω :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Σωστος!
Εγω μονος ειμαι εδω και αιωνες αλλα τι να κανουμε
δε θα σκασουμε κιολας!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sokolatina_kat

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Δεν ξέρω για εσάς αλλα βαριέμαια αφανταστα τις σχεσεις σε αυτή την ηλικία και ιδαίτερα σε περιοδο σχολείου. Δεν έχουν κανένα νόημα οι περισσότερες αφου λόγο φροντιστηριων κλπ δεν βρισκεται ο ενας με τον αλλο συχνα (όταν είναι σε διαφορετικα σχολεια εννοω- μια φορα την εβδομαδα (παρασκευοσαβαβτοκυριακα και αν) και στην καλύτερη περίπτωση να πάει μεχρι 1-2 μήνες και σε πολλές περιπτώσεις να γίνονται συζητήσεις αποκλειστικά μεσω msn και fb. Θα ήταν καλύτερο τα κορίτσια σε αυτή την ηλικία να μην θέλουν σχέσεις και τέτοια απλα να δοκιμάζουν νέες εμπειρίες (καταλαβαινετε τι εννοω :p)

Δεν διαφωνω μαζι σου. Αλλα μηπως το βλεπεις μονο απο την μια πλευρα το θεμα της σχεσης? :/: Εννοω οτι δεν ειναι παντα ετσι η κατασταση μεσα σε μια σχεση και δεν ειναι τοσο τραγικο και δυσκολο να εχεις σχεση σε αυτη την ηλικια. Ασε που "δοκιμαζοντας νεες εμπειριες" δεν εχεις παντα επιθυμητα αποτελεσματα. Παντα υπαρχει χρονος οταν θελεις κατι πολυ....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eugenia92

Νεοφερμένος

Η eugenia92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγω κάτι:
Έστω βλέπεις μια κοπέλα στο λεωφορείο,σε μια καφετέρια κτλ. και σ'αρέσει εμφανισιακά και θα θελες να την γνωρίσεις.
Πάντα παραπονιέστε πως δεν κανουμε την πρώτη κίνηση.Σας ρωτώ τωρα,θα σας φαινόταν περίεργο ,εαν σας πλησίαζε κάποιος χωρίς καν να σας ξέρει;Θα τον θεωρούσατε τρελό,πέφτουλα ή απροσδόκητα θαρραλέο;Θα ηταν κολακευτικό ή περίεργο;
Ποιος θα ήταν ο καλύτερος τρόπος να την πλησιάσεις;

Αυτό εξαρτάται από τον τρόπο που θα πλησιάσει ο άλλος..Αν είναι χυδαίος το πιθανότερο είναι να φάει άκυρο,καλύτερα να γίνει με ευγενικό τρόπο και προπάντως φιλικό,να πιάσεις κουβέντα και ύστερα να ζητήσεις αριθμό, msn, mail. Αν δεχτεί να το δώσει καλώς,αν όχι τότε δεν της άρεσες ή απλά έχει σχέση... Βέβαια υπάρχουν και γυναίκες που προτιμούν τους χυδαίους και αυτούς που μπαίνουν κατ'ευθείαν στο ψητό,αλλά για εκεί δεν ξέρω τι να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eugenia92

Νεοφερμένος

Η eugenia92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
αχαχαχα ελεος ρε, σχεδιο μαχης:P:P:P

πρωσοπικα δν μου πολυαρεσουν αυτα διοτι θελω οτι κανω με μια κοπελα να ειναι αληθινο κι αυθορμητο, το ενδιαφερον μου πραγματικο και να μη λεω ψεμα για να της τραβηξω τη προσοχη. ουτε θελω να ειμαι επαγγελματιας μπιχτης. αληθειες κι οτι βγει:clapup:

'Εχεις απόλυτο δίκιο. Δεν υπάρχει χειρότερο απο το να γνωρίζεις ένα άτομο και αυτό που παρουσιάζει να μην είναι αυτό που είναι. Γιατί αργά ή γρήγορα η αλήθεια θα αποκαλυφθεί και θα είναι χειρότερα και για τους δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
αληθειες κι οτι βγει:clapup:
Στις περιπτώσεις αυτές συνήθως βγαίνει το "σε βλέπω σαν φίλο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eugenia92

Νεοφερμένος

Η eugenia92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Οχι απαραιτητα,,αναλογα το τι ειδους αληθειες θα ειναι αυτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
εχω παρατηρησει οτι τα κοριτσια ελκειοντε απο τα αγορια που οταν τις μιλουν για σχεσεις κομπιαζουν...:redface: εσείς τι λετε για αυτο και εγω που το ειχα κανει τιη μια απο τις 3 φορες που μιλησα κοριτσι για σχεση (εκ των οποιων 1 ηταν ενα ζεστο πιατο χυλόπιτας...:P)επιασε και καθηστερισε για αρκετα ο χωρισμος...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sokolatina_kat

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Κατι λιγο ασχετο αλλα και σχετικο μαζι...(και απευθυνομαι κυριως στα αρσενικα του site)θεωρείτε οτι σε μια σχεση η κοπελα πρεπει να ειναι ο εαυτος της ή να ειναι πιο στημενη και σοβαρη?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top