Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Eσύ, Κωνσταντίνε, για ποια σχολή ενδιαφέρεσαι;
Τωρα το ειδα το μηνυμα... Σκεφτομαι να προσπαθησω για το παιδαγωγικο της Αθηνας, αλλα και να το πιασω, θα σκεφτω πολυ σοβαρα το αν θα εγκαταλειψω την Αλεξανδρουπολη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iszli

Νεοφερμένος

Η iszli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γινεται με το 10% να περασεις σε ιδια σχολη....αλλα σε αλλη πολη????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
γινεται με το 10% να περασεις σε ιδια σχολη....αλλα σε αλλη πολη????
Ναι:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iszli

Νεοφερμένος

Η iszli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ.....!!! Αλλά τα μαθήματα που έχεις περάσει δεν αναγνωρίζονται στην άλλη πόλη κ.λ.π.;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The_Awakened

Νεοφερμένος

Ο The_Awakened αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γεια σας,
πριν αρχίσω θα ήθελα να μην με αποπάρετε γενικά..
Από όσο όλοι ξέρουμε φέτος καταργήθηκε η βάση του 10.. εγώ πέρσι για λιγοστά μόρια έμεινα κάτω από αυτήν με αποτέλεσμα να αποκλιστώ γενικώς από κάθε σχολή.. ήθελα να περάσω πληροφορική στις Σέρρες που είχε βάση κοντά στο 10..

..Αποφάσισα να ακολουθήσω τον δρόμο του ΙΕΚ (πληροφορικής) που λίγο πολύ ίσως μετάνιωσα μέχρι τώρα γιατί τα πράγματα δεν ήταν ακριβός όπως τα φανταζόμουν.. είμαι περισσότερο "πορτοφόλι" παρά "σπουδαστής".. αυτό κατάλαβα.. και είναι μάλλον λογικό.. για επιχειρήσεις μιλάμε..

Όπως και να έχει σκέφτηκα ίσως να ξαναδώσω του χρόνου, όταν άκουσα αυτό για την κατάργηση της βάσης του 10 σκέφτηκα πως ίσως να μπορώ να δώσω με το 10% για να μπω σε κάποια ίσως οποιαδήποτε σχολή, και ίσως να μου αρέσει και να μείνω εκεί χωρίς να σπαταλήσω άλλη μια χρονιά..

Έχω το δικαίωμα? Γενικά το βρίσκετε εφικτό?..
Αν ναι, πότε πρέπει να το δηλώσω? Κανονικά Ιούλιο-Αύγουστο ή πιο νωρίς?



Το 10% είναι για απόφοιτους ή φοιτητές που θέλουν να περάσουν σε κάποια άλλη σχολή χωρίς παννελλήνες σωστά? Απλά οι θέσεις είναι λιγότερες άρα και οι βάσεις υψηλότερες (αναλόγως την ζήτηση όμως).. πχ. αν κάποια σχολή έχει κενές κάποιες θέσεις του 10% θα μπορέσω να μπω με τη βάση μου?

Γενικά δεν θέλω να χαρακτηριστώ ως "ο αποτυχημένος που θέλει να περάσει και σε σχολή για την πλάκα του..", έχω ακούσει ουκ ολίγα γενικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Πόσο είχε το τμήμα που σε ενδιαφέρει στις Σέρρες πέρυσι στο 10%? Φαντάζομαι πως δε θα έχεις πρόβλημα να δώσεις με 10% (άσχετο αν υπάρχουν τμήματα με χαμηλή βάση). Ένα τηλέφωνο όμως στο ΥΠΕΠΘ, θα σου εξασφαλίσει ότι όντως επιτρέπεται να δώσεις με 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The_Awakened

