Βοήθεια/Απορίες/Ιδέες στην Έκθεση

Nightwish02

Νεοφερμένος

Ο Nightwish02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!Βασικά εκει που κολλάω ειναι τι πρέπει να κάνει το άτομο για να μην αλλοτροιώνεται..Και πάλι ευχαριστώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanuella

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Δηλαδή ζητάς να σου γράψουμε έκθεσηηηηη ?????? :jumpy:

Όταν γράφεις έκθεση σου δίνεται, κανονικά, ένα κείμενο μαζί με το θέμα. Από κει μπορείς να παρεις μερικές ιδέες και να σου ρθουν κι αλλες.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiaaa

Νεοφερμένος

Η σόφη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Πηγαινε στο www.praxis.gr και μετα θεματα θεωριας α λυκειου..ισως δεις εκει λιγη θεωρια για το θεμα....αν προλαβω θα μπω το βραδυ αν σου δωσω καποιες πληροφοριες...αν θες ομως γενικευσε μου λιγο το θεμα π.χ. ζητας τα αποτελεσματα, αιτια τι.....αν θες γενικευσε μου το λιγο και θα σ πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Πηγαινε στο www.praxis.gr και μετα θεματα θεωριας α λυκειου..ισως δεις εκει λιγη θεωρια για το θεμα....αν προλαβω θα μπω το βραδυ αν σου δωσω καποιες πληροφοριες...αν θες ομως γενικευσε μου λιγο το θεμα π.χ. ζητας τα αποτελεσματα, αιτια τι.....αν θες γενικευσε μου το λιγο και θα σ πω..


Τί ιστοσελίδα είναι αυτή? Τα θέματα Α' Λυκείου πού είναι? Είναι και στα γερμανικά και δεν καταλαβαίνω Χριστό.. :S
Ένιγουέι, χωρίς παρεξήγηση, λίγο περίεργο το ποστ σου.. Καταρχήν, να γενικεύσει το θέμα λίγο δύσκολο, μάλλον να το συγκεκριμενοποιήσει ήθελες να πεις. ^.^
Έπειτα, ε, η γλωσσομάθεια είναι το θέμα. Υποθέτω πως θέλει θετικά-αρνητικά της γλωσσομάθειας, τί είναι αυτό που μας ωθεί στη γλωσσομάθεια κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiaaa

Νεοφερμένος

Η σόφη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Τί ιστοσελίδα είναι αυτή? Τα θέματα Α' Λυκείου πού είναι? Είναι και στα γερμανικά και δεν καταλαβαίνω Χριστό.. :S
Ένιγουέι, χωρίς παρεξήγηση, λίγο περίεργο το ποστ σου.. Καταρχήν, να γενικεύσει το θέμα λίγο δύσκολο, μάλλον να το συγκεκριμενοποιήσει ήθελες να πεις. ^.^
Έπειτα, ε, η γλωσσομάθεια είναι το θέμα. Υποθέτω πως θέλει θετικά-αρνητικά της γλωσσομάθειας, τί είναι αυτό που μας ωθεί στη γλωσσομάθεια κτλ.
συγγνωμη...εκανα λαθος....
οσο για το θεμα η λεξη γλωσσομαθεια δεν μου λεει τιποτα...μπορει να ζηταει χιλια δυο πραγματα και δεν εχω το χρονικο περιθωριο να αναπτυξω ολο το θεμα....
-----------------------------------------
οσο για την ιστοσελιδα εκανα παλι λαθος....χιλια συγγνωμη...εχω ενα κεφαλι καζανι...πηγαινε στο www.praxisgroup.gr....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Ε καλά, αν το πάρει απόφαση και η κοπελιά να μπει καμιά μερα να μας πει τι θέλει καλά θα είναι..
Όσο για την ιστοσελίδα.. οκ! Έλεγα κι εγώ, τι ήταν εκείνο το πράμα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiaaa

Νεοφερμένος

Η σόφη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
:):)εχεις δικιο...σορρυ που εκανα λαθος αλλα δεν παω καλα τις τελευταιες μερες...ειμαι πολυ πιεσμενη και εχω ελαχιστο χρονο και λειτουργω πλεον μηχανικα....τεσπα....εγω βγαινω γιατι εχω διαβασμα...αν θελησει ποτε να μπει ας μας πει κ εμας τι θελει κ αν μπορουμε να τη βοηθησουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
λιγο ασχετο ρε σεις αλλα αυτα ειναι θεματα για εκθεση!!!εμας μας εβαλε να εξηγησουμε τη φραση ''εχουν στηριξει το μελλον τους στα παιδια'' και ηταν σχετικο με το μελλον της γλωσσας και ζητουσε αναλυση της φρασης!!πηδας απ το παραθυρο η οχι;;τεσπα οτι π@@@@@ μου ρθαν εγραψα αλλα τα πηγα οκ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Γενικοτερα για εκθεση ένα πολύ καλό βοήθημα με δοκιμιακό λογο και λογο επιπέδου ειναι το «λογος δοκιμιακος»(εκδοσεις gutenberg) και εχει τα κερατα του. Καταπληκτικό:no1:. Αν θες τωρα ιδεες αντε να σου πω επειδη ειμαι καλος άνθρωπος.
Ειναι καλη γιατι:
-Σε φέρνει σε επαφη με την κουλτουρα αλλων χωρων κλπ πολιτισμο κλπ (βαζεις και λίγη σαλτσα )
-Βοηθα στην διακρατική επικοινωνία και στο γενικοτερο πλαισιο παγκοσμιας συννενοησης για επιλυση προβληματων που ταλανιζουν ολη την υφηλιο.(και αλλες σαλτσες...)
-Ανοιγει και διευκολυνει το παγκοσμιοποιημένο εμποριο

