Πώς να πλησιάσω μια κοπέλα;

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγω κάτι:
Έστω βλέπεις μια κοπέλα στο λεωφορείο,σε μια καφετέρια κτλ. και σ'αρέσει εμφανισιακά και θα θελες να την γνωρίσεις.
Πάντα παραπονιέστε πως δεν κανουμε την πρώτη κίνηση.Σας ρωτώ τωρα,θα σας φαινόταν περίεργο ,εαν σας πλησίαζε κάποιος χωρίς καν να σας ξέρει;Θα τον θεωρούσατε τρελό,πέφτουλα ή απροσδόκητα θαρραλέο;Θα ηταν κολακευτικό ή περίεργο;
Ποιος θα ήταν ο καλύτερος τρόπος να την πλησιάσεις;

Εμένα θα μ' άρεσε πάντως.:P
Βέβαια αναλόγως το τι θα μου πει και το πώς θα το πει. Αν πει καμιά πατάτα του στυλ "Γνωριζόμαστε από κάπου;" ή "Μήπως είσαι η Μαρία;" κι άλλα τέτοια ωραία, έχει φάει Χ.
Ένα απλό "Γεια είμαι ο (τάδε) τι κάνεις" είναι οκ, και φυσικά με ευγενικό τρόπο χαμογελώντας, χωρίς να τρέχουν σάλια ή να κοιτάει από το λαιμό και κάτω.
Άμα έχει και χιούμορ και πει κάτι έξυπνο ακόμα καλύτερα.
Γενικά μ' αρέσουν αυτά.:redface:

Εξαρτάται βέβαια και από το τι εντυπώση θα σου κάνει ο άλλος.:confused::
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Εγώ νομίζω πως ο καλύτερος τρόπος είναι αν έχεις κάννα γνωστό σας να κανονίσεις να βγείτε παρέα και να γνωριστείτε έτσι! Έπειτα η συζήτηση θα είναι πιο εύκολη και η ίδια θα νιώθει πιο άνετα. Βέβαια αν δεν έχεις κοινό γνωστό δεν πτοήσε! Την πλησιάζεις με κάποια αιτία δηλαδή θες να ρωτήσεις κάτι και θες να ακούσεις και γυναικείες ιδεές. Και έπειτα ανοίγεις συζητήσεις για άλλα θέματα! Γνωρίζεστε και ζητάς το τηλέφωνο της αν έχεις καμία άλλη απορία! Και ρίχνεις και κάννα κομπλιμέντο μέσα μέσα αλλά μην το παρακάνεις. Εεε και αν καταλάβεις πως ενδιαφέρεται και θέλεις να συνεχίσεις, της λες να συναντηθήτε και ανάλογα με τη συμπεριφορά της συνεχίζεις ανάλογα! Μετά απο 2,3 συναντήσεις και αν υπάρχει και από την πλευρά της ενιδιαφέρον, στο τέλος του ραντεβού/της συνάντησης κλπ την κολλάς στον τοίχο[όχι δυνατά,είπαμε αλλά μην της σπάσεις και τα κόκαλα] εε την φιλάς και της λες πως θές να είστε μαζί! Τι καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Εγώ νομίζω πως ο καλύτερος τρόπος είναι αν έχεις κάννα γνωστό σας να κανονίσεις να βγείτε παρέα και να γνωριστείτε έτσι! Έπειτα η συζήτηση θα είναι πιο εύκολη και η ίδια θα νιώθει πιο άνετα. Βέβαια αν δεν έχεις κοινό γνωστό δεν πτοήσε! Την πλησιάζεις με κάποια αιτία δηλαδή θες να ρωτήσεις κάτι και θες να ακούσεις και γυναικείες ιδεές. Και έπειτα ανοίγεις συζητήσεις για άλλα θέματα! Γνωρίζεστε και ζητάς το τηλέφωνο της αν έχεις καμία άλλη απορία! Και ρίχνεις και κάννα κομπλιμέντο μέσα μέσα αλλά μην το παρακάνεις. Εεε και αν καταλάβεις πως ενδιαφέρεται και θέλεις να συνεχίσεις, της λες να συναντηθήτε και ανάλογα με τη συμπεριφορά της συνεχίζεις ανάλογα! Μετά απο 2,3 συναντήσεις και αν υπάρχει και από την πλευρά της ενιδιαφέρον, στο τέλος του ραντεβού/της συνάντησης κλπ την κολλάς στον τοίχο[όχι δυνατά,είπαμε αλλά μην της σπάσεις και τα κόκαλα] εε την φιλάς και της λες πως θές να είστε μαζί! Τι καλά!

Debbie γράψε κανένα βιβλίο για το πως να ερωτεύονται οι έφηβοι μικρής ηλικίας. Το έχεις...:D :laugh: :laugh: Τι Ασκητής και πράσινα άλογα...