Νεοφερμένος

Ο The_Awakened αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Με 90% είχε 10028 , και με 10% 17276... :(
Γενικά 200 και σχόλές μία δεν θα έχει μια κενή θέση :(.. κάποια θα υπάρχει μέσα σε τόσες προτιμήσεις..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αουτς! 17000? Φίλε, δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά στο 10% είναι δύσκολα τα πράγματα από ότι φαίνεται... :/ Δε χάνεις να προσπαθήσεις αν όντως δικαιούσαι να συμμετάσχεις, αλλά μην έχεις μεγάλες προσδοκίες. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το πάρεις απόφαση και να ξεκινήσεις να δώσεις πανελλήνιες. Δεν είναι ντροπή ο να μην τα έχεις καταφέρει. Ντροπή είναι να έχεις όνειρα και να τα παρατάς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Καλησπερα φιλε μου:)!!
Μολις πληροφορηθηκα πως μπορεις να δωσεις κανονικα με το 10% και στο λεω με απολυτη βεβαιοτητα...
Οσο γι αυτο που σου ειπε η Αλεξανδρα, μαλλον ξεχναει η δεν εχει υπ'οψην της τις τελευταιες αλλαγες!! Πλεον με το 10% μπορουν να δωσουν ΜΟΝΟ οι αποφοιτοι των 2 τελευταιων ετων, οποτε δεν εχει νοημα να κοιτας την περσινη βαση... Φετος αναμενονται μεγαλες πτωσεις και γιατι οχι, ισως και να την πιασεις τη σχολη!!

Καλη τυχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The_Awakened

Νεοφερμένος

Ο The_Awakened αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
οοο ευχαριστώ πολυ!!! Ευχαριστώ όλους σας για την βοήθεια :D!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deidara

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
βασικα επειδη αυτο το συστημα θα ισχυει απο φετος με το 10% εχουν δικαιωμα να δωσουν μονο οι περσινοι... απο του χρονου θα συμπεριλαμβανονται και οι μαθητες προ 2ετιας... οποτε σκεψου οτι ενω ειχε υποψηφιους απτο 2000 πλεον θε εχεις πολυ λιγοτερο ανταγωνισμο... πολλες πιθανοτητες δλδ για μια καλη σχολη... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasondiavatis

Νεοφερμένος

Ο jasondiavatis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ξέρει κανείς από που παίρνω το μηχανογραφικό δελτίο για να το υποβάλλω μέσω 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.

Αρετη04

Νεοφερμένος

Η Αρετη04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
καλησπέρα σας.επειδή διάβασα σε ένα mnm πιο πάνω ότι οι σχολες γίαυτούς που δίνουν με το 10% έχουν "διαφορετική" βάση απότι για τους υπολοιπους,μπορείτε να μου πείτε αν ισχύει???γιατί "αποσο" ξέρω δεν υφίσταται κάτι τέτοιο.!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Υφισταται... οι βασεις 10% ειναι διαφορετικες και ειναι για αποφοιτους προγενεστερων ετων( μεχρι και 2 χρονια μετα την αποφοιτηση απτο Λυκειο) ενω οι βασεις 90% ειναι για αυτους που δινουν πρωτη φορα πανε/ες και αυτοι που επανεξετεστηκαν πανελλαδικα ενω ειναι αποφοιτοι παλαιοτερων ετων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρετη04

Νεοφερμένος

Η Αρετη04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
κι εγώ παλαιοτερου έτους είμαι απόφοιτοι και ξαναέδωσα.οποτε για μένα ισχύει το 90%??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ναι το 90%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρετη04

Νεοφερμένος

Η Αρετη04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
είναι σίγουρο αυτό 100%?αν ναι σευχαριστώ πολύ!δεν ξέρεις ποσο σημαντικό είναι αυτό για μένα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ναι 100% αφου εδωσες φετος παν/ες δεν ισχυει η βεβαιωση προσβασης που ειχες αφου τωρα το Ιουλιο πηρες καινουργια (ετσι δεν ειναι?) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρετη04

Νεοφερμένος

Η Αρετη04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
βεβαίωση πρόσβασης?τι είναι αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top