ΤΕΛΟΣ. Δεν λεω και αλλα. Ας πουν και οι υπολοιποι.
-----------------------------------------
Και κατι ασχετο. Πως στο καλο δημιουργω δημοσιευση;;;;;;;!!!!! Βοηθηστε μεεεεεεεεεεεε!!!
:(:'(:emm::help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Γενικοτερα για εκθεση ένα πολύ καλό βοήθημα με δοκιμιακό λογο και λογο επιπέδου ειναι το «λογος δοκιμιακος»(εκδοσεις gutenberg) και εχει τα κερατα του. Καταπληκτικό:no1:. Αν θες τωρα ιδεες αντε να σου πω επειδη ειμαι καλος άνθρωπος.
Ειναι καλη γιατι:
-Σε φέρνει σε επαφη με την κουλτουρα αλλων χωρων κλπ πολιτισμο κλπ (βαζεις και λίγη σαλτσα )
-Βοηθα στην διακρατική επικοινωνία και στο γενικοτερο πλαισιο παγκοσμιας συννενοησης για επιλυση προβληματων που ταλανιζουν ολη την υφηλιο.(και αλλες σαλτσες...)
-Ανοιγει και διευκολυνει το παγκοσμιοποιημένο εμποριο

ΤΕΛΟΣ. Δεν λεω και αλλα. Ας πουν και οι υπολοιποι.
-----------------------------------------
Και κατι ασχετο. Πως στο καλο δημιουργω δημοσιευση;;;;;;;!!!!! Βοηθηστε μεεεεεεεεεεεε!!!
:(:'(:emm::help:

που το βρισκεις αυτο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Σε βιβλιοπολεια ... Το παραγγελνεις. 3τομοι είναι ενας για καθε ταξη.Πως ομως μπορω να κανω διμοσίευση ακόμα να μου απαντήσετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CHE* Billio

Νεοφερμένος

Ο CHE* Billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!!
Αυριο γράφουμε εκθεση στην πρώτη ενότητα του βιβλίου με θέμα τη Γλώσσα.
Μηπως καποιος μπορει να γραψει μερικές ιδέες σχετικά μ'αυτό?

(Οσοι μπορούν να βοηθήσουν τους παρακαλώ να το κάνουν σύντομα γιατι γράφω αύριο!!!!!)

Ευχαριστώ:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.

vardis

Νεοφερμένος

Ο ΒΑΡΔΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
.ok γεια σας ηθελα να σας παρακαλεσω αν μπορειτε να μου προτεινετε καποιες ιδεες για το ακολουθω θεμα: Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΡΙΣΗ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΚΡΙΤΗΣ ΥΙΟΘΕΤΗΣΗΣ ΞΕΝΩΝ ΛΕΞΕΩΝ.η καθηγητρια μας ζηταει να γραψουμε για τα αιτια κρισης και τροπουσ αντιμετωπισης . αν εχετε κατι στο νου πειτε το σας παρακαλω ........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Γράψαμε την προηγούμενη εβδομάδα με θέμα τη γλωααομάθεια..!!
Θέμα: Σε συζήτηση που είχατε με παιδιά της ηλικίας σας αναπτύξετε τις απόψεις τις σκέψεις και τους προβληματισμούς σας με τη γλωσσομάθεια.
Πήρα 17,5!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millerovia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η millerovia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Γράψαμε πριν μια βδομάδα για την γλωσσομάθεια...Γιατί είναι τόσο σημαντική η εκμάθηση ξένων γλωσσών;Καλούτσικο θέμα...Δεν μας τις έδωσε ακόμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Καλα μιλαμε τα σπαω!!!Εγραψα εκθεση 19!!!! Η εκθεση ειχε θεμα ο λογος για τον οποιο οι ανθρωποι σημερα δεν διαβαζουν βιβλια...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poppytaxlia

Νεοφερμένος

Η poppytaxlia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λέρος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
γενικα τα αιτια?
-----------------------------------------
Α) ατομο
-αντιπνευματικα ενδιαφεροντα,περιθωριοποιηση βιβλιου
-ακριτη ξενομανια χωρις αφομοιωση
-μοναξια αποξενωση ταχυτητα-->λογος συναισθηματικος,απουσια διαλογου και γλωσσικης επικοινωνιας
Β)οικογενεια
-οχι καλλιεργεια φιλαναγνωστικης διαθεσης
-απουσια διαλογου καιο ορ8ης γλωσσικης αγωγης
Γ)σχολειο
-οχι καταρτισμενοι καθηγητες
-ελλειπεις διδασκαλια γραμματικης συντακτικυ λεξιλογιου
-απουσια γονιμου διαλογου
-ελλειψη ελκυστικων μεθοδων εγχειριδιων και συχνης εξασκησης
-τεχνοκρατικο βαθμοθηρικο σχολειο οχι εμφαση στη γλωσσικη καλιεργια
Δ)Μ.Μ.Ε.
-ανεπαρκης καταρτιση
-λογος απλοικος φτωχος συνθηματικος
-ξενισμοι-κακη ποιοτητα προγραμματων
Ε)τεχνολογια
-ξενες ορολογιες
-μιμιτισμος

Αυταααα ελπιζω να βοη8ησα......
-----------------------------------------
αυτα ηταν τα αιτια!
-----------------------------------------
εκανα ενα λα8ακι στο ατομο
το 3ο ειναι συνθηματικος λογος
συγνωμη!!

-----------------------------------------
με βαση τα αιτια μπορεις πολυ ευκολα να βρεις λυσεις!!
καλη επιτυχια!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
πλζ καμια ιδεα.....αυριο γραφω και θελω να ειμαι καλα προετοιμασμενος...:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top