Λάουρα, σε ποιο λεωφορείο μπαίνεις και σε ποια καφετέρια πηγαίνεις; :D :laugh: :laugh: :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Debbie γράψε κανένα βιβλίο για το πως να ερωτεύονται οι έφηβοι μικρής ηλικίας. Το έχεις... Τι Ασκητής και πράσινα άλογα...

Χαχα!! Ντάξει μωρέ! Κάτι ξέρουμε και εμείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Λάουρα, σε ποιο λεωφορείο μπαίνεις και σε ποια καφετέρια πηγαίνεις; :D :laugh: :laugh: :laugh:

Τι εννοείς;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Άστο βράστο...:/:

(μια πλάκα πήγαμε να κάνουμε...:redface::P:whistle:)

Αααα νόμιζα κρυβόταν κακία πίσω του, γι' αυτό ρώτησα να σιγουρευτώ :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Στο σχολείο πως πλησιάζουμε μια άγνωστη ή μια συμμαθήτρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Παντως αυτο που προτεινε ο fockos δεν νομιζω να καταληξει σε σχεση....
σεναριο Νum 1)Θα καταληξετε φιλεναδες και στο τελος θα καταντησεις να σε ρωταει την γνωμη σου για καποιον που της αρεσει,και φυσικα δεν θα εισαι εσυ αποτι καταλαβες
σεναριο Num 2)Αυτα που λει ο fockos χριαζονται παρα πολυ χρονοοοοο,"αφου οταν λες σε λιγο καιρο γινεστε φιλοι" και μετα δωστου κιαλλα ραντεβου και μετα αντε να της πεις οτι δεν την βλεπεις φιλικα (βεβαια μπορει μια φιλικη σχεση να καταληξει σε κανονικη σχεση!)... στο τελος θα χεις ξενερωσει και εσυ και η κοπελα η οποια ισως να της αρεσες και συ αλλα στο τελος να βαρεθει
σεναριο Num 3)Υπαρχει περιπτωση να σου την πεσει καποια απτις φιλες της αφου θα βλεουν οτι εσυ το πας στο φιλικο με την κοπελα που σου αρεσει,και αν αρεσεις και εσυ στην κοπελα που σου αρεσει αυτες θα μαλλιοτραβηχτουνε και ναι τα καταφερες!!Μολις διαλυσες μια φιλια τοσων χρονων :P

Εμενα παντως μου αρεσουν αυτα που ειπε η Lovesome :P
focko νο οφενς xDDD πιο πολυ στην πλακα το πηγα :P:P

Εγω δεν ξερω αλλα οταν μου αρεσει καποια κοπελα το παιζω αδιαφορος και ριχνω κρυφες ματιες που κ που.. τι να κανω ντρεπομαι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Στο σχολείο πως πλησιάζουμε μια άγνωστη ή μια συμμαθήτρια?

Στο σχολείο αν είστε συμμαθητές της λες πως θες κάτι σημειώσεις, ή κάτι που γράψατε και δεν το γραψες εσύ, ή αν δεν είσαι καλός σε κάννα μάθημα και είναι καλή ζήτα της να σε βοηθήσει. Αλλιώς αν δεν θες να κάνεις κάτι τέτοιο απλά πήγαινέ με την παρέα σου εκεί στη δική της και πιάσε την συζήτηση. Πειράξτε τες λίγο κλπ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Παντως αυτο που προτεινε ο fockos δεν νομιζω να καταληξει σε σχεση....
σεναριο Νum 1)Θα καταληξετε φιλεναδες και στο τελος θα καταντησεις να σε ρωταει την γνωμη σου για καποιον που της αρεσει,και φυσικα δεν θα εισαι εσυ αποτι καταλαβες...

Δεν υπάρχει χειρότερο από αυτό το πράγμα...Η απόλυτη ταπείνωση...:D :laugh: :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Εμενα παντως μου αρεσουν αυτα που ειπε η Lovesome

Δίκαιο έχει η Λάουρα τελικά! χΑΧΑΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Στο σχολείο αν είστε συμμαθητές της λες πως θες κάτι σημειώσεις, ή κάτι που γράψατε και δεν το γραψες εσύ, ή αν δεν είσαι καλός σε κάννα μάθημα και είναι καλή ζήτα της να σε βοηθήσει. Αλλιώς αν δεν θες να κάνεις κάτι τέτοιο απλά πήγαινέ με την παρέα σου εκεί στη δική της και πιάσε την συζήτηση. Πειράξτε τες λίγο κλπ!

Πώς θα πιάσει αυτό με τις σημειώσεις? Το άλλο δεν παίζει, γιατί δεν νομίζω να πεισθεί η παρέα μου για κάτι τέτοιο, άσε που είναι λίγο νηπιακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Πώς θα πιάσει αυτό με τις σημειώσεις? Το άλλο δεν παίζει, γιατί δεν νομίζω να πεισθεί η παρέα μου για κάτι τέτοιο, άσε που είναι λίγο νηπιακό.

Κατάλαβα! ;p Αμμ, αυτο με τις σημειώσεις θα την πλησιάσεις και να της πεις αν έχει τις σημειώσεις του τάδε μαθήματος. Προσπάθα να μην τις έχει μαζί της εκείνη τη στιγμή για να ζητήσεις το τηλέφωνο να σου πει αν τις έχει σίγουρα! Εεε μετά πιάστην συζήτηση απ'το τηλέφωνο και την επόμενη μου θα σου τις φέρει πες της ευχαριστώ και αν θέλει να πάτε καμια βόλτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Κατάλαβα! ;p Αμμ, αυτο με τις σημειώσεις θα την πλησιάσεις και να της πεις αν έχει τις σημειώσεις του τάδε μαθήματος. Προσπάθα να μην τις έχει μαζί της εκείνη τη στιγμή για να ζητήσεις το τηλέφωνο να σου πει αν τις έχει σίγουρα! Εεε μετά πιάστην συζήτηση απ'το τηλέφωνο και την επόμενη μου θα σου τις φέρει πες της ευχαριστώ και αν θέλει να πάτε καμια βόλτα!

Δεν νομίζω να πετύχει, μιας και θα είμαι σε κατεύθυνση του χρόνου και θεωρητική μάλιστα, άρα είναι δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Δεν νομίζω να πετύχει, μιας και θα είμαι σε κατεύθυνση του χρόνου και θεωρητική μάλιστα, άρα είναι δύσκολο

Δεν μου έρχεται κάτι άλλο τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Για ποιο απ' ολα;

Oχι εσύ λάθος έκανα! Ο nPb
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Moυ ήρθε ιδέα! Αν της ζητήσεις να κάτσετε μαζί? Εννοώ στην αρχή της σχολικής χρονίας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Πολλοί λένε ότι πιάνουν οι πρωτότυπες ατάκες. Βέβαια καλυτερα να σου απαντήσει γυναίκα.
Κάτι σαν το ''Τα μάτια σου,απόψε,ειναι σαν τοστιέρες'' :P

Εμένα θα μ' άρεσε πάντως.:P
Βέβαια αναλόγως το τι θα μου πει και το πώς θα το πει. Αν πει καμιά πατάτα του στυλ "Γνωριζόμαστε από κάπου;" ή "Μήπως είσαι η Μαρία;" κι άλλα τέτοια ωραία, έχει φάει Χ.
Ένα απλό "Γεια είμαι ο (τάδε) τι κάνεις" είναι οκ, και φυσικά με ευγενικό τρόπο χαμογελώντας, χωρίς να τρέχουν σάλια ή να κοιτάει από το λαιμό και κάτω.
Άμα έχει και χιούμορ και πει κάτι έξυπνο ακόμα καλύτερα.
Γενικά μ' αρέσουν αυτά.:redface:

Εξαρτάται βέβαια και από το τι εντυπώση θα σου κάνει ο άλλος.:confused::

Δεν θα σου φαινόταν περίεργο;Ακόμα και εαν ήσουν,εκείνη την περίοδο σε σχέση;


Εγώ νομίζω πως ο καλύτερος τρόπος είναι αν έχεις κάννα γνωστό σας να κανονίσεις να βγείτε παρέα και να γνωριστείτε έτσι! Έπειτα η συζήτηση θα είναι πιο εύκολη και η ίδια θα νιώθει πιο άνετα. Βέβαια αν δεν έχεις κοινό γνωστό δεν πτοήσε! Την πλησιάζεις με κάποια αιτία δηλαδή θες να ρωτήσεις κάτι και θες να ακούσεις και γυναικείες ιδεές. Και έπειτα ανοίγεις συζητήσεις για άλλα θέματα! Γνωρίζεστε και ζητάς το τηλέφωνο της αν έχεις καμία άλλη απορία! Και ρίχνεις και κάννα κομπλιμέντο μέσα μέσα αλλά μην το παρακάνεις. Εεε και αν καταλάβεις πως ενδιαφέρεται και θέλεις να συνεχίσεις, της λες να συναντηθήτε και ανάλογα με τη συμπεριφορά της συνεχίζεις ανάλογα! Μετά απο 2,3 συναντήσεις και αν υπάρχει και από την πλευρά της ενιδιαφέρον, στο τέλος του ραντεβού/της συνάντησης κλπ την κολλάς στον τοίχο[όχι δυνατά,είπαμε αλλά μην της σπάσεις και τα κόκαλα] εε την φιλάς και της λες πως θές να είστε μαζί! Τι καλά!

Και ζήσαν αυτοί καλά και μείς,σκατά :P

Βασικά,εαν σας κοιτάει επίμονα και δεν ξεκολλάει το βλέμμα του,θα το θεωρήσετε κολακευτικό ή σπαστικό;Η θα κοιταζετε να δείτε τι έχετε λάθος πάνω σας;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top